Wykup reklamę w Kafeterii Więcej »

Magazyn dla kobiet Kafeteria jest częścią Portalu o2.pl Więcej »

Odpowiedz na ten temat
Chciałabym się dowiedzieć jakie są następstwa przyjęcia leku. Czy laktacja zanika wolno czy szybko ? Jakie są naturalne sposoby powstrzymania laktacji. Doradzcie prosze ! POZDRAWIAM.
laktacja zaniknie ci naturalnie jezeli z dnia na dzien bedziesz odciagac coraz mniej pokarmu trwa to nawe do połtora tygodnia - mi dwa razy udało sie bez zadnych komplikacji powstrzymac laktacje - zycze powodzenia
u mnie laktacja zatrzymała sie sama...
mój synek ciągnął cyca dokładnie 12 miesięcy co do minutki usmiech.gif
ale tak od 6 miesiąca ssał systematycznie coraz mniej, a w dniu kiedy przestał to ssał po dwa trzy razy dziennie tak dla zabawy...
nie ściągałam później nic sama laktacja sie wstrzymnała
ale prze kolejne 10 miesięcy przy ucisku troszke mi kropelek wyciekało ale to normalne ponoć do 12 miesiecy po skonczeniu karmienia

pozdrawiam

mam 1,5 roczna corke, a niedawno okazalo sie ze jestem w ciazy.wczoraj odstawilam mala od piersi, ale pokarm narasta z zawrotnym tempie.ile mleka powinnam odciagac?czy sa jakies niehormonalne srodki farmakologiczne na zahamowanie laktacji?pozdrawiam
sa herbatki-- spytajcie polozne!
szalwiowe o ile mi wiadomo jezyk.gif
Ściągaj tyle żeby piersi nie były nabrzmiałe. Za parę dni zaczną produkować coraz mniej pokarmu. Całkowite zatrzymanie laktacji może potrwać parę miesięcy, ale pod koniec to już naprawdę minimalne ilości.
Zawsze lepiej najpierw spróbować naturalnie, na środki wstrzymujące laktację jest zawsze czas usmiech.gif

Też tak miałam z dnia na dzień odstawiłam małego, pierwszy i drugi dzień jak czułam , że pełno trochę ściągałam, sprawdzałam czy nie ma guzków z zalegającym pokarmem, na trzeci dzień nawet nie sprawdzałam i tylko mąz po paru tygodniach stwierdził, że jeszcze jakiś czas pokarm a pózniej zanikł......oj specjalista? praktyk....
Mam ten sam problem. Około miesiąc temu zdecydowałam, że powoli odstawiam malucha od piersi. Minął miesiąc, już od 10dni piersi nie dostaje, a pokarm jest nadal, pomimo iz karmilam go juz tylko raz dziennie - na noc. i tez wcale nie jadl duzo, bo wczesniej dostawal kaszke. Na razie MASUJE PIERSI GORACĄ WODĄ i pomaga. POLECAM!!!
mozna tez stosować gorące okłady na wieczór.Wiecie, że to doradził mi mój mąż? usmiech.gif

odstawilam synka i po 3 dniach, jakies kropelki jeszcze byly i to tylko po nacisnieciu cyca, po tygodniu mialam juz zaschniete brodawkiusmiech.gif

Sylwia 25 Jakub 28.01.2004 34 tydzien (10.10-17.10) termin: 27.11.2006 +8 kg Kraków Sylwio (Peppeti) to dla ciebie
tylko ze ja odstawilam po 2 latach wiec tego pokarmu nie mialam duzo

Sylwia 25 Jakub 28.01.2004 34 tydzien (10.10-17.10) termin: 27.11.2006 +8 kg Kraków Sylwio (Peppeti) to dla ciebie
A ja chyba to już jestem kosmitka bo synek ma już 13 mieisecy (piersią karmiłam tylko niecały mieisąc) a z lewej piersi nadal mam mleko!!!! . Pierś nie boli i nic się z nią nie dizeje dlatego tez nie chciałam żadnych zastrzyków itd.Ale wśród moich znajomych sa dizewczyny które zdecyedowały się na zastrzyk i mleko zanikło do tygodnia

kocham moich chłopaków - Adama i Kacperka http://ubrankadzieciece.szipszop.pl/tickers/2 458.gif [/img][/url
Ja wlaśnie jestem w trakcie odstawienia mojej dużej już bo 20-to miesięcznej córeczki od piersi. Lekarz zapisal mi Bromergon i biore go niestety mimo to piers bardziej przez malą ulubiona naszla mi pokarmem i przez noc strasznie dokuczala. Mimo zakazu trochę musialam z niej odciągnąć, teraz mam obwiązane piersi bandażem :/ i w związku z tym problem.
Czy któraś z Was może mi powiedzieć czy ja w ogole dobrze robie korzystając z "rad babuni" odnośnie obwiązywania ciasnego piersi??? I jak dlugo mam TO nosić na sobie???
Proszę o radę!!!
Kangurku, ja to dopiero jakaś kosmitka jestem. Nawet po bromergonie nie udało się zatrzymać całkowicie laktacji. Po trzech latach jeszcze po wyciśnięciu pokarm się pojawiał.

