Wykup reklamę w Kafeterii Więcej »

Magazyn dla kobiet Kafeteria jest częścią Portalu o2.pl Więcej »

Odpowiedz na ten temat
dzisiaj wstałam i zauważyłam pęknięte naczynko w oku.Zanim dotre do lekarza to chciałam uspokoić nerwy. Czy to można jakoś wyleczyć, usunąć??? Jestem przerażona.Nie moge znależć nic o usuwaniu laserem czy coś!!!!! Napiszcie
Mi tez sie to przytrafialo, tworzyly sie na galce ocznej takie malutkie krwiaczki. Wygladalo to wampirzasto przez jakis dzien-dwa, potem goilo sie samo, sladu nie zostawiajac. Nigdy nawet u lekarza z tym nie bylam.
Od dluzszego czasu ani jednego pekniecia.

Rutinoscorbin i zimne okłady

Adrianku Nasze Zimowe Maleństwo czekamy na Ciebie z utęsknieniem 20tc
ta pierwsza odpowiedz troche mnie uspokoiła.dziekuje.
podejrzewam u siebie wysokie ciśnienie w oku,bo czasem mnie tak w głębi bolą.Oby u mnie było wszustko ok.
Dzieki za odpowiedz
Mi często pękają i po niecałych dwóch dniach samo się goi i śladu nie ma.
Nigdy nie była z tym u lekarza bo nie widzę sensu jezyk.gif

Możesz iść najwyżej do apteki i poprosić o jakieś krople, które przyspieszą wchłanianie. Ale moim zdanie, to też nie jest konieczne.
Nie bój się, bo to nic strasznego usmiech.gif

"Tak sobie siedzę i myślę co teraz robi pozostałe 6 cudów świata" http://suwaczki.waszslub.pl/waszslub.php?d=20 08041900400430
tyle przed kompem to nie bedzie pekac;P
Radzę,wybierz się do lekarza. Może to być spowodowane wysokim ciśnieniem śródgałkowym, zwłaszcza ze czujesz ból.
O oczy trzeba dbać.Może mało witamin, dużo stresu,forsowne ćwiczenia.
Nie zwlekaj!

"Per aspera ad astra"
A mi pekalo bez siedzenia przed kompem. Teraz za to spedzam cale dnie przed ekranem i nic, zadnych krwiaczkow.
Fakt, Rutinoscorbin moze pomoc.

I tak jeszcze, bo mi sie przypomnialo, odbiegajac nieco od glownego tematu: czy ktos zna jakies cwiczenia oczu, wzroku wskazane dla osob duzo siedzacych przed kompem? Cos wzmacniajacego, relaksacyjnego itp.?

ja przed komputerem siedze dziennie najwyżej pół godziny a nawet zdzarza mi się wogóle.
Widze na moim oku taki okrągły krwiak rozlany.
Ogólnie mam problem z naczyniami.Nie jestem dobrej myśli.

te kwiaczki powstaja tez od stresu tez je mam paskudztwo ...........i nic nie pomaga nawet okldy z rumianka smutas.gif
i rutinoscorbin pomoga ale do okulisty możesz się wybrać ...
bo wysokie ciśnienie w oku może miec poważne skutki ,
lepiej to zbadać aby spać spokojnielapka.gif
okłady z rumianku to nie najlepszy pomysł !!!!
tak robiły nasze babki!!!
moje dziecko miało problemy okulistyczne i tez putałam lekarza w klinice o okłady z rumianku to powiedział,że nigdy nie powinno sie stosować go na oczy -jest aseptyczny ale BARDZO WYSUSZA SLUZOWKę OKA ...
pierwszo slysze............moze i racja

