Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pawłowa Mama

Autyzm

Polecane posty

Gość Pawłowa Mama

Witam. Jestem mamą 18-miesięcznego chłopca. Za miesiąc udajemy się na diagnozę, a tak szczerze mówiąc, aby potwierdzić autyzm u syna. Czy są tu inni rodzice autystycznych dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Cóż, chyba źle trafiłam. A może ktoś z Was zna jakieś ciekawe forum dla rodziców dzieci autystycznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a powiedz proszę co
ciebie zaniepokoiło w zachowaniu syna? mam 17 miesięcznego synka i jego rozwój daje mi trochę do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Dużo tego, niestety. Przede wszystkim, synek nie pokazuje palcem. Nie tworzy z nami wspólnego pola uwagi - mam na myśli to, że nie widać u niego czegoś w rodzaju: "Mama, spójrz!". Synek nie reaguje na imię, praktycznie wcale. Nie mówi, raczej wydaje dźwięki w stylu: "Ghhh, ghhh" czasem wymsknie mu się jakieś "Tak" czy "mama", ale bez intencji. Zamyśla się często. Potrafi bawić się sam bardzo długo. Nie ogląda obrazków w książeczce, lecz kartkuje tylko. Trzepocze rączkami w złości. Jednocześnie są rzeczy typowe dla autystów, których nie robi - nie kręci przedmiotami, lubi się przytulać, nie chodzi na paluszkach. Jednak wiem, że to o niczym nie świadczy, bo wyżej wymienione objawy są bardzo znaczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
A co Ciebie niepokoi w zachowaniach synka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a powiedz proszę co
mój też nie mówi ale lekarze uspokajają, jedyne co mówi to nie. i tak jak napisałaś czasem jak go długo namawiam powie baba czy tata. nie interesują go obrazki w książeczkach, tak jak twój synek tylko kartkuje je. nie potrafi pokazać gdzie mama czy tata. nawet jak go ktoś poprosi daj buzi mamie czy zanieś coś mamie nie wie co ma zrobić. tak samo nauka gdzie oczko, nosek itd. oczko pokazuje ale reszty nie może się nauczyć, jak pytam gdzie ucho pokazuje oko, gdzie nosek też pokazuje oko i tak w koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Wiesz, najlepiej po prostu porozmawiaj z kimś, kto ma specjalistyczną wiedzę o autyzmie. Lekarzom najłatwiej jest powiedzieć: "spokojnie, ma jeszcze czas", zwłaszcza, kiedy słyszą tylko, że dziecko nie mówi (bez dodatkowych objawów). Natomiast może się okazać, że dziecko ma 3 lata, nie mówi nadal, okazuje się, że ma autyzm i 1,5 roku, które mogły zostać przeznaczone na dobrą, bo wczesną terapię, poszły, wybacz, psu w dupę. No i przede wszystkim - ufaj sobie. Ja też słyszałam, że moje dziecko rozwija się normalnie, że coś wkręcam. Ale zrobiłam test m-CHAT, porozmawiałam z kilkoma specjalistami i okazuje się, że to ja miałam rację, nie "wszyscy". A co do synka, najbardziej uderzyła mnie różnica w kontakcie mama-dziecko, jaka jest między synkiem a innymi dziećmi. Brak poszukiwania aprobaty, brak zwracania uwagi, nie przynoszenie zabawek do pokazania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój syn w tym wieku mówił tylko kółko, mama i tata i czasem baba, pa pa i tyla miesiąc temu rozgadał sie jak najęty aż sama jestem zdziwiona, a i kiedyś tez mylił części ciała 2,3 miesiące u dzieci i jest szalona różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a powiedz proszę co
