Wykup reklamę w Kafeterii Więcej »

Magazyn dla kobiet Kafeteria jest częścią Portalu o2.pl Więcej »

Odpowiedz na ten temat
hej wiolekfajnie że piszesz, podoba mi sie, ze podchodzisz do tego tak rozsądnie, ja rowniez wierze, ze bedzie ok usmiech.gif powodzenia
Cześć
Wczoraj przeczytałam Wasze wypowiedzi.
U mnie prolaktyna w sierpniu była na poziomie 611 mlU/l (norma była do 511) Od listopada brałam bromergon do końca grudnia 1/2 tabletki. W styczniu robiłam sobie badania i wyszła 871mlU/l
Co jest grane???
robiłam badania na prolaktynę. Na czczo wyszło dobrze. Natomiast drugie badanie robione po godzinie i po tabletce metoclopramid( nie pamietam na pewno) wyszło 10 razy wiesze ( ponad 5000). Wiem że miało się powieszyć ale chyba nie o tyle smutas.gif
Może wiecie co to może oznaczać? wizytę u endokrynologa mam dopiero w przyszłym tygodniu .
Cześć dziewczyny. Jeżeli chodzi o prolaktynę to mam już dośyć duże doswiadczenie. W ostatnim badaniu osiągnęłam wynik 104 ng/ml ( norma 1,39 - 24,2). Mam obecnie 30 lat i od 7 lat leczę się na hiperprolaktynemię ze zmiennym szczęściem. Głównie zażywam bromergon, najdłużej brałam go przez dwa lata bez przerwy, ale rezultaty nie były rewelacyjne. Mam problemy również z cerą, ale to niestety skutki uboczne wysokiej prolaktyny, podobnie jak wypadanie włosów. Niestety nie jestem zbyt solidną pacjentką, bo prawie przez rok nie brałam bromergonu. Dopiero znajomy ginekolog trochę mną wstrzasnął, że nie leczona hiperp. wywołuje zaburzenia innych organów, w tym tarczycy i nie tylko. Dla pocieszenia mam dwoje dzieci, więc dziewczyny głowy do góry!!
Każde zaprzestanie brania leków powoduje gwałtowny wzrost prolaktyny. UWAGA! Przed pobieraniem krwi na oznaczenie prolaktyny nie wolno: nic jeść- białko podwyższa jej poziom, żadnego wysiłku fizycznego i erotycznego( dzień wcześniej seks wykluczony)oraz żadnego stresu. A więc powodzenia
I kazdej z was. Czy miałyście zleconą tomografie komputerową lub badanie okulistyczne(jeśli tak to jakie)?.Mnie czeka teraz taka procedura.Dodam ze moja prolaktyna wynosi 85ng/ml.Pozdrawiam.
Miałam dwukrotnie wykonywany rezonans magnetyczny w odstępie 3 lat.Pierwszy z kontrastem zrobiłam za pełną odpłatnością, bo musiałabym czekać 5 miesięcy w kolejce. Oba badania nie potwierdziły żadnych zmian w okolicach przysadki mózgowej. Co roku robię kontrolne badania okulistyczne - głównie dna oka i pole widzenia. Robiono mi również EEG i zdjęcia rtg celowane na siodełko tureckie. Z tego co wiem to najbardziej dokładne wyniki otrzymuje się w tomografii. Pozdrawiam.
Mam pytanie.Mialam badanie pola widzenia,czy musi wyniki dla endokrynologa opisac okulista,bo mam wizyte 25 lutego a do okulisty w marcu.Prosze napiszcie tez czy mialyscie wyniki w 100% dobre,bo na moich z tego co sama ocenilam sa gdzieniegdzie brakismutas.gif
Ja mam wyznaczony termin tomografi na drugą połowe marca....i tak szybko.W miedzy czasie okulista....to na włsna rękę.Ale póki co zadnych tableteczek.
Dziewczyny mam do was pytanie,teraz jak już bierzecie bromergon to jak sie czójecie ale chodzi mi o miesiączkę i napięcie przedmiesiączkowe.
Ja mam już regularne ,ale znowu zaczęłam odczówać większe napięcie przedmiesiączkowe i mam bolesne miesiączki.No i co mnie martwi to 2 dni przed okresem mam już plamienia.
Byłam z tym u gin , prolaktyna już prawie w normie,progesteron dobry,w USG wyszło że jajeczkuje.
Gin powiedział że to z prolaktyny tak może być.

