Wykup reklamę w Kafeterii Więcej »

Magazyn dla kobiet Kafeteria jest częścią Portalu o2.pl Więcej »

Odpowiedz na ten temat
no i stalo sie... jesetm w ciazy usmiech.gif to chyba 3-4 tydzien, bardzo sie ciesze, ale zarazem strasznie boje... to moja pierwsza ciaza i wszystko jest nowe... Dlatego mam pytanie do dziewczyn, ktore ciaze maja juz za soba; wiem ze bol w okolicach jajnikow jest naturalny, bo wszystko sie zmienia, moje cialo sie przyzwyczaja, ale... no wlasnie - jaki to jest bol? bo moj jest podobny do bolu przed @, nie sa to silne skurcze ale tak naprawde caly czas czuje, ze cos sie we mnie dzieje, czy to normalne?

"...coś mówi mi że, jeszcze wszystko będzie możliwe..."
Zupelnie normalne, oznacza to ze ciąża rozwija sie prawidlowo

GRATULUJE!!!

gvygy
normalne . Gdy powiedzialam o tym lekarzowi to wyladowałam w szpitalu na podtrzymanie...
NIE STRASZ DZIEWCZYNY! NA POCZĄTKU NORMALNE CHYBA ŻE JEST KRWAWIENIE.

gvygy
Pamietam, ze na poczatku ciazy odczuwalam klucia w jajnikach i pochwie. Ale nie trwaly bez przerwy i nie byly dokuczliwe.
Gratuluje ciazy! kwiatek.gifusmiech.gif
Imię: Lucy Wiek: 30 TC: 29 Termin porodu: 09.08.2006 Miejscowość: Szwecja Waga: 11,5 kg Płeć: synek "Every man's life is a fairy tale written by God's finger." - Hans Christian Andersen
hej dziewczyny, ja czasami odczuwam klucia wlasnie w pochwie, w jajnikach i takie jakby pobolewania brzucha jak podczas okresu. No i piersi wrazliwe jak przed @. ktora mam dostac za jakies 4 dni... Czy to mozliwe, ze ciaza jednak???
Byloby fantastycznie oczko.gif
dziewczyny, podnosze, bo temat ciekawy... doswiadczone mamusie, prosze, wypowiadajcie sie...
ja zaszłam w ciąze dopiero albo az w trzecim cyklu starań i pamiętam ze w każdym cyklu cos mnie pobolewało a to podbrzusze a to piersi i szczęsliwa myślałam ze to już ale tak jak pisalam zaszlam w trzecim cyklu. Musicie być cierpliwe choć wiem ze to trudne i już chciałoby sie wiedzieć. Teraz w pokoiku obok śpi moja 4,5 miesieczna coreczka. Mam nadzieje ze te dolegliwości przyniosą wam dobre wieści.

gvygy
masz racje ollka, chcialoby sie wiedziec juz... Ale powiedz, czy jak zaszlas w ciaze, to paradoksalnie nie mialas takich objawow, czy byly identyczne jak przed @ i po prostu okres nie przyszedl?
I gratuluje coreczki...
Jejku dziewczyny ja mam obecnie podobną sytuacje. Tylko, że okres już pare dni mi się spóźnia, niby mam objawy jak przed @ ale nadal jej nie mam. Czy to może być ciąża? Zwyczajnie pobolewa mnie brzuch, mam wrazliwe piersi itp, tylko jakoś napięcie przedmiesiączkowe się nie pojawiło.Jutro zrobie test to pewnie się przekonam. Pozdrawiam serdecznie
o ile dobrze pamiętam to pobolewało mnie podbrzusze, a potem jak już wiedziałam ze jestem w ciąży to zaczęły piersi, acha i zanim zrobilam test to pobolewały mnie brodwki jak je pocierałam

gvygy
Mnie właśnie brodawki najbardziej bolą, ale wyglądają jak zwykle nic się nie zmieniło. A czy wkońcu ten ból brzucha to normale w ciąży?
razy w ciazy i nigdy niebolał mnie na pocztku brzuch ani piersi usmiech.gif
Cześć

Pobolewania brzucha w ciaży to chyba coś normalnego ja w 3-4 tygodniu to myślałam ze umrę z bólu i było to gorsze niż bóle na miesiaczkę jak poszłam po tygodniu do lekarza to myślałam z emoje dziecko już nie zyje okazało sie jest i świetnie sie rozwija do tego strasznie swędziałą mnie skóra na brzuchu to z czasem przechodzi no i oczywiście pierski strasznie bolały i tak cierpiałam w sumie którtko a teraz jestem w 26 tygodniu . Jeśli pojawią sie plamienia to natychmiast idz do lekarza a jak bardzo cie niepokoją te bóle to też warto zobaczyć co na to powie lekarz no i trzymam kciuki usmiech.gif

Witam ,na poczatki ciazy mialam bole brzucha,piersi mnie bolaly i wogle sie czulam jak by mnie cos rozjechalousmiech.gif jesli martwisz sie tymi bolami to powiedz o tym lekarzowi,jesli zauwazysz plamienia nie czekaj nawet chwili i zglaszaj sie do lekarza....ale wierze ze bedzie ok,wiec trzymaj sie!