:P:P:P:P:P wiem nie świruje, nie wmawiam dziecku choroby. ale ciężko się nie zastanowić, nie martwić się. dlatego chętnie porozmawiam z innymi mamami, które mają te same obawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na wykładzie w przedszkolu mojej córki na temat autyzmu i zespołu aspergera. Razem z jedną z nauczycielek doszłyśmy do wniosku, że i my i nasze dzeci są chore :P, bo każde zachowanie można podciągnąć pod autyzm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Nie obraź się, ale to chyba najgłupsze stwierdzenie o autyzmie, jakie słyszałam. To, co zrobiłaś, nie miało żadnego sensu, bo każdemu człowiekowi się w głowie zakręci po takim czymś. Dzieci autystyczne uwielbiają się kręcić, obracać wokół własnej osi, bo, choć zabrzmi to dziwnie, daje im to poczucie stałości, to stereotypowe zachowanie. Jednak nie każde dzieci tak robią, to, ze dziecko się nie obraca (jak moje) nie znaczy, że nie ma autyzmu. Bo autyzm to choroba, która się pogłębia i objawy mogą dojść później, lub nawet wcale. I, co do wypowiedzi :P:P:P - autyzm ma przeróżne postaci. I tak, dziecko może być opóźnione, dlatego idę na diagnozę. Ale nie łudzę się, bo za dużo tych objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
asiamt - to już dużo mówił, zwłaszcza, jeśli ze zrozumieniem. Mój syn NIE MÓWI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takatammmama
to się chyba czuje jak jest z dzieckiem nie tak, to nie musi być autyzm, ale trzeba to sprawdzić szybko nie odwlekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Dzięki za link do forum:) Mogę wysłać Ci test m-CHAT, jeśli chcesz, tylko podaj maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a powiedz proszę co
może i najgłupsze ale ja naprawdę nie wiem co mam zrobić. nie sieję paniki bo nie jest źle. ale też nie mam z kim o tym porozmawiać. pesiatra lekceważy. dobrego neurologa u nas nie ma. niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Envin_
ale w wieku 18 miesiecy ma prawo jeszcze nie mówić!!!! szczegolnie chlopak to ze nie chodzi na paluszkach to chyba wlasnie dobrze. Dzieci kotre chodza dlugo na palcach podejrzewa sie o dziecięce porażenie mózgowe. To ze lubi sie przytulac to tez chyba normalne, moja tez lubi. nie kręci przedmiotami? to mnie zdziwiło, dzeci autystyczne lubia kręcace sie rzeczy np moga godzinami patrzec na pralke. Ja juz nie wiem ale to wszystko co podalas to zaprzeczenie autyzmu. Moja corka ma 17 miesiecy i tez nie mowi czasami powie mam czy tata, lubi sie przytulac, chodzi czasami na palcach, duzo rozumie w zasadzie wszystko, reaguje na imie, tez nie lubi pokazywac na obrazkach woli cos innego ale do glowy ani mi ani pediatrze podejrzeqac o autyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co ty myslisz ze po sekundzie znajdzie sie tysiac osób ? a wiecie co to autyzm,moj syn szybko sie rozwijal ale po niektorym zachowaniu podejrzewano autyzm,a nie ma ga jak sie okazało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem autorko, ja pisze do drugiej mamy 17 miesiecznego synka, ze jeszcze nie wszystko stracone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
A nie myślałaś o tym, żeby poczytać o tym, nie w Internecie, ale po prostu, w specjalistycznych książkach? Ja, zanim przeczytałam kilka, myślałam dokładnie tak, jak Ty (co nie znaczy, że Twoje dziecko ma autyzm). I w miarę czytania dotarło do mnie, że czasem to, co brałam za dobrą monetę - np, że dziecko jest samodzielne aż do przesady, wspina się na wszystko, może być niepokojące, jeśli jest to jedyna metoda dziecka na to, by zdobyć to, czego chce (nie umie Ciebie o to poprosić/żądać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a powiedz proszę co