Bromergon biore już 11 miesięcy.

Ciekawa jestem jakie miałyście objawy że lekarz kazał robić wam PRL,ja miałam straszne napięcia przedmiesiączkowe,a okres opużniał sie o 2 tyg .

A jeszcze wcześniej bolały piersi i miałam 2 razy miejwięcej ok.20 dnia cyklu plamienia które trwały po 4 dni,wtedy lekarz powiedział że to pseudomiesiączka,ja przypuszczam że już wtedy zaczęły się moje problemy z prolaktyną ale nie trafiłam na lekarza który by mi zrobił badanie,dopiero naprawdę jak juz tak strasznie sie męczyłam poszłam prywatnie i wtedy juz zaczęła sie moja walka z PRL,progesteron też był niezbyt dobry było go za mało.
Ja to wszystko miałam ze stresu(miałam bardzo ciężkie przeżycia),nie miałam ani TM ani rezonansu , tylko test po MTC,bad na tarczycę

Na początku żle znosiłam bromergon mdlałam było mi niedobrze,potem już sie przyzwyczaiłam ale powiem wam że jeszcze teraz zdaż mi sie że robi mi sie słabo.
Od marca lub kwietnia zaczynamy z mężem starać sie o dzidziusia wiem że może być problem ale jestem dobrej myśli.
Zyczę wszystkim szybkiego spadku prolaktyny.
Cześc dziewczyny!!! dawno sie do was nie odzywałam. PRL słuchaj u mnie lekarz pomyśła, że mogę mieć problemy z prolaktyną tylko daltego, że od trzech miesięcy miałam niereuglarne miesiączki tzn. z 28 na 36-38 dni. oczywiście miałam robione usg jajeczkowania i to skłoniło go, żeby zbadać prolaktynę. jednak stwierdział, że nie jest tak źle i dostałam bromergon i clostilbegyt- jest to środek na jajeczkowanie. dodał, że góra cztery miesiące leczenia i powinnam zajśc w ciąże. na razie bromergon biore od miesiąc i dopiero teraz czuję sie znacznie lepeij, ale często jest mi niedobrze i mam zawroty głowy. jak zaczęłam brac bromergon to miesiączke dostałam po 50 dniach ale nie odczuwałam takich dolegliwości jak zawsze, czyli obrzmiałe i bolące piersi.

