Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość założyć mi stały aparat to mus

chciałam mieć proste zęby, poszłam do ortodontki a ta zdzira mówi, że żeby

Polecane posty

Gość założyć mi stały aparat to mus

założyć mi stały aparat to musi mi wyrwać stałą (prostą) czwórkę! nosz kurwa! boję się jak cholera! :-o nikt nic nie mówil o wyrywaniu zębów!!! co lepsze? wyrwać xzęba (ggzzzz) czy mieć krzywe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erikia
dobry denysta nie wyrywa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alkfdlk
Trzeba wyrwać żeby zrobić miejsce tym zębom które się wyprostują.Lepiej chyba wyrwać niż mieć krzywe.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 100 MATOLOG
CZASEM TRZEBA WYRWAC NAWET KILKA ZEBóW, ALY TE KRZYWE MOGłY SIE WYPROSTOWAC!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość założyć mi stały aparat to mus
to mówisz, że mam iść do innego? chyba bym się zesrała jakby mi miała wyrwać prostego zęba, bo mojej koleżance jak kiedyś dentysta wyrywał zdrowego zęba to jej wyrwał razem z dziąsłem!!! i od tej pory kurwa ten strch mnie paraliżuje!!! , nawet nie wiecie jak sie boję... :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzbkowa
no mi tez chciala usunac 4 czworki :) pdobno najszybciej sie psuja..... z braku miejsca w szczence jedynki zaczynaja robic sie poziome :D od czasu wizyty minal juz ponad rok-aparatu nadal nie mam bo zal mi troche wyrwac bo mojej wady az tak nie widac ale gdybym miala zeby tragiczne to mysle ze zdecydowalabym sie na wyrwanie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość założyć mi stały aparat to mus
ja mam krzywą trójkę, a ta mi chce wyrwać 4. przeciez to będzie widać później!!! jak mam 1 krzywego zęba tylko to przecież nie potrzeba chyba aż tyle miejsca!!! boje się tak dentysty, że szok! :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzbkowa
a beda ci rosly jeszcze jakies zeby czy juz sie wyrznely? mysle ze jesli masz juz 7 to nie ma sensu zakladac aparatu dla jednej 3-ale to tylko moja ocena- z reszta nie wiem jak to wyglada czy bardzo przeszkadza itd- mowisz ze bedzie widac...u mnie koles mial usuniete kly na gorze to pomysl jak wygladal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość założyć mi stały aparat to mus
ok, ale jak mi wyrwie prawą czwórkę, to przeciez zęby mi się przesuną wszystkie w prawo!!!! ja nie chcę wyglądać jak wiśniewski co ma jedynkę na środku. nie ogarniam tego.... ;-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LGG
jest aż tak źle, że gotowa jesteś wyrwać zdrowego zęba ? musisz się liczyć z tym, że z wiekiem i tak możesz stracić któryś z zębów i wtedy pozostałe zaczną się rozsuwać, a jesli już teraz chcesz wyrwać zdrowego zęba :o to nie zostawiasz naturze marginesu na chorobę, że się tak wyrażę. I wtedy to dopiero bedziesz miała luki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość założyć mi stały aparat to mus
no przeraziła mnie ta baba tym wyrywaniem moich prostych zębów............... :-o chyba sobie to odpuszczę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzbkowa
nie koneicznie by sie przesunely- po prostu usuwa 4 i w jej miejsce naprostowuje ssie 3- z jednej str po prostu mialabys mniej zebow:) zgodze sie z tym ze z uplywem czasu zeby i tak sie uloza po swojemu-moj znajomy nosil aparat 4 lata - po roku od zdjecia zabki mu sie lekko poprzesuwaly- fakt bylo to 10 lat temu i moze technologia zakladania aparatow poszla do przodu ale i tak wydaje mi sie ze dla 1 przekrzywionej trojeczki nie ma co wyrywac zdrowego zeba:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość założyć mi stały aparat to mus
no ja mam na razie 18 lat :-o ale przeszkadzam mi ta moja wysunięta 3, chciałabym mieć idelanie proste zęby, ale nie wiem czy takim kosztem jak wyrywanie (i jeszcze to wyrwane dziąsło mojej kumpeli - ile ona się bidna przez to nacierpiała :() ale z 2 strony jak teraz tego nie zrobię to do końca życia będę miała krzywe zęby. co byście zrobiły na moim miejscu!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to będziesz mieć krzywe
