Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Androcur

Androcur

Polecane posty

Gość Androcur

PRzez rok bralam Diane 35 na moja chorobe skory- tradzik hormonalny. Niestety poprawa byla mala;/ Dermatolog chce zebym brała Androcur, jednak najpierw skierowal mnie do enodkrynologa/ ginekologa na badania. Dziewczyny moze ktoras z Was to przyjmowala?? Hmmm a na tej fizycie to bede badana jak u ginekologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue viu
swietny na trądzik jest płyn do twarzy Afrodyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afrodyta jest dobra
dla 12-latek z trzema pryszczami na czole, a nie na trądzik hormonalny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to znaczy
ze on nie leczy tradziku hormonalnego? skoro po odstawieniu wraca? trzeba to brac do konca zycia?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Androcur
a powiedz mi jakie robilas badania na hormony? bo ja poszlam do labolatorium i nakrzyczeli na mnie ze chce badania na poziom hormonow... bo jak wiadomo hormonow jest chyba 7 i to bylby koszt okolo 250 zl. Ty zrobilas wszystkie? bo ja w koncu nie wiedzialam i zrobilam testosteron... co tu jeszcze zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue viu
ja już nie pamietam dokładnie na ile hormonów robiłam-chyba tylko na testosteron gdyz u mnie ewidentnie było widać ze odpowiedzialny za wszystko jest własnie ten hormon.skierowanie na badanie hormonów wypisała mimoja endokrynolog.bo najpierw chodziłam do ginekologa i on zapisał mi tylko diane 35, która brałam 3 miesiace i poprawy widac nie było a na dodatek było coraz gorzej.testosteron miałam naprawdę wysoki i dopiero po ok 8 miesiącach jego brania cera wróciła do normy.Androcur działa tylko wtedy gdy sie go bierze(tak samo jak diane 35)Po jego odstawieniu juz po 3 miesiącach wszystko wraca do normy(tłusta cera, pryszcze)..ja chyba nigdy go nie odstawię..sprawa jest beznadziejna w sumie bo nie moge miec dzieci przez to..ale to mój wybor..wole to niż sytuację kiedy miałam wysoki testosteron-przypominam ci ze ja mialam naprawde wysoki i naprawdę powazne problemy(łysienie androgenowe, nadmierne owłosienie, cera tak tłusta ze po prostu tłuszcz kapał z twarzy a pryszcz na pryszczu i to wielkie guzy a nie jakies tam drobne pryszczyki)napisz mi czy masz podobne bo jesli nie to może masz te problemy przez niedobór estrogenów.a najlepiej idz do endokrynologa niech da ci skierowanie na badanie hormonów i potem poprowadzi leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue viu
dodam ze lekarze niechetnie przepisuja ten lek, chyba ze w ostateczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue viu
napisałas ze ginekolog wypisał ci diane 35 na cerę bez uprzedniego badania hormonów.ehh ci lekarze..wszystko na odwal i nastepny pacjent..moze wcale nie masz problemów z hormonami?czy masz nadmierne owłosienie np?jesli nie to nie masz co brac diane 35 ani androcuru gdyz te leki lecza trądzik hormonalny.może masz jakis inny tradzik?ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tzn_
mi diane pomoglo na tradzik, a na owlosienie nie - nie jakies ogromne, ale dosc silne na nogach (uda) i rekach, niewielki wasik i tyle... teraz przeszlam na yasmin, ale dopiero 3 miechy biore, wiec poorszenia nie ma.. raz jak odstawilam diane to po pol roku dopiero sie zaczelo psuc... nie wiem czy chce sie dalej faszerowac hormonami, a juz do konca zycia... wydaje mi sie, ze kiedys dziewczyny nie mialy takich problemow... a androcur pomogl na owlosienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Androcur
Zanim zaczelam brac Diane mialam zrobione wszystkie potrzebne badania. i z tego co pamietam mialam wlasnie podwyzszony teostosteron. mi robia sie wielkie gule wokolo ust. na brodzie sa ogromniaste i zostaja wielkie blizny. ja bralam rok Diane 35 i poprawa byla bardzo mala. Lecze sie u chyba jednego z lepszych dermatologow w Wawie wiec mam troche zaufanie,ale boje sie pozniejszych nawrotow,bo chyba wszystkie dziewczyny to mialy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a można wiedziec jak się