Cześć dziewczyny! U mnie prolaktyna wyszła przez przypadek, zawsze miałam problemy z miesiączką. Najpierw miałam bardzo bolesne i długie krwawienia, a potem zaniki miesiączki. Mogłam nie mieć okresu po kilka miesięcy- czesto wywoływano mi ją zastrzykami progesteronu lub tabletkami. Dopiero po bromergonie okres mi się wyrównał, ale i tak trochę odbiega od normy. Również mam najpierw plamienia przez dwa -trzy dni a potem dopiero normalną miesiączkę.
Do innowa - najlepiej jak wyniki badania okulistycznego opisze Ci okulista, chociaż porządny endokrynolog też powinien sobie z nimi poradzić. Co do wyników pola widzenia, to też nie miałam idealnego wyniku, a mimo to wszystko było w porządku, więc się nie przejmuj.Zresztą jak w każdej chorobie grunt to pozytywne myślenie. Już niedługo wiosna, więc głowa do góry!!
wczoraj odebrałam swoje wyniki prolaktyna 60, dzś połkłam swoje pierwsze 1/2 tabletki troche dziwnie sie czuje niewiem jakie badania powinnam zrobić moj gin. ma skonsultować wyniki z endokrynologiem pomóżcie
Ehhh ciężkie jest zycie pacjenta.Musze zrobic sobie badanie okulistyczne, ale okazuje sie ze to nie jest takie proste.Odbijam sie od drzwi przychodni okulistycznych, a tam albo dłuuugie kolejki albo wogle nie chcą rejestrowac.Coż innego mi pozostaje - wizyta za kasiorke.Odezwijcie sie od czasu do czasu co u was słychac.Pozdrawiam wszystkie prolaktynki.
Ehhh ciężkie jest zycie pacjenta.Musze zrobic sobie badanie okulistyczne, ale okazuje sie ze to nie jest takie proste.Odbijam sie od drzwi przychodni okulistycznych, a tam albo dłuuugie kolejki albo wogle nie chcą rejestrowac.Coż innego mi pozostaje - wizyta za kasiorke.Odezwijcie sie od czasu do czasu co u was słychac.Pozdrawiam wszystkie prolaktynki.
hej dziewczynki, jutro wreszcie ide na pierwsze badania - najpierw neurolog, w czwartek endokrynolog. W czwartek ide do dwóch endokrynologów - jeden z NFZ a drugi prywatnie. Mój narzeczony jest zdania, że to zbyt poważna sprawa, i że powinnam iść do oby, żeby mieć jakieś rozeznanie, a nie że jeden powie i już... Jejku, mam nadzieję, że będzie ok usmiech.gif trzymajcie za mnie! Powodzonka usmiech.gif w walce z PRL
no. i po wizytach. 7 marca ide na tomografie głowy, zobaczymy co z siodełkiem tureckim (swoją drogą: kto wymyslil taką nazwę...) i pozniej dalej. ogólnie to i neurolog i endokrynolog zgodzili się, że moje bóle głowy mają powiązanie z prolaktyną, no więc jak narazie nic nie wiem. Dostałam receptę na norprolac, na razie i tak nie biore bo chce miec czysty obraz na tomografii. zonbaczymy, co bedzie dalej....
Dostałam skierowanie na PRL. Be testów. Miałam 41. Po tygodniach zrobiłam ponownie, tym razem z testami. 60 a godzinę po MCP 106,5. Szukam wszędzie jaki powinien byc ten drugi wynik ale nie wiem. Badania zlecil mi ginekolog gdyz produkuje "mleczko". Dopiero jak czytam wasze wypowiedzi wszystko zaczyna mi pasowac. Tłusta cera, tradzik, wypadniae wlosow, nadwaga... I niestety bóle głowy. Czy powinnam iść do neurologa? Nie wiem gdzie się leczyć, ginekolog, neurolog, endokrynolog? Najbardziej martwi mnie to że zatrzymały mi sie miesiączki. Martwię się zwłaszcza o możliwość problemów z zajściem w ciążę.
A ja juz powoli mam dość.Dzis po raz trzeci odbiłam sie od drzwi gabinety okulistycznego...okazało sie ze na tym apatacie nie mozna wykonac neurologicznego badania pola widzenia.Nie wiem czy wytrzymam do czasu kiedy będe miała wszystkie wyniki badań.Pozdrawiam was dziewczyny bardzo serdecznie.
do zasmuconej!Dziwi mnie dlaczego lekarze ktorzy wysylaja nas na badania nie mowia gdzie mozna a gdzie nie je wykonac!Ja tez dlugo czekalam na wizyte do okulisty po czym okazalo sie ze nie maja takiego sprzetu.Te badanie wykonuja tylko w szpitalach i klinikach okulistycznych.Przynajmniej w moim miescie,wiec najlepiej odrazu zapisz sie wlasnie tam na badanie pola widzenia,niestety sa platne.Przez brak informacji nie zdazylam zrobic wszystkich badan i musialam przelozyc wizyte u endokrynologa.Pozdrawiam!
To znaczy ze nie tylko ja tak biegam i biegam......Ja chodze do lekarza prywatnie, chociaz po skierowanie na tomografie poszłam do szpitala...ale na wizyte czekałam 2 miesiące.Dziewczyny, jesli któras z was bedzie miała zlecone badanie pola widzenia to pytajcie od razu o pole widzenia neurologiczne-zaoszczędzicie czasu.Iinowa-ja naszczescie znalazłam przychodnieę gdzie takie badanie moge zrobic-a tu znów czekanie, ale tylko tydzień.Pozdrawiamusmiech.gif
Witam, mam 25 lat. Dwa lata temu bralam Diane. Obecnie zrobilam sobie badnia i wyszło mi ze mam 56,1ng/ml PRL.Moja pani ginekolog ostro przystartowała do mnie dlaczego tak długo zwlekałam z tymi wynikami. Mialam byc u niej 2 miesiace temu. Dostalam Parlodel. Troche jest mi po nim nie dobrze.Czytając wasze wypowiedzi troche sie uspokoiłam, ale zastraszająca była reakcja mojej pani ginekolog, na moje wyniki badań. Mam dziwne przeczucie ze ona podejrzewa u mnie guza na przysadce mózgowej.Nie ukrywam ze sie troche obawiam. Pozdroawiam.