Michałek 28.04.2000 Pawełek 04.06.2006
Kochane Mamusie
Nie tak dawno pisałam na Forum o radę w sprawie zatrzymania laktacji..
Dziś mija 9 dzień, od kiedy moje Maleństwo nie pije już z piersi. Nie było łatwo. Nie tylko przyjmowałam Bromergon, ale również konieczne było obwiązywanie piersi ciasno (!) bandażem, no i jeszcze piłam herbatkę szałwiową. Tak więc wykorzystałam wszystkie znane mi rady. Zależało mi na szybkim zatrzymaniu laktacji, i faktycznie po 4 dniach nie musiałam już się obwiązywać, a pokarm przestał nachodzić. Obyło się bez zatorów, odciągania pokarmu, bólu. Co do skutków ubocznych przyjmowania tabletek, to pierwsze dwa dni byłam faktycznie trochę ospała, ale później organizm chyba przywykł do tego i było ok.
Tak więc wszystkim Mamą, przed którymi jeszcze pozostaje wyzwanie ostawienia Dziecka od piersi życzę cierpliwości, wytrwałości i uśmiechu mimo wszystko (oj, tak smutno teraz bez maleństwa przytulonego do piersi :/).

Martusia, ur. 26.05.2005 r.
Dziewczyny, spróbujcie ŚWIEŻEJ szałwi, jesli ktoś ma dostęp do porządnego hipermarketu czy sklepu typu delikatesów. Świeża działa lepiej i szybciej - na kanapki, do sałatki, posypania serka itd.
Możne też spróbować tabletek z szałwi, bywają w sklepach zielarskich i \"Medycyna naturalna\".
Działają o wiele skuteczniej, niż parzone zioło w postaci herbatki.

ja już walczę trzeci dzień .ale pokarmu mam dużo żę mam guzy i nie wiem czy odciągać daleej a muszę dodać iż zę karmiłam mała 2 lata to mam dużo pokarmu boję się że jak nie będę odciągać może mi się zrobić zastój i zapalenie.
ja też właśnie odstawiłam moją córeczkę od piersi. W czwartek skończyła roczek i postanowiłam że to już czas. Wczesniej ograniczyłam jej podawanie piersi do 2 razów na dobę. Po dwóch tygodniach dostawała już tylko raz o 5 rano. Mała nie protestuje i nie dopomina się o pierś. A ja za namową lekarza nie biorę leków na wstrzymanie laktacji bo podobno otępiają, powodują nawet omdlenia. Piję mała płynów, po ostatnim podaniu piersi opróżniłam ją do końca i czekam co będzie dalej. Na razie ( to już 2 doba ) nie jest nawet nabrzmiałą. Trzeba odstawiać dzieciątko stopniowo. Na pewno się uda. POWODZENIA.

jak macie za duzo pokarmu ,to ja wam bede odciagal naturalnie usmiech.gif bede pil bo uwielbiam mleczko takie usmiech.gif pozdrawiam.
Jestem młoda mamą której pokarm zaczał sam zanikać. Juz od 14 tygodnia ciazy wyciekał mi pokarm z piersi miałąm go po porodzie naprawde duzo wiele litrów poszło do zlewu. Moja Madzia ma 3 miesiace a pokarm zaczoł mi zanikać juz 2 tygodnie temu.Postanowiłam przestać karmić piersia i przejsc całkowicie na sztuczny pokarm. Nie jest źle Niunia szybko sie przyzwyczaiła. A co do piersi zatrzymuje pokarm całkowicie przyjmuje Bromergon poniewaz nie wpływa zle na mój organizm, oprócz tego polecam noszenie zamałego sztywniejszego biustonosza, w którym należy uciagnać na maksa ramiaczka aby piersi były uniesione wysoko, jest to wygodniejsze w codziennym funkcjonowaniu niz bandaz. Zaleciła mi to pani doktor w szpitalu kiedy miałam tak powazne zapalenie piersi (z powodu zbyt duzej ilosci mleka), ze dostałam kroplówkę. To naprawde działa a kiedy robi wam sie nawał mleka nie odciagajcie laktatorem bo on pobudza produkcje tylko troszeczkę odcisnijcie recznie mleka napewno pomoze Pozdrawiam i Powodzenia usmiech.gif
Maja córeczka w grudniu skończy dwa latka . Od 2 dni nie karmie . Piersi bolą są nabrzmiałe i zrobily się grudki mimo to położna nie kazała odciągać pokarmu . Masować natłuszczać owijać ciasno do granicy bólu ,rano ciepły prysznic i masaż . Zobaczymy na ile jej rady będą skuteczne . Pozdrawiam i życze powodzenia wszystkim MAMUSIĄ. Pa .
Rady położnej okazaly sie skuteczne juz po 6 dniach moje piersi przestały produkować.Mala jeszcze od czasu do czasu zawoła ale wystarczy powiedzieć ze cycuś chory i jest już spokój . Spi calą noc a przy cycu budziła się 6 a nawet do 10 razy w nocy.Życze powodzenia wszystkim.Jestem szczęsliwa że się powiodło bez większych problemów./bo to już druga próba / papapapa.
chcialam se zapytac a raczej poradzic jestem mama 23 dn i niechce juz karmic piersia bo maly nie chce ssac i musze sciagac poradzcie mi co mam zrobic jak zrobic zebym niemiala juz pokarmu
witam ja swoja niunie karmilam 2lata i wkoncu zdecydowalam sie na odstwienie...mala nawet nie protestowala...mowilam ze cycus boli a ona przyjela to spokojnie...na zatrzymanie laktacji robilam gorace oklady z szalwi i przykladalam liscie kapusty pomoglo guzki zniknely w 2godziny...a co do bromergonu nie zdecydowalabym sie poniewaz jest to lek silnie hormonalny i powoduje wiele skutkow ubocznych(co zalezy od organizmu)na kazdego dziala inaczej...no juz nie karmie 3 dni mam mleko ale chyba zaczyna sie wchlaniac bo piersi juz nie bola...a pani doktor nie kazala odciagac a tym bardziej zakazala wiazac bandazem!!powodzenia:*
Ja chciałam odstawić synka naturalnie wiec przestałam go karmić i mało odciągałam tylko nadmiar pokarmu i prawie skończyło sie to cięciem na stole operacyjnym i wielkim zapaleniem, do dziś mam problemy a było to 1,5 roku temu...wiec polecam jednak tabletki na zaniknięcie pokarmu,które przepisze ci lekarz i po paru dniach nie ma już problemuusmiech.gif

