Wykup reklamę w Kafeterii Więcej »

Magazyn dla kobiet Kafeteria jest częścią Portalu o2.pl Więcej »

Odpowiedz na ten temat
Mam refluks żołądkowy objawiający się zgagą i odbijaniem czy może występować przy tym suchy kaszel i suche gardło, jakby gula w gardle czy to może nerwowe?
Czy nikt nie ma kłopotów z refluksem żołądkowym? a mówią że 80 % społeczeństwa.
Nawet wymioty.Zauważyłam,że przede wszystkim w stresie.Mnie to też czasem spotyka
Mecze sie z ta choroba juz chyba z rok, niestety w zaden sposob nie moge jej sie pozbyc. Mam od zgagi, odbijania, wymioty, po uczucie guli w gardle i przelyku, do tego bardzo wrazliwe jelita. Bralam Omar, i jeszcze inne tab. jakos pomagalo bo zobojetnialy sok zoladkowy itd. Wydaje mi sie, ze glowna role w tych dolegliwosciach powoduje stres, przynaj mniej w moim wypadku.
u mnie już się zaczyna - zawsze mam tak jesienią i to przważnie na przłomie października i listopada. No ale teraz już wiem jak z tym walczyć. Od razu przechodze na dietę i mam tabletki zwlaczajace nadmiar kwasu w żołądku usmiech.gif

http://www.wellnesslife.pl http://www.galeria.wellnesslife.pl
mam dwupoziomowy reflux z nieszczepnym wpustem i tez mi zarcie podchodzi do góry, zgaga.hm a co to jest? piecze w przełyku i drapie? no to czasami mam.
Dzięki Pipku za stronkę , bardzo ciekawa, jak będziesz miała jeszcze jakieś inne to mi podrzuć, Z g ory dziękuję.
Bardzo fajne stronki, Dzięki Pipku.
jedyna rade jaka moge dac to jesli jest to jest dokuczliwe to idz do jakiegos dobrego gastrologa, moze masz przepukline przelykowa albo inny problem, specjalista powinien stwierdzic w czym problem

Pić czy nie pić. Oto jest pytanie. ...... ____ ......{......} ......{____} ......|......| ......|......| ......|......| ...
ja tez mam refluks. trzeba nauczyc sie z tym zyc. niestety
U mnie objawia się to tym,że nie mogę położyć się w dzień spać, bo jak się budzę to dusi mnie w klatce mam wrażenie jak bym była przeziębiona,coraz częściej dzieje się też w nocy.Muszę spać w pozycji nieomal pionowej.I to prawda,że stres powoduje zwiększenie objawów.Ostatnio żyłam w ciągłym stresie i były momenty,że myślałam,że mam zawał.
tez mam przepuklinke prełykowa a co to jest?czy ktos wie? tego chyba nie da się susunąc. brałam leki na refluksa ale nadal mam bo poprostu sie okazało ze nie dosć ze przepuklina to wpust niesprawny. na to nie ma radu. to jak zapsute drzwiusmiech.gif
A sprobuj pic pokrzywe (w saszetkach z herbapolu) dwa razy dziennie rano i wieczorem przez 6 tygodni. Pokrzywe zaparzaj 20 min pod przykryciem. To powinno uregulowac prace zoladka. Mam straszliwe problemy z zoladkiem a teraz sie to uspokaja. Lekarz powiedzial (calkiem innej specjalizacji) zebym sprobowala w ten sposob uregulowac prace zoladka.
pozdrawiam
usmiech.gif

mi pomaga rumianek

http://www.wellnesslife.pl http://www.galeria.wellnesslife.pl
Czy nikt nie ma kłopotów z refluksem żołądkowym? a mówią że 80 % społeczeństwa

czy też macie wrażenie suchego gardła ? może to też od refluksu, co na tę dolegliwość wziąć ? co wiecie na temat siemienia? czy pomaga? jak je parzyć i czy pić z ziarnkami?

wszyscy jazda na gastroskopie. moja mama zaniedbywala to i teraz ma nadzerki w przelyku i zoladku. a ja mam po klopocie. mi bardzo przeszkadzalo to ze rano mialam okropny bol, pieczenie gardla. gastroskopia przyjemna nie jest ale da sie przezyc
od 3 lat mam refluks , strasznie sie męcze bo w nocy nie moge spac tak samo musze miec blisko lazienke... w sumie mam diete jem owoce pije wode i do tego obiad kolacje jem maks o 19. i sie cuzje dobrze moge sie polozyc nawet o 22smiech.gif !Dzisiaj o 17 zjadlem mala pizze i pewnie spac to pujde gdzies kolo 3 rano:/ Lekarz Przypisal mi LEKI:
1.POprazol- przed jedzeniem 2x1 tabl. przez 2tyg
nastepnie 1 tabletka przed kolacją 2 tygodnie
2.Gasprid- 3x1 tabletka na 15 minut przed jedzeniem MIESIAC
3.Galcid- 3x1 po jedzeniu pogrysc i polknąć!

