Wykup reklamę w Kafeterii Więcej »

Magazyn dla kobiet Kafeteria jest częścią Portalu o2.pl Więcej »

Odpowiedz na ten temat
hej kuchareczki czym można zagęścić sos oprócz mąki,
jak zagęszczę mąką to sos ma taki mączny smak,
a jak dam mało mąki to nie jest zagęszczony,zdradźcie
swój sposób na pyszny sosik
duszę np mieso z cebula i jablkmi, one sie rozpadaja i jest pyszny sosik, mozna dodac smietany, sliwek i moreli suszonych,powidel
Można jeszcze żytnim chlebem, mój ojciec tak zagęszczał sosy z mięs i ja też czasem tak robię, jak znajdę dobry chleb. Wrzuca się trochę miąższu i rozgotowuje, a sos się zagęszcza. Uwaga: ten sposób ma wpływ na smak potrawy, ja lubię, ale ktoś może to uznać za wadę. Poza tym nie nadaje się chleb z ziarnami, chyba, że ktoś lubi sosy z pływającym słonecznikiem. oczko.gif Najlepiej, żeby to był chleb jak najbardziej naturalny, a nie \"dmuchany\" jak w niektórych supermarketach oczko.gif

Można też zagęszczać mąką ziemniaczaną, to jeśli chcesz uzyskać przejrzysty sos.

Stop bykom w internecie!!! http://www.bykom-stop.avx.pl/index.html Tępimy dzieci neo! http://dziecineo.prv.pl/
ziemniaczana
nieduza ilosc rozrabiasz w zimnej wodzie, pozniej dolewasz do tego lyzke sosu i po lyzce dajesz do naczynia z gotujacym sie sosem
po kazdej lyzce trzeba dokladnie wymieszac i chwile odczekac, zanim da sie kolejna porcje bo mozna przesadzic
nie wplywa na smak sosuusmiech.gif
Serkiem topionym.

poważny doradca EKKM
pszenną , czy ziemniaczaną muszą się troszkę pogotować, właśnie ,żeby nie miały posmaku "czerstwej mąki".
A chlebek dobry do zagęszczenia sosu jest prima, a jaki smaczek ma , że ho ho.
Najlepszy jest chleb. Razowy daje ostrzejszy smak.

mój blog http://pasja-goswi.blog.onet.pl
utartym ziemniakiem
mąką ziemniaczaną rozpuszczoną w małej ilości zimnej wody
mąką pszenną rozpuszczoną również w zimnej wodzie
zasmażką z mąki pszennej.

Kucharz Karol Okrasa mówił kiedyś, że zagęszczać sosy można dobrej jakości masłem.
ziemniaczaną otrzymujemy kisiel mięsny. Gratuluje pomysłuoczko.gif
moja tesciowa zageszcza gotowym pure ziemniaczanym, takim w proszku
Tak czytam te posty i zastanawiam się czy tu nikt nie słyszał o zagęszczaniu sosu poprzez "REDUKCJĘ" tj.odparowywanie wody, aż sos zagęsci sam siebie ?!!!!

Osobiście uważam że zagęszczanie sosu mąka to PRL-ski przeżytek.
żółtko jajka ,świetna sprawa i o niebo smaczniej niż mąką
ludziusmiech.gif juz myślałam, że jedynie ja redukują sosy, a nie wwalam do nich tony mąki
jak woda odparuje to nie bedzie sosu albo w ilosci minimalnej
żółtko ,ale jak to działa ???
pod koniec dajesz zółtko i doprowadzasz do wrzenia ,musisz poczekac a nie ładować czasem kolejnego ,bo gęstnieje po czasie , normalnie wbijasz do sosu ,nic sie nie kluszczy nie ścina ,tylko trzeba mieszać
ja zagęszczam sosy zmiksowanymi warzywami, które sie w tym sosie gotowały/dusiły

Mam takie postanowienie, że nie karmię troli. Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni http://frezja.webnode.com/fotogaleria/ gg 1796500
Kiedyś na topiku doczytałam super sposób i od tej pory tylko tak robię!
Otóż mięso przyprawiam i obsmażam ze wszystkich stron,wkładam do rondla i dodaję sporą ilość pokrojonej cebuli.Mięso razem z cebulą podlewam wodą i duszę aż mięso będzie miękkie a z cebuli utworzy się jednolita,szklista masa,dodaję kilka łyżek śmietany 30% i podsmażam aż całość zgęstnieje,doprawiam jeszcze do smaku solą i pieprzem.Wg pani,która zaproponowała ten sposób,można też dodać ze trzy łyżki mielonych na proszek,suszonych grzybów leśnychusmiech.gif
chyba już znalazla sposob na zageszczanie sosow smiech.gif
Autorka może i tak,ale nie pomyślałaś,że może ktoś inny skorzysta z tych porad????
Polecam Ci stronę: kursykulinaria.pl - tam Ci pomogą usmiech.gif
zobacz sos beszamelowy http://sosbeszamelowy.pl doskonały do zapiekanych potraw
skrobia kukurydziana, postepujesz tak samo jak z maka, jest pycha i do tego nie tuczy
ale po co robic taki wodnisty sos, ze potem az go trzeba zageszczac ogromem maki? bo troszeczke nie wystarcza...
jak sos bedzie esencjonalny i odparowany, z dodatkiem rozgotowanych w nim warzyw, to juz powinno wystarczyc.
jak jest sos smietankowy, mozna zagescic odrobina startego twardego sera.

kasetojadka, skrobia kukurydziana tez tuczy, tylko moze nie az tak wrednie jak zwykla maka. zaleta skrobi kukurydzianej jest to, ze jest delikatniejsza, sos jest taki bardziej przezroczysty, to i co najwazniejsze dla zdrowia i tuszy - jest bezglutenowa.
drobno pokrojonej cebuli,gdy mięso jest już miękkie,wyjmuję je a cebulę miażdżę na jednolitą masę,dodaję nieco śmietany,doprawiam do smaku i otrzymuję pyszny sos o odpowiedniej konsystencji,czasem dodaję ze 3 łyżki proszku grzybowego(zmielone na proszek,suszone grzyby leśne i jest super sos grzybowyusmiech.gifusmiech.gifusmiech.gifsmiech.gifsmiech.gifsmiech.gif
mąką można
skrobią ziemniaczaną też ale trzeba rozmieszać tak zeby grudek nie było
mąka ryżowa, super zagęszcza i nie zapycha zył, miele w termomixie zwyczajny ryz i makę do zaciagania
1 2
Odpowiedz na ten temat »