Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jagodina

Badanie anty-TPO

Polecane posty

Gość jagodina

Witam Zrobiłam badanie na przeciwciała anty-TPO w tarczycy (na niedoczynność choruję już ponad 10 lat) i szczerze mówiąc jestem trochę przerażona wynikami. Norma jest od 0 do 35 IU/ml a mój wynik to 1000. Wizytę u lekarza mam dopiero na 30.08...Czy ktoś z Was miał robione takie badanie? Orientujecie się co ten mój wynik oznacza? Czy mam się tym martwić? Wyczytałam, że ktoś miał chorobę Haschimoto dopiero przy wyniku 57000 co mnie trochę uspokoiło. Bardzo proszę o informacje. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodina
Pisze, że to forum nie istnieje lub jest niedostępne...czy mógłbyć/mogłabyś podać mi link raz jeszcze? byłabym bardzo wdzięczna. Trochę się przestraszyłam, zwłaszcza, że teraz zauważyłam, że wynik jest >1000 czyli właściwie nie wiadomo ile ponad 1000 Wielkie dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaaaaaa
Podaje Ci jeszcze raz link http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=24776 Jezeli nie wejdzie to go skopiuj i wklej ponownie. To nie jest wazne ile ponad 1000, taki wynik to juz napewno Hashimoto i trzeba to leczyc. Nie martw sie, na tamtym forum jest masa osob,ktore to maja,lecza i dobrze sie czuja. Glowa do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikaaaaaa
Teraz sie udalo. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagodina
o, teraz już ok, wielkie dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ;) otrzymałam dzisiaj wyniki i a-TPO mam wynik 57,82 i obok norma 35,00 czyli z tego co rozumiem jak pójdę w sobotę do lekarza- potwierdzi,że mam Hashomoto Czy jest ktoś kto leczy się na to? Jeżeli tak to proszę powiedzcie mi czy jeżeli będę się leczyc- wrócę dawna JA? (tzn. czy znowu stanę się zadowolona i będę więcej się uśmiechac, a nie tylko warczec na wszystkich i wszystko na około?) Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :) Beata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dokladnie tak bedzie
ustapi sennosc, depresja, zaburzenia pamieci - trzeba tylko dobrac odpowiednia dawke leku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja choruję na hashimoto i da sie z tym żyć! Przy tej chorobie tarczyca sama się wykańcza to znaczy że produkuje właśnie takie przeciwciała które ja wykańczają:( Dobrze dobrana dawka leku i jest o.k.:) Problem jest tylko przy duzych przeciwciałach w zajściu w ciąże ale też nie jest powiedziane że nie jest to niemożliwe:) Do trzydziestki trzeba sie starać bo po to już podobno jest problem zajść a i utrzymać:(:( Jeżeli już sie leczysz na niedoczynność to dobrze:) Na przeciwciała się nie leczy, one juz takie po prostu są:( Określają po prostu co powoduje twoja niedoczynność. Systematyczność w leczeniu i będzie dobrze:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam Córeczke, która 15.09.2007r skończy dwa latka ;) Jednak chcemy miec jeszcze jedno Dziecko i dlatego też zaczęłam robic sobie wszystkie badania- tak dla pewności. Okazało się,że mam niedoczynnośc, którą leczę od 30-ego czerwca i na razie biorę dawke 25 euthyrox-u (jutro mam wizyte i pokaże wyniki z przekroczonym a-TPO) Mam nadzieje,że lekarz wszystko dokładnie mi wytłumaczy i że będę mogła miec Dzidziusia. Pozdrawiam i życzę miłego dnia Wam wszystkim. Beata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola300
Witam,zrobiłam sobie badania w ciąży na anty-tpo i wyszlo mi 359. lekarz nic mi z tym nie kazal robić ponieważ w ciązy wyniki są czasem zawyżone. Po 7 miesiącach od urodzenia dziecka ponownie zrobiłam wyniki i wyszło mi 1359IU/ml. a tsh troszeczke wykazuje że mam niedoczynność tarczycy 4.58 a i do tego choruje na cukrzyce. Zastanawiam sie czy leczenie tarczycy nie spowoduje rozchwiania cukrów i czy do końca życia skazana jestem na leki na tarczyce. Nie mam objawów takich jak senność i nie chydne wręcz odwrotnie mam ogromną ochote na słodkie. Prosze o informacje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Masz niedoczynnosc i to spora, prawidlowy wynik powinien byc ok 1.5-2.0. Do tego masz Hashimoto. Bardzo sie dziwie,ze lekarz w ciazy zbagatelizowal twoje wyniki. Juz wtedy powinnas brac leki,gdyz to zagraza plodowi. Idz koniecznie do lekarza. Chora tarczyca rozreguluje caly Twoj organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola300
Dziękuje za wiadomość, już mam zamówioną wizyte u endokrynologa, mam nadzieje że pomoze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona38
czesc jestem nastepna ktorej bedzie dane walczyc z ta choroba .Moj wynik jest 308 ale wiem ze bedzie dobrze mysle ze choroba w dosc szybkim stanie wykryta jest uleczalna i bede walczyc -caly czas i nie dam sie .Pozdrawiam wszystkich ktorzy maja hashimoto -damy rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona38
CZESC jestem nastepna i witam w klubie z hashimoto ,moj wynik to 308 i mam zamiar sie tej choroby pozbyc i nie poddam sie bez walki ,pozdrawaim wszystkich ktorzy walcza i zyja z choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaJJ
