Wykup reklamę w Kafeterii Więcej »

Magazyn dla kobiet Kafeteria jest częścią Portalu o2.pl Więcej »

Odpowiedz na ten temat
mam 19 lat i 25% mojego życia cierpie na refluks:/ objawia się to następująco zgaga, odbijanie częste mdłości. Najgorzej jest gdy jestem po za domem i mi się odbija. Ktoś mi kiedyś powiedział, że to ulepszona wersja bulimi, bo jak mi jest nie dobrze, alno mam poczucie, ze z dużo zjadłam idę do łazienki napinam brzuch, a jedzenie samo mi wylatuje z żołądka. Gorzej jak wylatuje, jak nie chcę, czasami jakby pod ciśnieniem, najczęsciej po zupach. 2 razy miałam gastroskopie i 2 rzay zapalenie żołądka i dwunastnicy spowodowane refluksem. Właściwie to muszę iść do lekaża, bo znowu mam po wszystkim zgage, tak u mnie właśnie objawia się zapalenie żołądka. Już od dawna nie biore, zadnych leków takich jak ranigast itp., bo musiałabym jeść je po kazdym posiłku:/ jeżeli są osoby, które miały refluks i go wyleczyła, to badzo proszę o napisanie mi jak.
pozdrawiam wszystkich

Co poczniemy z Tygryskiem gdy nam jeść nic nie będzie?
Nie smakuje mu miodek, nie smakują żołędzie
i powiada, że nie chce na śniadanie jeść ostu.
Jeszcze mały Tygrysek schudnie nam z tego postu!
Gardzi miodem - szalony!
Zje żołędzie - i pluje!
I na oset się krzywi i powiada, że kłuje!
mam ten sam problem i niestety, nic do tej pory skutecznego lekarze mi nie zaproponowali smutas.gif
Elo hello...ja też mam ten problem,choć ostatnio mam trochę spokoju.To okropna przypadlośćsmutas.gif .Też rąbano mi gastroskopie,mam przewlekle zapalenie blony śluzowej zolądkasmutas.gif ...czasem wydawalo mi sie,że mi się ulewa pokazm jak noworodkowijezyk.gif ...wiem,że mozna poddać sie zabiegowi który poprawia zwieracz przełyku i tym samym zapobiega wydostawaniu się pokarmu na zewnątrz,ale podobno nasi specjaliści nie sa zbyt mocni w tych zabiegach i efekt może okazać sie marny...kiedyś wyczytałam,że refluks, przez uszkadzanie przełyku sokami zoladkowymi często doprowadza do rakasmutas.gif musimy jakoś z tym zyćusmiech.gif
głowa go góryoczko.gif

tez macie taki "syf" w buzi caly czas? tak kwasno i gorzko?? smutas.gif zeby strace od tego......
mama mi opowiadała, że od zawsze miałam promlemy jedzeniem , bo do pierwszego roku życia ulewałam i wrzez pierwsze 2 miesiące przybrałam tylko 20dag. Operacji się raczej nie poddam, po tym jak w zeszłym roku sknocili mi nos prostując przegrode:/, nie ufsam polskim specjalistom.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, przynajmiej wiem, ze nie jestem sama. Może założymy jakąś grupę wsparcia dla ludzi z refluksem i ich rodzin? Teraz to bardzo popularneusmiech.gif
sorry pomyliłam się i napisałam elo hellle

Co poczniemy z Tygryskiem gdy nam jeść nic nie będzie? Nie smakuje mu miodek, nie smakują żołędzie i powiada, że nie chce na śniadanie jeść ostu. Jeszcze mały Tygrysek schudnie nam z tego postu! Gardzi miodem - szalony! Zje żołędzie - i pluje! I na oset się krzywi i powiada, że kłuje!

A ja ma do Was pytanie - w wyniku czego powstaje refluks? Niewłaściwa dieta, jakieś uwarunkowania inne?

http://kosmetologia.net
fona-> myślisz, że refluks wylecze pastą do zębów?

Vix-> refluks, często powstaje od stresu, ale ja mam od urodzenia problemy z żołądkiem, do roku czasu uewałam i nie przybierałam za bardzo na wadze (teraz jestem za gruba:/) Umnie stres to chyba dodatkowy czynnik, a wogóle wydaje mi się czasami, ze nan bulimie.
studentka oligofrenopedagogik to mój zastępczy nick

Musicie przestrzegac diety,a wiec absolutnie NIE:kawa,herbata,pomidory i wszystko im pochodne,nic czekoladowego,nic smazonego,zadnych kielbasek,boczku,lodow,zadnych ciast,czosnku,alkoholu,pomaranczy,grejfrutow,rzodkiewek,ziel onej papryki,coca coli.Co mozna jesc? chude mleko,maslanke,jogurt,chude miesa,jajka przygotowane bez tluszczu,nieduze ilosci masla,oleju,wszystkie galaretki,owoce wylaczjac pomarancze,grejfruty,
ja mam refluks,taki bez zgagi,mam wzdęcia i kluche w gardle,i dodam że ja nie moge jesc tez nabialu,biore leki po ktorych troche lepiej sie czuje
refluks to ochyda niewolno prawie niczego jesc ale po miesiacu diety i lekow czuc poprawe
http://www.drkasprzak.poznan.pl/artykoly/prze puklina.htm
Witajcie!
Piszę pracę na temat zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Osoby, które znajdą chwilę, żeby prorozmawiać, bardzon (!!!!!!!!!!) proszę o kontakt na nr gg 8892066.
pzdr
mela13
Ja biorę Metoclopramidum 10 mg oraz Lanzul 30 mg. I powiem tak ...mam to od hmm 2 lat. Od czego, mam ciężkie studia, bardzo dużo stresów plus do tego marne jedzenie i za kołnierz też nie wylewałemusmiech.gif . Jak to wygląda obecnie ...ano, do zgagi się przyzwyczaiłem, mała zgagę lekceważę a gdy jest jakaś większa, np. po mocniejszej imprezie to te dwa proszki o poranku i jazda. Czasem biorę tez tak dla kuracji pt, sob, niedź. Podejrzewam że gdybym zrobił sobie dłuższą kurację np pół roku wyleczyłbym się prawie zupełnie. Prawie ...bo niestety ale tego do końca nigdy się nie pozbędziecie. Co gdy dopiero zaczynasz z tym "przygodę" ? Po pierwsze nie pij piwa i gazowanych napojów.... ponadto zero ostrych rzeczy i zero ścierwa typu MC Donald, kebaby itd. kawa i fajki odpadają (przynajmniej je rzuciłem). Owoce i warzywa tez bez przesady...najlepiej na początek jakieś jogurciki te sprawy... Aaaaa i badania na helicobakter usmiech.gif . Poza tym proponuje gastroskopie, rurka w przełyku to nic miłego ale przynajmniej wiesz co Ci jest. Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Odpowiedz na ten temat »