Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Budujemy  2014

Budujemy dom wymiana wiedzy i dobrych rad

Polecane posty

Gość Budujemy  2014

Cześć właśnie zaczynamy budować dom. Zaczynamy od zera. Jesteśmy na poziomie podłączania energi do działki oraz wykonania zjazdu z drogi krajowej. Chcielibyśmy się dowiedzieć od czego zacząć co jest potrzebne itd. MY również służymy informacją jesli chodzi o nasze poczynania i doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potrzebujecie duużo pieniędzy i nerwów jak postronki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no właśnie dużo pieniędzy tzn ile?:) bo dla jednego dużo to 50 tys:) jesteśmy przygotowani ale obawiam się ze możemy sie przeliczyć. Czy ktoś z was buduje dom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No. Właśnie zaczynam. Chyba braknie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na jakim etapie jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no , 50 tys przy budowie domu to nie jest dużo , niestety :)masz kierownika budowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie nie mowie o sobie że zaczynamy z 50 tysiacami mamy około 150tys i zastanawiamy sie na ile nam to starczy. Bo działka jest nie uzbrojona wiec własnie podłączamy prąd robimy zjad podłaczamy wode a kierownika budowy jeszcze nie mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja KierBuda już mam. Zrobiłem casting na fundamenta. Ofery od 2500 do 6000. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a Ty za ile masz? myślisz ze ta różnica w cenie jest spowodowana umiejętnościami i wiedzą? z kąd w ogóle jesteś?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To oczywiście sama robocizna bez izolacji pionowych i zasypania. Ten który dał najwyższą ofertę był najgłupszy. Gadał bzdury jak mało który ;) Centralna Polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem ,że wodę i prąd doprowadzacie do granic działki ? piszesz ,że zaczynacie od zera - to znaczy ,ze projektu też jeszcze nie macie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ano , o tym kto jest głupszy i dlaczego przekonasz sie podczas robót :) tak jak wszędzie , choć nie zawsze - cena pownna odzwierciedlać jakość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sto km od Warszawy też muszę zrobić casting w takim razie.:p "To oczywiście sama robocizna bez izolacji pionowych i zasypania." o co chodzi bo jestem dziewczyną i nie bardzo się orientuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może ty pisz o podkładach pod makijaż, a ja popiszę o fundamentach. Tak będzie prościej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Projekt już mamy prawie skończony . Główna rura z wodą przechodzi przez naszą działkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O! Ja też około 100 km od wawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to musi być extra uczucie swój własny dom budować:) Wszystko to będzie takie wasze na długie długie dziesięciolecia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Główna rura z wodą przechodzi przez naszą działkę. " To wystarczy ja odkopac, lekko naciac piłka i już macie wode ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie no spokojnie :) aż taka tępa nie jestem . Może nie do końca rozumiem język budowlańców. Bardziej chciałam się dowiedzieć jak to u was wyglada jeśli chodzi o koszty:) np jeśli podłączacie prąd to jak się to odbywa itd:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak uczucie wspaniałe ale ile nerwów to wszystko kosztuje od marca zaczelismy skladac papiery czekamy do tej pory a myslelismy ze w czerwcu juz bedziemy mieli fundamenty a tu dup**a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
budowanie a nwet rozmawainie o tym jak widzisz nie jest takie proste :) bo jest projekt przyłączy i projekt domu , jest projekt zajęcia pasa drogowego i projekt instalaci :) może po prostu napisz jakie czynności wykonaliście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prąd? Wniosek do PGE Rok czekania Przyłącze buduje energetyka w linii ogrodzenia 500 zł opłata przyłączeniowa Od płota do przyszłego budynku - 2400 zł Zawarcie umowy z PGE Powieszenie licznika Włączenie czajnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdyby tak było można to chetnie byśmy tak sobie podprowadzili tą wodą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do budowy , ktorą teraz kończymy , tyle tylko ,ze nie jest to dom mieskzalny za podłaczenie wody zaplaciliśmy 350 zl ,z tym tylko ,że przyłącze mieliśmy na działce , energetyka za wstawienie szafki i doprowadzenie prądu - ale bez podłaczenia do budynku 1650 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do autorki tematu-jaki domek powierzchnia uzytkowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie no bez przesady rok czekania na prąd. U nas sąsiedzi się buduja i w ciagu miesiaca mieli przyłącze.:) Dobrze to tak mamy już wykonany plan zagospodarowania działki. Mamy projekt domu razem z lokalem gastronomicznym już prawie skończony. Dziś mąż pojechał złożyć wniosek o przyłącze enrgetyczne do zakładu. TEraz czekamy na odrolnienie i pozwolenie na budowe ze starostwa. Na tym koniec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
50m2 powierzchnia usługowa i około 160m2 powierzchni domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pytam o ten prad bo z tego co slyszalam te zaklady potrafia naciagac na kasę mówią ze za coś trzeba płacic a to prawnie Ci się nalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ale domu nie chcemy wyszykowac tylko ten lokal zeby potem zarobic na wyszykowanie domu:) chcemy postawic dom z lokalem przykryc to blachodachówką a do środka wejsc tylko do lokalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×