Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zagubiona i skryta we mgle

alimenty od ojca-jest sens?

Polecane posty

Gość zagubiona i skryta we mgle

Zacznę może od początku. Za 2 miesiące kończę 18 lat. Od 10 lat mieszkam tylko z mamą. Gdy miałam 8 lat mama przyłapała ojca, jak mnie "dotykał". Kazała mu się wynosić. Po 2 lat wzięli rozwód, ale nie miałam nigdy alimentów, ponieważ mama bardzo dobrze zarabiała i nie chciała, abym miała cokolwiek od tamtego człowieka. Zdarza mi się budzić jeszcze czasami w nocy, bo śni mi się on. Chłopaka nie mam, bo nie zniosłabym dotyku mężczyzny. Ale kilka tygodni temu mama została zwolniona z pracy, teraz szuka nowej ale UP{ wysyła ją tylko na kolejne szkolenia, których kosztów nie pokrywa(tzn kosztów dojazdu do innych miast, w których są szkolenia). Dlatego chciałam we własnym imieniu wystąpić do sądu o alimenty od ojca. Skończę szkołę, pójdę na studia i chciałabym odciążyć mamę, która i tak mi dużo dała w życiu. Jak się do tego zabrać? Mogę już teraz wnieść pozew czy muszę mieć ukończone 18 lat? Mam szansę na alimenty? Ojciec mieszka w sąsiednim mieście, ale nie miałam z nim kontaktu przez ostatnie 10 lat mimo, że utrzymuję kontakt z dziadkami z jego strony. Do babci i dziadka nic nie mam, oni też są przeciwko synowi po tym, gdy dowiedzieli się co mi robił:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika54321
oczywiscie , ze jest sens - nie jestem pewna ale chyba mozesz wystapic o alimenty sama po ukinczeniu 18 lat/ ale zadzwon do sadu i sie dowiedz/ mozesz tez wystapic o zaleglle alimenty -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście że się należą
Ba, ty masz nawet obowiązek wystąpić o zwrot należności za te poprzednie lata. Nie łudź się, ojciec za kilka lat by nie miał skrupułów żeby na siebie alimentów zażądać, gdy już będzie stary i niedołężny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona i skryta we mgle
Dziękuję za odpowiedzi. A czy moja obecność jest konieczna na rozprawie...?Nie chcę go oglądać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona i skryta we mgle
Ponawiam pytanie-moja obecność jest konieczna na rozprawie? I jakie dokumenty muszę zebrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona i skryta we mgle
pomoże ktos? i jeszcze jedno pytanie-ile alimentów mogę dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ingadee
POdaje sie zawsze wyzsza kwote bo sad moze obnizyc - zalezy ilezarabia twoj ojciec -jesli sie uczysz - bo tylko wtedy przysluguja Ci alimenty po 18 roku zycia -podaj np sume 900 zl argumentujac ze mama cie utrzymywala teraz stracila prace ojciec nie placil itp zazadaj zaleglyv]ch alimentow - czasem sad daje , czy musisz byc na rozprawie? jesli nie jestes to musisz miec adwokata - mozesz prosic o adwokata z urzedu -najlepiej zadzwon do sadu i tam musi byc ktos ktp udziela porad wszystko ci powie - jest tez cos takiego jak interwencja kryzysowa dla kobiet i tam umawiasz sie z prawnikem gratis - z jakiego rejonu jestes? moze z mojego to znam adresy interwencji kryzysowej w rejonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ingadee
wpisz sobie w google haslo interwencja kryzysowa i nazwe miejscowosci w ktorej mieszkasz / jesli to mala miejscowosc nazwe wiekszego miasta/ znajdziesz osrodki interwencji kryzysowej i tam zadzwon i zapytaj gdzie mozesz uzyskac bezplatna porade u prawnika w sprawie alimentow od ojca i prawnik ci najlepiej doradzi jak napisac aby dostac duzo , jak nie byc na sprawie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona i skryta we mgle
ale moge ja sama założyć sprawę, czy musi to zrobić mama? jeżeli teraz, na 2 miesiące przed moją 18 mama założy to na jej konto bedą wpływały? ja swojego nie mam:/ chyba że poczekam te 2 miesiące i sama się wszystkim zajmę? jak bedzie lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate_moss_jest_tylko_jedna
Z tego co sie orjentuje juz od 13 roku zycia mozna pozywac w sadzie ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony1
Czegoś nie rozumie..... gdzie jest Twoja matka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale o zalegle alimenty
mozesz sie starac tylko do 3 lat wstecz.Zniecierpliwiony wypierdalaj z tym zasranym ryjem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona i skryta we mgle
zniecierpliwiony moja mama aktualnie śpi, chciałeś coś jeszcze wiedzieć? może w czym śpi?!co ma do tego moja matka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony1
Ja nie pytam co robi w tej minucie. Ja pytam gdzie ona jest???? A jeśli tego nie rozumiesz .....to poproś do telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pstryczek elaktryczek:)
Zniecierpliwiony Dziewczyna ma prawo samma złozyc papiery o alimenty zwłaszcza jak ma prawie 18 lat i ojciec od niej tak samo będzie jej płacił alimenty to ukończenia nauki . Jestem ciekawa tylko dlaczego Ty taki jesteś uparty co do alimentów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona i skryta we mgle
