Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość takamamajakkażda

Boję się ,że zajdę w ciążę...

Polecane posty

Gość takamamajakkażda

Witam,chciałam podzielić się z odczuciami po mojej drugiej planowanej ciąży. Mam dwoje cuuudownych dzieciaczków chłopca 7lat i dziewczynkę 5 miesięcy.Będąc w drugiej ciąży postanowiliśmy z mężem że będzie to nasze ostatnie dziecko ze wszystkich możliwych względów,finansowych a także NIE WYOBRAŻAM SOBIE KOLEJNEGO PORODU NEVER!!! ;p Zabezpieczamy się -prezerwatywami-jednak cały czas czuje lęk przed niechcianą ciążą,no nie wiem czy tak się zraziłam tą druga ciążą,porodem itp.Przy pierwszym dziecku było ok,ciąża super, poród lekki ;P Drugi poród dał mi popalić,miałam aż przetaczaną krew... Często tak mam że po świetnym seksie od razu boję się że jakimś cudem pękła gumka i będę w ciąży a tego nie przeżyłabym ;/ Mąż nawet stwierdził że dla mnie zrobi sobie zabieg wazektomi bo nie może już patrzyć jak się męczę.. Dziewczyny miałyście kiedyś takie coś???...bo ja normalnie chyba muszę to psychologa pójść heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też tak miałam...moja ciąża była długa trudna poród jeszcze gorszy,ale planowaliśmy tą ciąże od 4 lat ;) teraz już nie chcemy dzieci chcieliśmy jedno dziecko..stosujemy prezerwatywy +tabletki ale czasami odczuwam taki dreszcz o tym jak sobie przypomnę poród.Masz świetnego męża jak chce się zdecydować na zabieg wtedy będziesz miała 100% pewności pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nigdy o dzieciach nie trzeba mówić tyle.Nie ma 100% antykoncepcji.Chcesz z męża zrobić wibrator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo się boisz a stosujesz tylko prezerwatywy... Bierz tabletki, załóż wkladke domaciczną, albo chociaż dla dodatkowo do prezerwatyw licz dni płodne i używaj żeli plemnikobojczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takamamajakkażda
Mąż sam zastanawia się nad opcją zabiegu(widocznie chce być wibratorem :P),tabletek nie mogę brać z powodów zdrowotnych a np.spirale już przerabiałam niestety jest to niewygodna opcja no i podobno jest skuteczna na 80-90% . A może któraś z was przerabiała plastry??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w każdej kobiecie jest jakiś procent lęku przed niechcianą(nieplanowaną)ciążą ...wcześniejsze ciąże planowałaś i miałaś wszystko pod kontrolą nie myślałaś o tym że ''wpadniesz''bo pragnęłaś dziecka.a teraz masz nowa sytuacje nie dopuszczasz nawet do myśli o następnym dziecku stąd ten stres.Jeżeli Mąż chce podjąć się zabiegu to jak najbardziej polecam dla waszego życia seksualnego ;) wiem co mówię;)Zanim nazbieracie na zabieg bo to koszt ok.2.000zł to stosuj prezerwatywy i żel plemnikobójczy,kochajcie się tylko w dni niepłodne z zabezpieczeniem(wiem że ciężko heh)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zazdroszczę męża,jest bardzo odpowiedzialny,ty mu urodziłaś 2 dzieci to teraz jego kolej na poświęcenie..tym bardziej że to wsza wspólna decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na razie stosuj żel plemnikobójczy +prezerwatywa.Też nie mogę brać tabletek,ale z drugiej strony nie ma po nich się ochoty na seks. Ten strach tkwi w twojej psychice,druga ciąża i poród dała ci popalić najwidoczniej...To twój świadomy wybór że nie chcesz mieć więcej dzieci.Jak mąż zdecyduje się na zabieg będziesz spokojna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hormonalna ą wkładka domaciczna 80-90% skutecznosci? Kto Ci tego naopowiadal? To najskuteczniejsza metoda antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja siostra zaszła w ciążę miała ''spiralę'' więc 100% pewności nie daje.. różne komplikację ciąża pozamaciczna itp. polecam plaster i prezerwatywę łącznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prezerwatywy + żel plemnikobójczy to dobre rozwiązanie. Dodatkowo współżyjcie tylko w dni niepłodne, wtedy zapłodnienie nie będzie możliwe. Możesz je sobie wyznaczać sama albo testerem np na ślinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
problem tkwi w twojej psychice,niech mąż zdecyduje się na zabieg :) mój zrobił i super mamy seks bez stresu:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zakończ bzykanie i nie zaciążysz.Teraz tylko oglądanie z daleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×