Wykup reklamę w Kafeterii Więcej »

Magazyn dla kobiet Kafeteria jest częścią Portalu o2.pl Więcej »

Odpowiedz na ten temat
Witam. Mam gorącą prośbe do urzytkowników zmywarek. Chciałbym porównać eksploatacje zmywarki z innymi osobami poniewaz zauważyłem , że moja zmywarka Whirpool potrzebuje raz w miesiącu sól do zasobnika. Dosypywana jest wg instrukcji do zasobnika!!!!Do pełna!!!!Używana jest raz dziennie i to zawsze na trybie ekonomicznym czyli 30 minut!!! Pytałem sie kilku znajomych i stwierdzili , że dosypują sól raz na pół roku przy zmywaniu co dwa dni...jakby nie bylo to i tak mało. Wyliczyłem że pobiera ona dwa razy wiecej soli od innych, prosze o opinie na ten temat. Wprawdzie sól nie jest droga lecz gdy czesto sie ja kupuje...nie wspomne juz o myciu np. garnków...wtedy wystarczy soli na 4 do 6 zmywan.Pozdrawiam i prosze o szczera odpowiedzi
Krzysiek
Moja zmywarka to tez Whirpool, ale mam ja juz chyba 7 lat. Sol dosypuje wtedy kiedy zapali mi sie swiatelko, ze nalezy dosypac usmiech.gif Zmywarka, zmywa codziennie a sol dosypuje co dwa miesiace.... 2kg bo tyle sie miesci w pojemniku
Czyli wniosek z tego , że za dóżo jej bierze, też dosypuje jek zapali się kontrolka...ehhhh....Bardzo dziekuje za odpowiedz
Ja dosypuje co 5-6 miesiecy,zalezy to od tego jaka masz wode,tzn twarda,miekka,czy srednio miekka i od tego zalezy pobor soli.
Mam Boscha i przy codziennym zmywaniu dosypuję co 4-5 miesięcy.
Ale przy okazji, mam inne pytanie. Od jakiegoś czasu szklanki wyjęte ze zmywarki są matowe. I do tego nie mogę tego matu zmyć ręcznie. Czy ktoś z Was domyśla się co może byc przyczyną?

Calgonit. Wszystko mam Calgonitu. I sól i proszek i nabłyszczacz.

w niemieckim stiftung warentescie calgonit dostal tylko dostateczny.. najlepszy jest somat usmiech.gif
używam 3w1 , to trzeba dosypać sól czasem?
Faktycznie i moim zdaniem calgonit jest do bani-przereklamowany.mam zmywarke Bosch i soli dosypuje raz na kilka miesiecy.
chciałam dosypać sól do zmywarki po raz drugi, ale okazało się że pojemnik jest pełny wody i nie ma miejsca na sól, co mam zrobić? zmywarka wskazuje mi że nie ma soli!!!!!!!!!

u mnie zawsze tak jest
w tym pojemniku jest woda i sol sie do niej sypie

kiedys uzywalam soli i sypalam wtedy,kiedy swiecilo sie swiatełko,ale znacznie czesciej niz raz na pol roku!!!!!
teraz uzywam tabletek i soli juz nie dodaje

dzięki dziewczyny lapka.gif

Pomimo używania tabletek 3 w 1 czy 4 w 1 należy dosypywać sól i dolewać nabłyszczacz. Wtedy szklanki na pewno nie będą matowe. Nie powinno dopuszczać sie do tego, żeby soli zostawało tak mało żeby zapalała się kontrolka zużycia soli. Sól należy dosypywać częściej - zapobiegnie to zakamienieniu zmywarki. Ja i sól i nabłyszczacz uzupełniam raz w tygodniu.

Tak, sól trzeba koniecznie dosypywać. W zmywarce znajduje się specjalne złoże żywicy jonowymiennej. Woda przez nie przepływa, oddając jony wapnia i magnezu. Złoże to w miarę używania dezaktywuje się, dlatego zmywarka przepłukuje je okresowo roztworem soli, aby je zregenerować.
A tak obok, to nie ma znaczenia czy sypiecie sól drogą, np. Calgonit, czy też tańszy Robot. To bez znaczenia, jest to to samo, tylko producenci korzystają na niewiedzy klientów i zawyżają ceny.
Najlepiej jest używać oddzielnego detergentu (np. proszek) i oddzielnie nabłyszczacza, niż tabletek. Często wychodzi taniej, a efekty niejednokrotnie lepsze. To trochę bajka z tym, że tabletki zmiękczają wodę. Jednak sól jest konieczna. Skąd tabletka ma wiedzieć, jak twarda jest woda?
moge ci odpowiedziec w sprawie matowiejacych szklanek - uzywasz:
sol
zmiekczacz (plyn) czyli nablyszczacz
proszek

jezeli masz proszek typu 2 lub 3 w jednym to nie uzywaj nablyszczacza
tzn wtedy tylko sol i proszek(kostka lub plyn)
calgonit jest tak samo dobry jak inne
roznica polega w typie twardosci wody i wieku twojej maszyny