skoro śpi, to musi być w domu, prawda??Czy tego też nie rozumiesz?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zagubiona Nie przejmuj się nim , czytałam pare wypowiedzi Zniercierpiwionego , nie wiem czemu On wszystkiego się czepia . Chyba pewnie sam płaci alimenty dorosłemu dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona i skryta we mgle
Ma.ry ja się nie przejmuję nim:) żeby się przejmować to trzeba mieć czym a on nawet "czymś" nie jest:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fajfer miszel
Zagubiona Nie przejmuj się nim , czytałam pare wypowiedzi Zniercierpiwionego , nie wiem czemu On wszystkiego się czepia . Chyba pewnie sam płaci alimenty dorosłemu dziecku On chyba nawet nie płaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony1
"""""" Pstryczek elaktryczek:) Zniecierpliwiony Dziewczyna ma prawo samma złozyc papiery o alimenty zwłaszcza jak ma prawie 18 lat i ojciec od niej tak samo będzie jej płacił alimenty to ukończenia nauki . Jestem ciekawa tylko dlaczego Ty taki jesteś uparty co do alimentów?""""" Ja wyjaśniałem wielokrotnie ......dlaczego jestem przeciwnikiem instytucji alimentów.Mogę powtorzyć ....to jest choroba ,która wyzwala i rodzi chorobę w ludziach. Co do tej dziewczyny .....to daj jej lizaka.Tylko uważaj na patyk.. Jak połknie ....będzie problem...dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyyyyyssssss
jasne , niech dziewczyna trawke je bo tak powinno byc wg jego teorii -pisal ze krowa wykarmia swoje ciele i alimentow niie wola to kobieta tez powinna zniecierpliwiony -to ze swoje dziecko olewasz to twoja sprawa ale nie wymagaj od niego milosci ale ty nie stanowisz prawa I ZAWSZE TAK BYLO ZE ODPOWIEDZIALNOSC POWINNI PONOSIC OBYDWOJE RODZICE TYLE TYLKO ZE FACECI TO NIEODPOWIEDZIALNE DUPKI TAKIE JAK TY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona i skryta we mgle
panie zniecierpliwiony, wg twojej teorii powinnam zabiegać o kontakty z ojcem, który mnie molestował, tak?? i życzyć mu jak najlepiej?ciekawe czy pchałbyś w ramiona gwałciciela np. swoją zgwałconą przez niego żonę/matkę/córkę? bo to ojciec?!To BYDLĘ a nie ojciec, takich powinni wieszać za jaja, żeby już nigdy nie poczuli popędu do nikogo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony1
Jeżeli to prawda...... nic od niego nie powinnaś chcieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona i skryta we mgle
A niby dlaczego nie? Ofiary gwałtu dostają wysokie odszkodowania więc i ja mam prawo dostać zadośćuczynienie za swoje straty moralne. A że to mój ojciec, to dodatkowo powinien zapłacić, bo od 10 lat ani grosza nie dał na moje utrzymanie a z powietrza się nie wzięłam. Niech wie, że wykorzystywana przez niego córka też potrafi wykorzystywać.. Wprawdzie w inny sposób, ale mam nadzieję, że puszczę go z torbami, aż popamięta swoje kochane dziecko. Tak, przyznaję, chcę się zemścić na tym skurwielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zagubiona i ....
Tak trzymaj! A zniecierpliwionego olej z góry , nie warto go czytać i mu odpowiadać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony1
To trzeba od razu pisać o co chodzi....a nie ,że ja i mamusia biedne jesteśmy. Że chodzi o kasę. Na pewno wszyscy do okola to głupcy i łykają wszystko.Swoją drogą jeśli on to zrobił a mamusia niczego nie dostrzegła to pewnie karę już poniósł. Po za tym ...co to znaczy dotykał.... trzymał Cię za rękę.trzymał Cię na kolanach , kąpał Cię , wycierał zasrane dupsko??? Itd itp. No to też sposób ,żeby kasę próbować wyciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasjonatka motorowerów:P
zniecierpliwiony Ty nie umiesz czytać? Wyraźnie dziewczyna pisała o złym dotyku, ale skoro Ty nic złego w czymś takim nie widzisz to może sam tak dotykałeś córkę, że jej matka odseparowała ja od Ciebie? Jesteś psychiczny. Idź na terapię, stań na nogi, zrozum świat i wtedy wypisuj swoje dyrdymały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zniecierpliwiony11
Ja wiem czym jest zły dotyk....pytanie czy inni też to widzą? Wiem też jak łatwo kogoś się oskarża. Myślę też ,że dziecko w tym wieku nie jest już całkiem bezwolne....powiedziało by komuś o takim zdarzeniu. Dlaczego matka przyłapała.????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za poyeb :/
no tak, zaraz napiszesz, że dziewczyna sama sprowokowała ojca do tego, żeby ją molestował!Ośmioletnie dziecko?! A kto jak nie matka miał go na tym przyłapać?sąsiadka? skoro rodzinę tworzy zazwyczaj matka, ojciec i dziecko to chyba logiczne, że matka przyłapała. sorry, logiczne dla nas, bo zapewne w Twojej głowie to się już układa w jakiś inny scenariusz, w którym to matka jest winna molestowania swojej córki. Ciebie powinni zamknąć w jakimś zakładzie albo dać do celi z takimi zboczeńcami, to może wtedy zajarzysz, że pedofil/gwałciciel/morderca nie myśli normalnie tylko ma wypaczony umysł i nic go nie usprawiedliwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×