Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

astma

Polecane posty

Gość gość

czy macie jakieś negatywne skutki przyjmowania sterydów wziewnie w leczeniu astmy ? bo u mnie to dosc poważny problem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tz. jaki masz problem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sterydy to takie placebo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piroxeni
Córka cierpi na astmę, ale nie zauważyłam skutków ubocznych. Co prawda leki przyjmuje tylko wtedy, gdy ma atak i przez pewien okres po. Korzysta z nebulizatora, dodatkowo robi inhalacje z samej soli fizjologicznej, a po lekach dokładnie płucze gardło i jamę ustną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stosuję od 16 lat z małymi przerwami Pewnie są skutki uboczne, ale niestety nic na to nie poradzę gdybym zrezygnowała to skutkiem zasadniczym byłaby smierć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
suplementacja zamiast sterydów ciekawe już się wygodnie rozsiadłam i czekam na te suple pisz proszę jakie to suplementy wygrywają z astmą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z astma to wiele wspaniałych rzeczy naturalnych wygrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytaj uważnie. Margaretka napisała: SKUTKI sterydów da się ominąć. A nie, że suple ci sterydy zastąpią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale sa i takie ze zastapia spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to dawaj nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i oczywiście nic. Po co piszecie coś i potem się nie wypowiadacie. Z chęcią zrezygnuję ze sterydów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech nikt kto ma astmę nie wierzy w bzdury dotyczące niestosowanie sterydów, Leczcie się u lekarzy, nie na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
ja od 6-ciu lat nie biorę sterydów, po zastosowaniu diety oczyszczającej warzywno-owocowej wg dr med. Ewy Dąbrowskiej - http://www.ewadabrowska.pl/ - szczerze polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
01.12.13 [zgłoś do usunięcia] gość Niech nikt nie słucha tej nawiedzonej,bo ona nie pozwoli aby klinci uciekali od srodków farmakologicznych produkowanych przez wielkie koncerny,to jest udziałowiec i dystrybutor,zawsze bedzie was gonic do aptek i lekarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to za ciekawy artykuł i jakie wiele metod tam wyczytałaś Jest podstawowe leczenie sterydami i tyle, nic nowego, nic ciekawego. Ciekawe gdzie ta mądrala od leczenia astmy suplementami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nie napisałam, że suplementy stosuję zamiast sterydów. Wręcz przeciwnie, kogo bym nie pytała i czego bym nie czytała, to wszędzie podkreślane jest, że STERYDY to KONIECZNOŚĆ w astmie. Ale z racji, że niosą ze sobą trochę powikłań to dzięki suplementacji można znacznie obniżyć ryzyko ich występowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to napisz proszę jakie suplementy przy astmie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo nie jest wszystko pisane o astmie,a sterydy to najgorsze swinstwo zaraz po chemii,zabija nasz system immunologiczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do autorki topikuu
Do autorki topiku Znajdź w necie artykuł Dr Wartołowskiej i przeczytaj. Odrobacz się nawet gdy nic Ci w badaniach nie wyjdzie. Wówczas nie będziesz musiała do końca życia brać sterydów. A w ogóle to jakie masz skutki uboczne sterydów? Jak długo bierzesz te sterydy ? Mnie w Poradni Alergologicznej przy Klinice Alergologicznej w Katowicach sam docent powiedział, że sterydów mi nie da bo za trzy lata dostanę cukrzycy. Muszę czekać pół roku na miejsce w tej Klinice. Zmieniłam żywienie i nie biore w ogóle leków. W między czasie zaczęłam kuracje wg wskazówek dr Jadwigi Kempisty, która przyjmuje we Wrocławiu. Znajdziesz jej filmiki na youtub. I na jej stronce leczeniezywieniem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W suplementacji trzeba zadbać o prawidłową podaż witamin z grupy ADEK, kwasu hialuronowego a także czegoś osłonowo na wątrobę i nerki (najlepiej z żurawiną). Można samemu taką suplementację sobie zgromadzić przez kupienie każdej z witamin osobno, czegoś na wątrobę (np. hepatil) + jakiegoś preparatu na drogi moczowe (np. furoxin). Ale na rynku są też gotowe suplementy dla astmatyków (ja np. stosuję adcort). Wystarczy zapytać lekarza, a na pewno coś doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>Mnie w Poradni Alergologicznej przy Klinice Alergologicznej w Katowicach sam docent powiedział, że sterydów mi nie da bo za trzy lata dostanę cukrzycy.>>> to niestety moze byc prawda, sterydy są "trujace", lecza jedno, szkodza innemu, ale to zlo konieczne przy astmie, mogą w dalekim okresie doprowadzic min do cukrzycy, jaskry, nadcisnienia, osteoporozy, i to sa udowodnione schorzenia po leczeniu dlugofalowo sterydami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
>>>(ja np. stosuję adcort). Wystarczy zapytać lekarza, a na pewno coś doradzi.>>> adcort znam i sama polecam, stosuje go od paru miesiesy, i moja siostra takze, i widac doraznie znacza poprawe stanu zdrowia, i z tego co doczytalam, to wlasnie ma w znacznej perspektywie czasu dzialac ochronnie na organizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez ja juz o tym bebnie,ze sterdy sa szkodliwe i nie wolno ich stosować,ksiezycowa twarz i rozwalony organizm,wiec zaden docent tu nie odkrył ameryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sterydy to najgorsze leki. Czy placebo? Tego bym nie powiedziała, bo mają mnóstwo skutków ubocznych. Sama zaczęłam niedawno brać Neoglandynę, oprócz leków, które przepisał mi lekarz oczywiście. Podobno to wszechstronny suplement, działa też na inne problemy - suchą skórę, AZS , łuszczycę i wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie Neogladyna pomogła bardzo przy AZS, skóra juz tak nie swędzi i nie piecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×