No i sól sypcie koniecznie, przecież w instrukcji każdej zmywarki jest to jasno napisane! Tabletki nie zmiękczają. Nie sypiąc soli zmiszczymy zmywarkę. Dozowanie soli trzeba odpowiednio ustawić. Jest pewna skala, w instrukcji jest to opisane.
Twardość wody nie ustawiamy na max. bo "wydaje mi się, że mam twardą wodę", albo "ja to mam taką miękką, że nie trzeba". Urządzeń pomiarowych ciało ludzkie nie ma. Badanie twardości wody polega na oddaniu o laboratorium słoika wody, albo użycia testera dołączonego do zmywarki. Wtedy ustawiamy dozę.
Nie ma znaczenia także, czy kupimy sól Calgonit, czy Robot, bo to zawsze to samo. Przy produkcji wielu rzeczy odpadem jest czyste NaCl, a że trzeba z tym coś zrobić, to sprzedaje się to jako "cudowną" sól do zmywarki. Dlatego najtańsza sól sól do zmywarki ma identyczny skład co najdroższa dostępna.
Niech nie przyjdzie wam do głowy wsypywać zwykłej soli kuchennej do zasobnika, bo nie jest ona czysta, jak ta specjalna. Ta kuchenna ma chyba pół układu okresowego w sobie, albo jest jodowana, dlatego stopniowo zniszczy układ zmiękczania.

Czołem!
w moim domu zmywarkę mam od 1979 r.Przeszłam wraz z nią utrapienia tzn. brak proszków i płynów do niej , a działała bez zarzutu. I do dziś jest sprawna, ale nie o to chodzi.Jeśli ktoś nie sypie ani soli , ani płynów nabłyszczających i nie używa proszków , czy tabletek przeznaczonych do zmywarek , a filtra też nie czyści , a jeszcze na dodatek nastawi temperaturę wysoką , to twarda woda pozostawi tak trwały osad na talerzach i innych szklanych przedmiotach , że można sobie darować i kupić nowe.Czasami mam wrażenie, że zmywarka dla niektórych ma zastąpić ich czynność.Ok , tak ma niby być, ale wnioski dla mnie same sie nasuwają.NIE CZYTACIE INSTRUKCJI OBSłUGI - a przy tym zapominacie, że filtr w zmywarkach jest bardzo ważnym elementem i nie należy o nim zapominać.A i jeszcze jedno ,w pojemnikach na sól w zmywarkach zawsze jest woda.
cześć !
Proszę o podpowiedz w sprawie ciągłego świecenia się kontrolki od poziomu soli ,mimo że jest uzupełniona nie gaśnie .Używam calgonitu w kostkach 3w1 i soli calgonit.Dzięki za podpowiedz.Pozdrawiam...usmiech.gif
Witam!
Od tygodnia jesteśmy z żoną posiadaczami zmywarki SIEMENS. W kuchni nie mamy zbyt dużo miejsca tak więc nie był to planowany zakup i długo się nad nim zastanawialiśmy. Korzystaliśmy z niej dopiero 2 razy z programu AUTO 55-65 oraz zwykłego 50 stopni. Zmywarka spisała się świetnie! Jesteśmy zachwyceni! Było kilka ledwo widocznych zacieków na kieliszkach, ale użyłem dołączonych do zmywarki kostek CALGONITU 5W1 i pewnie nie spełniają swojej roli tak dobrze jak nabłyszczacz stosowany osobno. Po przeczytaniu kilku forów stwierdziłem, że nie ulegnę reklamie i kupiłem Polskiego LUDWIKA też w kostkach - dla wygody. Mam nadzieję, że się sprawdzi. Co do soli to uważam, że jest niezbędna i posiada trochę inne właściwości niż kuchenna. Przede wszystkim nie rozpuszcza się tak szybko jak zwykła zatem nie jest szybko wypłukiwana i dłużej spełnia swoją rolę.
Pozdrawiam
Do chmielak 11
Proponuję przeczytać instrukcję, może nie wlał Pan najpierw wody?
Najlepiej skontaktować się z serwisem jeśli problem nie zniknie.
Pozdrawiam
witam,a ja mam pytanie odnosnie kostek,moze nie pisze w odpowiednim miejscu ale potrzebuje pilnie pomocy..moja zmywarka od dwoch dni przestala pobierac kostke.po zakonczonym myciu zawsze znajduje kostke na dole w caloscismutas.gif dlaczego tak sie dzieje??mial ktos taki problem?bede wdzieczna
Gdzie "na dole"? Kostkę wsadza się do tego samego podajnika, co proszek...
Witam Wszystkich.
Prawdopodobnie ustawiłaś czas zmywania zbyt krótki, aby kostka zdążyła się rozpuścić. Kostkę umieszcza się w pojemniczku, który po uruchomieniu zmywania otwiera się i wypada kostka do zmywarki. Dlatego znajduje się po skończonym zmywaniu na dnie zmywarki. Do krótkiego programu zmywania proponuję użyć proszku oraz nabłyszczacza w płynie. Pozdrawiam.
Witam.Niedawno kupiłem żonie zmywarkę,z której jest oczywiście bardzo zadowolona.Przy pierwszym myciu świeciła się kontrolka od braku soli ale zaraz po dosypaniu zgasła.Im woda jest twardsza tym soli będzie zmywarka więcej pobierać no i co za tym idzie częściej należy wtedy tą
sól uzupełnić.
używam tylko tabletek,odkąd pojawiły się na rynku,pewnie uległam sile reklamy,ale kupuję tylko calgonit,albo somat,nic już więcej nie dodaję,wcześniej,sól chyba wsypywałam raz w miesiącu,jeśli nie częsciej,dozowanie płynu jest regulowane,jak jest za dużo,czy za mało-mogą być zacieki,przy stosowaniu samych tabletek,nie mam tego problemu-zmywarka w świetnym stanie,naczynia błyszczące,a kupowanie jedego produktu zamiast trzech dużo wygodniejsze,pewnie też taniej wychodzi