Witam, mam 25 lat. Dwa lata temu bralam Diane. Obecnie zrobilam sobie badnia i wyszło mi ze mam 56,1ng/ml PRL.Moja pani ginekolog ostro przystartowała do mnie dlaczego tak długo zwlekałam z tymi wynikami. Mialam byc u niej 2 miesiace temu. Dostalam Parlodel. Troche jest mi po nim nie dobrze.Czytając wasze wypowiedzi troche sie uspokoiłam, ale zastraszająca była reakcja mojej pani ginekolog, na moje wyniki badań. Mam dziwne przeczucie ze ona podejrzewa u mnie guza na przysadce mózgowej.Nie ukrywam ze sie troche obawiam. Pozdroawiam.

czesc dziewczyny- wlasnie wzielam bromergon -troszke zle sie po nim czuje -moge spac nawet 13 godzin - moje dawki so male bo tylko 0,5 tabletki przed snem - jeszcze do mnie nie dochodzi ze musze sie leczyc- tak najbardziej boje sie ze antybiotyki ktore biore od 1.5 miesiaca na tradzik po odstawieniu wszystko powroci - nienawidze tego przez ta prolaktyne mam problemy z cera - sama nie wiem do konca czy to wina prolaktyny - ale jak czytam wypowiedzi to cos w tym jest - moze jak juz bedzie dobrze z prolaktyna to problem z cera zniknie i uwolnie sie od tego \'\'syfu\'\' - jak myslicie ?????? - prosze o odpowiedz -
czesc dziewczyny- wlasnie wzielam bromergon -troszke zle sie po nim czuje -moge spac nawet 13 godzin - moje dawki so male bo tylko 0,5 tabletki przed snem - jeszcze do mnie nie dochodzi ze musze sie leczyc- moj poziom prolaktyny to 812 norma jest do 511 - tak najbardziej boje sie ze antybiotyki ktore biore od 1.5 miesiaca na tradzik po odstawieniu wszystko powroci - nienawidze tego przez ta prolaktyne mam problemy z cera - sama nie wiem do konca czy to wina prolaktyny - ale jak czytam wypowiedzi to cos w tym jest - moze jak juz bedzie dobrze z prolaktyna to problem z cera zniknie i uwolnie sie od tego \'\'syfu\'\' - jak myslicie ?????? - prosze o odpowiedz -
Cześć Dziewczyny. Byłam dziś u mojej internistki z wynikami PRL. I ona powiedziala mi co robic. Tym z was, ktore po odebraniu wynikow nie wiedza co poczac i gdzie sie udac tez polecam tak zrobic. Jesli wasz lekarz nie jest zbyt rozmowny pytajcie. O skierowanie do neurologa sama poprosilam, bo bóle glowy mam bardzo silne. Mam też iść do gin-endokrynologa albo do gin, którą mi polecila bo kilka jej pacjentek z hiperprolaktynią zaszlo juz w ciaze u tej lekarki. Mam sie nie martwic tylko porobic wszystkie wyniki i badania. Wprawdzie teraz czekają mnie rejestracje i wyniki i nadal wiem mniej o prolaktynce niż większość z was ale cóż. Acha. Dziękuje wszystkim dziewczynom, zwłaszcza tym z "doświadczeniem" za podzielenie sie swoimi doświadczeniami, gdyz pozowliły mi bez lęku dotrwać do tej pierwszej wizyty.

