Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ksirtfg

BŁAGAM POWIEDZCIE CZY TEŻ MACIE TAKĄ NISKĄ WLGOTNOŚĆ POWIETRZA W DOMU/?

Polecane posty

Gość ksirtfg

kurde w moim mieszkaniu jest wilgotnosc 26 % tylko a minimum zimą to 45 % ja wietrze i nic to nie daje.. powiedzcie blagam jesli wiecie jak mozna nawilzyc powietrze w mieszkaniu by nie bylo takie suche >ale nie piszcie zebym kupila nawilżacz..powiedzcie mi jak to zrobic i czy sie da bez kupna nawilżacza? będe wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie taki
Nie zapominaj o wietrzeniu Otwieraj okna nawet kilka razy dziennie, ponieważ stały dopływ świeżego powietrza jest niezbędny dla zdrowia maluszka. Wietrzenie jest konieczne nawet przy największych mrozach (oczywiście w zimne dni, zanim uchylisz lufcik, wynieś malca do drugiego pokoju). Koniecznie przewietrz sypialnię, zanim malec pójdzie spać. To ułatwi mu spokojny sen. W powietrzu na dworze znajduje się znacznie więcej wilgoci i jest ono chłodniejsze. To dlatego maluchowi na spacerze łatwiej oddychać, nawet kiedy ma katar. Zakręć (troszkę) kaloryfery Dbaj, by w pokoju nie było za gorąco. Temperatura nie powinna przekraczać 20–22°C. Jeśli jest za ciepło, nawet najlepsze nawilżanie nie pomoże. Przeciwnie: gorące i wilgotne powietrze jest bardzo szkodliwe dla smyka. Ciepło i wilgoć to najlepsze warunki dla rozwoju roztoczy kurzu domowego i pleśni, na które sporo dzieci jest uczulonych. Pamiętaj też, by łóżeczko nie stało blisko kaloryfera, bo maluszkowi będzie stanowczo za sucho i za gorąco. Rozwieś mokre ręczniki Wilgotne pieluszki tetrowe albo ręczniki rozwieszone na łóżeczku to najprostszy sposób nawilżenia pokoju malucha. Pamiętaj, że muszą być dobrze wypłukane z proszku, ponieważ opary detergentów mogą działać drażniąco na drogi oddechowe. Wybieraj grubsze ręczniki, z których woda tak szybko nie wyparuje. Możesz też w pokoju ustawić kilka pojemników z wodą (ale zimną, by dziecko się nie poparzyło!). Zrób to koniecznie, jeśli smyk ma katar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie taki
Co więc zrobić, aby w naszym domu czy biurze zapanował dobry klimat? Odpowiedz jest prosta – nawilżać, nawilżać i jeszcze raz nawilżać powietrze. Można stosować specjalne urządzenia do nawilżania powietrza, ale można też robić to poprzez umieszczenie tradycyjnych nawilżaczy na kaloryferach, które teraz dostępne są w wielu kolorach i kształtach, także z motywami pasującymi do dziecinnego pokoju (www.cis-log.pl). Ważne jest, aby do nawilżania używać nie zwykłej wody z kranu ale wód bogatych w makro- i mikroelementy np.: Zabłockiej jodowo-bromowo-borowej mgiełki solankowej. Zabłocka mgiełka solankowa jest wodą mineralną, charakteryzującą się bogatym składem mineralnym oraz wyjątkową koncentracją jonów jodu i bromu. Zabłocka mgiełka solankowa Siła Serca nawilża drogi oddechowe, dzięki czemu ułatwia oddychanie. Wzbogaca też atmosferę w pomieszczeniach w jod i inne minerały oraz nawilża i oczyszcza powietrze z pyłów oraz alergenów. Jest też stosowana do ujemnego jonizowania powietrza. Jeden litr Mgiełki solankowej Siła Serca zawiera ponad 100 mg jodu, podczas gdy w innych eksploatowanych złożach rzadko dochodzi do 30mg, a woda w Bałtyku nie przekracza 5 mg. Użycie mgiełki solankowej zapewnia mikroklimat i właściwą wilgotność powietrza. Co istotne, Zabłocka mgiełka solankowa ze względu na swoje prozdrowotne właściwości jest polecana przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Z. Religii i bierze udział w programie Siła Serca. Celem tego projektu jest profilaktyka zdrowotna, szerzenie wiedzy i budowanie społecznej świadomości konieczności dbania o zdrowie oraz zbiórka funduszy na badania i działalność Fundacji. Jednym z głównych projektów Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii jest budowa systemu wspomagania serca dla dzieci. Kupując Zabłocką mgiełkę solankową Siła Serca wspieramy budowę tego systemu, gdyż część dochodu ze sprzedaży mgiełki przekazywana jest właśnie na ten cel. Produkt: Mgiełka Solankowa Siła Serca Pojemność: 950 ml Cena: ok.11,90 zł www.silaserca.pl to co znalazlam w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwiekszysz wilgotność
wieszając kamionki z wodą na kaloryfery lub mokre ręczniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie boicie sie wilgoci w domu??? Ja przez cala zime rozwieszalam pranie w domu na kaloryferach i wczoraj raem z mezem mylismy sciane za lozkiem i za szafa bo byla czarna od wilgoci. Na wiosne planujemy go wyremontowac i powiedzialam sobie juz ze zadnego prania juz nie bede wieszac na kaloryferach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżka jakaś
ja robie taki skąd wiedziałaś że autorka ma dziecko? a ma w ogóle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżka jakaś
aaaaaaaaaaaaaaaa :D skopiowane :) wolno trybię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie taki
no wolno trybisz :) nie wiem czy ma ,jak napisalam wkleiłam z netu moze cos wykorzysta pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też słyszałam, że lepiej nie wieszać mokrych ręczników na grzejnikach:( Ja nawet jak suszę pranie na suszarce wolnostojącej w małym pokoju przy włączonych kaloryferach, to mam tak zaparowane okna i wilgoć w powietrzu, że ho ho. Chyba najlepsze rozwiązanie to częste wietrzenie i wspomniane kamionkowe nawilżacze na grzejnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja robie taki
ja na kaloryferach nie suzsz ,na suszarce wolnostojacej tak ale nie paruja mi okna ani nic sie niedzieje,ale fakt codziennie zakrecam grzej niki by wystygły i wtedy wietrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dawidek4
Czesto takie sposoby nie pomagaja... U nas jest wszystko w normie, powietrze swieze, ale my mamy zamontowany rekuperator od Wanasa. 0 kurzu czy alergenow, roznica jest szczegolna dla mojego syna, ktory jest alergikiem. Taka wentylacja jest bardzo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×