trochę nie rozumiem,po co dodawać,oprócz tabletek ileś tam w jednym,jeszcze sól,moja zmywarka,raczej nie reguluje ilości pobranej soli-do twardości wody,więc czy będę miała miękką,czy twardą,weźmie tyle samo,może w dłuższym cyklu zmywania,bierze więcej wody i soli?
więc skoro nie reguluje,to tak czy siak,ilość pobranej soli może być za mała,albo za duża w stosunku do jakości wody
skoro używam tylko tabletek,skoro mam naczynia domyte i lśniące i ze zmywarką nie mam problemów,po co sypać jeszcze dodatkowo sól?

Cytat zwww.elektroda.pl/rtvforum/topic107940-30.html
-SÓL--
Kupmy oryginalną sól do zmywarek .Na opakowaniu mamy skład
(wystarczy przeczytać):99% NaCL o tym 1% napiszę później.
Odpowiedź: sól spożywcza ważona !! jest najlepszą solą do zmywarek !!
100% NaCL to czystość atomowa!! (praktycznie nie do osiągnięcia )
NaCL nie zmiękcza wody!! Uczestniczy tylko w regeneracji złoża
Jakim jest Jonit. Jonit to substancja krystaliczna regenerowalna
która wyłapuje z wody twardej związki wapnia i magnezu.
Czym większa jest zawartość tych związków tym woda jest
Twardsza i tym mniejsze właściwości piorące (myjące) zastosowanych
detergentów(wytrącanie się osadów, kożucha itd.)
Dlaczego nie Polifosforan...bo związek ten łączy się z solami
wapnia powodując zmiękczenie wody a nie regenerację złoża
Mało tego każdy inny związek poza NaCL z powoduje trwałe
uszkodzenie złoża i utratę gwarancji!!
Autor: APISS
Choć producenci zmywarek przestrzegają przed używaniem soli kuchennej niestety
jest do zwykłe straszenie w celu osiągnięcia dużych zysków.
Różnice w cenach każdy widzi. Sól kuchenna 0,65 zł 1 kg.
Sól do zmywarek od 7 do 15 zł za 1kg.
Mam zmywarkę electrolux esl 4131, użytkuje ją od roku i 4 miesięcy i jak do tej pory nie zapalił się wskaźnik braku soli. Czy to normalne? Mam czekać aż się zapali czy dosypać soli? Naczynia się domywają ale czasami, nie zawsze pozostaja lekkie smugi. Nie chciałabym "zajechać" zmywarki bo "bardzo ją lubimy" usmiech.gif Prosze o dopowiedź, w instrukcji piszą że jak się zaświeci wskaźnik to dosypać, ale ponad rok nic.
Będę wdzięczna za odpowiedź
pewnie lampka się przepaliła,bo to niemożlwe,żeby przez rok się nie zaświeciła,albo coś się zatkało i zmywarka nie pobiera soli
na Twoim miejscu zadzwoniłabym do serwisu spytać

Poczytajcie instrukcję obsługi! Sam jestem posiadaczem Electroluxa ESL 66020 i jest tam wyraźnie napisane, że po wybraniu opcji kostki 3w1 lub podobnych nie zaświeci się żadna kontrolka braku soli i nabłyszczacza. Mało tego - automatycznie zostanie odcięty dopływ soli i nabłyszczacza do zmywania. Z tego wniosek, że nawet wsypanie soli nic nam nie da, bo nie będzie pobierana do mycia naszych naczyń. Można jedynie uruchomić funkcję dodatkowego nabłyszczania, ale czy to jest takie konieczne jesli mamy wygodne kostki?
1 23
Odpowiedz na ten temat »