Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość antykatolo

2015r. WSZYSCY podatnicy dadzą na kościół nie 94mln, a 120mln zł Cieszycie się?

Polecane posty

Gość antykatolo

To że w ogóle płacimy na fundusz kościelny to jakiś absurd ale podwyżka to już masakra. Ja tego nie rozumiem, dlaczego w ogóle cokolwiek dostają od państwa? Czy to jest jakaś instytucja dobra publicznego? czy przyczyniają się do wzrostu gospodarczego? czy dają miejsca pracy? czy leczą ludzi, robią skomplikowane operacje? może produkują coś albo sławią Polskę w sporcie? To jest instytucja religijna bez której można żyć niech się utrzymują z dobrowolnych datków, a od państwa mogą dostać kasę tylko zabytkowe obiekty sakralne na remont, utrzymanie w czystości czy nawet promocję, by przyciągać pielgrzymów i turystów. Mamy piękne zespoły klasztorne, bazyliki, kościoły, piękna zabytkowa architektura jak najbardziej niech dostanie, bo to zabytek jak każdy inny, tak samo instytucje i akcje charytatywne typu Szlachetna Paczka ale Kościół sam w sobie i księża za to, że są księżmi? Gdzie my żyjemy w Afganistanie? może zaraz innowiercy i ateiści będą musieli przestrzegać kanonów kościoła i pojawi się katolo milicja na ulicach, bo Kościół sobie to wymusi na państwie? Czemu księża dostaja wypłatę od państwa czy to jest jakaś służba mundurowa albo grupa zawodowa? Przecież ksiądz to nie zawód tylko powołanie zawsze tak o sobie mówią. Nie wiem czy nasi rządzący to już taka skończona banda idiotów? jak nie cyganie to klechy pechowiec.gif może jeszcze dofinansowanie dla gejów za to, że są gejami? konkordat to największe zło jakie nas spotkało. Dajemy się okradać przez Watykan, bo mało kto o tym wie każdy tylko patrzy jak tu z resztą baranów śluby brać i dzieci chrzcić w kościele, bo co powiedzą ludzie i tak łykacie ten syf pechowiec.gif tylko dlaczego ja niekatoliczka mam łykać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu same katole prawie i każdy księdza pedofila broni bo mają mózgi od dziecka sprane, śluby po kosciołach żeby cała wiocha widziała ale biblii w rękach nie mieli :o nie podyskutujesz tu o takich absurdach :) ale ja cie popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha płaćta ateisty dobrze wam tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ty też płacisz nie-ateisto na to żeby twój pleban poużywał sobie z dzi/wkami w hotelu :D nie zapomnij wrzucić dyszkę wiecej do koszyczka, bo za chwile zaduszki i ksiądz musi mieć nowe auto wszak 3-letnim gratem nie podjedzie pod cmentarz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zdecydowanie za mało .Kościół prowadzi domy dziecka , domy starców , opiekuja się uposledzonymi i niepełnosprawnymi .To zdecydowanie za mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i zapładnia parafianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No o jeszcze zabytki o które trzeba dbać i remontowac.Miejmy nadzieje ze Kościoł dostanie trochę więcej .Ateisci też korzystaja z zabytków więc też muszą płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dobrze że prowadzi ale powinien to robić za swoje a nie za nasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak Kościół ma swoje zabytki to niech je sobie konserwuje. Jak chce żeby państwo utrzymywało zabytki to niech odda je panstwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś To zdecydowanie za mało .Kościół prowadzi domy dziecka , domy starców , opiekuja się uposledzonymi i niepełnosprawnymi .To zdecydowanie za mało . x na to akurat kościół dostaje osobną kasę i słusznie uważam zainteresuj się doucz, zanim zaczniesz pisać głupoty, a ta podwyżka jest dla klechów, bo im się źle żyje i wyżyć nie mogą :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt nikomu nie każe płacić ja nie płacę wypisałem się z kościoła i mam spokój Szkoda że nikt nie pisze ile przeznacza rząd PO co roku na czarnych nierobów :) Przeznaczają ok. 90 mln zł rocznie z budżetu. Opłacane są z niego m.in. składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne zakonników klauzurowych i misjonarzy, a w 80 proc. pozostałych duchownych, którzy nie są inaczej ubezpieczeni (nie mają tego problemu ci uczący religii w szkołach czy kapelani). Tusk wie jak lizać rowy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt nikomu nie każe płacić ja nie płacę wypisałem się z kościoła i mam spokójxxI tak na kk płacisz płacąc podatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda że nikt nie pisze ile przeznacza rząd PO co roku na czarnych nierobówxxWłasnie o tym mowa.Wg ocen państwo dokłada do kk rocznie ok 2,5 miliarda złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tusk wie jak lizać rowyxxNie do konca tak.To za czasów Tuska właśnie nie dano rydzykowi udającemu zakonnika państwowych pieniędzy na kretyńską geotermię.Kaczyński mu dawał.... A więc kto tu liże cokolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I bardzo dobrze .Polska to katolicki