Już nic nie rozumiem :/ Zrobiłam test i wynik był negatywny, brzuch ciągle mnie pobolewa, ale @ nadal nie mam, spóźnia mi się już jakies 11 dni. Zwariuje nidługo bo nadal nie wiem co mi jest. Doradzcie co robić. Możliwe żeby @ tak poprostu się nie pojawiła? Jaki może być powód?
jEJKU DZIEWCZYNY CO WY WYGADUJECIE?????? Ja jestem w 9 m-cu. Tez mnie bolał na poczatku brzuch. To normalne poprostu rozwijaja sie więzadła mięśniowe, brzuch zaczyna rosnąć i to boli. Mam jedną rade: smaruj brzuch i nogi w pachwinach balsamem juz od początku ciąży bo tam najczesciej pojawiają się rozstępy.
Jestem facetem ... co oznacza skrót @
Hihi sktór @ oznacza poprostu miesiączke usmiech.gif
@ to miesiączka.

AAugu ja też miałam spóźniającą sie miesiączke i po 8 dniach spóźnienia zrobiłam test i był negatywny, odczekałam tydzień i poszłam do ginekolożki która w ogóle mnie wyśmiała pechowiec.gif (wredne babsko) że za wcześnie przychodze. Kazała sie pojawić za 2 tygodnie.
Następnego dnia (wczoraj - tydzień po poprzednim) zrobiony test był już pozytywny. Więc spodziewam sie dzidziusia na 90 %

Wiem, że to trudne ale musisz uzbroić się w cierpliwość.
-----> Dziewczyny, dzieki za Wasze wpisy - uspokoilyscie mnie usmiech.gif
-----> Adnieszka 81: moje gratulacje i trzymam kciuki!

"...coś mówi mi że, jeszcze wszystko będzie możliwe..."
Dzięki yogazone.

Ciąża całkiem nieplanowana, ale jednak sie ciesze. usmiech.gif

Aha i ten ból o którym pisałaś.. mam tak samo, boli podobnie jak przed okresem, tylko że już z 3 tygodnie tak sie pojawia.
czy robiłaś test? byłaś u lekarza? czy tylko podejrzewasz na podstawie opóźnienia?
Okres mam dostać dziś,jak na razie nie ma, ale od prawie tygodnia czuję straszny ból i prawie cały czas jestem na nospie. Jakies 3 miesiace temu odstawiłam pigułki i przynam się że niezbyt uważaliśmy z narzeczonym.Wczesniej nie miałam takich problemów że już tydzień przed @ tak bolało i tak się zastanawiam czy może to właśnie ciąża...

Bol brzucha podobny do bolu miesiaczkowego, jest normalny, na poczatku ciazy.
Gkwiatek.gif Rkwiatek.gif Akwiatek.gif Tkwiatek.gif Ukwiatek.gif Lkwiatek.gif Ukwiatek.gif Jkwiatek.gif Ekwiatek.gif

"Okaż dziecku trochę miłości, a odbierzesz jej w zamian znacznie więcej" John Ruskin Termin na 23.09.2007
Witam was!!
prawdopodobnie jestem w ciazy. Nie wiem na sto procent gdyz nie robilam testu i jeszcze nie bylam u lekarza. Okres spoznia mi sie juz 3 dzien ,co jak u mnie do tej pory nigdy sie nie zdarzalo jedynie 5 lat temu gdy tez bylam w ciazy.dlugo jednak sie nie cieszylam gdyz okazalo sie iz ciaza byla martwa,5 lekarzy mnie badalo i okazalo sie ze musialam poddac sie zabiegowi.
od tamtej pory nic, nie chcialam przechodzic znow tego samego.ale zycie kreci sie dalej no i czas pomyslec o dzidziusiu , tym bardziej ze mam juz 33 lata,problem w tym iz znow wrocil strach.
Bole brzucha sa delikatne jakby za 2 dni miala byc @, ale tak jest juz od kilku dni,do tego bole piersi,ale nie takie straszne,wiem ze to naturalne ale.....
Pozdrawiam !!!!

