Odpowiedz na ten temat

Ból jajnika ?

• ffffifa 2006.05.27 [21:03]
    Witam !

Mam problem osnośnie bólu w lewej cześci podbrzusza, mam teraz okres i boli mnie jajnik (tak mi sie zdaje) ból nasila sie przy rozciaganiu mieśni np. rano i gwałtownym wyprostowaniu. Bylam u ginekologa jakis miesciac temu mialam robiona cytografie wkuluczono torbiel, ani nic mi dokrot nie powiedziala, badania krwi tez w normie, poniewaz wykonalam je z racji juz 2 lteniego przyjomwania tabletek antykoncepcyjnych. Obecnie jestem w Irlandii nie mam tu mozliwosci wybrania sie do lekarza, ból nie jest ciągly ani na tyle silny abym nuie mogla chodzic jednak martwie sie co to moze byc ..
  • ffffifa 2006.05.27 [21:15]
    Nie ma kobiet z podobnymi problemami ?
  • agatka85 2006.05.27 [21:41]
    mnie bolał jajnik w czasie okresu, zwłąszcza jak siadałam albo wstawałam, przeszlo z okresem, ale nadal bola mnie piersi!!! Też nie wiem dlaczego???
  • anka011 2006.05.27 [22:00]
    kurcze tez to mam i jeszcze przy gwaltownym kaszlnieciu ale tylko jak stoje...i to niezaleznie od fazy cyklusmutas.gif Co to?

• milla_21 2006.05.27 [22:46]
    Ja wlasnie to przechodze, tez odczuwam bol prawego jajnika ale tylko w specyficznej sytauacji bo podczas orgazmu..usmiech.gif bylam w czwartek u gina i stwierdzil ze to przydatki sie odzywaja i zapisal mi czopki dopochwowe i tabletki doustne. Biore te leki i narazie poprawy nie ma ale to dopiero 3 dzien1!
    Radze ci nie zwlekac z wizyta u lekarza bo mozliwe ze masz podobny problem, czytalam troche o tym na necie i podobno nieleczone przydatki moga zaowocowac niedroznoscia jajnikow i jajowodow!! A tym samym nieplodnosciasmutas.gif Takze marsz mi do lekarza! usmiech.gif

• mnmn 2006.05.28 [09:58]
    idz do lekarza, moją kolezanke bolał jajnik, lekarz jej powiedzial ze to wiek dojrzewania, nie zrobili jej zadnego usg, po 2 latach dostala zapalenia pluc, okazało się ze to przezuty, miala raka janika , wielkosci pięsci, po 2 tygodniach zmarla, okazalo się ze było to już 4 stadium, takze idz do lekarza a jak ci nie bedzie chcial zrobic badan idz do prywatnego, 100 zł to nic wporownaniu z wlasnym zyciem
  • silka 2006.11.16 [07:41]
    Siemka ja mam duży problem smutas.gif 18 października mialam dostać okres ale w tm czasie była chora (więc może dlatego nie dostawala bo słyszalam ze przez chroby okres także może nie nadejść) dziś jest 16 listopada a ja nadal nie mam okresu..smutas.gif czuję bóle prawego jajnika.. nie wiem ale wydaje mi sie także ze mam bóle w podbrzuszu takie jak na okres ale nie wiem czy to nie ejst przypadkiem moja psychika smutas.gif dodam ze nie współżyłam tylko się pieściliśmy i chyba nie jest to objaw ciąży? bo strasznie sie tym martwiesmutas.gif pomóżcie!! prosze :*

• pampelunek78 2006.12.19 [00:01]
    Silka
    może torbiel???Torbiele powodują miesiączki lub skąpe @Leć do lekarza na pewno sprawa szybko sie wyjaśni.Ja też miałam tylko plamienie i ból w dole brzucha jak na @ a potem ból jajnika okazało sie ,że to torbiel.
    Dziewczyny nie straszcie rakiem, bo to rzadkie przypadki u młodych osób, ale sprawdzić warto.Pozdrowionka i głowa do góryoczko.gif

