Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iiihhhtt

BIEGANIE CZY NORDICWALKING?? co lepsze na spalenie tłuszczu ??

Polecane posty

Gość iiihhhtt

jak w temacie co lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja biegać nie lubię
zresztą kiedyś próbowałam i od razu bolały mnie kolana, zresztą z kolanami mam już problem od jakiegoś czasu za to wczoraj pierwszy raz ruszyłam z kijkami do Nordica, zrobiłam chyba 4 km.... no i dzisiaj mam niezłe zakwasy, czuję łydki, ramiona, plecy, pośladki, brzuch i boczki.... tak jak mówią pracuje przy tym całkiem sporo mieśni i wbrew pozorom wcale nei jest łatwo zgrać ruchy nóg z ruchami ramion.... ja musiałam pilnować rytmu bo mam tendencje robić bardzo szybkie, długie kroki a wtedy nei nadążam z kijkami ;-) miałam zamiar też dzisiaj się wybrać ale pogoda taka niepewna, nie chcę by złąpała mnei burza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez wątpienia bieganie, nordic walking nie odchudzi, chyba że chodzenie z kijkami po Tatrach. Oprócz biegania dobre jest jeszcze skakanie na skakance i długa jazda na rowerze. Skakankę można kupić np. na hellhound.pl za 20 złotych już, to tania rzecz, a na kondycję i odchudzanie idealna. Najlepiej skakać na trawie czy innym miękkim podłożu, oszczędza kolana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja biegać nie lubię
bez przesady nordic walking nei odchudzi ? zależy jak intensywnie się go uprawia i jak często zrobiłam dziś kolejne 1,5 godziny w szybkim tempie, byłam cała spocona jak mysz za dwa tygodnie dam znać ile pokazała waga, wczoraj na wadze było 60 kilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anoooo
zdecydowanie bieganie, jeśli jesteś młoda i nie masz przeciwskazań, a rzadko się takowe ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anoooo
bieganie mocno męczy szczególnie na początku, ale nie trzeba godzinami biegać codziennie żeby były efekty i można biegać praktycznie wszędzie...z kijkami trzeba się nachodzić, a w dużym mieście, to może być problem, bo trochę przestrzeni wokół siebie trzeba mieć, rower podobnie, żadna przyjemność jeździć po zatłoczonych ulicach i w ciasnocie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja biegać nie lubię
dziś na wadze 58,5 kg.... wyniki mówią same za siebie zaczełam bez trenera, obejrzałam kilka filmików na youtube, podpytałam też dziewczynę spotkaną w parku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nordicwalking nigdy nie próbowałam ale od biegania jak najbardziej schudłam, jeśli robi się to codziennie to bardzo szybko można zauważyć efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzę z kijkami od 4 kwietnia. Schudłam 8kg. Bez diety. Od chodzenia tez się chudnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzę z kijkami od 4 kwietnia. Schudłam 8kg. Bez diety. Od chodzenia tez się chudnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko kijki
nie dość, że chudniesz, to jeszcze pracuje 90% twoich mięśni- ciało staje się bardziej jędrne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALINKA 123
WITAM .JA CHODZĘ OD 8.04 SYSTEMATYCZNE PO 7 KM 3-5 RAZY TYGODNIOWO..NA WADZE POSZŁO MI TYLKO 0,5 KG jeszcze w biodrach kilka centymetrów ,ale na pweno jest to bardziej spacer z kijkami a nie prawdziwy NW...ale jest to super sprawa,.. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje poczucia humoru :) Od biegania i wysilku fizycznego innego sie nei chudnie? Jezeli robi sie to w sposob nieprawidlowy to nie. Warto zapoznac sie dlatego z tym palącym problemem i odpowiedziec sobie na pytanie: Dlaczego nie chudne? http://trenujmadrze.pl/odchudzanie/dlaczego-nie-chudne pozdrawiam Ewa Bis eRZecznik pulsometrów Timex Ironman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesines666
Hej. Ja uważam, że biegając godzinę dziennie spokojnie wystarczy powtarzać trening około 3-4 razy w tygodniu i na pewno po niedługim czasie zobaczy się rezultaty. Ja tak miałam, z tym że bywało i tak, że biegałam więcej razy w tygodniu. Wiesz, nie jest tak ważne, czy będą to 3 czy 4 razy w tygodniu, tylko to, żeby nie poddać się po 2 tygodniach i powtarzać czynność regularnie. No i oczywiście odżywiać się przy tym rozważnie i prawidłowo. Bo żaden trening nie da aż tak fajnych rezultatów jeśli będzie się pochłaniało jednocześnie góry jedzenia Aha, no i zwróć też uwagę na obciążenie stawów. Przy tak częstych treningach kolana nie mają za dobrze. Pamiętam, że u mnie po 2 miesiącach pojawiły się spore problemy, strasznie mnie bolały nogi. Musisz zadbać o stawy. Kup sobie w aptece taką sól Salco to jest sól jodowo-chromowa lecznicza i bardzo dobrze pomaga, z tym że trzeba ją stosować około 3 tygodni, żeby zaczęła naprawdę działać. Jak dla mnie jest super. Życzę powodzenia w Twoich treningach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie że bieganie
