Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przerażona strasznie

Borowanie zeba - czy jest jakieś 100 znieczulenie? Dzisiaj idę

Polecane posty

Gość Przerażona strasznie

Ząb był cały a okazało się, że psuje się od środka. Bardzo się boję, że jak go rozwierci to okaże się, że po zębie Boje się też bólu bo wydaje mi się, że w środku to sama próchnica. Zawsze lecze zeby z zastrzykiem znieczulającym ale mimo tego zawsze coś czuję. Czy jest jakiś zastrzyk po którym nie czuje się borowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każ się dobrze znieczulić
to nic zupełnie nie poczujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każ się dobrze znieczulić
a to ze do tej pory czułas oznacza ,że ladowała ci słabsze znieczulenie,w konia cie robiła.Ja zawsze mowię że trudno się znieczulam i dostaje to mocne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do samego borowania
znieczulenie?? Nigdy nie bralam... Przeciez to sie da wytrzymac ;) Ponoc przednie zeby bardzoiej bola podczas borowania ale to nie wiem, bo tylko tylne leczylam. Z zebem bedzi dobrze, oczysci od srodka i walnie plombe. Nie martw sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skąd jesteś? ja ostatnio praktycznie co tydzień chodzę i leczę ząbki do mojej ukochanej pani doktor:)) nie dość że jest tania, bo bierze 60 zł od zęba, oczywiście jeśli to tylko małe borowanie i plomba, bo jeśli kanałowe to już rzecz jasna - drożej, ale jestem z niej bardzo zadowolona:) zrobiła mi już tyle ząbków:) i nawet ostatnio kanałowe, które chcąc nie chcąc musi boleć.. ale zatruła mi go kilka razy, nie chciałą mnie męczyć, i jak byłam u niej w zeszłym tygodniu to już kompletnie nic nie bolało i niemalże usypiałam na fotelu :D a też byłam panikara:) zostało mi jeszcze 3 ząbki d ozrobienia :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przerażona strasznie
nie wyświetliło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przerażona strasznie
Nie wyświetliło mi posta Jestem z kujawsko-pomorskiego. U nas leczenie od 80zł Bardzo Wam dziekuję za pocieszenie :). Jestem straszną panikarą jesli chodzi o dentystę. PO wiem, że znieczulenie słabo na mnie działa i poprosze o końską dawkę. Musi zadziałać :) ale się boję a w kolejce 4 następne ale chyba mniej chore bo tylko takie kreseczki widać....chociaż kto wie co w środku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a laserowe "borowano"ktoś stosował? albo leczenie zębów w narkozie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też do wszystkiego biorę sobie znieczulenie u dentysty i jak mimo znieczulenia czuję ból to domagam się większej dawki znieczulenia i już nic nie czuję :) Moim zdaniem też nie masz się czego bać ... rozwierci ząbek, oczyści i zaplombuje ... i koniec :) Mnie dziś czeka leczenie kanałowe i trochę się boję, ale idę z nadzieją, że znieczulenie zadziała i z myślą, że dzięki temu nie stracę zęba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przerażona strasznie
ten co teraz będę leczyć uszkodziła przy nitkowaniu. Ząb od dawna był wrażliwy na temperaturę ale nie było widać żadnej dziury. Niedawno przy nitkowaniu ze szczeliny miedzyzębami wyleciał kawałeczek zęba (kawałek bocznej ścianki) i okazało się, że dziura w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przerażona strasznie
a kto wie co z tym zebem może też bez kanałowego się nei obędzie :((( ? Kiedy robi się kanałowe? Niedawno widziała jakiś program o laserowym leczeniu i stomatolog wypowiadał się, że laser fajny ale najczęściej i tak trzeba go wspomóc wiertełkiem brrrrrrr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przerażona strasznie