mam 4 tygodniowego synka, musialam odstawic go od piersi bo nie mialam wystarczajoco pokarmu teraz probuje sposobow na zanikniecie pokarmu ale mam z tym straszny problem. obwiazuje piersi przescieradlem ale zrobily mi sie okropne guzy i to dopiero pierwszy dzien kiedy nie odciagam mleka doradzcie co mam zrobic bo bol jest niesamowity.
jeśli masz guzy to koniecznie masuj i odciągaj pokarm
witam moja córeczka w maju skończy 2 latka od wczoraj nie karmię już piersią.
kiedy moja córka miała 8 miesięcy przestałam karmić ją piersią w dzień.na początku piersi były nabrzmiałe,ale po kilku dniach w dzień były miękkie za to w nocy...jak armaty.stopniowo na kolację robiłam córce gęstrzą kaszkę i najpierw budziła się na nocne karmienie 6 razy,potem 4,a po jakimś czasie tylko 2.więc laktacja sama powoli zanikała.kiedy mała skończyła 10miesięcy przestała się budzić na karmienie tylko sobie ssała cyca,więc zamieniłam cyca na smoczek (i tak moje dziecko zaczęło używać smoczka).po 3dniach piersi miałam jak balony,wiec odciągałam pokarmu tylko tyle,żeby były miękkie.po jakimś tygodniu zauważyłam,że porobiły mi się w piersiach guzki.poszłam do do mojej ginekolog i poradziła mi okłady z fitolizyny.po kolejnych 2 tygodniach poradziła mi też owijać piersi bandażem elastycznym.i faktycznie powoli wszystko się normuje.zostało mi już tylko po jednym guzku w każdej piersi tuż przy sutku.od czasu do czasu pokarm sam wypływa,ale są go śladowe ilości.to co podkreślała moja pani dr to to,aby nie odciągać w ogóle pokarmu jeśli piersi są w miarę miękkie.a więc czas i cierpliwośćusmiech.gif pozdrawiam i nadal walczę dzielnie
ja tez nie karmie piersia
dostalam dostinex na wstrzymanie laktacji wzielam 2 tab(4 razy po 0,5tab) niby mleko juz nie wyciekalo ale po jakims czasie znowu z lewej piersi zaczelo sie zbierac i wyciekac nie chciala bym za bardzo znowu brac tabletek
co radzicie?
pic szalwie, brac goracy prysznic a strumien kierowac na piersi?
Witam!
Moja córeczka skończyła 15 miesięcy. Postanowiłam ją odstawić od piersi bo mało jadła - tylko ssała i ssała. Nie mogła też wyleczyć zapalenia gardła i jajnika. Musiałam wziąć antybiotyk. Od 11 dni nie karmie. Odstawiłam mała drastycznie bo "systematyczne zmniejszanie" podawania piersi nie odniosło skutków. Mała raptem kilka razy szarpała mnie za bluzkę i śpi w nocy lepiej. Wcześniej się po kilka razy budziła na ssanie. Mam tylko problem. Pokarm nie zanika. Kilka dni po troch ściągałam, później przestałam bo wydawało mi się ,że mleka ubywa. Ale nadal jest dużo i trochę boli. Waham się czy wziąć Bromergon czy poczekać i obwiązywać? Poradźcie mi usmiech.gif
1 2
Odpowiedz na ten temat »