Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wstydliwa100

boję się iść do ginaa

Polecane posty

Gość wstydliwa100

Cześć ma 18 lat i jeszcze nie byłam u ginekologa (a podobno trzeba iść po pierwszej miesiączce, ale ja się bałam i wstydziłam) a teraz boli i swędzi mnie pochwa. Jak się myje to strzasznie piecze. Nie mam też od 3 tygodni okresu! Strasznie się boje ale czy jest jakiś inny sposób żeby nie iść do ginekologa??? Co on będzie mi robił (jak pójde)???? A musze ogolić pochwę bo mam bardzo dużo włosków?? Błagam odpiszcie! Z góry dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upppppppppp
Jestes niepoważna -jak można bac się wizyty u gina ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstydliwa100
moze sie boje ale bede musiała isc ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak sie goli pochwe?? masz tam wlosy?? tego co wiem to kobiety maja wlosy na lonie:) nie ma co sie bac ginekologa, bedzie oki obaczysz, glowa do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstydliwa100 z tego co piszesz wynika ,że lepiej by było gdybyś poszła do ginekologa. taka wizyta to żaden wstyd,skoro to będzie Twoja pierwsza wizyta to na pewno padnie pytanie o współżycie,znaczy czy kiedyś już to robiłaś,bo od tego będzie zalezało jak lekarz wykona Ci badanie. jeśli nie miałaś stosunku płciowego to kiedy usiądziesz na fotelu do badań lekarz zrobi je przez odbyt(tylko jeśli naprawdę coś Ci dolega wtedy wykona je przez pochwę),a jeśli miałaś to po prostu przez pochwę. jeśli chodzi o zarost to nie musisz się wygalać-przecież to twoja sprawa jaką masz tam heh fryzurkę. moja rada nie odkładaj tej wizyty na później,to na prawdę nic strasznego a nawet jak się zrobisz czerwona to przeciez nikt poza Tobą i lekarzem dla którego to jest normalne nie bedzie o tym wiedział, i jeszcze jedno jeśli chodzi o wstyd wybierz jakąś kobietę w końcu skoro macie to samo tam na dole to chyba powinno być Ci raźniej. Pozdrawiam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstydliwa100
a jak bedzie przebuiegało badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniak, szkoda mi Ciebie. Ty pamiętasz (o ile jesteś kobietą) jak Ty przeżywałaś pierwszą wizytę u gina ? Zapomniał wół jak cielęciem był. Brak mi slów. wstydliwa - nie ma co się wstydzić. Sytuacja tego wymaga więc idź. Będzie oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstydliwa100
czy lekarz bedzie komentował moją pochwe a moze beda mu przeszkadzac włoski w badaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mama 30 lat....
tez jeszcze nie bylam ; Wcale nie trzeba isc po pierwszej miesiaczce - jesli wszystko jest ok. ekarz jak kazdy inny - jak bede miala jakies problemy to pojde ;) Reasumujac - nie martw sie i idz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstydliwa100
a bedzie mi wkładał jakies urządzenia czy palce jak sie przygotować do wizyty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam pierwszy raz poszłam na luziku bo zdrowie było dla mnie ważniejsze niz głupi wstyd :) wyzywajcie mnie jak chcecie, w dupie mam bo to nie ja wymyślam se problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko zależy od tego czy już współżyłaś czy nie. tak jak ci ktośwcześniej pisał, jak współżyłaś badzanie przez pochwę - lekarz wkłada 2 palce do pochwy i lekko naciska brzuch, ogląda teżnarządy zewnętrzne, potem wkłada wziernik i ogląda szyjkę macicy. nic nie boli, może być tylko trochę nieprzyjemne. jak niewspółżyłaś to przez odbyt, wkłada palec i naciska na brzuch. nie wiem jak takie badanie wygląda bo nie miałam \"przyjemności\" mieć. nic się nie martw. samo badanie to 3 minuty i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ty nie musisz wymyślac'se'problemów,ty je masz...i przeswiadczenie o monopolu na wyzwiska:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusia27
