Wykup reklamę w Kafeterii Więcej »

Magazyn dla kobiet Kafeteria jest częścią Portalu o2.pl Więcej »

Odpowiedz na ten temat
Jakie macie sposoby na ukąszenia osy lu pszczoły kiedy na 2 dzień wychodzi lekka opuchlizna, zaczerwienienie, śwędzenie itd.
Co stosujecie na takie reakcje po ukąszeniu bo mojemu facetowi już nic nie pomaga a to 4 dzień i jest coraz gorzej smutas.gif
Podobno bardzo dobra jest rozgnieciona cebula na ukąszenie osy.Trzeba ją przylożyś do miejsca ukąszenia.
przyłożyć przekrojoną cebulę
osa żądlijezyk.gif
jezyk.gif
http://www.wrota.podkarpackie.pl/pl/zdrowie/b ezp_lato_2006/ukaszenia#pszczoly

a to ciekawe, że inni też się mylą?
http://www.wrota.podkarpackie.pl/pl/zdrowie/b ezp_lato_2006/ukaszenia

Wielkie dzięki za rady i linki usmiech.gif
wapń niech sobie rozpusci i wypije , cebule tez może zjesć, czosnek - smaczniej bedzie w potrawie usmiech.gif
To nie są wiarygodne żródła.
Ktoś niedouczony ten tekst napisał.

Wypić to można wapno, nie wapń. I jeszcze było coś takiego jak pocieranie użądlenia nacią pietruszki (czy marchewki), ale nie wiem czemu to miało służyć.
a ja Ci dam stary doowy sposob..uwierz pomaga,zaraz po dziabniéciu wez zetrzej surowego ziemniaka i poloz na miejsce uzadlwenia...nie bedzie opuchlizny i paskudnego swedzenia.

wszyscy myślą tylko nie wszyscy o tym wiedzą
najlepiej jest przyłożyc cebulą lub cytryna.mnie dzisiaj ugryzła osa w reke i przykładam teraz cebula. a ziemniakiem jeszcze nie probowałam. jezyk.gif
dzieki za rrady bardzo pomogly
mnie ukasila na lace i nadal piecze pomocy
cebulą jest dobrze przyłożyć,lub posmarować sokiem z cebuli.jak opuchlizna to i lód przykładać
Najlepiej pojsc do apteki i zakupic jakakolwiek masc na ukaszenia/uzadlenia.
Najlepiej poprostu odrazu po ukaszeniu wziasc wacik pok wypic wanlac ostem i trzymac tam gdzie osa uzadlila przez jakieis 10 min potem wypic wapno jak mimo to wyjdzie opuchlizna to robic oklady z zimnej wody i octu i zmieniac opatrunek co 30 min
Mnie wczoraj ugryzła osa w nogę .To miejsce powiększyło się ,zaczerwienilo i wygląda na gęsią skórę, ale mnie nie boli . Co mam zrobić ?
Mnie dziś ugryzła osa w rękę. Przyłożyłem okład z altacetu (tak jakos) i potem posmarowalem mascią (tez jakas taka nazwa). Teraz została tylko mała kropka i czuje lekkie kłucie.
mnie wczoraj w południe użądliła osa w głowę (prawie na czubku), już wieczorem na karku pojawiło się bolące coś, co przypomina wrzoda. A już dzisiaj mam trzy takie miejsca (od karku do ucha) i nie bardzo wiem czy to możliwe, że to po użądleniu.
mnie ukąsiła osa 2 dni temu niewiem co mam robić smaruje alkacetem cebula i nic mi niepomaga pomuszczie
wczoraj mi to sie przytrafilo boli swedzi i czerwone
Sposób na użądlenie osy lub pszczoły.
W latach dzieciństwa, tj. ok 50 lat temu za radą mojej cioci, po wyciągnięciu żądła z palca od nogi wtopiłem go w błoto i trzymałem ok 15 minut - pomogło. Innymi razy też pomagało, ustępował ból i nie było opuchlizny.
Dzisiaj użądliła mnie osa w palca u ręki. Ponieważ było to przed Kościołem wśród tłumu ludzi nie zastosowałem ww. metody, tylko wróciłem do domu gdzie wypiłem wapno i moczyłem palec w wodzie z sodą, dalej okładałem cebulą. Minęło 2 godziny a palec nadal boli.
Uważam więc, że błoto (czarna ziemia zmieszana z wodą o konsystencji gęstej śmietany) najlepiej pomaga.
Po tym zabiegu nie miałem żadnego zakażenia lecz dla bezpieczeństwa proponuję miejsce ukłucia odkazić np. spirytusem salicylowym.
niech idzie na pogotowie ,m dzadzą mu zastrzyk i będzie spokój. Skoro to 4 dzień i jest gorzej a nie lepiej. Ewentualnie może jakieś tabletki typu claritine czy coś takiego łykać. Ja mam np. uczulenie na osy, opuchlizna jak cholera. i tylko zatrzyk pomaga, tzn dalej jest opuchlizna, świąd itp ale nic już się griźnego w organiźmie nie dzieje.
Przyłożenie pietruszki najbardziej pomaga, tzn. nać pietruszki pomiąć, zeby wydobył sie sok i przylożyc i trzymać. Pomaga. Sprawdziłam.
Najlepiej nie wyciskać żądła itp. W ten sposób tylko jad się uwalnia z woreczka jadowego- to wiem od weterynarza usmiech.gif Jak mnie kiedyś cosik użądliło przylozyłam okład z wody z octem i na drugi dzień nie było śladu.
Kiedyś użądlił mnie szerszeń (2 razy). Okłady z cebuli i octu zmniejszyły obrzęk. Osy oraz szerszenie wbijają i wyciągają żądło, dlatego nie trzeba nic wyciągać. Na szczęście nie mam uczulenia, więc obyło się bez perypetii.
Oglądałam ostatnio jakiś program w telewizji i tam pan doktor mówił, że najlepszym rozwiązaniem, oczywiście dla osób nieuczulonych, jest zaraz po użądleniu zażycie jakiegoś środka antyhistaminowego. Ten sam pan doktor ostrzegał wszystkich uczulonych na jad i mówił, że wręcz muszą się oni odczulać.
Mnie ugryzla i wyskoczyła mi jakaś wysypka :?
cebula najlepsza
1 2
Odpowiedz na ten temat »