Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KaHa

12 potraw na wigilie

Polecane posty

Gość KaHa

Pomozcie mi , co powinnam podac na wigilie??? Powinno byc 12 potraw a ja doliczylam do 8 i nie mam pomyslu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smaczny konsek
a jakie jest tych 8? jesli potrzebujesz jakiejs salatki to ja mam wypas przepis.. moja ulubiona salatka nie tylko na wigilie.. # Salatka pietrowa skadniki: Seler Ananas Jablko Jajko Por Szynka Majonez Marchew Ser zolty Wykonanie: Seler utrzec na tarce, ananas pokroic w kostke - kawalki, jablko w kostke, jajko rowniez, por w plasterki i na pol (takie polkolka), Szynka w kostke, Majonez luzem, Marche utrzec Ser zolty rowniez utrzec. Skadniki ukladac w naczyniu warstwami w kolejnosci jak wyzej. majonez tez jako jedna warstwa.. nie mieszac z niczym.. dobrze jest to odstawic na dzien do lodowki w szczelnym (zeby nie przeszlo zapachami) naczyniu zeby sie przegryzlo... uu mm to jest normlanie pysznosc.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sałatka z szynką na wigilie???? u nas nigdy niema 12 i raczej niema tych\"tradycyjnych\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak u mnie jest
u mnie wszystko liczy sie osobno: 1.uszka 2. barszczyk 3.ziemniaczki 4.karp 5. surowka z czerwonej kapusty 6. makielki 7. kutia 8. pierozki 9. kompot ze suszu 10. sledzie 11.karpa w galarecie 12. ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas to zawsze jest : 1.ryba po grcku 2. sledzie 3. karpik 3. barszczyk 5.uszka 6.sałatka 7.pierogi z grzybami i kapusta 8.gołąbki z grzybami makowiec 10 kompot z suszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak u mnie jest
makiełki to kluski z makiem z dodatkiem bakalii i miodu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...u mnie tradycja.... 1. kompot z suszu 2. barszczyk 3. uszka 4.pierogi z kap i grzybami 5. krokiety z kap i brzyb. 6. goląbki z kasza gryczana i grzybami 7. karp 8. rybka po grecku 9. sledzie 10. salatka warzywna 11.makielki 12. ciacho (sernik, makowiec, piernik lub kakaowiec) a po pasterce....bigosik... Wesołych Świąt kochane Ludki....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakrakra
u mnie: 1. uszka 2. barszczyk czerwony 3. pierogi z kapusta i grzybami 4. kapusta z białą fasola i grzybami 5. karp smażony 6. śledzie w oleju i/lub w śmietanie 7. ziemniaki w mundurkach 8. ciasto 9. sałatka 10. ryba po grecku 11. kluski z makiem i bakaliami lub kutia 12.kompot- nie z suszu bo nie lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaHa
Dzieki , zapomnialam o salatkach a tych slodkich klusek nigdy nie jadlam, moje 8 potraw jes nie calkiem tradycyjne bo np nikt w rodzinie nie lubi karpia ale uwielbiaja quish- to taka jajkowa potrawa. To moje potrawy: bigos ( postny) ryba po grecku racuchy z grzybami barszcz uszka pierogi z kapusta i grzybami quish sledz pod pierzynka salatka jarzynowa- dzieki za podpowiedz!!! Podobno juz na wigilie nie trzeba poscic?? Cos mi sie o uszy obilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1.sledz w smietanie
2. sledz inaczej 3. barszczyk 4. uszka allbo paszteciki 5, karp po zydowsku 6,. ryba po grecku 7. ryba w galarecie 8.kapusta z grzybami 9.kluski z makiem 10. kisiel zurawinowy 11. ciasto 12. acha i jeszcze jakas salatka, ew inna ryba w galarecie mozesz jeszce chleb policzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika4
a u nas tak: 1. zupa z suszonych owoców i grzybów 2. kluski z makiem 3. groch z kapustą 4. pierogi z kapustą i grzybami 5. pierogi z owocami 6.racuchy z jabłakmi 7.ryba smażona (sama) 8.ryba po grecku 9. śledzie w oleju 10. śledzie w śmietanie 11. grzybki smażone 12. ... aż wstyd się przyznać...nie pamiętam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ika4
i jeszcze dodam że nigdy na wigilię nie podaje się ciasta i sałtek - to jedzonko jest sozwolone dopiero po pasterce :-). Nie wiem czemu ale tak się u nas przyjęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaka
1. barszcz z uszkami 2.ziemniaczki 3. śledzik w śmietance 4. karpik smazony i w galarecie 5.kapustka z fasolą i grzybkami 6. kompot z suszonych owoców 7. a na deser sałatka owocowa i tesciowa robi pyszne pierogi ze śliwkami kalifornijskimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaHa
do 1 sledz w smietanie Paszteciki???? ale sie obslinilam mniammmmmmmm a co jest w srodku ? miesko? moze masz jakis latwy przepis??? Dzieki serdeczne za odpowiedzi, pomoglyscie mi bardzo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o nie a właśnie ze
