Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

bigos z chlebem czy na pyry ?

Polecane posty

Z dobrym, PRAWDZIWYM chlebem jest najlepszy :). Można posmarować chleb masłem, nałożyć na niego gorący bigos i wcinać po chwili, gdy to masełko wtopi się w chlebek :D. Pychotka :D :D :D. x Tak samo z kaszanką. Nie wyobrażam sobie jeść jej z ziemniakami :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie jest PRAWDZIWY chleb ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>>a gdzie jest PRAWDZIWY chleb ????<<< W niektórych piekarniach :D. Prawda jest niestety taka, że zupełnie "prawdziwego" chleba nie można wyprodukować, bo... ludzi nie byłoby stać na jego kupowanie. Ja zadowalam się chlebopodobnymi produktami z Lidla i prawdę mówiąc nie narzekam na nie :). Wprawdzie dobry chleb z piekarni smakuje mi nawet po trzech dniach, ale obecnie wolę sobie kupić trzy kolejne chleby w Lidlu (wieczorem) i też mieć posmak świeżości :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie jest PRAWDZIWY chleb ???? odp. teraz są produkty chlebopodobne ,seropodobne , masłopodobne ,piwopodobne itd itp już nic nie ma autentycznego....kobiety mają cycki cyckopodobne usta ustopodobne , twarze zamalowane farbami , faceci mięsnie po zastrzykach ze sterydów...obrzydliwe czasy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zenonX
w biedronie był niedawno dobry chleb. Chyba słowiański. Prawie bliski ideału, chociaż nie wiem jak ze składnikami. Raz upiekłem chleb pszenno żytni z ziemniakiem i ten ziemniak to chyba jedna z tajemnic chleba o dziurach nie za małych zróżnicowanej wielkości, ale jednoronie układających się w płaszczyźnie kromki, błyszczących i sprężystych. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×