Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość piri_piri

Beton architektoniczny

Polecane posty

Gość piri_piri

Co sądzicie o nowej modzie - na ściany i elementy dekoracji z betonu architektonicznego? Ostatnio nawet koleżanka pokazała mi w kuchni blat ze zmywakiem. Rozmyślam by ścianę wyłożyć taką płytą - ściana w salonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy do takiego betonu są potrzebne specjalne narzędzia, jeśli chodzi o montaż? My jesteśmy co prawda dopiero na etapie planowania budowy, ale wszelkie nowinki nas bardzo kręcą i sprawdzamy, jak to ewentualnie możnaby wykorzystać do naszego projektu i pomysłu na dom. Zastanawiam się teraz, gdzie zamawiać właśnie materiały i narzędzia. Mam kilka namiarów ciekawych: http://artykulytechniczne.pl/ na sprawdzonych dostawców w sieci. Jeśli macie jeszcze inne, sprawdzone strony, to podeślijcie proszę. Będziemy prawdopodobnie sami budować, systemem gospodarczym, z niewielką pomocą zaprzyjaźnionej firmy budowlanej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio właśnie montowałam beton na ścianie w sypialni. Super klimat, myślę że na elewacje też się sprawdzi. Kupowałam w Luxum przez internet. Montować można na klej, śruby lub kotwy. Wszystko mają elegancko opisane na www w dziale o montażu. Można się sporo dowiedzieć. My wybraliśmy klej, taki w tubce, szybko, sprawnie, bez problemów (-: Ps. Bardzo miła i pomocna obsługa, we wszystkim doradzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena871
Sprawdźcie sobie koniecznie tę ofertę http://lusbet.pl . Mają dobrej jakości beton architektoniczny. Uważam, że warto sobie sprawdzić ich ofertę. Poza tym moim zdaniem taki beton, to ciekawe rozwiązanie w każdym wnętrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze swojej strony mogę polecić http://www.termat.pl/ . To znakomita firma, mają bardzo duży wybór różnych materiałów budowlanych w świetnych cenach. Jestem naprawdę zadowolony z ich oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Strasznie mi się taki styl podoba! Sama w taki sposób własnie urządzam swoje mieszkanie, zawsze to coś innego, nieoklepanego. Znalazłam taką firmę w internecie www.artecon.pl i widze, że ludzie polecaja, chyba się na nich zdecyduje. Ktoś miał z nimi do czynienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Beton architektoniczny jest świetnym elementem wystroju wnętrz. Styl minimalistyczny jest teraz jednym z najpopularniejszych. Polecam wam przejrzeć ofertę firmy www.btb-radzymin.pl z Radzymina pod Warszawą. Mają świetne produkty wykonane z betonu architektonicznego w swojej ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ptysia21
Odnośnie betonu ja mam taki architektoniczny w łazience. Wyburzyliśmy najpierw kilka ścian i z pomocą tej firmy http://budohit.com/ wszystko poszło gładko. Odwalili kawal dobrej roboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również uważam że beton architektoniczny jest świetnym rozwiązaniem do domu. Ja zdecydowałam się na elewację wykonaną z betonu architektonicznego. Płyty elewacyjne zakupiłam od firmy www.artecon.pl i polecam ich wam, jeżeli chcecie mieć elewacje wykonaną z betonu architektonicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja własnie nie za bardzo lubię beton architektoniczny. podobny, ale bardziej wyrazisty efekt można uzyskać malując ściany na szary odcień np. taki ciemny o nazwie Nocna Wyprawa z duluxowej kolekcji kolorów świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
beton architektoniczny jest rewelacyjny tylko trzeba pamiętać o zabezpieczeniu go przed zabrudzeniami wilgocią moim zdaniem najlepiej nadaje się do tego Dynasil firmy Consil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo mi sie podoba beton architektoniczny we wnętrzach. Świetnie się prezentuje szczególnie w zestawieniu z bielą oraz drewnem. To takie przełamanie, ale przy okazji jeszcze współgranie. Lubię taki nowoczesny styl a materiały kupiuję w tej hurtowni http://techniczny.sklep.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GeoBud
Każdy kto kiedykolwiek miał do czynienia z płytami betonowymi do dekoracji to wie, że to nie taka prosta sprawa z przycięciem, ułożeniem i estetycznym efektem końcowym. W Polsce jest właściwie tylko jeden producent, który robi płyty betonowe nie na polskim szarym, ale na szwajcarskim białym cemencie pigmentowanym. Dzięki temu jest lekki ( można użyć lepszych, lekkich kruszyw, nie zawiera szkodliwych sztucznych włókien, łatwo się przycina i bezpiecznie klei na kleju ). Do tego obiektywnie trzeba stwierdzić, że to najładniejszy na rynku beton architektoniczny. Mowa jest o betonie Luxum. Warto poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość be4ta
Ja sama z siebie chyba bym się nie zdecydowała na takie rozwiązanie, bo jednak to jest dość surowa aranżacja, a ja nie do końca dobrze czuję się w takich pomieszczeniach. Za to moi znajomi mają znacznie więcej odwagi i niemal w każdym pomieszczeniu wykorzystali ten beton dekoracyjny - https://www.cemex.pl/deco-stone.aspx - i stworzyli piękne aranżacje, które wpisują się w ich gusta i też są w pełni funkcjonalne, a jednocześnie niezbyt przekombinowane. Użycie betonu mi najbardziej przypadło do gustu w salonie, ale w kilkudziesięciometrowym jasnym pomieszczeniu taka aranżacja nie może zrobić złego wrażenia. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Beton architektoniczny jest świetnym rozwiązaniem. Jeżeli jesteście zainteresowani tego typu dekoracjami to skontaktujcie się z firmą www.artecon.pl Firma ta zajmuje się wykonywaniem betonu architektonicznego i różnego rodzaju wykończeń niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie te betonowe dodatki, aranżacje są bardzo modne i wydaje mi się że jeszcze długo z mody nie wyjdą. Ja sama już kupiłam farbę betonową Primacol Decorative i będę działać ze zmianą wnętrz. Niesamowicie mi się podobają te aranżacje no i dobrze się w nich czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u znajomych w nowym domu, mają w salonie jedną ścianę całą w betonie architektonicznym- rewelacja! Najważniejsze, że to trwały materiał i na jakiś czas odpada im malowanie ścian, nie zacznie gdzieś odstawać, jak np tapeta. Sama się zastanawiam nad kupnem, tu masz przykładowe aranżacje: https://interdek.pl/produkt/beton-architektoniczny-gfrg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Beton architektoniczny jest świetny pamiętaj tylko o właściwym zabezpieczeniu, swój beton w kuchni zabezpieczyłem preparatem Dynasil firmy Consil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamilKlima
Warto, jest to niezwykle praktyczne i nowoczesne. Ja mam położone w salonie i połączone z bardzo ciemną, drewnianą podłogą i grafitowymi ścianami, białymi listwami przypodłogowymi - jest to nie zwykle ciepłe połączenie i trzeba to wziąć pod uwagę bo beton sam w sobie jest bardzo chłodny i surowy . A zamówiłam na https://perfectstyr.pl/sklep/sztukateria-wewnetrzna-xps/beton-architektoniczny/ razem z gzymsem podsufitowym podświetlanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Architekt 1988