przepraszam za błędy - ucina mi ostatnie litery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja muszę mieć leczenie kanałowe ponieważ miazga zęba była już zepsuta :( a zaczęło się tak, że zaczął mnie boleć ząb kiedyś zaplombowany i u dentysty okazało się, że pod plombą wytworzyła się jakaś komora i tam rozwijała się próchnica i zaatakowała miazgę... 2 tygodnie temu dentysta zatruł mi zęba i dziś będzie usuwał zainfekowaną miazgę :o ... nie brzmi optymistycznie, ale podobno jak ząb jest dobrze zatruty to nie jest to bolesny zabieg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przerażona strasznie
A więc byłam i...nie warto było tak się bać. Okazało się, że drugi ząb też złapał próchnice i najpierw mi tego wyleczyła a potem rozwierciła tego, który się ukruszył. Niestety okazało się, że w środku mocno zepsuty. Najprawdopodobniej czeka mnie kanałowe leczenie. Narazie stomatolożka zaaplikowała mi lek, który wyglada jak jakaś bielusieńka plomba i mam obserwować zab. Jeśli nie będzie wrażliwy i nie będzi ebolał to za trzy miesiące założy mi stałe wypełnienie. Jesli jednak będę odczuwała ból to mam się szybko zgłosić i będzie go zatruwać i leczyć kanałowo....brrrrrr. Teraz mam takiego stracha, że cąły czas wydaje mi się, że mnie boli i już sama nie wiem :( Ale co najwazniejsze całe borowanie (dwóch zębów) w ogole mnie nie bolała. Poprosiłam o mocne znieczulenie i takie odstałam. trzy zastrzyki ale jaki efekt :))) A do tego stomatolożka przemiła, dleikatna. Oby tylko jej leczenie było na długo. Teraz mam przerzed sobą (jak się wczoraj okazało) jeszcze 6 do leczenia. Aż wstyd. Niby nie mam dzur ale dentystka widzi po kolorze albo ujżała gdzieś tam z boku, że trzeba leczyć. Trudno. Nie zrobię podłogi w pokoju a zęby musze wyleczyć. Tymabrdziej, że NIE BOLI :)) Nie bójcie się naprawde warto prosić o znieczulenie a potem mieć sliczne ząbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przerażona strasznie
*ujrzała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werqq
Hmmm jedyne wyjście to narkoza , ale odradzam bo bardzo dużo osób sie nie wybudza z niej. Ale jeżeli naprawde sie boisz to weź ze sobą mp3 sluchaj muzyki zrelaksuj sie i nie mysl o tym wiertle itp. Ja nie biorę znieczulenia , bo zemdlec mi sie chce jak widze wkłuwającą się do dziąsła igłę...:/ bleee xD No i jeżeli cie bedzie strasznie bolec to dentystka moze ci wlozyc masc[tak zwaną truciznę] do tej dziury i przez tydzien bedziesz musiala ja nosic a potem powinno mniej bolec. Ja tak mam i dzis ide do dentystki zeby mi to wyjela i zaborowala zeba. I borowanie wcale nie musi bolec to zalezy jak masz unerwione dziaslo. Ja nie bylam kilka miesiecy u dentysty i zrobila mi sie dziura w 6 . I też sie strasznieeeee bałam , i teraz mysle ze WOGÓLE nie ma sie czego bac ;) , poprostu wyluzuj i będzie OK. Pozdrawiam i życzę miłej wizyty u dentysty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Exili
hej. Prosze o pomoc... Mam dosyc dużą dziurke w zębie. Już 2 razy byłam u dentystki i 2 razy wkładala mi do zęba truciznę. I mam pytanie : Czy jeżeli teraz mi zdejmie trutkę to czy ona zboruje mi tylko osad od tej trutki , czy bedzie musiala jeszcze troche borowac ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 12
Ej ratujcie! mam 12 lat i boje sie dentysty! już 2 razy miałam borowanko bez znieczulenie! mam jeszcze duzo dziur! alr to juz trzeba ze znieczuleniem! ja się boje BAAARDZO znieczulenia! czy to boli? a jak to wkuwa ? jak robi tez zastrzyk? czy smaruje jakimś kremem? acha i jeszcze musze wyrwać 2 ostatnie zęby! kto mi pomoze! odpisujcie prosze Was ! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biała-.-
Marta12 załóż wlasny topik.Ale tak z dobrego serca to zastrzyk znieczulajacy wogule nieboli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moo moon
Znieczulenie dziala na bol ale nigdy nie dziala na nacisk (np przy wyrywaniu) i na wibracje (np jak uzywaja wolnego wiertla do suuwania ubytku), nie jest to bol, ale nie jest to przyjemne i prawdopodobnie wlasnie to czujesz. a moze po prostu jest to bol "psychiczny", baaaardzo sie boisz i wydaje ci sue,ze cue boli? Popros o wiecej znieczulenia. hej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja kiedyś robiłam sporo zębów na raz. Pani nie proponowała znieczulenia,az kiedys tak bolało,że sama poprosiłam. Ten ząb musiał być znów rozgrzebany potem,bo ciagle mnie bolal. Nie wiem o co chodzi,ale slyszalam ze znieczulenie nie zawsze jest dobre,bo dentysta musi widziec grymas twarzy pacjenta. Wtedy dobrze oczyści ząb z próchnicy (?!). Jakieś chyba brednie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorota084