Marto ja też miałam preoblemy ale ja z włosami były tłuste i wypadały.Teraz prolaktyna jest juz prawie w normie i włosy też już zrobiły sie ładniejsze.
Najważniejsze żeby prl spadła a wszystko powruci do normy

Ragaca

Ja też byłam przerażona,wtedy też nic nie wiedziałam o tej prl
a jeszcze trafiłam na takiego gin co tak mnie nastraszył.
Teraz lecze sie już prawie rok i miAŁAM TO ZE STRESU .
Powiem ci że mnie głowa tez bolała i myslalam ze to mikrogruczolak,ale to okazało sie że to były bóle głowy napięciowe.
Ile masz tej prl i jak i w jakim miejscu boli cie głowa a czy masz jakies zaburzenia widzenia.
Czy masz miesiączke i mlekotok.

Dobrze że jest w internecie to stronka ja rok temu jeszcse nie korzystałam z internetu i była z tą prolaktyna sama.
Ojej. Taki wywód napisałam i patrzę że nie przeszedł. Byłam dziś u mojej internistki i dała mi skierowanie do neurologa (bóle głowy) i kazała isć do gin-endokrnologa. Na szczęście podpowiedziała do kogo. Miesiaczek nie mam, włosy wypadają, tłuste są niemiłosiernie, trądzik i wciaż tyję, do tego mlekotok. A prl nie az tak wysoka bo "tylko" 60. Miesiączki mi sie zatrzymały przez wspaniały pomysł mojego ginekologa żeby wziąść zastrzyk antykoncepcyjny (nie wiedziałam wówczas nic o prl, ani że mam wysoką). Mam kolejke u neurologa za 3 tygodnie. Nie wiem czy w między czasie na własny koszt nie porobić jakiś badań. Poradzcie.
Ragaca, u mnie Prl 85ng/ml, przetluszczają mi sie włosy w tempie kosmicznymusmiech.gif , no moze przesadzam, ale dosc szybko.Problemy z cerą miałam jak miałam lat naście,chociaz juz od jakiegoś czasu powróciły - na szczęście nie jest to tak kłopotliwe.Do gin. wybrałam sie dopiero kiedy zatrzymal mi sie okres i dostalam mlekotok. Na szczęscie po wywołaniu miesiączka jest, chociaz jak przystało na cykle bezowulacyjne pojawia sie jak chceusmiech.gif , to znaczy w odstępach 40 lub 25 dniowych....nie wiem od czego to zależy( lekarz uprzedzał ze cykle bedą długie).Jeżeli chodzi o badania to ja mam zlecone wykonanie pola widzenia-badanie pod kątem neurologicznym(20-25 zł), i tomografie komputerową-to juz ze skierowania.Mnie tez czasem boli głowa, i tym sie denerwuje.Ale boli mnie juz od dawna bo kilka lat temu miałam zapalenie opon mózgowych i od tamtej pory czasem troche dokucza to i owo.A im blizej do tomografii tym bardziej o tym myśle i bardziej sie boje- niestety.....Są takie dni ze jestem przygnębiona, ale staram sie myśleć poztywnie bo to juz jest bardzo dużo, i Tobie tez to radze.Ściskam i pozdrawiamusmiech.gif
Dzieki zasmucona za list. Bałam się czy wogóle powrócą mi miesiączki ale widzę ze to "da sie zrobić". Tylko po co mi miesiączki bez owulacji. Tak to ja mogę wogóle za nie podziękować. Powiedz mi czym wywołano u Ciebie miesiączkę? Jaki to był rodzaj leków. Mój gin przepisał mi leki na...menopauzę i nie wiem czy wogóle je wykupować. Ja nie boję się niczego jak tego że mogę mieć problemy z zajściem w ciążę. Bo dzidzię (niekoniecznie dziś) bardzo chcę mieć.
Odpowiedz na ten temat »