Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Badanie piersi

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny badacie sobie piersi w domu? Co jaki czas? I jaka jest według was najlepsza technika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
badam raz miesiącu. Używam rekawiczki femiglove. Kupiłam ją w Anglii, ale z tego wiem w Polsce też jest dostępna. Zwiększa znacznie czułość palców, więc moim zdaniem warto kupić coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można prosić o link? nigdy nie spotkałam sie z taką rękawiczką i mnie to zaciekawiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piersi bada się raz w miesiącu, zaraz po miesiączce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to musi facet badac piersi ,samemu to sie nie uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie w Polsce można kupić taką rękawiczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ginekolog mnie ostatnio taką badał :) fajne uczucie. zachęcał do zakupu i chyba się zdecyduję, będę mogła dokładnie badać piersi w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam A ja wczoraj poczułam bolesność w prawej piersi na dole. Zaczęłam się badać, jak to mówi popularna metoda, trzema palcami. Są w necie opisy i filmiki. Niestety, mam masę wątpliwości. Pierś bolesna wydaje mi się czymś wypełniona, jest jakieś zgrubienie. Ale nie mogę wyłapać jakiegoś guzka. Zwykle lepiej wyczuwam to przez materiał niż przez sama skórę. Ale jak stoję przed lustrem i dotykam obie piersi naraz to ta prawa jest wyraźnie z czymś a lewa pusta. Moje dylematy wynikają stąd, że mam już ponad 40 lat, ustały mi miesiączki i nigdy tak systematycznie się nie badałam, a teraz to już nawet nie wiem w jakim stanie jest mój organizm. Czy to menopauza, czy zmiany wynikające z chorób i leczenia które przechodziłam? Myślę ze bez usg piersi się nie obędzie. Bo czy taki stan może wywołać ugniecenie piersi np. przez spanie na niej w nocy? Mam niezłego mola na głowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To znowu ja. Naprawdę się przejęłam tą swoją obolałą piersią. Czytam w necie, jak to w panice bywa, szukam porady. Nie jest prosto, bo trzeba temat poważnie potraktować, a jak się mieszka na prowincji to nawet badanie piersi usg jest kłopotem. A podobno warto skontaktować się ze specjalistą onkologiem. Znalazłam też ciekawy i moim zdaniem mądrze obejmujący temat artykuł. Do przeczytania dla tych co się martwią albo chcą zadbać o zdrowie /piersi/ . http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,130081,10444839,14_rzeczy__ktore_powinnas_wiedziec_o_raku_piersi.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
staram się to robić, ale myślę,że na wszelki wypadek, w razie zauważenia nieprawidłowości czy jakiegoś niepokoju to warto mieć kontakt do dobrego lekarza w tej sprawie - http://www.gemini-med.pl/choroby-piersi.html - kilka razy zaliczyłam juz u nich Badani piersi w Krakowie, bezstresowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeny! Powinnam zrobić sobie usg piersi, ale panikuję. Boję się, że usłyszę decyzje o pójściu do szpitala. A jak na ten rok mam już dosyć. Zwłaszcza, że parę miesięcy temu po usg usłyszałam diagnozę o torbielach i o szpitalu a po drugim usg okazało się, że nie mam żadnych problemów. Wyczytałam, że można zrobić prywatnie więc byłoby szybko, ale musiałabym jakoś zorganizować wyjazd. Ale się boję z tym zmierzyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestańcie spamować tą gównianą rękawiczkę zakładacie lipny temat i wklejacie spam czy naprawdę wierzycie że ludzie są tacy durni ? wypierdalać z tą rękawiczką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
torbiele to nic niezwykłego, pojawiają się w jednym cyklu by potem zniknąć piersi może badać ginekolog przy każdej wizycie, można też poprosić lekarza rodzinnego młode kobiety powinny robić usg od 50 roku życia kobietom przysługuje bezpłatna mammografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Z torbielami bywa różnie. Wiem, że nie muszą być groźne. Ale miałam już jednego usuwanego. Teraz jestem po wielu przejściach zdrowotnych i puszczają mi nerwy. Zmierzyć się z kolejną sprawą jest trudno. W dodatku na mammografię jestem za młoda, a usg to na prowincji/nie prowincji, rzecz wymagająca niezłego zachodu. Dosłownie średniowiecze. Muszę pojechać dalej i sprawdzić te piersi, ale psychicznie jestem roztrzęsiona! Badam je sporadycznie. Teraz wyczułam /pierś mnie bolała/ że jest inna niż ta druga i coś w niej jest, ale nie umiem określić jakie to jest, żeby porównać z opisem różnych opcji. Raczej nie przesuwa się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Pisałam już tutaj, że pobolewa mnie pierś i wyczułam zgrubienie. Pokonałam panikę przed badaniem i diagnozą i zadzwoniłam, żeby