Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Antybiotyk tetralysal a alkohol

Polecane posty

Gość gość

Przez wakacje pani dermatolog przepisała mi doustny antybiotyk tetralysal na trądzik. Poczytałam w internecie i doszłam do wniosku, że jak się trochę alkoholu napiję to nic się nie stanie. Na początku wypiłam jedno piwo na tydzień i było okej, ale pod koniec wakacji trochę zaszalałam. Na kilku imprezach dość mocno przesadziłam z alkoholem. Na jednej imprezie 7 piw, na drugiej imprezie wódka i wino, na 3 litr wódki na 3 os. Wiem, że nie powinnam, ale głupia i młoda jestem, a raczej byłam. Teraz gdy wypiję tylko trochę piwa to umieram z bólu, tak mnie żołądek(?) boli. Boję się, że uszkodziłam sobie wątrobę, a kurację antybiotykiem mam jeszcze kontynuować przez 3 miesiące. Co myślicie? Teraz już nie mam zamiaru ani kropli alkoholu wypić, ale czasu nie cofnę. Jak myślicie może to być wątroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spasssee
Idź do lekarza, niech Ci zrobią USG jamy brzusznej i badania enzymów wątrobowych. Ale wydaje mi się, że może po prostu podmęczyłaś trochę wątrobę i musi odpocząć. Możesz kupić sobie Hepatil i Essentiale Forte i jeszcze Lacibios femina jeśli nie bierzesz (przy antybiotykach koniecznie trzeba, żeby dodatkowo grzybka nie dostać). I staraj się teraz oszczędzać trochę żołądek i wątrobę. Niech odpocznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak silny to jest antybiotyk, ale ty nie powinnaś robić takich cyrków! Uważam, że leki i alkohol to kiepskie połączenie! a brałaś przy tym antybiotyku jakiś probiotyk osłonowo? Powinno się bezapelacyjnie, nawet jeśli lekarz ci nie powiedział, samemu pytać. ja biorę enterol, kupuję w aptece. http://enterol.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laurynkaaa
hmmm myślę, że trochę odpowiedzialności nie zaszkodzi - przy takich lekach nie wolno pić alkoholu, lacibios femina czy inny probiotyk swoją drogą, ale unikanie alkoholu nie podlega dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×