Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość stawy

Bóle stawów

Polecane posty

Gość stawy

Witam. Mam ogromne bóle stawów. Moglibyście mi coś polecić jak mam sobie z nimi radzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrob ush i rentgen
stawów , czynnik reumatoidalny we krwi , a dalej to reumatolog.Mnie pomaga paraceta,ol , sterydów nie mogę. Ale podobno po sterydach jest spokój nawet na 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aktivwoman
Czy Ja wiem, czy dieta pomoże w takim wypadku? Lekarz mi powiedział, że tak już mam, że po prostu będą mnie boleć przy zmianach pogody itp. Kiedyś byłam sportowcem, po prostu mam poniszczone stawy. Jakie leki i sposoby moglibyście mi polecić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
nie polecałabym ci tej diety, gdyby mi nie pomogła na ból stawów i to w ciągu 2-tygodni - aczkolwiek wcześniej nie uprawiałam sportu i przyczyna wynikała raczej z wieku (okres przekwitania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aktivwoman
hmm poczytalam trochę o tej diecie i muszę powiedzieć że brzmi interesująco. Mam tylko nadzieję że pomoże na taki ból

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasfga
Jak dieta może Ci pomóc na sam ból? Może w jakiś tam sposób zregeneruje Ci te stawy, ale skoro masz poniszczone od sportu, to raczej niewiele da. Zainwestuj w dobre leki przeciwbólowe i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stawy
No właśnie dlatego pytam, jakie leki przeciwbólowe moglibyście polecić. Nie chcę leków na receptę bo są za mocne, chodzi mi o jakieś dobre leki bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czibik
Na boreliozę? Co ona ma do rzeczy? W sumie nie przypominam sobie żebym miała kiedykolwiek kleszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojugiyf
Ja też nie wiem co ma borelioza do rzeczy, ale na bóle stawów polecam maści rozgrzewające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stawy
Ciekawy pomysł. Jakie maści Twoim zdaniem są skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najpierw trzeba poszukac
co jest przyczyna tych boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stawy
Bóle są chyba typowo reumatyczne. Mam poniszczone stawy od sportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świżynkamalinka
Skoro masz poniszczone, to może jakaś operacja na nie? Przecież nie możesz się tak męczyć do końca życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stawy
Niestety na operację stawów jestem za młoda. To po prostu nie wchodzi w grę. Do tego stawy nie są w aż tak złym stanie, żeby mnie zakwalifikować do operacji. Dlatego muszę sobie radzić w jakiś inny sposób z bólem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dieta skuteczniejsza od farmakologii dr Edyta Biernat-Kałuża i Małgorzata Desmond w Kawa czy Herbata zobaczcie http://www.youtube.com/watch?v=HeaGVL8o0G4 tu więcej o dr Edycie Kałuża, która też wcześniej chorowała na stawy http://www.carolina.pl/pacjent/72-edyta_biernat_kaluza.html oraz topik z dietą witariańską http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=4107531&start=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stawy
Bardzo ciekawe. Dieta faktycznie ma duży wpływ na życie człowieka, ale prędzej jako profilaktyka. Tak zniszczonych stawów jak ja mam raczej dieta nie odbuduje. Farmaceutyki są dobre jeśli nie można sobie poradzić inaczej z bólem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stawy - jak nie spróbujesz diety, to nigdy się nie przekonasz - dobrej nocy i dużo zdrowia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli lekarz mówi ze te bóle juz na całe zycie będa to nie radzę faszerować się tabletkami przeciwbólowymi tylko zastosować jakiś naturalny preparat który po dluzszym stosowaniu nie przyniesie skutków ubocznych.Moja babcia ma tez bole stawow ale na tle zwyrodnieniowym i jej bardzo pomaga szwajcarski balsam konski, on jest bezpieczny w stosowaniu bo jest zrobiony z samych ziol.A do zdrowej diety zachecam bo to zawsze moze pomóc.Moze Ci się przyda: STAWY LUBIĄ CZARNE PORZECZKI Dostarczają sporo witaminy C. Ponieważ uczestniczy ona w wytwarzaniu kolagenu, ma wpływ na to, w jakiej kondycji są stawy i ścięgna. Oczyszcza również organizm z wolnych rodników ? głównych sprawców stanów zapalnych w stawach. MALINY Zarówno świeże, jak i przygotowane z nich dżemy czy soki zawierają kwas salicylowy. Substancja ta, od lat znana ze swych właściwości przeciwbólowych, jest też skutecznym środkiem zapobiegającym ?