umówić się na badanie usg. Czekania jest sporo ale już mi prawie dwa tygodnie zleciły i jeszcze dwa... Może okaże się, że to nic poważnego? Jestem po 40stce i zatrzymała mi się @. Może dopadła mnie wczesna menopauza? Żeby było już tak całkiem uczciwie ;) to zrobiłam sobie z marszu mammografię. Nie wiem, ale wyniki z niej będą raczej już po usg, więc będę wybadana ,,konkretnie". Do tej pory co roku robiłam cytologię, bo kiedyś miałam dysplazję i z tego powodu wypalankę. Ale po lekturze niektórych tekstów z neta doszłam do wniosków, że usg piersi musze już wpisać w coroczny grafik. Trzymajcie za mnie kciuki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Pisałam /powyżej/, że jestem przed badaniem. I już po. Wynik w miarę ok. Mała torbiel 4,1mmx4,0mm oraz w drugiej piersi włókniak 6,2mmx3,5mm. Lekarz pocieszył mnie, że zmiany są tak małe, że zbyt małe do nakłucia. Dlatego są one do obserwacji a to się równa kontroli za 3 miesiące. Czuję się spokojniejsza i cieszę się, że nie chowałam głowy w piasek i zmierzyłam się ze swoim strachem. Wiem, że muszę być czujna i badać się. A jak się jest po czterdziestce to już tych badań jest więcej. Mimo to uśmiech na twarzy i do przodu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Ponownie witam, bo do wyników powyżej dokładam wynik mammografii. Badanie nie wykazało zmian podejrzanych. :) Oczywiście mam świadomość, że badania i wyniki to jedno, a życie to druga sprawa. Bo już kiedyś byłam w szoku jak usłyszałam o kobiecie, która mimo iż robiła co roku cytologię to musiała przejść horror leczenia z raka. Nie pamiętam wyniku. Ale myślę, że przed takimi losowymi sytuacjami nie ustrzeżemy się /albo i tak!/ ale mimo to powinnyśmy robić to co od nas zależy. Na następnym usg piersi pokażę lekarzowi wynik mammo i będzie to już chyba dość pełny obraz mojej sytuacji. Jeszcze żeby tak sytuacja ,,na dole" była tak pozytywna... Badajmy się, badajmy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oprócz mammografii też warto co jakiś czas sobie robić usg piersi, te dwa badania uzupełniają się, na usg niebawem się wybieram do http://www.gabinetusg.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
badam, regularnie chodzę na usg do sprawdzonego przychodni na śląsku www.godulahope.pl mają dobry sprzęt i lekarzy którzy faktycznie chcą pomóc pacjentowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
również regularnie badam piersi i chodzę na usg, jakby któraś szukała przychodni w krakowie to polecam www.sofimed.pl zawsze czuję się tam komfortowo, lekarze są mili i profesjonalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brumkaa
no tak w sumie w takim mammobusie można zrobić mammografię,a le przecież to badanie zaleceane kobietom po 50. roku życia a co z kobietami, poniżej tego wieku? w sumie i tak najważneijsze jest to, żeby piersi badać regularnie, a u lekrza czy nawet w mammobusie, nie zawsze możemy liczyć na taką regularność. Ja aby regulanie badać piersi zdecydowałam się na zakup Brastera, urządzenia do samobadania piersi o skuteczności badania USG, więc wiem, że jestem pod stałą ochroną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgorzata 0303
Regularnie dwa razy w miesiącu badam sobie piersi. W 20-tym dniu cyklu i w 9-tym dniu. Chcę mieć dokładną skalę porównawczą tymbardziej, że mam baardzo duży biust /70 H/ Najpierw przyglądam się z bliska obu piersiom w różnych pozycjach stojąc przed dużym lustrem następnie powolutku i jak najdokładniej staram się sprawdzać ich wnętrze, ale w moim przypadku rozmiar tych cyców znacznie to utrudnia. Jakieś pół roku temu specjalnie do tego badania kupiłam sobie w aptece zwykłe białe chirurgiczne rękawiczki i muszę Wam powiedzieć, że o wiele lepiej mogę zbadać i wyczuć budowę każdego miejsca w piersiach. Wypróbujcie same naprawdę POLECAM!! Koszt żaden a WYCZUWALNOŚĆ!! podczas kontroli NIEPORÓWNYWALNA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gielka
Myślałam o rękawicy, ale jednak zdecydowałam się na braster, koszt może nieco wyższy, ale i pewność takiego badania jest duża większa niż samego badania palpacyjnego. Wynik jest analizowany przez specjalistów i wraca po max.2 dniach. Moim zdaniem warto kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćUrszula
Bardzo dobrze zrobiłaś, braster jest dużo bardziej czuły i pewny. Jego wynik bardziej miarodajny. Nie zapominaj jednak żeby chodzić na usg piersi czy mammografię, najlepiej wszystkie dostępne metody stosować zamiennie a się osiągnie największą wykrywalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mariannka Matylda
Widziałam na ich stronie braster.eu że teraz można go kupić na raty i abonament został zmieniony na pakiety badań. To się pozmieniało od czasu kiedy ja kupowałam, ale na lepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×