• doda22 2006.12.21 [16:52]
    ja dzis bylam u ginka i powiedzial ze mam torbiel czy to cos strasznego? a tak pragne mic dzidziusia teraz musze sie leczyc ale czy w przyszloci bede mogla mic dzieci pomocy prosze
  • agnes28 2007.01.23 [23:16]
    bbb
  • agusiczka 2007.01.23 [23:28]
    dziewczyny prosze o pomoc!moze znajdzie sie choc jedna z was ktora miała podobne objawy! przyziebiłam sie i miałam zapalenie przydatków do tego stopnia ze wszystko bardzo bolało :dół brzucha i jajniki nawet odbyt. i ciagłe sikanie!zazywałam antybiotyki i czopki dopochwowe i czopki doodb. po 2 tyg przeszło miałam spokój 3 tygodnie robiłam usg i wszystko ok! po tym czasie okropne kłucie jajników i ból tylko kłujacy poszłam do gina(innego podobno b.dobrego!) zrobiła mi ponownie usg okazało sie ze ok tylko było to w połowie owulacji ciagnie mi sie to juz tydzien !!! do tego ciagłe uczucie parcia na mocz! mam juz tego dosyc!!!!!!moze któras mi poradzi mam prosbe o odpowiedz na forum!dodam ze od roku mam problemy z zapaleniem pecheza to wraca zaraz po wspózyciu. a lekarze twierdza ze wyniki mam ok!!!!
  • migawka 2007.04.20 [22:00]
    agusiaczka, a czy robiłas kiedyś badania w kierunku chlamydii ??? Ja miałam też problem z powracającym zapaleniem cewki moczowej, pecherza a nawet nerek i najczęściej następowało to po stosunku z partnerem. Badanie zrobiłam prywatnie i okazało się, ze mam tę zarazę w drogach moczowych. Przeszłam kurację antybiotykową (mój partner także) i teraz już nie pamiętam kiedy miałam ostatnio któraś z tych przypadłości.

• Pamcia 2007.08.14 [15:04]