nazywa ten dermatolog? też walczę z trądzikiem i potrzebuję dobrego lekarza, gdybyś mogła, to odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blue viu
Do tzn-czyli jesli masz trochę tego owłosienia to na pewno twoj trądzik ma podłoże hormnalne a dokładnie zwiazany jest z podwyższonym testosteronem.Jedyne wyjście to iśc do endokrynologa poprosic o skierowanie na badanie hormonów a potem z wynikami znów do niego i wtedy ustali twoje dalsze leczenie.Myslę że androcur by ci pomógł, skoro diane nie pomogła bo mi tez nie pomogła.Androcur zawiera ten sam składnik co diane (blokujący meskie hormony)tylko ze jest 5o razy silniejszy niż diane.diane pomaga tylko jesli testosteron jest nieznacznie podwyzszony.Jak zrobisz badania to zobaczysz jaki jest twój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tzn_
blue viu - dzieki i ten androcur potem do konca zycia mialabym brac, zeby efekt sie utrzymal? juz diane jest dosc silne i obciaza watrobe... napisz cos wiecej jakie efekty widzisz u siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszołapka
Witam wszytskich!!! Podobnie jak wy mam trądzik hormonalny. Z tego powodu byłam w szpitalu gdzie ustalono dokładnie co jest przyczyną ( hiperandrogeniz i oczywiscie przy tym pco). Biore diane 35 ( 2 opakowanie) i juz jest ok choc tzreba przyznac ze zostały paskudne blizny które lecze lampa bioptron i laserem ( polecam wszytskim bo to działa). Przez pierwsze opakowanie diany brałam rowniez antybiotyk dlatego że od tego tradziku powiekszył mi sie wezeł chłonny i szczerze mówic to pomóg mi on bardziej na tradzik niz na wezeł. Lekarz był zdziwiony ze antybiotyk mogł tak podziałac na cere. Przepraszam za tak długo wypowiedz i moze troche zamieszana ale moż eto komus pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Androcur
dzisiaj odebralam wyniki badania i testosteron mam w normie. jest ok...? a jutro mam wizyte u endokrynologa,ale pewnie sam wynik testosteronu nie wystarczy. tylko ze za wizyte u endokrynologa place 120 zl;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tzn_
odgrzebalam jakies swoje stare badania (przed zazywaniem diany robione) i moj pozim testosteronu byl dosc wysoki ale miescil sie w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ! U mnie stwierdzono hyperprolactinemie czynnościową, zespół policystycznych jajników, i niewydolność jajników. Byłam prywatnie u endokrynologa/ginekologa, który był na tyle mily ze na badania wziął mnie do siebie do szpiatala wiec nie musialam za nie płacić. Po badaniach okazało sie ze mam wysoki testosteron (3,1) wiec potrzebne byly dodatkowe testy czy wytwarzają go jajniki czy nadnercza. Bo wsztskich badaniach hormonalnych ( w 9 dniu cyklu) dostałąm recepte z dwiema magicznymi nazwami yasmin,androcur.Jeśli chodzi o moje objawy PCO to nadmerne owłosienie( uda, pośladki, delikatny meszek nad górna wargą, troszke rece i sciezka milosci na brzuchu ( moja mama tak to nazywa :-) z głowy lecą jak Niagara. Androcur i yasmin zaczynam brać za 3 dni. Chciałam jednak zaznaczyc ze nigdy nie miałąm problmow z cera- brak pryszczy krostek- moze troszke sie swieci ale nie mam z nia problemow o ktorych mowa u was. Powiedzice mi jak wy reagowalyscie na ta mieszanke lekow, dlaczego i jak nalezy dbac o wątrobe podczas zazywania tej mieszanki, czy biorąc yasmin powinnam zabezpieczac sie przed ciąża jeszcze w jakis inny sposob czy wam to wystarczyło. Prosze o odpowiedzi osoby który zazywały androcur jednoczesnie z yasmin. Dziekuej za przeczytanie tego listu, pozdrawiam wszytskei dziewczyny ktore zmaagaj sie z problemami związanymi z hormonami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej dziewczyny
