Wykup reklamę w Kafeterii Więcej »

Magazyn dla kobiet Kafeteria jest częścią Portalu o2.pl Więcej »

Odpowiedz na ten temat
Czy znacie przepis na dobry i niezbyt trudny przepis na sos pieczarkowy ?
najprostszy i ostatnio tylko taki robie:

pokrojone pieczarki podsmazam na zloto i dodaje sera plesniowego zielonego (np. lazur, dor blue, gorgonzola)
ewentualnie dodaje swiezo zmielony bialy (lub kolorowy) pieprz

i juz!

cudny do plackow ziemniaczanych lub nalesnikow
A ja robię tak:
pieczarki w plasterki lub w kosteczkę, cebulkę w kosteczkę
na maśle podsmażam najpierw cebulkę, dokładam pieczarki, chwilkę smażę i zalewam śmietaną kremówką. Troszkę razem podduszam aż śmietana zgęstnieje i na końcu przyprawiam.

też tak robię
Ja dodaję jeszcze ogromną ilość bazylii.
do pieczarek????
Dobre to?????
muszę spróbować......
Z bazylia nie probowalam, ale za to nie od rzeczy jest dodac sporo swiezej natki pietruszki (lub ile kto lubi, wg. uznania) lub troche estragonu.

Ja tak bym zrobila sos pieczarkowy: na rozgrzana oliwe z maslem wrzucam rozgnieciony czosnek az pusci aromat, potem pieczarki w cienkich plasterkach, az sie podrumienia i puszcza sok, jak podmiekna to przykrywam i jeszcze dusze (dodaje przyprawy typu sol, pieprz, ew, estragon w malej ilosci), jak juz sa uduszone, to dodaje z pol szklanki wywaru (wolowy, jarzynowy, jak kto lubi, ilosc w zaleznosci od ilosci pieczarek), zageszczam b. mala iiloscia maki i doprawiam jeszcze ew., dodaje b. drobno posiekana pietruszke.

__________________________________________________ "Dobrze widzi sie tylko sercem, najwazniejsze jest niewidoczne dla oczu." (Antoine de Saint-Exupery)
?

A, i czy jeśli 30%, to czy słodka czy zwykła kwaśna?
Ja podpiekam pokrojone w plasterki pieczarki na maśle, lub margarynie, przyprawiam wegetą, dolewam odrobinę wody, wrzucam pół kostki rosołowej i wlewam do tego mały kubek śmietany(obojętnie jakiej)rozmieszanej z łyżką wody i dużą łyżką mąki. Czekam aż będzie wrzeć i doprawiam solą(jak trzeba), pieprzem i odrobiną maggi- to baaaardzo proste oczko.gif
Vegeta, kostka i maggi
No i super
Jak weźmiesz kostkę grzybową to możesz całkiem z pieczarek zrezygnować w tym sosie, po co ci one jezyk.gif
http://www.poradypanidomu.pl/kuchnia/1/sosy/s os-pieczarkowy.html przepis na sos pieczarkowy
Odpowiedz na ten temat »