• Pamcia 2007.08.14 [15:09]
    DZIEWCZYNY POMÓŻCIE!!!! JA MAM TEN SAM PROBLEM< BOL PRAWEGO JAJNIKA I NA DOLE BRZUCHA A NAWET ODBYTU I LEKARZE NIE WIEDZA CO MI JEST! CZASAMI UCISKA MNIE TEZ NA PĘCHERZ> NIECH MI POWIE CO JA MAM ZROBIC
  • Polewajka 2007.08.14 [15:54]
    ja mam to samo rano np jak sie rozciagam to zlapie mnie tak jakby skurcz prawego jajnika nie wiem o co chodzi nie bylam z tym u lekarza ale chyba czas najwyzszy sie wybrac
  • Hionka 2007.08.17 [20:00]
    ja mam tak samo jak Pamcia. Tez przeszłam mnóstwo badan, byłam chyba u 6 ginekologów, kilku chirurgów, urologa a teraz idę do gastrologasmutas.gif
  • moze to nie jajnik a jelita 2007.08.21 [18:28]
    idz do gastrologa
  • milksenia 2007.08.21 [19:24]
    Dobrze, że trafiłam na ten topik. Moja droga ja własnie jestem p-o wycięciu torbiela 75 mm, ogromny a mało tego nie odczuwałam żadnych bóli do pewnego poranka. myślałam że umrę z bólu, mój narzeczony zawiózł mnie do szpitala a dodam że było to nad morzem i od razu brano mnie na stół. Dzięki temu, że byłam w tak wspaniałym szpitalu usunięto torbiel i lewy przydatek. Jajnik ocalał. Więc kobietko nie zastanawiaj się. Bo Ciebie boli a mnie nie było nic. Chcesz mieć dzieci? Więc dalej dopowiedz sobie sama!
  • Hionka 2007.08.21 [19:31]
    Ja byłam u ginekologów i chirurga nie ma tam żadnej torbieli.
  • ciuchcia 2007.08.21 [20:31]
    to jest wlasnie taka lipa z tymi jajnikami. Ja zaczęłam chorować jak byłam w liceum, a potem to juz mi przeszło w chroniczne zapalenie przydatków...smutas.gif
    to jest tak do d**y ze szkoda gadac, niby zaleczone, a za pare dni boli znowu...smutas.gif
  • Nosfera 2007.08.29 [11:35]
    Mam pytanie kochanejezyk.gif rawy jajnik (albo przynajmniej tak mi sie wydaje) boli mnie dosc czesto,jest to tylko bol,mam regularne miesiaczki,ale jak chodze,stoje,siade to czuje bol po prawej stronie w miejscu jajnika.Bol taki mialam juz pare lat temu okresowo,od tamtej pory mialam wiele badan:usg jamy brzusznej czy ginekologiczne,ale nigdy ze wzgledu na jajnik tylko z innych powodow.Mysle jednak,ze cos by wykryto,prawda?Kiedys bol byl silny i poszlam do urologa podejrzewajac kamien,a ten lekarz mi powiedzial ze kregoslup mam krzywy i naciska on na nerke powodujac ten bol....Czy to mozliwe bo ja ewidentnie czuje bol w miejscu jajnika...i zaczynam sie niepokoic zwlaszcza po Waszych postach.
  • zizulka 2007.09.05 [17:27]
    czesc dziewczyny.fajnie,ze trafilam na ten portal,bo mam podobne problemy.otoz boli mnie na przemian,raz lewy raz prawy jajnik.do tego odczuwam bol w okolicy kosci ogonowej.szczegolnie ,kiedy stoje.mam syndrom pco.lecze sie dlugo,bo kilka lat,ale wciaz bezskutecznie.chce doprowadzic do ciazy,ale jakos nie wychodzi.lekarze co rusz zmieniaja leki,nic nie dziala.brak owulacji i wciaz boli.boli przy wspolzyciu,boli w pracy.szczerze to ja juz mam tego dosc.ile czasu to moze jeszcze trwac?mam pytanie,czy ktoras z was przeszla z pozytywnym skutkiem{ciaza} ta chorobe?czy moze istnieja jeszcze inne metody do pobudzenia jajnikow?nie tylko leki hormonalne?prosze o pomoc.
  • zizulka 2007.09.05 [17:28]
    czesc dziewczyny.fajnie,ze trafilam na ten portal,bo mam podobne problemy.otoz boli mnie na przemian,raz lewy raz prawy jajnik.do tego odczuwam bol w okolicy kosci ogonowej.szczegolnie ,kiedy stoje.mam syndrom pco.lecze sie dlugo,bo kilka lat,ale wciaz bezskutecznie.chce doprowadzic do ciazy,ale jakos nie wychodzi.lekarze co rusz zmieniaja leki,nic nie dziala.brak owulacji i wciaz boli.boli przy wspolzyciu,boli w pracy.szczerze to ja juz mam tego dosc.ile czasu to moze jeszcze trwac?mam pytanie,czy ktoras z was przeszla z pozytywnym skutkiem{ciaza} ta chorobe?czy moze istnieja jeszcze inne metody do pobudzenia jajnikow?nie tylko leki hormonalne?prosze o pomoc.
  • doda23 2007.09.06 [09:24]
    Witam ja też jeszcze z trzy miesiące temu miałam ten problem powracjące torbiele ( trwało to pół roku odkąd z mężem zaczeliśmy sie starać dzidzie) zmieniłam lekarza i on zapisał luteine dopochwowo i przez 10 dni trzy razy dziennie na wywołanie okresu. Dostałam okres i od 12 dnia cyklu zaczęłam brać duphaston dwa razy po jednej tabletce przez 12 dni skączyłam brać i wystąpiła miesiączka ale po miesiączce zaczełam zażywać 5 dnia cyklu Clostibegyt tak brałam te leki przez dwa miesiące to był lipiec i sierpień. Na ostatniej wizycie 23 sierpnia lekarz powiedział że już owulacja wystąpiła i być może jestem w ciąż ale kazał zrobić test. jeśli by miesiączka wystąpiła to też mama brać od 5 do 9 dnia cyklu clostilbegyt i do niego przyjść 10 dnia cyklu. Jestem dobrej myśli za dwa trzy dni powinnam mieć okres zobaczymy czy wystąpi oby nie. Pozdrawiam Dorota z Katowic
  • smutna 18 2007.11.01 [21:37]
    hej mam problem od tygodnia prawie bo boli mnie jakby na dole brzuch i lewy jajnik jest to nieprzyjemne .. uprawialam sex z chlopakiem ale z prezerwatywą ale mam jakies lęęęęki i sobie mowie ze chyba jestem w ciazy??? ale nie raczej bo sie nie spuszczal we mnie!!!smutas.gifsmutas.gif a moze tak jest po sexie???czasem??????? kto wie albo ma taki problem pomocy kochaniiiiiismutas.gifsmutas.gifsmutas.gif martwie sie
  • smutna 18 2007.11.01 [21:39]
    hej mam problem od tygodnia prawie bo boli mnie jakby na dole brzuch i lewy jajnik jest to nieprzyjemne .. uprawialam sex z chlopakiem ale z prezerwatywą ale mam jakies lęęęęki i sobie mowie ze chyba jestem w ciazy??? ale nie raczej bo sie nie spuszczal we mnie!!!smutas.gifsmutas.gif a moze tak jest po sexie???czasem??????? kto wie albo ma taki problem pomocy kochaniiiiiismutas.gifsmutas.gifsmutas.gif martwie sie
  • Vituś 2008.03.25 [12:42]
    Ja mam taki sam problem jak Pamcia i Hionka. Początkowo ból jajników, czasem połaczony z bólem obecny był tylko przy miesiączce. Niestety od pewnego czasu pojawia się częściej, również poza okresem. Chodzę co roku na badania profilaktyczne do ginekologia, robię cytologię i te sprawy (fakt faktem nigdy nie robili mi usg) ale wyniki zawsze miałam dobre. Cos kiedyś wspomniałam o tym lekarzowi, ale on to wyjaśnił silnymi skurczami mięsni, ponieważ mam bardzo bolesne miesiączki. Dziewczyny napiszcie więcej jak to się u was objawiało i jaka diagnozą się wkońcu skończyło, bo mnie po przeczytaniu tych paru waszych wiadomosci strach ogarnął i ide dzisiaj do lekarza
  • anittta 2008.05.14 [23:58]
    NOSFERA
    MAM TEN SAM PROBLEM NIKT NIE WIEDZIŁA CO MI JEST ,BOLAŁ MNIE PRAWY JAJNIK I NERKI I Z TYŁU TAK JAKBY KORZONKI ,ZROBILI MI WYNIKI MOCZU BO CZESTO SIKAŁAM WYSZŁY DOBRE ,ZACZYŁAM CZYTAC NA NECIE ZE TO CHLAMYDIA WIEC ZWYZYWAŁM MOJEGO PARTNERA ZE ZARAZIŁ MNIE TYM SWINSTWEM ,ZROBIŁ TEST JEST ZDROWY ,POSZŁAM ZNOWU DO LEKARZA ,OKAZAŁO SIE ZE MAM SKOLIOZE KTÓRA UCISKA JAJNIK I NERKI

