Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Justyna74

Badanie HSG drożność jajowodów

Polecane posty

Gość Justyna74

Gdzie w Warszawie jest możliwe wykonanie takiego badania? Lekarz, u którego chciałam wykonać takie badanie był osobą bardzo nieprzystępną. Był zdziwiony faktem, że wogóle chcę wykonac takie badanie. Zbyt długo staram się o dziecko, żeby jeden lekarz miał mnie do tego zniechęcić. Czy przed badaniem HSG muszę przeprowadzac jakieś dodatkowe badania.Pomóżcie proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi Ci o szpital kliniczny im.A.Mazowieckiej.Jeśli tak do kogo tam się zgłosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucka26 bardzo Ci dziekuję!Własnie dzisiaj idę na pierwszą wizytę do poleconego mi ginekologa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. jestem własnie 2 dzien po HSG. powiedzcie mi cos wiecej na ten temat. bo nie wiem czy HSG to tylko badanie czy przy okazji udrażnianie jajowodów. dzięki za wszystkie wiadomości na ten temat ;) mój gin chyba nie miał za bardzo czasu mi o tym opowiadać , ale powiem wam , że bolalo nie malo... zwlaszcza jak pusciło znieczulenie. rada dla wszystkich przed HSG ... po zabiegu lerzec min. 2 godz. bo póxniej cięzko bedzie jak puści znieczulenie wychodzić . pozdrowionka i czekam nha informacje ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w gore please

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
/lączenie tematow / Temat: Badanie drożności jajaników 09:44 Justyna74 Chciałabym zapytać czy może któraś z Was przechodziła takie badanie? Chodzi mi o jakieś szczegóły, jak wygląda takie badanie, czy jest bardzo nieprzyjemne? 09:46 Justyna74 Miało być jajników a nie jajaników 09:47 Senna · HSG- histerosalpingografia To nic innego jak badanie drożności jajowodów. Sprawdza się czy w czasie owulacji komórka jajowa może się przedostać z jajnika do macicy. Zabieg może być bolesny, choć nie musi, niektóre pacjentki porównują go do bólu owulacyjnego. Zabieg polega ona na podaniu pod ciśnieniem przez kanał szyjki macicy kontrastu (środka cieniującego) do macicy i jajowodów oraz jednoczesnym wykonywaniu zdjęć rentgenowskich w poszczególnych etapach badania. Badanie wykonuje się po ustaniu krwawienia miesiączkowego do 11 dnia cyklu. Po zabiegu można od razu iść do domu. Niektóre kobiety przechodzą badania w znieczuleniu. Opinie forumowiczów ------------------------------ Małgosia Robiłam je w Międzylesiu u pani Szymańskiej. Polecam, trochę gorzej z cena ( 300 zł.) Nie bolało aż tak bardzo. Ot, taka sobie bardziej bolesna miesiączka. Chyba najbardziej nieprzyjemne jest to uczucie rozpychania narządów przez płyn cieniujący. Źródło - www.google.pl Myślę, że troche rozjaśniło Ci to sytuacje Pozdrawiam! __________________________________________ Dat bene, dat multum, qui dat cum munere vultum http://www.superlaugh.com/1/behappy.swf 09:50 Senna Chyba źle napisałam, ale tylko to znalazłam. Sorki. Niech się wypowiedzą te które miały to badanie Badanie jajników też robi się metodą HSG __________________________________________ Dat bene, dat multum, qui dat cum munere vultum http://www.superlaugh.com/1/behappy.swf 09:53 Ciocia Klara Małam robione takie badanie- uczucie dość dziwne. Było raczej nieprzyjemne niz bolesne- ale zrobiło mi sie po nim słabo.-mozna przeżyć. 10:40 Justyna74 Bardzo Wam dziękuję! Teraz przynajmniej wiem czego mogę sie spodziewać. Lekarza już znalazłam, u którego mogę zrobic takie badanie. Powiedział, że dzięki temu mogę zwiekszyć szanse na zajście w ciążę. 