makiełki to nie sa KLUSKI!!!!!!!!!!!!! to jest makaron z makiem i miodem i rodzynkami! no, chyba, że ktoś pochodzi z regionu, gdzie na wszytko mówią kluski :o i na makaron, i na kopytka, i na pierogi i w ogóle na wszytsko prawie z tej dziedziny gastronomii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie dziewczyny, nawet chleb liczy sie jako osobną potrawę - a u nas w domu nawet opłatek 1.opłatek 2.chleb 3.sledzie 4.sałatka 5.barszcz 6.uszka 7.kapusta z grzybami 8.karp 9.piernik 10.ciastka korzenne 11.pomarańcze 12.jabłka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się opłatek i chleb również liczą się jako osobne potrawy. a u mnie jest tak: 1.opłatek 2.chleb 3.ziemniaki z koperkiem 4.karp smażony 5.karp w galarecie 6.jakiś inny rodzaj ryby smażonej(co roku mamy inna:P ) 7.zupa rybna 8.zupa grzybowa 9.grzanki 10.kompot 11.kapusta z grzybami 12.kapusta z grochem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja \"makiełki\" robie w ten sposob, że........ bułkę kroję na kawałki (wielkość taka jak kopytka)), moczę ją w przegotowanym mleku (nie za dużo mleka), dodaję mak zrobiony jak do makowca koniecznie z bakaliami, mieszam wszystko delikatnie łyżką i .....makiełki gotowe. Smacznego ! Rodzina moja się zażera. :-D Ten przepis mam od teściowej. :-D Nie ma dużo pracy, prosto, szybko i smacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak jeszcze dla formalności ... ;-D Makiełki - to tak jak ktoś tutaj pisał prawidłowo to kluski z makiem, ale ja jestem kobietą praktyczną i uważam, że nie należy siedzieć przed- i przez całe święta w kuchni, i \"urobić się po łokcie\", dlatego robię makiełki, prosciej j.w. :-D (i też są smaczne, rodzina się zażera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jeszcze
nigdy nie miałam dania wigilijnego, do którego używa się jajek śmietany mleka czy mięsa.... ścisły post:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola2000
to w koncu czy ktoras z pan mi wytlumaczy czy kluski z makiem to to samo co makaron z makiem bo juz sie calkiem pogubilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość undertaker to kluska z makiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja robię: 1 rybę po grecku 2 rybę po cygańsku 3 rybę smażoną 4 karpia 5 śledzie w oleju 6 śledzie pieczone 7 racuchy 8 pierogi z kapusta i grzybami 9 kapuśniak 10 grzyby smażone 11 kisiel 12 kutia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ODCHODZACAA
na poczatek 1.ZUPA GRZYBOWA!!!! PODSTAWOWA I UKOCHANA POTRAWA 2.ŚLEDZIE W WODZIE 3.ŚLEDZIE Z OCTEM I SMIETANĄ 4.KAPSUTA Z GROCHEM 5.KARP 6. RYBY SMAŻONE Z GRZYBAMI 7. PIEROGI Z KAPUSTA I GRZYBAMI 8. ZIEMNIAKI ZASMAZANE 9. KLUSKI 10. SURÓWKA 11.BARSZCZ Z USZKAMI 12.CIASTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dajcie jakis przepsi na te kluski / makaron z makiem (ale nie w wersji zastepczej z bulka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sate
Makiełki lub kluski z makiem robi się tak.Najpierw trzeba porządnie sparzyć mak w wodzie a potem dolać mleka.kluski czyli grubszy makaron tzw.krajankę kupujemy w sklepie i gotujemy prawie na miękko.Makaron mieszamy z mieszamy z sparzonym i zmielonym makiem.Do tego dodajemy:stopione ale nie przesmarzone masło,miód,posiekane orzechy włoskie,rodzynki,krojone suszone śliwki.To wszystko mieszamy i chwilkę przed podaniem podgrzewamy nad parą.Makiełki powinny być ciepłe ale nie gorące.Są pyszne jemy je jako pierwsze danie wigilijne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuuuuuuu,moja pierwsza Wigilia bez karpia w galarecie:( Wogole plakac mi sie chce na te swieta:( Sorki,ze tak wtracilam,ale jestem zdolowana,ze nie pojade na swieta do Polski i musialam sie pozalic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aligator
wrzuccie przepis na zupe grzybowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlab
U nas sie podaje: 1. Oplatek 2. Barszczyk czerwony lub zupa grzybowa 3. Paszteciki z grzybami jesli jest barszczyk 4. Kapusta z grochem 5. Zawijaniec z grzybami 6. Ryba w galarecie 7. Ryba smazona z migdalami 8. Ryba po grecku 9. Makielki (czyli makaron szeroki (u nas nzaywany lazanki) z makiem migdalami, rodzynkami, orzechami i miodem razem wymieszane) 10. Jagielki czyli kasza jaglana na slodko (podobno jedzona w wigilie przynosi szczescie i pieniadze) 11. Kompot z suszonych owocow 12. Ciasto i owoce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×