ale tak jest -urodziłam wcześniaka ,który był zagrożony retinopatią
więc 2 lata jeżdziłam co drugi miesiąc do kliniki na kontrolę i dlatego
mam takie informacje-rumianek wysusza śluzówkę oka a to nie jest dobrze ,takie okłady stosuje sie na jakies paprzące się rany aby wysuszyć je...
Mi tak nieraz pękala żyłka w oku że wyglądałam jak wampir, szczególnie jak pół nocy przesiedziałam na kompie.
Żyłka była widoczna dzień góra dwa i znikała bez śladu. Już nawet nie myślę o tym jak mi się to zrobi bo wiem że samo przejdzie
a oklady z herbaty ..................?
mi nie przechodzi juz mam chyba ze 3 miesiace i czort sie trzypa jek rzep psiego ogona pechowiec.gif
nie jest dobry dla oczu-to głównie wymysł koncernów kosmetycznych
bo faktycznie słuzy do wysuszania ran ,dobre sa napary z herbaty i świetlika lekarskiego.
A ja jak za długo pracuje wieczorem i rano mam zapuchnięte oczy ,
to biorę kostki lodu w ściereczke i kłade na oczy ,pomaga
a pęknięta zyłka -przejdzie ale możesz zażyć wit.C
wow 3 MIESIACE??????
no to do okulisty ! ale jakis dobry -jak jestes z zach.pomorskiego
to moge ci polecic dobrego lekarza...musisz zbadać ciśnienie w oku.
aha ok. ale watpie ze mi przejdzie juz tyle czasu mam a dodam ze oczy mam jasnego koloru ..........tez mi sie obilo o uszy ze silne slonce sprzyja pekaniu naczynek .......niewiej poco one pekaja a niech je ....piiiiiiiiiiiiiiiii trafi usmiech.gif
i dodam ze czesto mnie pieka i tre tre i tre te oczy i wygladam jak krulik .....czasami uzywam kropli ale to nic nie pomaga niestety ......moze jednak wybiore sie do okulisty bo zaciekawie mi to nie wyglada
niektóre wypowiedzi są pocieszające.Mam nadzieje,że nie mylicie przekrwionych oczu,powiększonej żyłki z okrągłym krwiakiem.
Jak na złość ciężko zapisać się do lekarza na ten tydzień.
to ja chyba pomylilam.............hmmmmmmm
ja mam taki czerwone zylki to chyba inna sprawa ale tez uciazliwa
córka skarżyła mi się na pękające naczynko w oku -to był pierwszy raz
wybrałyśmy sie do lekarza prywatnie i zbadano jej ciśnienie w oku...
okazało się ,że ma takie jak 70 letnia kobietasmutas.gifpechowiec.gif
i jakies zagrożenie jaskrąpechowiec.gif -szlak mnie trafi...chyba
teraz dostalismy skierowanie na szczegółowe badania ...bardzo sie boję
u nas w rodzinie nie było nikogo z jaskrą ....o to nas tez pytali...
wizyte u specjalisty

Ja jestem zapisana na przyszły tydzień.Po rozmowach z różnymi ludżmi jestem dobrej myśli,że krwiak zniknie.Jeśli chodzi o wysokie ciśnienie lub nadchodzącą jaskre to jestem pełna obaw.
Pozdrawiam
cyt.:
missmarta
I tak jeszcze, bo mi sie przypomnialo, odbiegajac nieco od glownego tematu: czy ktos zna jakies cwiczenia oczu, wzroku wskazane dla osob duzo siedzacych przed kompem? Cos wzmacniajacego, relaksacyjnego itp.?

odp.:
są ćwiczenia pt. małpowanie. Szczegóły znajdziesz
w t. "4 warunki determinujące zdrowie" nawww.vademecum.zdrowia.prv.pl

Mi pęka żyłka 3 dni temu i z nocy na noc krwi jest coraz więcej, teraz tak na pół oka. to chyba nie zejdzie tak szybko po kilku dniach :/
spokojnie,nigdzie nie trzeba chodzic,tylko rutinoskorbin i zielona herbatkausmiech.gif
Widzę, ze nie tylko ja mam ten problem...
Wizyta u specjalisty! czyt. okulisty , dobre usmiech.gif
czasami człowiek sam więcej wie i od osób, które maja podobny problem niż dowie się u lekarza!
Ja już u 4 okulistów byłam!
3 stwierdziło \"zespól suchego oka\", a u 4go po wykonaniu Testu Schirmera okazało się, ze mam dobrze nawilżone oko i dał mi krople na ALERGIE!
Mam popękane żyłki i naraze nic nie pomaga!!
jak znajdziecie jakiś dobry \"specyfik\" albo dobrego lekarza to dajcie znać!

1 2
Odpowiedz na ten temat »