Witam... mi mija dziś 4ty dzień od spodziewanej miesiączki... również pobolewa mnie podbrzusze jak przed @ tak juz od około tygodnia może 9-10 dni... Mam strasznie zmienny nastrój w ciągu dnia, raz wesoła, po chwili łapię doły i wszystko mi śmierdzi, każda potrawa, zapach skoszonej trawy...... Nie robie jeszcze testu bo myślę że trochę za wczesnie, ale czekam na moment gdy ujrze dwie kreseczki na tescie...
Dodam ze to dopiero pierwszy cykl moich starań...

"Dziecko to miłość, która stała się widzialna..." J :*
czesc dziewczyny ...wszystkie dodalyscie mi wlasnie otuchy ......kilka lat temu bylam w ciazy ...stracilam....a teraz znowu mam ta szanse bycia mama ....mam te wlasnie objawy ...bole brzucha...i wiem teraz ze za bardzo sie martwie ...oczywiscie pojde do lekarza , ale wiem ze wszystko bedzie dobze ...dziekuje wam za to co kazda z was napisala ....niby nic a wzrusza i uspokaja smutki...powodzenia
Witam serdecznie.
Pierwsza ciąża zero objawów, nic poprostu niczego nie czułam i się bardzo cieszyłam okazało się że przedwcześnie, ciąża obumarła w 11 tygodniu bo było zbyt mało hormonu ciążowego do podtrzymania ciąży. Lekarz wtedy powiedział że źle gdy nie ma żadnych objawów. Niestety był to mój drugi lekarz, wcześniej chodziłam do konowała który nie zauważył że z ciążą jest coś nie tak.
Druga ciąża właściwie też bez większych objawów, ale właśnie bolał mnie brzuch jak na okres oczywiście znacznie słabiej, często płakałam a rano było mi niedobrze ale nie wymiotowałam.
Twój ból brzucha jest zupełnie normalny, jeśli jest łagodny, jeśli to mocne skórcze wtedy musisz iść do lekarza, jeśli pojawi się jakiekolwiek plamienie brązowe, beżowe czy krew nie lekceważ tego tylko od razu do lekarza.
Jeśli ci ten ból przeszkadza możesz brać no - spę, zresztą jak powiesz lekarzowi na pierwszej wizycie o tym to z pewnością sam ci zaleci ten lek + magnez który ułatwia rozciąganie się wiązadeł.
W późniejszym etapie ciąży możesz czuć kłócia w pochwie czy pachwinach, i ogóle twardnienie brzucha to normalne bo macica musi się rozciągnąć.
Ja byłam na swoim pierwszym usg w 5 tygodniu czyli 3 od zapłodnienia, widać było wyraźny pęcherzyk ciążowy, w nim ciałko żółte oraz 4 mm dzidzię z wyraźnym echem serca. To najcudownieszy obraz jaki widziałam, potem oczywiście dostałam pamiątkowe zdjęcie i tak co wizytę. Usg było dopochwowe

Pozdrawiam i gratulacje

Zdjęcia mojego kochanego szkraba http://www.stokrotka28.bobasy.pl/ - zapraszam serdecznie http://b2.lilypie.com/254Yp2/.png [/img][/url] Synek Wojtuś - najdroższy skarb na świecie waga: 3460 kg oraz 58 cm po urodzeniu http://suwaczki.waszslub.pl/img-2004102300300 330.png " Dwa aniołki w niebie 12.04.2004 (12 tc)
Mogę tylko napisać jak było u mnie.
Pierwsze podejście - cały czas bóle jak przed miesiączką, nasilające się późnym wieczorem. Podobno normalna sprawa.. Nie wiem, ale u mnie skończyło się to wczesnym poronieniem (6tc) smutas.gif Dodam że nie miałam żadnych plamień.
Drugie podejście - nie ma żadnego bólu jak poprzednio! Żadnych plamień. Czasem zdarzało się takie bardzo delikatne uczucie jakby ciągnięcia w dole brzucha pośrodku, ale naprawdę nie nazwałabym tego bólem (4-5tc). Mój lekarz dał mi na wszelki wypadek Duphaston, ze względu właśnie na wcześniejsze poronienie. Teraz jestem w 8tc i nie mam żadnych dolegliwości bólowych ani \"ciągnięć\" w dole brzucha. Za to mam dużo atrakcji związanych z mdłościami, osłabieniem itp ale to już inny temat. Tydzień temu robiłam usg waginalne - wszystko w porządku na razie.
Tak więc nie wiem na 100% czy bóle są normalne czy nie - wiem że u mnie nie były.
Co najważniejsze - autorko nie stresuj się. Ja po poprzedniej "przygodzie" miałam teraz aż do usg stres potworny i pomagałam sobie homeopatycznym środkiem na nerwy, co mi bardzo pomagało.
Gratulacje i dużo zdrówka!! usmiech.gif

Może jeszcze dookreślę, że te bóle u mnie faktycznie odczuwałam jak jakieś skurcze, nie częste ale jednak skurcze.

Odpowiedz na ten temat »