napiszcie mi proszę na czym polega trądzik hormonalny??Ciągle mam problemy z cerą ale odnoszę wrażenie że to ewidentnie zmienia się w ciągu cyklu miesiączkowego.Jeśli jest ok to nic nie jest w stanie mi zaszkodzić,a są dni że buzie -głównie policzki mam czerwone,z plamami,skóra spieczona i naciągnięta :-( :-( .Leżałam w szpitalu na endokrynologii ale badano mnie z innych względów i pod innym kątem ( wyniki hormonalne wyszły ok) p.s szukałam w googlach ale nie znalazłam opisu jak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej dziewczyny
up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YY
Hejka Puśiśta, ja mam mieszkanke yasmin i androcur i podobne problemy jak TY:(Yasmin biore juz rok, wczesniej lecialam na diane, a pozniej na cilescie. Ostatnio tak trulam o nadmiarze wlosow lekarce ze dala mi androcur, ale jak czytam to wszytsko to boje sie go brac.Powiedz mi czy u Ciebie sa jakies efekty z wlosami , jest mniej?A jak radzisz sobie z facetem, a konkretnie czy on wie o tych wlosach?Bo jesli pytasz o ciaze to domniewam ze po cos Ci to potrzebne :)))Ja z powodu tych wlosow mam jakis dystans do facetow, boje sie ze mnie wysmieja albo cos, wiesz o co chodzi?;(Jakos nie jest to normalne ze laska ma wlosy na tylku, nie?Z tego powodu popadam w takie deprechy ze szok i nie wchodze w zwiazki, pomimo ze mam powodzenie.A co do dodatkowego zabezpieczenia to nie musisz, yasmin jest antykoncepcyjny.Jesli mozesz to odpisz, bede wdzieczna. POzdrawiam wszystkie kobiety z podobnymi problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ice Tea
A ja bralam androcur przez dwa lata z moze 2 przerwami po 2 mies. i wczoraj znow do niego powrocilam po 1miesiecznej przerwie bo opsypalo mnie nieziemsko na samo lato :-/ spowrotem ;-( Co do włosów to tez mam" bojne" ;-/ ale podobno swiadczy to o tym ze sie bd w przyszlosci bogatym ;-D Androcur nie zabardzo mi na nie pomaga-wlosow tyle samo;-/ moze jakby pousowal je najpierw laserem a potem zazywal androcur to bylby jakis efekt, bo woskiem i depilatorem to nie zabardzo dziala ;-/ Watroba tez mi dokucza ;-( trzeba jeszcze jesc cos oslonowego.A ma moze ktoras doswiadczenie, jakies incydenty z opalaniem podczas kuracji??? Bo ja przez 2 lata sie opalalam na calego i nic sie nie dzialo, a teraz jak znow do tego wracam i to przed latem akurat to mam lekkie obawy ;-/ Pozdrawiam wszystkie nieszczesne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszytskich :) Mam pytanko co do stosowania Androcur ..Lekarz zapisal od 1-10 dnia cyklu .. tzn ze tylko przez 10 dni w miesiacu sie go stosuje??? a pozostane dni po okresie diane..??? Prosze o odpowiedz.. i pozdawia wszytkie kobiety trujace sie w imie pięknosci:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nunami
Witajcie. Tak czytam wasze posty.. i wiele z was jest szczęśliwymi pacjentami biorącymi Androcur. Mam bardzo poważne problemy z włosami i trądzikiem. Pani dermatolog przepisała mi antybiotyk, ale powiedziała że ta kuracja nie zmieni mojego poziomu męskich hormonów i muszę poszukać dobrego endokrynologa. CZY MOZECIE PODAĆ JAKIES NAMIARY NA DOBRUCH ENDOKRYNOLOGOW w WARSZAWIE? Będę wam dozgonnie wdzięczna. Mam już dość ukrywania się pod toną make-up'u i tapirowania włosów. Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej chcialam byc odpowiedziec na pytanie YY Mieszankę androcur + yasmine biore od pół roku. Jesli chodzi o pozotywne efekty to coś w nich jest :-) po pierwsze włoysyz głowy nie lecą jak szalone jak wczesniej, i co najwazniejsze włosy na udach i pośladkach odrastjaą w zlownionym tempie i są słabsze więc wydaje mi sie ze tabletki mi pomogły co 3 miesiące chodzę do swojego ginekologa ( polecam Dr Renate w Wójcik z prywatnej kliniki w Krakowie). Jeśli chodzi o cerę to - jak juz pisalam - nigdy nie mialam z nia problemow wiec nie mogę powiedziec czy poprawa nastapila czy nie. Pojawil sie Problem, kiedy pojechalam do domu na kilak dni ( obecnie studiuje w Krakowie) zapomnialam wziął ze sobą androicur ( normalnie biorę zawsze przez pierwsze 5 dni cyklu) do kraka worcilam w 4 dniu cyjklu wiec tabletki wzielam tylko 2 ( 4 i 5 dzien cyklu) czy ktoras z was miala podobny przyapdek jakie sa tego konsekwencje wizyte mam dopiero w grudniu i nie mam zabardzo kasy ( prywaten kliniki sie cenia) zeby co chwile chodzic do lekazra.Jesli ktoras moze cos powiedziec na ten temast bardzo prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazuleńka
Ja właśnie jestem po 5 tabletce androcuru- efektów jeszcze niue widzę ale poczekam. ja miałam wysoki testosteron a DHEA czy jakoś tak przekroczone w 300% najbardziej się boję że jak odstawie to wszystko wróci... ps. ile płacicie za androcur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy wszyscy biorący androcur, biorą pół tabletki przez 10 dni? ja biore je z logestem i widze znaczne(!) pogorszenie a nie poprawę. nie chce brac antykoncepcyjnych z większą ilością hormonu- aby nie podwyższyć prolaktyny, myślę czy by nie brac dłuzej androcuru niż 10 dni. co o tym sądzicie? wiem że musze wybrać się do lekarza, ale to nie teraz... czy wy zauważyliście poprawę odrazu czy może pożniej. a pogorszenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaaaaa
Witam. Jezeli chodzi o branie hormonow czy jakichkolwiek antybiotykow i opalanie - sprawa wyglada tak, ze powinno unikac sie slonca albo kupic sobie krem z filtrem conajmniej 40 zeby jak najmniej promieni przenikalo przez skore. Opalajac sie podczas przyjmowania lekow czy antybiotykow mozna nabawic sie okropnego chorobska - nzwy nie pamietam - ale to meczarnia. Na ciele pojawiaja sie czerwone plamki ktore okropnie swedza i nic na to poradzic nie mozna. Sa nie do zgubienia. Jezeli nawet przez kilka dni posiedzi sie w piwnicy i tak zaraz po spotkaniu ze sloneczkiem powroca :(... Co z tym Adrocurem? naprawde pomaga na chwile? ja nie mam problemow z tradzikiem - jak bylam mloda to tak jak wszyscy w podstawowce z dwa pryszcze mialam ale to wszystko. Nie mam wiec problemow z cera generalnie, blyszczy sie ale czasami i niewiele - tak jak chyba wiekszosci. Malo tego mam duuuuuuzo wlosow na glowie. Moglabym reklamowac szampony - powaznie, ale mam za to wasik i i wlosy na nogach i posladkach . Porazka, rodzice chcieli miec pierwszego syna i to pewnie dlatego ;) Jak to jest, lek nie ma zadnego wplywu na uklad hormonalny na zawsze?! przeciez nie bede go brala do konca zycia sa inne przyjemnosci. Prosze niech ktos cos madrego napisze bo zwariuje lykajac te leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość E.mgz
ja brałam androcur na początku leczenia Diane i teraz już pod sam koniec leczenia. za kazdym razem są to tylko 2 miesiące z androcurem, które mają wzmocnic terapię Diane. porawa jest duża. za 3 miesiące odstawiam hormony, cera jest ładna, hormony się ustablizowały (co pół roku mam obowiązkowe badania hormonalne, na początku to był jakiś dramat, teraz hormony są w normie). Jeżeli lekarz przepisuje androcur ( w moim wypadku przepisał je ginekolog-endokrynolog w konsultacji z dermatologiem) to nie ma czego się obawiac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi endykronolog przepisala Androcur, mam lykac 1 tabletke od 5 -10 dnia cyklu . Dodam ,ze jestem teraz na tabletkach Diane. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)...Po Diane widze nieznaczna poprawe...ale za mala;)...wciaz mam podwyzszony poziom testosteronu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a o jakich włosach
na pośladkach Wy piszecie? Chodzi, ze tak powiem, o włosy w rowie?:classic_cool: Tzn. te wokół odbytu, dlaszy ciąg włosów łonowych???? Przecież te mają wszyscy ludzie!:O To jest normalne owłosienie. Jedne kobiety mają je tylko trochę dłuższe i ciemniejsze od włosów np. na udach, a inne może mocniejsze. Ale to jest norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×