Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

antybiotyk biegunka grzybica probiotyk

Polecane posty

Gość gość

czemu jak przy antybiotyku biore probiotyk to i tak mam biegunke a od rana swędzenie wiec pewnie skończy się to grzybica :( kurka probiotyk ma dobry termin, jest doustny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może zażywasz go jednocześnie z antybiotykiem, wtedy antybiotyk zabija oprócz bakterii chorobotwórczych również bakterie dobroczynne, a może nie zawiera on żywych szczepów bakterii mlekowych, sprawdź czy powinno się go przechowywać w lodówce. Przy antybiotykoterapii zażywam provag, dwie godziny po zażyciu antybiotyku, ten probiotyk należy przechowywać w niskiej temperaturze, dzięki niemu się nie wyjaławiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
babka w aptece mowila ze nie musze go trzymać w lodwoce, ona tez go z lodówki nie wyciagala :/ a co na to swędzenie, pewnie zanim kupie ten doustny i zacznie dziaalc to już mnie grzybica zozlozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to może w aptece go źle przechowywali lub nie wymaga takiego przechowywania, sprawdź na opakowaniu. Na swędzenie mi pomaga tantum rosa i invag, podmyj się i załóż kapsułkę, po godzinie poczujesz ulgę, jeżeli to początki infekcji to probiotyk powinien sobie z nią poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to troche podejrzane, ze nie dostalas informacji o wlasciwym przechowywaniu probiotyku, bo jesli zawiera on zywe szczepy bakterii, to powinien byc przechowywany w lodowce, zeby bakterie pozostaly zywe, czasem producent zezwala na trzymanie probiotyku w warunkach pokojowych ale tylko przez okreslony czas, nie na stale, np.provag, choc zawiera mnostwo zywych szczepow bakterii, to mozna przechowywac go przez miesiac poza lodowka, przez ten czas wciaz jest skuteczny, jednak gdy przekroczymy ten okres, moze stac sie bezuzyteczny... czytalam o tym tutaj: www.provag.info/o_produktach_prOVag/prOVag_doustnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Posmaruj się clotrimazolem kupisz go bez recepty, on powinien pomóc. Na przyszłość zaopatrz się np. w dopochwowy invag, który natychmiast kolonizuje pochwę 3 szczepami bakterii probiotycznych, nie ma szans aby rozwinęła się grzybica. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Teraz to ratuj się clotrimazolem plus na noc albo nawet 2x dziennie Lactovaginal, na szybkie odbudowanie mikroflory pochwy. Jak nie pomoże no to już tylko ginekolog zostaje, a na przyszłość dobry probiotyk doustny, nawet ten provag bo faktycznie działa, a zaraz po zakończeniu antybiotyku probiotyk dopochwowy przez tydzień. U mnie to działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
probiotyk przywraca dobrą mikroflorę, przy biegunce dobrze jest brać coś na uzupełnienie elektrolitów typu orsalit, probiotyk trzeba brać przy antybiotyku i to najlepiej dwa rodzaje - ten ginekologiczny też, jak brać antybiotyk to probiotyku osłonowego biorę podwójną dawkę, godzinę przed antybiotykiem, jak ulotka mówi o jednej tabletce - biorę dwie, bo niestety też miałam różnego rodzaju skutki uboczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gość
a jaki konkretnie probiotyk dostałaś? różne są probiotyki-te sprawdzone i "podróby". dobre można poznać np. po przechowywaniu w lodówce. ja przy antybiotyku brałam serię provag/20 kapsułek/.I czytałam że można przechowywać poza lodówką ale trzeba wtedy zużyć w ciągu 4 tygodni. Więc w aptece musi być w lodówce. To tak na przyszłość. ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×