18:12 edyta32 miałam wykonywane między innymi to badanie, gdyż szukałam przyczyny trudności w zajściu w ciążę. Owszem, bolesne,lecz da się przeżyć .Dostałam zastrzyk przeciwbólowy, położyłam się na łóżku w sali, gdzie wykonuje się takie badanie , rozszerzono wejście pochwy wziernikiem i specjalnymi przyrządami wprowadzano kontrast w jajowody- widziałam to na monitorze - ten moment jest nieprzyjemny( uczucie rozpychania od środka, bolesne, lecz jak pisałam nie umiera się od tego W moim przypadku długo trwało,ponieważ okazało się,że miałam niedrożne jajowody( jeden mi przepchali tym kontrastem, natomiast drugiego nie udało się) Potem troszkę krwawiłam, lecz powiedziano mi,że to normalne, więc zabezpiecz się w podpaski. Ale.....jestem w ciąży. Termin mam na 2 czerwca, więc było warto robić te wszystkie badania. 18:14 edyta32 miałam wykonywane między innymi to badanie, gdyż szukałam przyczyny trudności w zajściu w ciążę. Owszem, bolesne,lecz da się przeżyć .Dostałam zastrzyk przeciwbólowy, położyłam się na łóżku w sali, gdzie wykonuje się takie badanie , rozszerzono wejście pochwy wziernikiem i specjalnymi przyrządami wprowadzano kontrast w jajowody- widziałam to na monitorze - ten moment jest nieprzyjemny( uczucie rozpychania od środka, bolesne, lecz jak pisałam nie umiera się od tego W moim przypadku długo trwało,ponieważ okazało się,że miałam niedrożne jajowody( jeden mi przepchali tym kontrastem, natomiast drugiego nie udało się) Potem troszkę krwawiłam, lecz powiedziano mi,że to normalne, więc zabezpiecz się w podpaski. Ale.....jestem w ciąży. Termin mam na 2 czerwca, więc było warto robić te wszystkie badania. Pozdrawiam. 18:14 edyta32 miałam wykonywane między innymi to badanie, gdyż szukałam przyczyny trudności w zajściu w ciążę. Owszem, bolesne,lecz da się przeżyć .Dostałam zastrzyk przeciwbólowy, położyłam się na łóżku w sali, gdzie wykonuje się takie badanie , rozszerzono wejście pochwy wziernikiem i specjalnymi przyrządami wprowadzano kontrast w jajowody- widziałam to na monitorze - ten moment jest nieprzyjemny( uczucie rozpychania od środka, bolesne, lecz jak pisałam nie umiera się od tego W moim przypadku długo trwało,ponieważ okazało się,że miałam niedrożne jajowody( jeden mi przepchali tym kontrastem, natomiast drugiego nie udało się) Potem troszkę krwawiłam, lecz powiedziano mi,że to normalne, więc zabezpiecz się w podpaski. Ale.....jestem w ciąży. Termin mam na 2 czerwca, więc było warto robić te wszystkie badania. Pozdrawiam. 12:33 mama słoneczka a ja wspominam to badanie bardzo źle. Bolało jak cholera. Najgorsze było to ciągnięcie za szyjke macicy. Leki przeciwbólowe nie działały. Na sam koniec zemdlałam. Nigdy więcej........ 13:49 Justyna74 Zdaję sobie sprawę, że to nie będzie jedno z najprzyjemniejszych przeżyć ale z drugiej strony jestem gotowa znieść to badanie w imię zwiększenia szans na zajście w ciążę. Pragnę tego najbardziej na świecie Serce mi pęka jak widzę mamy z ich pociechami, bo chciałabym być jedną z nich. 15:59 mama słoneczka Co szpital to inaczej to badanie wygląda. Słyszałam opinie, że robią to teź w znieczuleniu. Ja takowego nie miałam . Zrobiłam to dla tego że tak jak ty pragnęłam dziecka. Wtedy byłam gotowa zrobić wszystko aby zajść w ciążę. Teraz z perspektywy czasu nie wiem czy jeszcze to bym zrobiła. Dlatego nie nastawiaj sie tak, że to bedzie bolało. A może w twoim przypadku bedzie tak, że wiecej bedzie strachu niz bólu. Trzymam kciuki i oby sie udało. 