Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Miarka

Blender-do czego można wykorzystac?

Polecane posty

Kupiłam sobie ręczny blender, ma jeszcze ubijaczkę i misę do szatkowania. Na pewno można nim miksować zupy czy poszatkować mięso na mielone. Do czego jeszcze mogę go użyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masę serową do sernika
blęderuję,wychodzi jak puch:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warzywa z zupy - potem z powrotem do zupy i juz nei trzeba krochmalu z mąki robić, zeby była gęsta owoce do deserów i do shake'ów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heheh a chłop się ze mnie śmiał ze nie ma tego do czego wykorzystać;-) Kupiłam tak z zaskoczenia bo była wyprzedaż i cena naprawdę niska. Trzeba będzie potestowac;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz się truskawy zaczną, to blender będzie w użyciu codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie są....
ziemniaki za twarde,żeby je zrobić blenderem na placki??nie złamie się ten nóż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że jak pokroi się je wcześniej na kostkę to sobie poradzi ostrze. To i tak mniej pracy niż ucieranie na tarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemniaki to ja rozdrabniam w takim pojemniku z nożykami, który mam w komplecie z blenderem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O to mi właśnie Ewo chodziło. Tylko czy jak wrzucasz te ziemniaki to je wcześniej kroisz jakoś drobniej. Chodzi o to żeby nie zniszczyć- jakby się zablokowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no trochę kroje, bo by sie w ca,ości nawet nie zmieściły w taka kostkę, jak do gotowania kroję w tym samym też cebule robię do plaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nie ma kuchni bez blendera, przydaję się w wielu czynności tu już wymienionych, a moja koleżanka robi jeszcze nim kruszonkę na ciasta , twierdzi że jest lepsza niż ta robiona ręcznie, ja jeszcze nie próbowałam, och już sie nie mogę doczekać koktajli ze świeżych owoców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melaniii
ja robię z blenderem moją ulubioną pomidorową,do wywaru z warzyw,dodaję zmiksowane pomidory,które wcześniej obrane ze skórki duszę na maśle,doprawiam dużą ilością koperku :) ...nie lubię pomidorowej z przecieru,więc zimą jej nie gotuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truskawki już niedługo będą;-) Baaardzo lubię taki koktajl z truskawek i jogurtu lub kefiru;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam ręczny blender ale
ziemniaki na placki nim "trę" Po prostu kroję je na małe kawałki i daje rade ;) Lepsze to niż tarcie na tarce i pokaleczone palce ;) Placki uwielbiam więc myślałam nad kupnem specjalnej maszynki ale póki co blender mi wystarcza. Poza tym miksuje nim pomidory z puszki na zupę pomidorowa :p Koktajle też robię z owoców i jogurtu naturalnego. Bananowy z zimnym mlekiem jest genialny :) Miksuje warzywa w zupie, robie zupy krem więc jest niezastąpiony. Nie wyobrażam sobie teraz życia bez tego małego cudeńka :) Mam blender z tych tańszych, chyba 100zl kosztował a używam go na co dzień i nic sie nie psuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do wszystkiego jak wyżej
ja wyrabiam w nim nawet ciasto kruche - dzięki tym nożykom jest takie jak powinno, bo robi się krótko i nie grzeje się dłońmi. Poza tym w małym pojemniczku robię pastę jajeczną, którą uwielbiam, jest taka gładka, nie do zrobienia siekaniem czy samym rozgniataniem widelcem. Zawsze robiłam pesto i tym podobne rzeczy w blenderze, a ostatnio usłyszałam, że pesto należy rozcierać ręcznie w moździerzu, a nie siekać nożykami blendera :o Ważne jest jaką moc ma blender, mój ma 600 W, więc nie ma obaw, że coś się stanie przy ziemniakach na placki, nawet zamrożone truskawki dawał radę mielić, a dzięki przystawce do kruszenia lodu mam jeszcze ułatwienie na imprezkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Orzechy mielone wychodza swietnie i jak zabraklo mi bulki tartej,to pokroilam w kostke bulke i zblendowalam. Jak mam mieso gotowane czy pieczone to dobrze sie tez rozdrabnia np.do krokietow czy pierogow.Lubie to urzadzenie-maly a sprytny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×