anikaanikaa1@o2.pl wyślij jak możesz będę wdzięczna. a moze jesteś ze świętokrzyskiego i możesz kogoś tu polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Envin - napisałam to, zeby pokazać właśnie, że syn NIE MA wszystkich objawów autyzmu, a jednak autyzm pradopodobnie ma. Przeczytaj raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_Envin_ a co ma plec do mowy ? nic ! znam dziecko ktore na roczek duzo mowilo a w wieku 1,5roku zdania mowilo,i znam dziewczynke ktora nie mowila do 3,5 roku zycia :D wiec nie pisz ze to "chlopak" wiec ma prawo nie mowic,to ocenia logopeda a nie jakas bzdeta i czy mity mojemu tez sie nie kreci w glowie po "samolocie" stoi prosto i jeszcze rowno idzie i co z tego odrazu autyzm hehe palcem pokazuje nie patrzy jak do niego mówię,dopiero za 10 prośbą,proszony patrz nie robi tego,okazało sie ze to niedosluch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Envin_
Pawłowa Mama ale naprawde nie widze w opisanym zachowaniu twjego syna nic dziwnego jak na zachowanie 18-miesieczniaka!!! macha rękoma jak jest zły- wszystkie znane mi dzieci znajomych i moje tez tak reaguje. nie pokazuje palcem - ale pokazuje np rączką co chce? czy bierze twoja rękę? bo dzieci autystyczne uzywaja reki rodzica ale jezeli pokazuje np rączka a nie palcem to jeszcze nic nie znaczy. nie reaguje na imie - to moze jedynie zastanawiac, bylas u laryngologa? badalas sluch? nie lubi obrazków - sporo dzieci w tym wieku ksiązeczki i obrazki nie interesuja bo wola biegac po meblach jak moja. Twoj syn ma tylko 1,5 roku a nie 2,5 jest jeszcze mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Envin_
Pawłowa Mama ale naprawde nie widze w opisanym zachowaniu twjego syna nic dziwnego jak na zachowanie 18-miesieczniaka!!! macha rękoma jak jest zły- wszystkie znane mi dzieci znajomych i moje tez tak reaguje. nie pokazuje palcem - ale pokazuje np rączką co chce? czy bierze twoja rękę? bo dzieci autystyczne uzywaja reki rodzica ale jezeli pokazuje np rączka a nie palcem to jeszcze nic nie znaczy. nie reaguje na imie - to moze jedynie zastanawiac, bylas u laryngologa? badalas sluch? nie lubi obrazków - sporo dzieci w tym wieku ksiązeczki i obrazki nie interesuja bo wola biegac po meblach jak moja. Twoj syn ma tylko 1,5 roku a nie 2,5 jest jeszcze mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Wysłane :) Niestety, jestem z innego województwa. Dokładnie, dla mnie to też mity, tylko opóźniające zdiagnozowanie dziecka i rozpoczęcie terapii. A potem jest płacz, czemu tak późno. Saleminkaa, no właśnie dlatego konieczne są liczne badania. Mój syn ma perfekcyjny słuch. I tak, jak mówiłam, to nie chodzi o jedną rzecz - np nie pokazuje paluszkiem. Chodzi o ogólne poczucie, że coś jest nie tak, zwłaszcza w kontakcie z dzieckiem, komunikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _Envin_
Pawłowa Mama ale naprawde nie widze w opisanym zachowaniu twjego syna nic dziwnego jak na zachowanie 18-miesieczniaka!!! macha rękoma jak jest zły- wszystkie znane mi dzieci znajomych i moje tez tak reaguje. nie pokazuje palcem - ale pokazuje np rączką co chce? czy bierze twoja rękę? bo dzieci autystyczne uzywaja reki rodzica ale jezeli pokazuje np rączka a nie palcem to jeszcze nic nie znaczy. nie reaguje na imie - to moze jedynie zastanawiac, bylas u laryngologa? badalas sluch? nie lubi obrazków - sporo dzieci w tym wieku ksiązeczki i obrazki nie interesuja bo wola biegac po meblach jak moja. Twoj syn ma tylko 1,5 roku a nie 2,5 jest jeszcze mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawłowa Mama
Envin, mój syn używa mojej ręki do pokazania, czego chce, bądź krzyczy. Nie do mnie, po prostu bezradnie krzyczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×