21:01 monaliza cześć dziewczyny.a ja właśnie czekam na miesiączkę i po niej idę do szpitala właśnie na to badanie.umieram ze strachu ale zrobię wszystko dla dzidzi.od 4 lat nie mogę zajść w ciążę pomimo dobrych wyników do zaplodnienia nie dochodziło.pomysły na diagnozę się kończą i czasami moja wiara też.kupiłam dzisiaj dla koleżanki córeczki ciuszki przebierałam i wybierałam w sklepie jakbym szukała dla swojego.siedziałam na poczekalni u lekarza kilka dni temu JA i 7 babek w ciązy.poczułam się taka pusta...zaczęłam się zastanawiać nad sensem małżeństwa...ale to tylko w chwilach doła,po jakimś czasie ustępuje....i wraca....i tak w kółko.... 18:37 Justyna74 Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz, czy zanim miałyscie robione takie badanie, Wasz partner też był, jakby to określić, sprawdzany pod względem płodności. 18:40 Justyna74 Senna nie wiem czy tu jeszcze zajrzysz ale jeśli tak czy mogłabyś mi podać jakiś kontakt do pani Szymańskiej. Rozmawiałam własnie z lekarzem i szczerze mówiąc trochę się zawiodłam po tej rozmowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta35
Pozdrawiam chcialabym się zapytać po jakim czasie idzie współżyć żeby zajść w ciąże miałam robione HSG w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak objawia się niedrożność jajowodów? Pytam, bo podejrzewam, że mogę mieć wlaśnie taki problem. Po codziennych przytulankach na drugi dzień bolal mnie lewy jajnik i maialam wrażenie, że mam jakby zator w jajowodzie.W ostatnim cyklu myślalam, że to może ciąża. Bolal mnie jajnik, tętnil i spuchlo mi podbrzusze i praktycznie żadnego śluzu, noga lewa drętwiala. Bolalo praktycznie do okresu, a podczas menstruacji mialam lekkie skrzepiki. W tym miesiącu też byly przytulanki, ale 3 razy i po ostatnim razie znowu to uczucie. Dzisiaj, tzn po 2 dniach czuje, że jest lepiej i nawet zaczyna pojawiać się śluz. Proszę odpowiedzcie!!!! Może moje staranka są w tym momencie niepotrzebne a wręcz powinnam iść do gin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta35
Pozdrawiam Aga ja miałam wlasnie takie objawy i poszłam do mojego lekarza skierował mnie właśnie na hsg powinnaś iść do lekarza pozdrawiam PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marjolka
cześć wszystkim. Wczoraj miałam robione badanie hsg, dziewczyny to nie jest nic takiego strasznego i bolesnego..owszem,jest to nieprzyjemne badanie ale moim zdaniem do zniesienia. dodam że moj lekarz musiał iść na cięcie i przyszedł do mnie jakiś nieznajomy lekarz..ale był suuuper.. rozładował moje zdenerwowanie,to jest bardzo ważne jak lekarz ma podejcie do ciebie..jTeraz stosują jakąś nową technologię, zakładali mi jjedynie akiś cewnik, zachaczony był na szyjce macicy, to troszke bolało, jakiś tam kulociąg.. a potem na rtg, tam położyli mnie na płasko(tak jak się leży na plecach w łożku)nogi miałam też złączone, wystawał mi ten cewnik który miał ujście przy miom udzie, pan pod ciśnieniem, podał mi kontrast, troszke bolało i po wszystkim... wynik super... oba jajowody drożne. Trzymam kciuki za te które mają to przed sobą.. naprawde dużo nerwów i stresu w większości jest niepotrzebna.. całuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta35-andzia
