Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sylwia58

brwi

Polecane posty

Gość sylwia58

witaj," problemem" moim sa BRWI , gdyz jak by to okreslic opadaja mi tylko nie calosc tylko tak w polowie, ( kiedys ktos mi powiedzial bym uzywala lakieru do wlosow - czyli nadala im ksztalat a pozniej spryskala) i wygladalm jak by moje brwi byly zloscily sie. ciezkomi opisac jak to wyglada ale moze wiesz mniej wiecej o co chodzi- chodz myslalam tez o hennie ale to chyba nic nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Wyrwane włoski odrastają coraz wolniej, a jeżeli uszkodzi się przy tym cebulka, istnieje ryzyko, że włosek w tym miejscu już nie odrośnie, więc precyzyjnie wybieraj te, które chcesz usunąć. 2. Zbyt długie włoski ze środka brwi przycinaj nożyczkami, unikaj ich wyrywania. 3. Po regulacji brwi, schłodź skórę (np. kostką lodu zawiniętą w chusteczkę lub zimną łyżeczką) i posmaruj kremem łagodzącym, aby uniknąć opuchlizny. 4. Do koloryzacji brwi wybieraj środki specjalnie do tego przeznaczone, nigdy nie farbuj brwi farbą do włosów. 5. Regularnie czyść pęsetę – w ten sposób unikniesz ryzyka infekcji, warto też wiedzieć, że zbierający się na niej tłuszcz i włoski obniżają jej skuteczność i powodują wyślizgiwanie się wyrywanych, krótszych brwi. 6. Aby wzmocnić brwi, możesz nakładać na nie odżywkę do rzęs – nawet jeżeli producent o tym nie wspomina, te przyspieszające wzrost i zagęszczające zadziałają tak samo na brwi! 7. Jedną ze skuteczniejszych domowych metod pielęgnacji brwi jest smarowanie ich olejkiem rycynowym (do kupienia w aptece), który odżywia, nabłyszcza i lekko przyciemnia. 8. Jeżeli nakładasz na włosy odżywczą maskę, możesz również delikatnie musnąć brwi – taka porcja pielęgnacji nie zaszkodzi im na pewno, bo wszelkie reguły pielęgnacji fryzury można odnieść również do brwi! 9. O ile zwykły krem brwiom nie zaszkodzi, to unikaj nakładania na nie silnie działających kosmetyków z kwasami, witaminą C, peelingów enzymatycznych, maseczek złuszczających i peel-of. Klasyczny peeling z drobinkami jest natomiast wskazany – delikatny masaż z jego udziałem usunie obumarłe komórki, poprawi mikrokrążenie i dotlenienie cebulek brwi. 10. Brwi, podobnie jak skóra głowy, lubią natomiast maseczki z glinkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze można zmienić kształt brwi makijażem permanentnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×