TAK TO PRAWDA KREGOSŁU W ZYCIU JEST BARDZO WAZNY I JEZELI JEST KRZYWY MOZE UCISKAC WIELE NARZADÓW

A JA GŁUPIA SZUKAŁM CHLAMYDI TORBIELI INFEKCJI PECHERZA A TO KRZYWY KREGOSŁUP

• ....finka 2008.05.15 [08:30]
    CHOROBY KOBIECE---porady
  • Luteinka 2008.08.31 [18:29]
    Dziwne te zapalenia przydatkow skoro nie ma mowy o bakteriach w macicy i pochwie. Takie bole w okolicy jajnikow moga byc spowodowane chorymi jelitami, gromadzeniem sie gazow. Wtedy bol jest klujacy, ciagnacy. Warto wtedy wypic herbate koperkowa na gazy i zadbac o regularne wyproznianie sie, rumianek tez jest dobry.

W trakcie owulacji bol moze sie utrzymywac od kilku dni do kilku minut i jest zwiazany z powiekszaniem sie pecherzyka / z momentem jego uwalniania / uwolnieniem sie plynow i podraznianiem. Ale to jest naturalne.

Gdy miesiaczka sie przesuwa a jajnik boli to moze wskazywac na torbiel, ktora moze sama sie wchlonac ale najczesciej wymagamy pomocy lekarskiej

W czasie ciazy sygnalizuje powiekszanie macicy/ rozciaganie wiazadel ... ale to tez naturalne.

Najczesciej bole tez sygnalizuja stan zapalny pecherza moczowego/ nerek i stad to czeste sikanie. Zwlaszcza daje to o sobie znac jak sie przeziebimy.

Trzymajcie sie zdrowo, cieplo i pamietajcie o dobrym odzywianiu, wtedy lepiej znosimy wszelkie infekcje.
    Pozdrawiam

• koravunia 2008.08.31 [20:23]
    Też miałam taki problem jak wy - chodzi mi o bóle jajnika. U mnie to przejawiało się takim przeszywającym bólem np podczas wyprostowywania się. Okazało się że to cysta - miała 4 cm! Całe szczęście ze trafiłam do gina i po lekach ona się wchłonęła. Teraz mam inny problem - okres pojawia mi sie raz na 3 mce a teraz mam jakis taki strasznie skąpy jak nigdy...

Odpowiedz na ten temat