wtydliwa- ginekolog jest lekarzem...więc na szczegóły typu owłosienie komletnie nie będa go interesowały. Przede wszystkim przygotuj się na początkowe pytania, kiedy miałaś ostatnia miesiączkę, czy masz regularne cykle, generalnie zrobi z toba wywiad, co wiesz o sobie i swoim organiżmie. Jeżeli powiesz ze jesteś pierwszy raz to napewno cię zrozumie. Badanie nie jest przyjemnościa roku, sam fotel wyglada tak sobie, ale jest całkowicie bezbolesne. Idź , trzeba brac byka za rogi i rozwiązywac problemy a nie eskalować je, być moze dostałas po prostu zwykłego uczulenia na srodki do higieny intymnej , a może cos poważniejszego typu grzybica. Samo badanie, przynajmniej u mnie, przy pierwszej mojej wizycie,lekarz jak zobaczył że jestem dziewicą, zbadał mnie delikatnie i bez wziernika, po prostu "ręcznie", okazało się zę wszystko ok. Potem jak juz nie byłąm dziewica, badania były szczegółowe, czyli recznie budowę macicy , czy nie mam mięsniaków, torbieli itp i przy pomocy wziernika przez który lekarz może zobaczyc szyjkę macicy, czy nie masz nadżerki , stanu zapalnego , jaka wydzielina z pochwy, a potem pobiera fragmencik tkanki na cytologię. Wszystko jest kompletnie bezbolesne i "bezkrwawe" O spózniąjący się okres nie pytam , bo nie napisałaś nic czy współzyłaś juz czy nie, więc pewnie sama wiesz o co chodzi. Zobaczysz , jak wyjdziesz z gabinetu będziesz z siebie zadowolona ze się nie bałas i że wszystko jest ok. Głowa do góry i jak wrócisz to napisz czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieczarkowa dama
rozumiem,ze jesli jeszcze nie bylas u gina to sie krepujesz, ale powiem ci, ze nie ma czego, dla lekarza to chleb powszedni, pomysl sobie, ze idziesz tak jak do dentysty, ubierz najlepiej spodnice lub dlugi sweter, nie bedziesz musiala przeparadowac do fotela z golym tylkiem. jesli cie cos piecze i swedzi to najprawdopodobniej masz jakies zapalenie, a to samo nie przejdzie. Doraznie mozesz sobie kupic krem clotrimazolum w aptece bez recepty, lub tantum rosa do irygacji, ale to tylko zlagodzi swiad. Lekarz najprawdopodobniej zapisze ci jakies czopki dopochwowe i tylko on jest w satnie stwierdzic jakiego rodzaju masz zapalenie. Przy okazji zabada cie czy wszystko jest w porzadku. Dlatego nie czekaj dluzej tylko umow sie predko na wizyte, bo z doswiadczenia wiem, ze takie pieczenie nie jest przyjemne :_))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość billy jeans
To po co tu weszłaś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstydliwa100
ja jeszcze nie współzyłam więć jak powiedzieliśćie chyba bede badana przez odbyt a w jakiej to bedzie pozycji???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusia27
i jeszcze jedno, mi przy pierwszej wizycie lekarz zbadał piersi i pytał czy umiem robić samobadanie i w jakim okresie najlepiej. Wytłumaczył że najlepiej tuż po miesiączce, bo wtedy struktura piersi jest najbardziej korzystna do takiego badania. Potem dodatkowo regularnie brałam skierowania na usg piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pieczarkowa dama
A co do badania. ja mialam 15 lat jak musialam pierwszy raz odwiedzic gina, z powodu zapalenia przydatkow, mama zaprowadzila mnie do kobiety, do ktorej sama wowczas chodzila. Badanie mialam wykonane przez odbyt, tzn. wlozy ci palec w tylek, a druga reka bedzie "dusiła" po brzuchu. jesli juz wspolzylas, to wlozy palce do pochwy, ewentualnie wziernik, jak bedzie chciala obejrzec szyjke macicy lub pobrac wymaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstydliwa100
a w czasie okresu mozna isc czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusia27
w czasie okresu nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstydliwa100
bo właśnie teraz mam (okres)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusia27
oj wstydliwa...jeszcze godzinę temu nie miałaś,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej poczekaj aż się skończy. zresztą nie wiem ale u mnie do każdego ginekologa trzeba się wcześniej rejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstydliwa100
chciałam napisać ze nie mam!! sorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusia27
Idź do tego gina jak ci się skończy okres, juz nie pytaj więcej , bo wszystkie szczegóły techniczne dziewczyny ci opisały. o zdrowie trzeba dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×