Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

borówka amerykanska

Polecane posty

Gość gość

chciałabym zacząc uprawiac borówkę amerykańską. najpierw tak na własny użytek, potem może na większa skalę. nie za bardzo się na tym znam, jakieś pomysły jak zacząc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa333333
borówka będzie dobrze rosła i plonowała tylko w bardzo kwaśnej glebie (ph3,5-4,00) czyli praktycznie rzecz biorąc w czystym torfie jeśli nie masz pola-torfowiska to o uprawie na szeroką skalę zapomnij przydomowo - wykop pod każdą roślinę płytki (na 30 cm) i szeroki (śr. 1 m) dół, zasyp go tofrem i w to wsadz sadzonkę ściólkuj do kwaśną korą, podlewaj w czasie suszy i tyle trzeba miec co najmniej 2 odmiany kwitnące w tym samym czasie miejsce słoneczne, odstępy między krzakami min. 2 m powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
spróbuj z kimś, kto zajmuje się uprawą borówki na co dzień. najczęściej jeśli kupujesz większa ilośc to nie szczędzą ci rad i wskazówek na start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jaki jest najlepszy czas na sadzenie borówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak znajdziesz sadownika, u ktorego będziesz kupowac to ci wszystko wyjaśni co i jak z ta borówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gospodarstwo u Romańskich mi przychodzi na myśl, mają ogromne doświadczenie jak chodzi o ta roślinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj, chyba raczej nie mają... jakby byli fachowcami to ludzie by do nich oknami walili a taka spamerska reklama świadczy o tym, że bardzo cienko przędą, więc lepiej omijać szerokim łukiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariuszek41
Bo ja wiem czy spamerska reklama? Ja osobiście korzystałem nie raz z ich porad jeżeli chodzi o uprawę i jestem bardzo zadowolony i potwierdzam, że mają ogromne doświadczenie. Nie wiem czy osoba wyżej korzystala z ich usług ale z wypowiedzi wnioskuję i wypowiada opinie tylko dlatego, że pojawiła się konkretne nazwisko. Jak mówiłem ja się nie zawiodłem i polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W gospodarstwie romanscy.info mają borówkę amerykańską. Klienci, którzy zakupują u nich sadzonki na założenie plantacji, otrzymują wsparcie w postaci doradztwa w zakresie doboru odmian, przygotowania stanowiska, pielęgnacji krzewów itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas na działce mamy kilkanaście krzaczków borówek, kupujemy je zawsze w Gospodarstwie Ogrodniczym Pauliny i Bartłomieja Romańskich w tarczynie. Krzaczki są najwyższej jakości, a właściciele od lat zajmują się hodowlą roślin więc znają się na rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ha ha ha ale sie usmialam! ale czy wy na serio taka borowka moja matka mnie chcica 333 www.youtube.com/watch?v=X9NY5T6P4A4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znajoma coś takiego hoduje i wiem, ze sprawia jej to wiele radości. Sadzonki możesz kupić na www.iglaki.agro.pl, maja tam spory wybor. Wszystko oczywiście jak najbardziej naturalne, takze smialo polecam, jezeli chcesz isc w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy na działce, właśnie tak dla siebie, na własny użytek. Mamy odmianę bluegold, z uprawą nie mamy żadnych problemów :) Sadzonki kupowaliśmy w szkółce Złota Jagoda, http://borowka.pl, tam na też udzielono "instrukcji obsługi" i odpowiedziano na nasze wszystkie pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na samym poczatku myslalem ze sadzenie borówki amerykańskiej do najłatwiejszej nie należy, ale chyba dlatego ze sadzonki kupilem w markecie, nie mialem pojecia gdzie sadzic, czym nawozic itd. W zeszlym roku kupilem sadzonki u państwa Romańskich, romanscy.info dobrali mi odpowiednia odmiane borówki do mojego podłoża, powiedzieli czym nawozić, jak zabezpieczyć. Teraz sadzenie i czekanie na owoce sprawia mi przyjemność, wcześniej tylko złość że wyrzuciłem pieniądze w błoto :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o sadzenie borówek to nas zarazili tym nasi znajomi. Często spotykaliśmy się u nich na działce i nie mogłam wyjść z podziwu jak wszystko pięknie rośnie. Na samym początku kupilismy z mężem kilka sadzonek u Jarosińskich, borowka.info.pl, polecili ich własnie nasi znajomi i zafiksowaliśmy się do takiego stopnia, że teraz mamy i borówki i jagody i żurawinę. Wszystko pieknie rośnie, wiemy czym podlewamy, jest po prostu nasze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luboimiła
Jak już ktoś wspomniał, do warunków domowych jak i na hurtowe zaopatrywanie się w sadzonki, polecam firmę http://www.iglaki.agro.pl/ . Ja kupowałam tam krzewy i na próbę parę borówek, do zagospodarowaniu terenu przed domem :) Polecam, już zimowała, trzyma się bardzo dobrze, niedługo spodziewam się pierwszych owoców :) Krzewy rosną świetnie, jestem naprawdę zadowolona z zakupów. Zobacz ofertę, maja naprawdę wiele fajnych roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby uprawiać borówkę trzeba lata praktyki, odpowiedniej wiedzy no i ziemi. Jak chcesz handlować borówką, może zaopatrz się w nią u www.berrygroup.eu , ja tak zrobiłam na potrzebę swojego sklepu. Mają naprawdę ładną, świeżą i przede wszystkim smaczną borówkę. Więc przemyśl to raz jeszcze i może wybierz tą opcję. Polecam i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie trzeba żadnych lat praktyki, tylko trzeba miec fachową wiedzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie strasz, bo ja fachowej wiedzy nie mam i liczę że się wszystkiego dowiem w sklepie albo z internetu :D Na stronie http://www.borowka.pl/ widziałam sporo porad, poszukam na YT może są jakieś vlogi borówkowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak ktoś chce kupowac, to polecam sprawdzone plantacje ;) tam też właściciele doradzą na starcie, co i jak - to bardzo pomaga. Ja kupowałam u romańskich i byłam jak najbardziej zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Państwo Romańscy są znani w tej branży, faktycznie mają bardzo dobra opinię, podobnie jak i ich sadzonki. Sami od nich kupowaliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w tamtym roku kupiłam kilka sadzonek borówki amerykańskiej w Gospodarstwie Romańscy: http://romanscy.info/ i bardzo dobrze mi się przyjęły. Mają bardzo dobre sadzonki i doradzają jak o nie dbać, aby dobrze się przyjęły i dawały dorodne owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też zakupiłam sadzonki od Romańskich w tamtym roku i jestem bradzo zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×