Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aiszcza

co lepsze - pralkosuszarka czy pralka i suszarka??

Polecane posty

Gość ety yea
pralka i suszarka, suszenie w praklkosuszarce trwa dlugo (ok 3 godzin chyba) wiec w tym czasie nie da sie zrobic prania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joojjjjjjjj
ja bym wzięła ani to ani to - zwykła pralka i suszarka na balkonie - niema to jak świeże pranie przewiane przez wiatr.. a pralkosuszarke mam sama bo się skusiłam kiedys i niedość że pranie z suszeniem trwa całe wieki - dokładnie niewiem bo niepatrzyłam w zegarek ale pare ładnych godzin to wyjęte rzeczy z niej są takie jakby "ugotowane" - wymięte, wymęczone i wyparzone.. masz może zmywarke? wyjmowałaś talerze zaraz po umyciu? jak są takie parzące? to pranie jest takie same - mnie to jakoś nieodpowiada ale może mam kiepską tą pralkosuszarke a do tanich nienależała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joojjjjjjjj
ja bym wzięła ani to ani to - zwykła pralka i suszarka na balkonie - niema to jak świeże pranie przewiane przez wiatr.. a pralkosuszarke mam sama bo się skusiłam kiedys i niedość że pranie z suszeniem trwa całe wieki - dokładnie niewiem bo niepatrzyłam w zegarek ale pare ładnych godzin to wyjęte rzeczy z niej są takie jakby "ugotowane" - wymięte, wymęczone i wyparzone.. masz może zmywarke? wyjmowałaś talerze zaraz po umyciu? jak są takie parzące? to pranie jest takie same - mnie to jakoś nieodpowiada ale może mam kiepską tą pralkosuszarke a do tanich nienależała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wiosna jak nic
nie polecam suszarek, bo rachunek za prad zwiekszyl mi sie o 30%, a ubrania szczegolnie bielizna, skarpetki strasznie sie niszcza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie pralka i suszarka, bo te wynalazki 2 w 1 czesto koncza sie tak, ze jak ci suszarka siadzie, to pralka tez nie bedzie dzialala, to samo tyczy sie silnika - jest 1 a ma pracowac za dwoch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tippy
Oddzielne.U mnie wysuszenie "calej pralki" ubran trwa jakies czterdziesci minut.Najlepszy wynalazek na swiecie ta suszarka.Cykl konczy sie na zimno, wiec ubrania nie sa gorace.No i jak sie od razu posklada to nie sa wygniecione i sztywne jak po suszeniu na sznurku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewazne co
wszystko lepsze od polskiego suszenia prania w lazience,balkonie czy innym kaloryferze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pranie (ciuchy) musza miec miejsce, zeby sie swobodnie \'krecic\' w czasie suszenia, jesli zechcesz wysuszyc caly wsad, np. te 6 kg, to po I: zajmie duzo czasu i nie wiadomo w ogole czy bedzie suche; po II bedzie strasznie wygniecione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aale ale ale
ja suszarki też raczej nie polecam, choć na pewno ułatwia życie (chociaż czy na pewno?) Urania są pogniecione, a poza tym wielu rzeczy nie można w niej suszyć... mi wiele ubrań się zeszło, stały się za małe (dzieciece i dorosłytch) a poza tym, nie można suszyć żadnych ubrań z aplikacjami, bo się wszystko zniszczy, a dziecięce ciuszki przeważnie mają jakieś aplikacje, falbanki itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotkahhh
ja bardzo polecam suszarke.Najlepszy wynalazek na swiecie.Ubrania sie nie gniota,piorunem sie wszystko suszy,dom czy balkon wygladaja normalnie.Dzieciece rzeczy susze bez problemu.Delikatne rzeczy wkladam do takiej siateczki , w ktorej rowniez piore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanantum
O! Faktycznie...to jest logiczne. Dzięki za podpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno jak ktoś nie ma miejsca w łazience czy pralni, to powinien wybrać 2 w 1, ale jeżeli istnieje możliwość postawienia osobno pralki i suszarki, to raczej wybrałabym osobne urządzenia. Drogie tego typu rzeczy nie są, raczej klasycznie kosztują. Z tego co wiem, to można w takiej bardzo przystępnej cenie kupić je na magicznej planecie - nawet sporo można zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam suszarki, lepiej na świerzym powietrzu wysuszć. No może czasami przydalaby się w wyjątkowych sytuacjach - w takim wypadku proponuję pralkosuszarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam pralke i suszarke
z siemensa i bardzo sobie chwalę! nic się nie niszczy, suszenie trwa 40min tyle co pranie więc w sam raz! pranie jest wysuszona, ale nie wygniecione! polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieloneczka
też się zastanawiam nad zakupem suszarki ,mam zamiar używać jej tylko zimą i w razie konieczności w deszczowe dni ( jak jest pogoda suszę na podwórku) mam pytanie ,pralkę mam na 5kg prania ,jaką mam kupić suszarkę ,na ile kg wsadu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waselina
teraz to nawet latem taka suszarka potrzebna ,pogoda barowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamaica, masz rację, ale przykład który podałaś, jest łohoho drogi :P ja rozglądałam się za takimi urządzeniami ( bo myślę że pralkosuszarka to lepsze rozwiązanie, głównie kwestia miejsca ), i można dostać coś już za mniej niż 1500 złotych ( czyli w sumie jak za samą pralkę ) chociażby tu http://www.electro.pl/Pralko_suszarki,77,75.html?sa=c&categorie=77&id_overcat=75&ord=price_brutto&ordd=0 ... Ustawiłam sortowanie od najtańszej, jadąc w dół będzie coraz drożej ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość conisia
Jeśli ktoś ma małe mieszkanie to lepszym wyborem jest pralkosuszarka, to jest dość dobry wybór. Poza tym nie tylko oszczędza się na miejscu, ale także na pieniądzach. Na przykład można znaleźć pralko - suszarkę z Aristonaza niecałe 2000 zł: http://www.medialux.pl/dzial/agd/kategoria/?id=148&prod=92136