P.S bylem u 5 specjalistow kazdy dawal jakies leki, ktorych nie bralem bo byly lekami po ktorych bolaly mnie kosci piszczeli strasznie mocno wkoncu trafilem ostatnio na 5 specjaliste i przypisala mi te leki co napisalem zagwarantowala mi ze po 1 miesiacu przejdzie mi na 100%! Np propazol - SCISKA ten miesien przez ktory tresc zoladkowa sie cofa!Wiec zaczynalem brac ale na ulotce kazano sprawdzici czy nie ma sie chorego serca wiec pojechalem na ekg no i wyszlo wporzo ale Lekarz powiedzial zeby nie dawac lekow bo ja z tego wyrosne(inie ma potrzeby dawania lekow), ale mam to juz 3 lata i caly czas sie nasila i pogarsza nie mam juz sily dlatego nawet bym sie zdecydowal na operowanie chirurgiczne ale od JUTRA ROBIE CO MI POLECIL 5 Gastrolog Biore leki i za miesiac jade na kontrole i mam andzieje ze bede sie cieszyl ze jestem zdrowy!!:] JA JEDNAK JESTEM ZA ZEBY JECHAC DO GASTROLOGA NIECH PRZPISZE LEKI I JE BRAC... i MIEC SWIETY SPOKOJusmiech.gif niz czekac z pare lat i sie doczekac raka krtani z powodu kwasu solnego w przelyku:] pozdrawiam i jesli ktos chce niech pisze na gg 6237480 to wszystko dopowiemusmiech.gifsmiech.gif
mam 30 lat od 15 lat choruję na refluks ,przez ostatnie 10 lat miałam trochę spokoju ,ale od roku mam wznowienie.biorę codziennie leki i nie bardzo mi pomagają.tragedia żyć się nie da.
Zeby złagodzic objawy refluksu ja pije zioła 3 razy dziennie, a przede wszystkim na noc. Ziola to : gastrosan i nerwosan . 2 saszetki zalewem woda. Gastrosan chroni sluzowke zoładka, przełyku i gardła, a nerwosan to na stres. Pomaga. A recepta to od babci kolezanki
jeszcze dodam. ze przy refluksie trzeba miec jedną strone lozka ( tą od glowy )do spania podwyzszoną. ja mam wstawione pod nozki wersalki klocki drewniane wys. 15 cm. Rewelka . Pomaga. Spie dobrze. A zalecenie to bylo od laryngologa
Jeszcze dodam. ze przy refluksie trzeba miec jedną strone lozka ( tą od glowy ) podwyzszoną. Ja mam wstawione pod nozki wersalki klocki drewniane wys. 15 cm. Rewelka . Pomaga. Spie dobrze. A takie zalecenie to dostałam od laryngologa
od dzisiaj piję 2 razy dziennie herbatę z pokrzywy nawet trochę pomaga staram się ograniczyć słodycze- bardzo trudne !! dziwne bo ja śpię na płaskim i jest mi dobrze, najbardziej mi dokucza w dzień ten refluks . od jutra zmuszę się do picia siemienia lnianego- paskudztwo!!!
ja tez mam refluks pierw milam wyciogano zolc i przez miesioc bylo bardzo ciezko teraz troche lepiej chcialabym wiedziec jakich owocow i warzyw nie moge jesc nie moge jesc i ile mniej wiecej leczy sie refluks czy do konca zycia?ja mam dopiero 18 lat pomocy
aaaa i jakie ryby?
to zależy od człowieka, ja mogę większość oczywiście z umiarem,warzywa wszystkie,ryby też refluks jest do końca życia przynajmniej mi tak powiedziano biorę leki staram się trzymać dietę i jest raz lepiej raz gorzej kwestia przyzwyczajenia najgorzej jest na imprezach nie mogę wypić alkoholu zjeść po godz.18 bo źle się czuję-tragedia. to jest najgorsze wszyscy patrzą jak na wariatkę , że niby sobie wymyślam.życzę cierpliwości i powodzenia .
ja mogę większość owoców , warzywa wszystkie , ryby też . musisz sama wypróbować na sobie co możesz a czego nie.
MIALEM W STY. REFLUKS I BRALEM PRZEZ 3 MIESIACE CONTROLOC I TERAZ WRESZCIE SIE POLEPSZYLO ALE NAJWAZNIEJSZE NIE JEDZ TLUSSSSTYCH I KWASNYCHHH I TRZEBA PIC DUZO MLEKA TO MI POMOGŁO POWODZENIA
Ja mam rozpoznaną tą dolegliwość jakieś 2 lata temu. Objawy to zgaga, sucho w przełyku i pieczenie, ból w klatce piersiowej bardzo przypominający nerwoból serca, bóle pleców dające złudne uczucie zapalania oskrzeli lub czegoś takiego, złe samopoczucie i ogólne wszystko na nie oczko.gif Postanowiłem udać się do gastrologa, mało miłe badanie gastroskopem i wszystko wiadomo, rozwiązanie: 2 lekarstwa Polprazol i Famogast, nie ma diety nie ma ograniczeń tylko regularne zażywanie w/w leków. Niestety najprawdopodobniej do końca smutas.gif
witajcie!
mam 19 lat, a reflx od ok. 4 lat, za sobą 2 gastroskopie, kilka zapaleń żołądka, przelyku i dwunastnicy. Lekarz polecił mi iść do dietetyka, dostalam wykaz produktów, które moge jeść, ptóre powinnam ograniczysć i te których nie powinnam jeść, a i dietetyk zabronił mi się schylać po jedzeniu. Przez jakiś czas stosowalam sie do diety, ale stwierdzilam, ze to nie ma sensu bo i tak mam ciągle zgage, po wszystkim:/ chyba bede sie meczyc z tym do końca życiaoczko.gif
pozdrawiam wszystkich refluksiarzy
a zapomnialamusmiech.gif
na początku, lekarz ogólny powiedział mojej mamie, ze ma na mnie uważać bo prawdopodobnie mam bulimie i wyslal mnie na badania w tym kierunku. Ale obciachowo iść do szpitala ze skierowaniem na badania w kierunku bulimiiusmiech.gif

Odpowiedz na ten temat »