Wykup reklamę w Kafeterii Więcej »

Magazyn dla kobiet Kafeteria jest częścią Portalu o2.pl Więcej »

Odpowiedz na ten temat
Daję marchwiankę ale zastanawiam sie czy np. suszone borówki można ( oczywiście wywar z nich)???

Oczywiście byłam u lekarza i leki nawadniające mam ale w sumie na zatrzymanie to nie dał nic....
Czekamy na wynik posiewu kału ale to dopiero za tydzień .

Małą przelatuje co pół godziny w nocy też - co prawda już nie" wodą" bo marchwianka robi konsystencje ale CO MOGĘ JESZCZE ZROBIĆ!!!!!!!!!!1
A dawalas smectę? Piszesz o domowych, ja dokladnie nie znam. Ale dawalabym smectę.
wygazowana cola polecana przez lekarzy pediatrow .sprawdzony sposobi skuteczny sama nie wierzylam do czasu kiedy nie sporbowalam na corce.polecam!!!!!!!!!!
Lekarz nie podał niczego na zatrzymanie biegunki, bo nie wie jakie jest jej podłoże.
Jeśli podowują ją np. bakterie, to lepiej ich się pozbyć z organizmu.
Smecta rzeczywiście mogłaby pomóc. U nas przy biegunce, dodatkowo pediatra kazał podawać Lecidofil, a zamiast mleczka czy kaszki - Humanę z MCT i banany.
Z tzw. babcinych sposobów, to jeszcze ponoć jagody nieźle reguluja prace jelit. Ale tego nigdy nie próbowałam.

Martusia 11 sierpnia 2004 http://www.szipszop.pl/tickers/13174.gif

Ale mogę tą colę podawać 10 miesięcznemu dziecku????

Dostaje jszcze Orsalit ,NutrolinB i biseptol 2 razy po 1,5 tabletki w pierszy dzień miala goraczkę ponad 39 stopni ale przeszlo.
Banana daje i karmię teraz tylko piersią ( choć do tej pory tylko 2 razy dz.) tak kazał lekarz i zupka ze słoika na bazie marchwi.......

chyba kupie te jagody suszone ugotuję chyba w sklepie zielarskim.....
Suszone śliwki też pomagają. Można je kupić w słoiczku specjalnie dla dzieci, chyba z gerbera.
usmiech.gif
a masz gastrolit?? tez pomagausmiech.gif
pieczone jabłka, banany, marchwianka z kleikiem ryżowym, wywar z suszonych jagód.

Dzięki!!! a suszone śliwki nie są na zatwardzenie , bo ja w ciąży zajadałam...
i morele i rodzynki są na zaparcie
Witam.
Miałam ten sam problem z corka.
leciało z niej prze kilka dni. ja już plakałam z bezilnosci.
Marchwianki nie tkneła, czarne jagody wciskalam na siłe. Do tego kisiel (najlepiej zrobic samemu z mąki ziemniaczanej) Ale tak naprawde pomogl nam SZCZAW KONSKI jest to ziele zbierane jeszcze przez nasze babcie. Moj tata przyniosł to od znajomej i to naprawde nam pomogło. Szukaj tego moze w jakims sklepie zielarskim po znajomych (czasami ludzie to zbieraja)
Życze szybkiego powrotu do zdrowia córeczce

imie- Marta wiek- 30 Moje szczęście Nikola ur.23.08.2000 Fabian ur. 29.05.2006 http://www.synalek.bobasy.pl moje gg 10763505 czarna-martyna@wp.pl

a co dać sześciolatkowi już trzy dni się z niego leje
marchwianka podobno jest dla młodszych dzieci, ale moze spróbuj, poza tym orsalit, zeby dziecko nie odwodniło się
mój lekarz powiedział, że niezaleznie od tego, czy podłożem biegunki jest wirus czy bakteria to nie jest wskazane aby wstrzymywać biegunke, ponieważ to jest reakcja obronna organizmu i chce w ten sposób wyeliminować i się go pozbyć. Ja przechodziłam z dzieckiem kilka razy biegunkę i jedynie co podawałam to trilac, lakcid czy inne pro-prebiotyki. Smecty nie chciał ruszyć, bo po nim miał odruchy wymiotne |(smak mu nieodpowiadał). W skrajnych przypadkach konieczne było podanie nifuroksazydu.
u nas zawsze się sprawdza kisuel z jagód czarnych, marchew z ryżem i dużo wody
córeczka-Ola 29,07,2009 synuś -Kamilek w drodze-termin 11,01,2011
ryz, makaron marchew
specjalna miesznake mleczna ( do kupienia w aptece) na biegunki
Zadnyhc serow jogurtow i innych produktowx z laktoza.
Do picia wode, podawac nawet co 5 minut po kropelce.
MOzesz tez podawc specjalne saszetki z elktrolitami rozpuszczone w wodzie.
Domowy rosol z niewielka iloscia soli tez jest wskazany.
na noc smecta.
Jesli po 3 dniach biegunka nie przechodi jechac do szpitala.
Ja dawałam banana troszkę a lekarz, u którego byłam, polecił dać smectę połowę porcji najlepiej na noc. Po tej kuracji biegunka u córci minęła po 2 dniach. Warto spróbować, ja miałam naszą polską smectę (czarno-białe opakowanie).
Ta polska smecta jest w biało-niebieskim opakowaniu, ta w czarno-białym jest z importu równoległego z Francji i na niej nie ma polskich opisów.
ja zawsze dawałam nifuroksazyd w zawiesinie i momentalnie przechodziło
Mały http://szipszop.pl/tickers/2113.gif Duża http://szipszop.pl/tickers/2115.gif
Najlepszy jest banan usmiech.gif
daj mu troszkę bułki tartej albo ryż na wodzie z gotowanym jabłuszkiem
banan? chyba się cos wam pomyliło banan jak i jabłko powoduja rozwolnienie. moj syn zawsze miał problem po mleku w proszku- zatwardzenie a jak dałam mu banana to to było oki, ja na biegunke dawałam marchwianke i kleik ryzowy, ryż nawet ja jej jak mam tego typu problemy i pomaga
kompot z czarnych jagód !!
no to twój syn jest inny , banany zawierają skrobię , zatrzymują rozwolnienie usmiech.gif
ja przy biegunce podawalam enterol pol saszetki po kazdej kuce do wypicia
KUBUS jest juz z nami 04.04.2012
ja na biegunkę podaję probiotyk, orsalit, żeby uzupełnić elektrolity i uniknąć odwodnienia, do jedzenia marchwiankę, kisiel z jagód, chrupki kukurydziane. oczywiście dużo do picia.
lekka dieta, marchwianka, wspomniany kisiel z suszonych jagód, probiotyk np. acidolac baby, dużo picia ale w małych porcjach, jeśli nie ustaje przez dłuższy czas to lekarz
Zawsze przy biegunce podaję dzieciom obowiązkowo probiotyk, gotuję rosołek z ryżem i z dużą ilością marchwi, kisielek z biszkoptami.
1 2
Odpowiedz na ten temat »