https://luxum.pl/beton_architektoniczny/

Najlepszy beton architektoniczny bez szkodliwych sztucznych włókien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WaniaWania

A nie lepiej sobie na ścianę położyć tynk dekoracyjny? Mój mąż przed świętami naciągał tynk mineralny Magnat. On się prezentuje dokładnie tak, jak beton. Ładnie wygląda, a pracy na pewno trochę mniej, dużo mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inżynier budownictwa

Beton zawsze bardziej lub mniej  występował jako element dekoracyjny i wykończeniowy .  Osobiście mam doświadczenie w realizacjach z zastosowaniem  tynków dekoracyjnych imitujących  beton jak i  z zastosowaniem płyt okładzinowych  zarówno z betonu jak i z materiału imitującego beton takimi jak gips dlatego chciałbym podzielić się kilkoma swoimi uwagami . Dobrze wykonany tynk dekoracyjny nawet tych tańszych producentów  często wygląda lepiej od płyt betonowych gorszej jakości  ale warunek to by  tynk był ułożony w przemyślany sposób .  Samodzielne układanie tynku to koszt około 80 - 150 zł m2 a układanie przez firmę wyspecjalizowaną  180- 270 zł m2 Cena tu gra rolę  ale jednak  to zawsze imitacja . Z kolei z płytami trzeba  uważać zwłaszcza z tymi najtańszymi  bo wiele jest osób którym wydaje się, zę produkcja takiej płyty polega na rozrobieniu zwykłego betonu i ułożeniu (wlaniu) do formy . Trzeba korzystać z firm z doświadczenie lecz i  w przedziale cenowej za płytę 120x60 cm  poniżej 100 zł szt można dobre produkty znaleźć .