Pozdrawiam wszystkich jestem po hsg i obecnie jestem w ciąży zycze tej wspanialej wiadomosci każdej z was nie poddawajcie się dziewczyny Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Andziu, po jakim czasie udało Ci sie zajść w ciążę? i czy przyczyną braku ciązy wcześniej była niedrożnośc? Pytam, bo u mnie lekarz szuka juz róźnych opcji, tez rzucił hasło, zeby zrobic to badanie. Tylko nie wiem czy ma ono sens, bo ja zaszłam już w ciąże tylko poroniłam :( czy wtedy tez sie je wykonuje? Cytologię mam zrobiona,na ostatniej wizycie pobrał mi tez wymaz, nic tylko podjąc decyzje.... powiem szczerze ze sie jej boje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneta35-andzia
Ja-neczka witam i myśle że powinnas się zgodzić na te badanie nie jest to takie straszne jak niektórzy opisują ja też się leczyłam bardzo dlugo i nic brałam różne antybiotyki a po tym badaniu wkońcu zaszłam w ciąże badanie miałam pod koniec kwietnia a teraz jestem w pierwszym miesiącu ciąży także życzę ci powodzenia i się zdecyduj na ten zabieg pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja-neczka - ja miałam hsg robione na początku marca 2006 a 22 maja 2006 zrobiłam test cvizowy - pozytywny :) naprawdę warto wykonac to badanie, nie jest aż tak straszne, nie jest moze przyjemne, ale da się to przezyć i trwa naprawdę krótko, całość około 15 minut :) potem po 2 godzinnej obserwacji wychodzisz do domku :) Ktoś pytał kiedy współzyc po tym badaniu, teoretycznie możesz "od razu", aczkolwiek mi lekarz zalecił ostrożność, bo jednak kontrast "przepłukuje" jamę macicy i jajowody, jest to otwarta przestrzeń i lepiej wstrzymac się kilka dni aż wsio wróci do normy. Poza tym po badaniu może być plamienie, albo i nie, zalezy od kobiety. Poza tym zalezy na ile przed owulacją jest badanie , często jest tak, ze pęcherzyk pęka szybciej. Poza tym jajeczko moze nie nadawać się, bo w końcu dostajesz dawkę promieniowania po prostu może byc tak, ze nie dojdzie do zapłodnienia w tym samym cyklu. Mnie się udało w kolejnym po hsg :) Co do badań, to zanim miałam hsg musiałam mieć wspomnianą czystośc pochwy plus monitoring (że owulacja jest, bo jak nie ma, to najpierw tym się zajmują), no i badania nasienia (też wazne, bo jak lekarz powiedział - po co męczyć kobietę jak może i maż ma problem). Oczywiście problemy mogą się nałozyc, ale wyeliminowałam najprostrze w tłumaczeniu przyczyny, więc odbyło się hsg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niemogacazajsc123
Dziewczyny, zanim cokolwiek zacznie sie robic z wlasnym cialem, to w pierwszej kolejnosci bada sie mezczyzne. Wykonuje sie 2 odzaje badan: 1. Na ruchliwosc i ilosc plemników (wklinice pan do popjemniczka musi wydusic z siebie sperme, zeby byla swieżutka). 2. Jesli 1 badanie jest dobre to sie wykonuje badanie polegajace na tym, ze zaraz po stosunku jedzie sie do kliniki i pobieraja z pochwy wymaz, sprawdzaja czy organizm kobiety nie zabija (nie zwalszcza) plemników, czyli tez ich ruchliwosc. jesli te badania wyjda pozytywnie, dopiero lekarze zabieraja sie za kobiete. Tak robia w INVIKCIE w gdańsku :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spincia
Witam. Jestem po róznych badaniach.Wszystko jest dobrze.Mialam badane min hormony..Lekarka stwierdzila,ze ostatnim badaniem wyjasniajaym dlaczego nie moge zajsc w ciąze jest wlasnie badanie droznosci jajnikow. Czytalam rozne opinie..jedno jest pewne.Badanie nie nalezy do przyjemnych.Bardzo sie boje ale jestem zdecydowana..bardzo chce byc mama..mam 28 latek:) chcialabym sie dowiedziec czy ktos polecilby mi jakoms dobra klinike w Poznaniu lub w Wielkopolsce gdzie mozna przeprowadzic takie badanie.. DZIEKUJE za odpowiedz.. Pozdrawiam wszystkie przyszle Mamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam. Jestem po hsg i udalo sie JESTEM W CIAZY!!!!!Tej wspanialej wiadomosci zycze dla kazdej starajacej sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam życze powodzenia ja też jestem po hsg ale niestety nie udało mi się zajść w ciąże teraz na dodatek dostałam ponownie zapalenie i dalej na antybiotykach pozdrawiam papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yoola