łamaniu? w kościach. ŁOSOSIA Jest tłustą rybą morską (podobnie jak makrela, sardynki, śledzie czy tuńczyk), której mięso ma dużo jodu, białka i kwasów omega-3. Wszystkie te związki poprawiają funkcjonowanie oraz ruchomość stawów. SIEMIĘ LNIANE Pochodzący z niego olej (a także olej rzepakowy, oliwa z oliwek i orzechy włoskie) oprócz kwasów omega-3, zawierają sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STAWY NIE LUBIĄ: NABIAŁU Chodzi tu nie o chude, a wyłącznie o tłuste: mleko, sery (żółte, pleśniowe, topione), twarogi czy śmietanę. Takie produkty zawierają sporo kwasu arachidonowego. Ułatwia on wytwarzanie prostaglandyn ? hormonów odpowiedzialnych za pojawianie się stanów zapalnych, zwłaszcza w stawach. OLEJU SŁONECZNIKOWEGO I KUKURYDZIANEGO Są bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6, które w nadmiarze blokują korzystne działanie kwasów omega-3 W ten sposób potęgują objawy zapalenia stawów (a zwłaszcza obrzęk i ból). Czy wiesz, że... Nie tylko serce, ale i stawy uwielbiają dietę śródziemnomorską (jej podstawą są potrawy z drobiu, ryb, warzyw, okraszane oliwą z oliwek, oraz owoce). To wnioski, do jakich doszli lekarze ze Szwecji. Po kilku tygodniach jedzenia takich dań u osób chorych na reumatyzm poprawiła się ruchomość stawów i zmniejszył się ich ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A TU DOKOŃCZENIE POPRZEDNIEGO TEKSTU CO LUBIA STAWY-ZLE PRZEKOPIOWAŁAM,SORKI witaminy E. Taki połączenie chroni stawy i ma działanie przeciwzapalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a oto przykład ze str o diecie http://www.dieta-dabrowska.pl/wyniki.html - ustąpienie bólów i obrzęków stawów w przebiegu reumatoidalnego zapalenia stawów trwającego od 27 lat u kobiety lat 55 po 4-tygodniowej diecie, co pozwoliło na odrzucenie kul i odstawienie leków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stawy
Bardzo to wszystko ciekawe, nigdy bym nie powiedziała, że dieta aż tak dobrze potrafi działać. Ale niestety, w momencie, gdy stawy już bolą, to muszę sobie jakoś radzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyreotrop
No to jak już boli to bierz leki przeciwbólowe, ale w międzyczasie stosuj dietę. Jakie te leki bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stawy
Przede wszystkim pyralginę, bo ma najlepsze działanie. Staram się te leki ograniczać, ale czasem po prostu nie da się czegoś nie wziąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
Oczyszczanie stawów wg metody Michała Tombaka. Potrzeba 15 g liścia laurowego. Trzeba też stosować dietę i nie spożywać produktów białkowych (mięso, jaja, mleko, żółty ser, twaróg itp.). 1 dnia - 5 g liścia drobno pokruszyć, wrzucić do 300 ml wrzątku, gotować na małym ogniu 5 minut. Potem wlać wywar do termosu i odstawić na 5 godzin. Płyn przecedzić, przelać do szklanki i pić małymi łykami co 15-20 minut w ciągu 12 godzin. Nie wolno wypić go od razu, bo może spowodować krwotok. 2 i 3 dzień tak samo. Potem 7 dni przerwy i znowu przez 3 dni pić wywar. Metoda prosta i skuteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
Oczyszczanie stawów wg metody Michała Tombaka. Potrzeba 15 g liścia laurowego. Trzeba też stosować dietę i nie spożywać produktów białkowych (mięso, jaja, mleko, żółty ser, twaróg itp.). 1 dnia - 5 g liścia drobno pokruszyć, wrzucić do 300 ml wrzątku, gotować na małym ogniu 5 minut. Potem wlać wywar do termosu i odstawić na 5 godzin. Płyn przecedzić, przelać do szklanki i pić małymi łykami co 15-20 minut w ciągu 12 godzin. Nie wolno wypić go od razu, bo może spowodować krwotok. 2 i 3 dzień tak samo. Potem 7 dni przerwy i znowu przez 3 dni pić wywar. Metoda prosta i skuteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stawy
Bardzo zaskakujące i ciekawe. Mógłbyś mi dokładnie opisać jaki to ma skutek i działanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×