Z własnego doświadczenia przy realizacji różnych inwestycji  mogę powiedzieć że drogie i mocno się reklamujące  takie jak np luxum nie oznacza lepsze  a wręcz odwrotnie Spotkałem się z płytami tej firmy które w jednej dostawie różniły się wymiarami nawet kilka milimetrów i nie były nic a nic mocniejsze a wręcz bardziej kruche od produktów tańszych o połowę firm . . Luxum  opowiada jakieś historie o wyższości płyt nie posiadających włókien nad płytami  z włóknami  co jest jakąś kolosalną nieprawdą . Stosowane włókna przy produkcji betonów architektonicznych takich jak GRFC stanowią  najdroższą część   mieszanki  i nie są to włókna które jakikolwiek sposób by mogły szkodzić ponieważ są to włókna albo szklane z dodatkiem cyrkonu albo polimerowe  o znacznych przekrojach poprzecznych  nie pylące .  Przy produkcji płyt dekoracyjnych włókno spełnia rolę tylko i wyłącznie elementu wzmacniającego w wypadku pęknięcia . Zazwyczaj  takie płyty wykonywane są z bardzo  wysokiej jakości  betonów lub polimerobetonów lecz jak każdy materiał kruchy  po przyłożeniu odpowiedniej siły narażony jest na pęknięcie   i tu właśnie pomaga  dodatek włókna bo gdy wystąpi pęknięcie  płyta z włóknem  nie rozpadnie siię na dwie części a bez włókna rozpada i stwarza niebezpieczeństwo  

Przy  zakupie płyt betonowych należy zwracać uwagę czy mają jednakowy wymiar , proste brzegi, kąty proste , jednolity powtarzalny kolor . Te cech świadczą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laborantka ITB

Pan Inżynier Budownictwa nie ma racji i plecie bzdury. Prawdopodobnie reprezentuje jednego z bardzo słabych producentów. Technologia betonu architektonicznego prefabrykowanego w płytach dekoracyjnych bez sztucznych włókien zbrojących jest znacznie droższa od kompletnie nieudanej technologii z użyciem włókien. 

Firmy produkujące najgorszy sort płyt z takzwanego betonu architektonicznego stosują włókna, bo  nie mają wyjścia. Technologia betonu architektonicznego znacznie różni się od betonu towarowego, gdzie stosowanie zbrojenia rozproszonego ma wiele zalet i głęboki sens. W urobku na beton architektoniczny ma być minimum wody, więc włókna szklane jak i propylenowe nie mają najmniejszych szans na związanie się z masą. Służą tylko i wyłącznie zmniejszeniu skurczu i wzmocnieniu płyty tak aby się nie rozleciala w trakcie obróbki i montażu. 

Płyty betonowe zawierajace sztuczne włókna, są przedmiotem wielu spraw w sądach, gdzie Instytut wykonuje ekspertyzy. Nie ma najmniejszych wątpliwości, iż w urobku betonowym gdzie przekraczany jest punkt piaskowy zastosowanie włókien jest groźne i osłabiające dla płyt już w perspektywie kilkuletniej eksploatacji. 

Brak normatywów dla tego typu prefabrykatów wiąże się z wieloma nadużyciami. Jakże bezczelne jest w swojej formie promowanie płyt betonowych zawierajacych sztuczne włókna, przy okazji atakując najlepszych, wiodących producentów, którzy wycofali błędną, starą technologię i inwestują w nowe, ekologiczne oraz nowoczesne rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo użytkowników oraz doskonałe efekty estetyczne.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Większość osób patrzy na beton architektoniczny pod względem jego estetyki nie wytrzymałości. Chociaż jedno i drugie jest ważne. Dobrą firmą, która oferuje beton architektoniczny wysokiej jakości jest na pewno www.btb-radzymin.pl  Polecam wam zapoznać się z ich ofertą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi sie to jakos nie podoba, zwlaszcza jako element wystroju w normalnym mieszkaniu a nie np. jakims lokalu. O wiele bardziej wole klasyczne gładkie ściany pomalowane na jakis ladny kolor. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to świetne rozwiązanie trzeba tylko pamietać, że beton architetkoniczny jest wrażliwy i warto go zabezpieczyć najlepiej preparatem Dynasil firmy Consil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×