Witam! Ja parę dni temu zrobiłam z mężem pirwszy krok i...poszłam do kliniki leczenia niepłodności...Dowiedziałam się, że powinnam zrobić to badanie. Termin miał zostać ustalony jak dostane miesiączke- czyli dzisiaj. Jutro się dowiem kiedy bedzie to badanie- nie ukrywam boję się go( nie tylko samego badania ale i tego co ono wykaże)Siedzę sama w domu i pierwszy raz weszłam na takie fora i wiecie co...bardzo Wam dziękuje za wszystkie informacje i za iskierki nadziei, że może po nim będzie upragniony dzidziuś... Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam nic się nie przejmuj nie jest to takie straszne badanie trochę dziwne uczucie ale da się przeżyć będziesz go miala robione po 2do3 dni po miesięczce ja mialam robione w szpitalu w Strzelcach OP. OKOłO GODZINY 11 a następnego dnia po wizycie zostalam wypisana ze szpitala po tym zabiegu nie możesz wstawać chociaż jest trochę niedobrze ale szybko idzie zasnąć bo przed zabiegiem dają ci częściowe znieczulenie głowa do gory będzie dobrze pozdrawiam pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efeu
mam pytanie.gdzie we WROCłAWIU mozna wykonac HSG?mialam juz robione 2 lata temu ale musze je powtorzyc.niestety nie naleze do grona szczesliwych dla ktorych to badanie okazalo sie przepustka do spelnienia marzen.ale bardzo sie ciesze ze innym sie udalo!!!czy ktos ma namiar na dr korzeniowskiego z w-wia?wiem ze robi to badanie ale jego komorka wciaz milczy...albo inny lekarz.bede baaaardzo wdzieczna.ela.ps.ja moje badanie sprzed 2 lat wspominam koszmarnie,ale przezylam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magduś-m
Witam, Ja HSG miałam w Damianie w Warszawie- leczę się w Invimedzie. Po serii pierwszych badań(plemników. monitorig owulacji, badanie sluzu po, Pani dr zaproponowała HSG). Badanie miałam wykonane w narkozie, troche to kosztowało, ale ja potwornie się bałam i denerwowałam więc ... Jajowody mam drożne, ale okazało sie ze mam coś podobnego do mięśniaka w szyjce macicy i teraz czekam na histeroskopie. Problem w tym, że okres mi sie spóźnia (test ujemny) i mam pytanie, czy któraś z Was również po HSG miała problem z okresem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magduś-m
hej! chyba jestem tu sama. W kazdym bądź razie odkrylam przyczynę- dziś na teście pojawiła się druga co prawdę słaba ale zawsze kreseczka :). Zrobilam kolejny i tez wynik był taki sam- druga kreseczka bardziej blada, ale jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magduś-m Kochana gorące gratulacje, to świetna wiadomość, takie wypowiedzi dają nadzieję innym osobom, które z utęsknieniem wyczekują drugiej kreseczki na teście :) Ja mialam robione HSG w grudniu, ale niestety nadal nic. Badanie bylo bardzo bolesne i lekarz mówił że czuł opór jak podawał kontrast, a potem na zdjęciu okazało się że jajowody są drożne, więc mam nadzieję że będzie dobrze. Myślalam że uda nam się w pierwszym cyklu po zabiegu, ale czekam cierpliwie na nasz skarb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×