Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

szykula

Bóle pleców w ciąży

Polecane posty

Jestem w 12 tygodniu ciązy i od jakiegoś czasu mam dosyć ostre bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Lekarz mnie ostrzegał, że tak może być. Może ktoś wie co mogę z tym zrobić, aby trochę złagodzić ból? Może jakieś ćwiczenia, które wzmocnią mój kręgosłup, ale takżeby nie zaszkodzić dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Piłka do siedzenia przy każdej możliwej okazji, pływanie na plecach, ćwiczenia wzmacniające ciało stąd: www.sfd.pl/%5Bart%5D_%C4%86wiczenia_w_ci%C4%85%C5%BCy_i_w_okresie_po%C5%82ogu-t451674.html Plus koniecznie dobry, o odpowiedniej "gęstości" materac (zapomnij o wszelkich rozkładanych kanapach!) i poduszka ortopedyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kurtynka
Taką dobrą i odlewaną znajdziesz na http://www.e-poduszki.pl Ceny są przeróżne, ale uważam, że warto wydać więcej pieniędzy i cieszyć się nią przez długie lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maltika
Na ćwiczenia bym poszła - na twoim miejscu, ale tylko pod okiem specjalistów. Nie każde można w ciąży wykonywać by nie doprowadzić do porodu czy poronienia! Poduszkę zawsze sobie możesz kupić- bo to i na przyszłość się przyda! Ja polecam te marki Sissel- http://omedika.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie przesadzaj z pracą ani porządkami domowymi, odpoczywaj gdy tylko masz okazję. Noś buty na niskim obcasie, Nie dźwigaj ciężarów noś plecak. Unikaj długiego stania, Śpij na lewym boku między kolana wsuwając poduszkę. W ostatnich tygodniach ciąży noś specjalny pas ciążowy podtrzymuje on ciężki brzuch, odciążając kręgosłup. Podczas ataku bólu ogrzewaj obolałe miejsce kocem lub termoforem. Weź ciepłą kąpiel, która pomoże rozluźnić napięte mięśnie przykręgosłupowe. Poproś męża, żeby rozmasował ci kręgosłup. Możesz też sama masować plecy strumieniem ciepłej wody z prysznica. Wskazane jest pływanie na basenie, zwłaszcza żabką i na plecach, relaksuje, masuje. Popytaj swojego ginekologa o zestaw ćwiczeń jakie możesz wykonywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×