kraj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuję zajrzec do Konstytucji RP.Polska nie jest katolickim krajem.Praktykujących a więc prawdziwych, normalnych katolików jest poniżej 40% społeczenstwa. Tak mówią statystyki kk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ateiści zawsze możecie wyemigrowac do Iraku :-) Tam nie ma kościoła katolickiego wiec nie bedziecie na niego płacić .Do widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ateiści nie maja swojego kraju w przeciwieństwie do katolików. Ich państwem przecież jest Watykan...A religia jest nam, Polakom, narzucona... A więc... No to już wiesz...:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cha cha cha cala kultura i sztuka Polski wyrosła z katolicyzmu .Narzucona ? A komunizm socjalizm i peoizm sami wymyslilismy ? :-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komunizm i socjalizm też zostały nam narzucone. Trafne porównanie.Peoizm nie istnieje. To tylko twój omam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To musimy jak to mowi Kasiaszansonistka wrócić do poganstwa :-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antkatolo
nikt nie odpowiedział co robią księża, że muszą dostawac pensje, ubezpieczenie zdrowotne i emeryturę od państwa? jak pracują w szpitalach, hospicjach domach opieki, placówkach publicznych to spoko! pracują - dostają! ale za to, że siedzą na plebanii i są księżmi, odprawiają msze, udzielają spowiedzi? co to ma z krajem wspólnego? co to ma ze mną wspólnego, że płacić muszę na nich podatki. Niech katolicy im opłacają składki i pensje i spoko jak tak chcą ale od mojego portfela wara! nie chcę płacic za coś z czego nie korzystam i tyle!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedz do Iraku .Jest wolny od strasznego kościoła katolickiego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antykatolo
Mieszkaniec Polski jak się nazywa? Polak! a więc chcę być w swoim kraju Polką przede wszystkim, a nie katoliczką, chcę płacić na Polskę nie na kościół, do którego nie należę :o Jak Ci się moje wypowiedzi nie podobają to sobie jedź Na Filipiny albo do Meksyku tam masz katoraj wszyscy się modlą, chodzą do kościółka i nie muszą wysłuchiwac takich herezji :D Skoro w Iraku jest Islam i dżihad na całego to znaczy, że w Polsce jest taki raj? Powinniśmy równać do najlepszych, a nie pocieszać się, że może być jeszcze gorzej np jak w Iraku :D równie dobrze mogę wywalić cię z mieszkania na ulicę, okraść ale ciesz się, że ci bomby na łeb nie lecą jak na bałkanach w 92' i co był(a)byś szczęśliwy/a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igulka77
Niech już by był ten fundusz jak jest ale za to nie powinni wtedy żebrać jeszcze od ludzi na wszystko. Nie zapłacisz nie ochrzczą, nie pochowają ślubu nie dadzą. Tylko płać płać płać. Byłam świadkiem żenującej sytuacji. Znajomemu umarła matka na wsi a tam wiadomo całkiem inne życie. Ksiądz uchodzi prawie za bóstwo. Księdza przywieź odwieź a nowiutkie auto w garażu stoi. No ale ok Znajomy za pochówek zapłacił 500 zł Wg mnie nienormalny no ale jego sprawa. Ale na pogrzebie przy składaniu zwłok do grobu widziałam że coś ksiadz do znajomego gadał. Po uroczystości pytam o co mu chodziło. A znajomy mi na to że pan ksiądz się upomniał po 50 zł dla ministrantów którzy służyli przy pochówku. No osłabłam. Rodzina w żałobie, kobita jeszcze dna grobu nie dotknęła a ten o kasie. Niczego hieny nie uszanują ani smutku ani żałoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antykatolo
wawcia powraca1111 dziś "TUMANIE" "jak nie cyganie to klechy, może jeszcze dofinansowanie dla gejów za to, że są gejami?" to było w moim pierwszym wpisie ale nie o tym mowa, bo to temat na inna dyskusję. Poruszam tylko podwyżkę dla czarnej mafii :) kochana wawcio słoiczana z Pcimia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pieniądze mafii obywatelskiej cie nie interesują ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antykatolo
igulka77 wiesz oficjalnie w mediach się wypowiadają, że to bzdura i nie biorą czegoś takiego jak opłaty za posługi :o fundusz kościelny niech sobie jest masz rację i niech płacą go katolicy skoro korzystają z tych posług i nie powinni płacić im nic więcej. Ja ślubu w kosciele nie brałam, dziecka nie chrzczę. Babcię tylko pochowamy jak umrze, bo jest katoliczką i koniec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antykatolo
Interesują mnie każde przekręty, mafii obywatelskiej ale teraz skupiam się na tym konkretnym w związku z podwyżką dla księży. Czemu się głupio odszczekujecie takimi dennymi kontrami typu irak i jakieś przewały finansowe? one nie mają związku ze sprawą. Tak Was katechetki wyszkoliły i mózgi sprały? Jak jest ksiądz pedofil to w życiu nie powiecie, ze postępuje przeciw Bogu, przeciw prawu tylko ględzicie, że inni ludzie też są pedofilami i tam mamy sobie patrzeć. Masakra jaka sekta :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×