Witam wszystkim Z góry dziękuję, jeśli ktoś odpisze na nurtujący mnie problem. Mam dziecko z wrodzoną niedoczynnością tarczycy. Od początku wyglądało to tak, że córka raz dostawała Letrox 50 mg, za 2 m-ce 75 mg, za kolejne 2 m-ce znów 50 mg albo nawet 25 mg. I tak w kółko. Dopiero kiedy miała 7 lat zrobiono jej scyntygrafię i okazało się, że tarczycy w szyi nie ma. Nie wiadomo czy ma ją gdzieś indziej czy w ogóle nie ma. Fakt jest taki, że te hormony u niej szaleją. np. 04.10. TSH wynosi 14,4 norma (0,35-5,7) FT4 1,72 norma (0,8-1,9) natomiast 22.11 TSH 0,132 norma jw FT4 2,25 norma jw Teraz pani doktor zleciła badanie tyreoglobulinę oraz ATG i TPO. Czy może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi? Nasza pani doktor rozkłada ręce i twierdzi, że nic z tego nie rozumie. Będę wdzięczna jeśli ktoś podzieli się ze mną swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Joanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość drummy
Witam... Ja własnie odebrałam wyniki: TPO: 5180!!! Martwie się bo nie wiem co to jest...jakie ma skutki Nie wiem co to jest to Hashimoto..ale skoro ludzie to mają gdy wynik jest ok 400 a ja mam 5180?!!!! Co to dla mnie oznacza? Czytając wypowiedzi zastanawiam się czy będę mogła mieć dzieci!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam... Ja własnie odebrałam wyniki: TPO: 5180 !!! Nie wiem co to jest to Hashimoto..ale skoro ludzie to mają gdy wynik jest ok 400 a ja mam 5180?!!!! Co to dla mnie oznacza? Czytając wypowiedzi zastanawiam się czy będę mogła mieć dzieci!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Koleżanka ma rację: nie martw się na zapas :) Ja mam niedoczynnośc tarczycy i hashimoto już ponad2 lata leczę się od ponad roku. Na początku też byłam wystraszona, ale nie potrzebnie.Też mówiono mi,że nie będę mogła mie Dzieci. Ale lekarz nigdy tego nie powiedział. Mówił tylko,że ustabilizuje moje TSH. I w tedy można się starac. Tylko tżeba będzie byc pod ścisłą kontrolą endo. Ale Dzieci można miec :) Życzę powodzenia i pozdrawiam gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaMF
Mogę polecić na prawdę dobrego (i miłego) lekarza z Katowic zajmującego się tym problemem. Nie martwcie sie na zapas. Można zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko chorując na tą chorobę. Ale podpisuję się obiema rękami pod stwierdzeniem, iż trzeba być pod dobrą opieką lekarską (endokrynologiczną). Dla zainteresowanych podaję mój mail: martamf@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu znowu ja :( tym razem mniej optymistycznie .......... właśnie zaczęłam krwawic :( co znaczy,że Dzidziusia nie będzie :( Może inni będą mieli więcej szczęścia :) Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bm20
Myślałam, że mam Hashimoto, bo TSH wyszło mi 5 ....ale TPO wyszło mi 0.3, czyli że nie ma zadnego zapalenia trzustki. Czekam na wizytę u endo i ciekawa jestem co mi jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzustki czy tarczycy
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta d
moje anty TPO to 3200 wczoraj zrobili mi biopsję tarczycy wynik dopiero we wtorek, bardzo się boję za 6 tygodni mam wstępnie wyznaczoną operację, usunięcie całej tarczycy nikt wcześniej nie wpadł że to hasimoto a leczę się 14 lat, od 4 staram się o dziecko i nic byle do wtorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja mam Córeczke,która skończyła 2 latka we wrześniu :) Około roku po porodzie zaczęłam zauważac,że coś ze mną jest nie tak- niedoczynnośc tarczycy, później kolejne badanie ujawniło hashimoto podłamałam sie troche. Bardzo chciałam żeby Córeczka miała Rodzeństwo - lekarz powiedział mi,że nie będzie problemu ... jednak już 2 miesiące się staramy i nic :( Dodatkowo odebrałam wczoraj wyniki TSH i mam jeszcze gorsze niż jak zaczęłam się leczyc :( Nie wiem co jest grane, a wizyte mam dopiero 26 stycznia. Jestem ciekawa co lekarz mi powie. Mam nadzieje,że uda mi się zajśc w ciążę. Bardzo bym tego chciała. Dodac mogę to,że pierwszym razem zaszłam w ciążę bez żadnego problemu. Wystarczył \"jeden raz\" i mamy wspaniałą Córeczke. Wam również życzę dużo zdrowia i zajścia w ciążę. Jedno wiem, nie można się poddawac :) Trzymajcie się i do następnego razu :) odezwę się po wizycie u lekarz. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bs111
Bardzo sie martwie bo moj wynik anty-TPO wszesl 648 a norma wynosi 35, moze ktos wiez z jaka choroba to sie wiarze. Moje USG tez nie jest najlepsze. Jakie sa nastepstwa ewentualnej choroby, leczenie i ile trwa ?? Bardzo prosze o odpowiedz poniewaz martwi mnie te wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eewwaa123
Masz Hashimoto na bank, leczenie konieczne. A jakie masz TSH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bs111
TSH mam w normie i pozostale hormony tez. Na czym polega leczenie tej choroby ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewqa2
Bellucci, smigaj do lekarza. NIe jestem lekarzem, ale wiem, ze wyniki masz nieciekawe. CHora tarczyca moze rozregulowac caly organizm. Moja kolezanak ma hashimoto, tez przytyla i czula sie napuchnieta. Bierze leki i ostatnio powiedziala mi, teraz to mi sie chce zyc, bo byly straszne momenty. Naprawde warto leczyc tarczyce, idz do dobrego endo, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×