odrazu mow ze chcesz zniecuzlenie:) ja ostnio dotsalam dwa i mialam resekcje zeba z dlutowaniem szarpaniem nacinane dziaslo itede i nic nie czułam:) zero! a bylam pewna ze tam umre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszytskim.!! ;(((((((( mam do leczenia tzn do borowania dwójke od strony zwenętrzej i od strony jedynki..boję sie strasznie..panikaraaaaaaaaa starszna.....jak byłam pierwszy raz do dentystka chciała bez znieczulenia...ja sie starsznie bałam łzy i wogóle....to mi nie zrobiła....ale muszę iść jak najszybciej.....co radzicie...znieczulenie.....a znieczulenie boli???????? ja się strasznie boję bardzoooooo!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afrodyta23
grazia77, znieczulenie nie jest na pewno przyjemne, ale nie przesadzałabym z bólem...to trwa dosłownie sekundy...chyba że wolisz żeby cię bolało pół godziny przy \"zabiegu\" ja dzisiaj miałam borowanie i uzpełnianie ubytku bez żadnego znieczlenia i nic nie czułam...mam nadzieję że z resztą zębow też tak pojdzie...nawet dentystka się dziwiła ze nic nie czuję....ale mam do zrobienia jedynki i powiedziala ze bez znieczulenia sie nie obejdzie, wiec podejrzewam ze jest gorsze od robienia tylnych zębów...ktos moze wie cos na ten temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afia
Ja też się zawsze bałam i boję się nadal dentystów. Boję się borowania, więc biorę znieczulenie, a tu znów stop bo panicznie boję się igieł. Dziś byłam u stomatologa i się zapytał czy chcę znieczulenie, nie zaprzeczyłam. Jak widziałam już że idzie do mnie z tą igłą to zamknęłam oczy i nawet nie poczułam jak mi ją włożył do dziąsła. Dał jeden ale skuteczny. Jak zaczął zabieg to też zamknęłam oczy i próbowałam stosować wizualizacje, ale ciągle słyszałam ten dźwięk wiertła, więc MP3 to dobry pomysł. Czułam tylko trochę i to nie był ból, skupiłam się na tym dźwięku więc coś czułam. Zrobił mi 3 na raz! Nie do wiary, a jednak. Później jeszcze 3 godziny mi działało to znieczulenie. Jak na razie to mnie boli szczęka, a nie ząb, więc i tak jest ok. Niby sie nie warto bać, bo czego? Ale z drugiej strony i tak się będę bała i już. Podobno dentyści są delikatniejsi od dentystek. Ale dla urody warto pocierpieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Afia
Moo moon nie prawda że znieczulenie nie działa na wyrywanie zęba. Działa, działa, tylko trzeba odczekać kilka minut żeby zaczęło działać. Ja jak miałam wyrywanego to poczułam tylko takie chrupnięcie i nic więcej. A co jest lepsze: znieczulenie czy zamrażanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bojuszek
Ja też dziś idę do dentysty... Już raz byłam to mi zęba wyrwała a teraz mam dwe 6 do leczenia... W obydwóch mam malutkie ubytki... Cze borowanie boli... Strasznie się boję... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piesektyty
Ja właśnie wróciłam z dentysty... Niby malutka dziurka - bo tak wyglądała. Po zaczęciu się wiercenia, okazało się, iż cały ząb jest zepsuty. Musiała mi go czymś przytrzymywać, aby mi się nie posypał. Dała mi 4 zastrzyki na znieczulenie. Ale i tak mnie bolało. Powiedziała, że bardzo dobrze mi go wyczyściła, ale jeśli bakterie dotarły do korzenia (a jest tak w 90%), trzeba będzie zęba leczyć kanałowo. To najgorsze co może być. Już bym wolała wyrwanie. Ale rodzice się nie zgadzają, ponieważ w wieku 14 lat nie mogę tracić zębów. Strasznie się boję leczenia kanałowego. Dzisiaj zrozumiałam, że zwykłe borowanie zęba, jakiego Wy się boicie to pikuś. Dlatego niewarto panikować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×