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asanka87
tak jak patrzę tutaj http://www.candy.pl/pl/ to zdecydowanie bardziej opłaca się kupić pralko suszarkę bo masz jeden sprzęt wiec nie tracisz miejsca w łazience czy kuchni :) u nas tak własnie mamy i bardzo mi się to rozwiązanie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stupoteska
Ja mam sporą łazienke i zastanawiałam się nad osobnymi pralką i suszarką. Widziałam, że Electrolux ma takie specjalne łaczniki. Stawia się to na pralce odpowiendnich modeli i na tym można postawić suszarkę. To jakby łaczy oba urządzenia i moim zdaniem ciekawe rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaBP
Jeżeli masz dużą łazienkę, to to niekoniecznie będzie najlepsze rozwiązanie. Wszystko zależy. Dla mniejszych łazienek to jest coś świetnego. Na stronie suszarki-kondensacyjne.pl jest filmik, na którym widać takie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyldaa
według mnie pralka i suszarka ale to wiesz zależy bo nie każdy ma tyle miejsca w domu żeby mieć oddzielne urządzenia. Najlepiej patrzeć też po parametrach zobacz choćby na http://www.candy.pl/pl/ mają sporo sprzetów w klasie A++ a to już oznacza że nie będziesz dopłacał więcej do rachunku za prąd niż jakieś 20-40 zł miesięcznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam pralko suszarkę w jednym i bardzo sobie cenię oszczędność miejsca, ponieważ nie miała bym gdzie trzymać osobno pralki i suszarki. Co do jej funkcjonalności - jest bardzo wygodna, ubrania rzeczywiście są suche i nie trzeba ich nigdzie rozwieszać, nie zauważyłam też żeby się niszczyły. Ja mam ten model https://www.maxelektro.pl/agd/pralko-suszarki/pralko-suszarka-samsung-wd-0804w8e3-1430.html i tak jak mówiłam, jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniela75
U mnie i pralka i suszarka. Wychodzimy z mężem z założenia, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :) Wybralismy firmę gorenje i kupiliśmy i pralkę i suszarkę, zrobiliśmy to ze względu na duzo pozytywnych opinii i nie żałujemy. Suszarkę mamy umiejscowioną nad pralką, miejsca dzieki temu nie zajmują dużo, a wyglądają ładnie (są do siebie podobne) i działają jak należy już trzeci rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×