musisz biegać w odpowiednim tempie przynajmniej 30 min, bo tłuszcz zaczyna się spalać po ok. 25min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzę z kijami 3-4 razy w tygodniu po 1,5 godziny i przynajmniej raz w tygodniu na aerobik na 1 godzinę. Nie schudłam nic. Staram się nie jeść za dużo, chociaż nieraz mam napady głodu i wtedy potrafię zjeść 4 jabłka naraz albo parę ciastek. Co zrobić żeby schudnąć? Myślę o jakiś tabletkach przeczyszczających , bo jak pewnego dnia dopadła mnie grypa żołądkowa , wymioty i biegunka , to w ciągu jednego wieczora spadło mi 2kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strefazdrowia
Ewuska34 Co do biegunki i chudnięcia to tracisz tylko wodę, którą musisz później uzupełnić i te 2 kg wróci szybciej niż myślisz. Dobrze, że uprawiasz tyle aktywności przynajmniej masz kondycję i sprawne ciało. Co do odchudzania dodałbym jeszcze wizytę u dietetyka, żeby pomógł Ci skoordynować to z wysiłkiem. Wytłumaczył co jeść po i przed treningiem, żeby tracić a nie nadrabiać po treningu. Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olcia Dubicka
Każda aktywność fizyczna jest dobra na spalanie tłuszczy, zwłaszcza jeśli wcześniej się siedziało do góry brzuchem całymi dniami i zjadało nie wiadomo co ;D A moim skromnym zdaniem to wystarczą kijki godzinkę dziennie ;) Ja osobiści chodzę na spacery z dzieciakami którymi się opiekuję i to jest moja cała aktywność fizyczna i już schudłam 9 kilogramów po miesiącu ale do tego jeszcze się wspomagałam tabletkami odchudzającymi Forever Slim, można je kupić na allegro. A nie zapominaj o diecie, ja zamieniłam śmieciowe jedzenia na zdrową żywność i to wystarczyło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tortoise
W 99,(9) % przypadków lepsze jest bieganie - po prostu bardziej wymagające, przez co bardziej efektywne. Nordic walking dobry jest dla osób starszych lub kogoś po kontuzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaNl
ewuska34 Musisz zacząć odżywiać się rozsądnie. Piszesz że masz napady głodu, starasz się nie jeść dużo, ale jak cię dopadnie to pochłaniasz kilka ciastek naraz. Same ćwiczenia nie przyniosą efektów, gdy po powrocie do domu będziesz się faszerowała ciastkami. Zapomnij o niejedzeniu i środkach na przeczyszczenie. Zapomnij o dietach z pism dla pań. Oczywiście można nic nie jeść, ale wykończysz sobie organizm, zmniejszy się Twój metabolizm i nie osiągniesz efektów na długi czas. Jedz 5 razy dziennie. Każdy posiłek węglowodany złożone i białko. Warzywa możesz jeść bez ograniczeń, z owocami ostrożnie. Zapomnij o słodyczach i napojach słodzonych, pij zieloną herbatę i wodę niegazowaną, w dużych ilościach. Sięgnij po orzechy, ale tylko garść dziennie. Żadnych fast foodów. Czym żywność mniej przetworzona tym lepiej., wpłynie to pozytywnie nie tylko na sylwetkę, ale także na zdrowie całego organizmu. No i nadal ćwicz. Ćwiczenia fizyczne i zbilansowana dieta to klucz do sukcesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Yzis
Witajcie. Większość z Was stawia na bieganie, a ja stawiam 'duże TAK' dla NORDIC WALKING! Oczywiście jak zna się technikę prawidłowego chodzenia i nie chodzi się na tzw.MISIA :-)( , których na ulicach spotykam mnóstwo!!!) Jak wyżej już ktoś wspomniał, podczas prawidłowego marszu z kijami angażujemy zdecydowanie więcej partii ciała niż przy bieganiu. Poza tym, przy diecie i ograniczeniu słodyczy oraz regularnym przebieżkom można stracić sporo kg, ujędrnić ciało i poprawić w zdecydowanym stopniu samopoczucie... Nie intensywność się liczy, a systematyczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Arturlodz
Ja proponuje nordic z bardzo prostej przyczyny jesli ktos jest gruby to nie bedzie tak niszczyl stawow jak przy bieganiu. Bieganie jest fajne dla szczypiorkow jesli ktos jest slusznej wagi niech chodzi z kijkami ale energicznie i ok 1-2 godz. Do tego patrzec co sie je i ile. Wiem co mowie schudlem ok 40 kg Nie umiejetnym bieganie zniszczymy sobie stawy i zrobimy kondycje, ale jesli juz ktos chce to pulsometr i hrmax 60-70%.I na Miłosc Boska starajcie sie nie biegac po betonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Terres a czy mozesz napisac jakie konkretnie tutaj brać suplementy, odzywki ? Trzeba pytać o to trenera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie siłownia plus oczywiscie odpowiedni suplement Met-Rx-Thermo-Crush I to jest to co daje naprawde konkretne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamajka000
to zależy od osoby i od organizmu. dla jednego lepsze będzie bieganie, dla innego nw (tu o tym zresztą piszą http://www.mojanowafigura.pl/fitness/porady/?page=2) ja wolę kijki, bo mnie potem mniej bolą kolana, a to dla mnie ważna róznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×