nie mogę z Ciebie. Po co od razu na nią zdzira mówisz? Co Ty 7 lat masz? Czy jesteś nienormalna? Wiele moich znajomych miało aparaty i pare z nich miało wyrywane zęby jakos nic im sie nie przesunęło jedynki, dwójki, trójki maja na swoim miejscu! a na dodtaek maja piekny usmiech bez krzywych zębów. To jest ortodonta wie co robi, Jesli mu nie wierzysz idź do innego ale pewnie powie Ci to samo bo co Ty myślisz, że skoro nie masz tam miejsca to co? Jeden ząb ułoży sie na drugim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to będziesz mieć krzywe
czwórka mimo tego jest prosta jest problemem dla 3. Pewnie jest za duza lub wyrosła troszkę na miejscu trójki i tyle. Idz poradz się innego ortodonty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grzbkowa
ja bym zostawila osobiscie- z resztazeby mozna naprostowac w kazdym wieku wiec mozesz zostawic sobie czas na zastanowienie. nie wiem czy jest sens cierpiec :D teraz jestes w takim wieku ze chcesz koniecznie wygladac perfekcyjnie-zeby wloski ubranie figura.... nie mowie ze to zle i lepsze niechlujstwo :D bron boze :D ale jak np zajdziesz w ciaze mozliwe ze bedziesz miala problemy z zebami i wtedy twoje cierpienia pojda na marne:P wszystko zalezy jak ty sie czujesz z ta trojeczka i ile jestes w stanie zaplacic za ten piekny zgryz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość założyć mi stały aparat to mus
no bo wyobraź sobie, że włąśnie od niej wróciłam i napisałam to pod wpływem impulsu. sama jesteś nienormalna, więc tak o mnie nie mów. nie rozumiesz, że się tego boję po prostu>? a Ty tak na mnie reagujesz jakbym Ci coś chamskiego zrobiła, wyluzuj trochę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja noszę stały aparat 3 miechy i miałam 2 górne piątki wyrywane, ale tak trzeba...jest wszystko o.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość only I
Też swego czasu miałam okazję odwiedzićortodontę i przed moim wejściem do gabinetu wychodziła dziewczyna która miała wyrwanych pierwszych 6 zębów z góry.....Podobno im starsza osoba tym większe prawdopodobieństwo że trzeba będzie wyrywac krzywe zęby ..Ja miałam aparat nie stały ale nie polecam...Nosiłam głównie na noc i to co wyprostowało się w nocy przez dzień wracało do stanu poprzedniego..Także chyba lepiej pomęczyć się z aparatem stałym i potemmieć spokój;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość założyć mi stały aparat to mus
ale wiesz.... 5 już tak bardzo nie widać, bo jest dalej, a ja jak patrze w lusterku jakby mi wyrwała tą 4 to przecież to będzie widać, że jej nie mam :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no to będziesz mieć krzywe
nie, napisałam tak o Tobie bo Ty napisałas tak o niej. KONIEC Rozumiem że sie boisz i myslisz że to będzie widać. Otóż nie będzie. Poza tym masz 18 lat załatw to przed pojściem na studia. 1.5 roku i będziesz mieć piekne zęby. Bez powodu by Ci tego zeba nie wyrywała. Ona nie chce co zaszkodzić za tak gruba kasę. Więc jeśli Cię stać zrób to. mam pytanie nosiłaś wczesniej aparat ruchomy czy jak on się tam zwie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość założyć mi stały aparat to mus
dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość założyć mi stały aparat to mus
ja właśnie nosiłam gdzieś w 4 klasie podstawówki, ale on za bardzo nie pomaga. jest tak jak ktoś wcześnej napisał: to co się wyprostuje w nocy - "odprostowuje" się w dzień. to są 3 stówy wyrzucone w błoto, bo widziesz - ja takie coś nosiłam - i po paru latach chcę (i muszę) założyć sobie stały ;-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość założyć mi stały aparat to mus
może na jakieś minimalne skrzywienia u bardzo małych dzieci to zadziała, bo one mają większą "rozciągliwość" zebów jeszcze, ale trudno takiego 10-letniego dzieciaka "zmusić" żeby regularnie go nosiło. chociaż ja nosiłam to w sumie w nocy - to i tak na nic to się nie zdało... moim zdaniem lepiej od razu założyć dzieckowi od razu aparat stały i niech mus się te zęby wyprostują na dobre niż kombinować (tańszą opcją) którą później i tak trzeba poprawiać aparatem stałym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIe trzeba wyrywać. Poprostu sie nie zna. Ja mialam 3 bardzo skrzyawiona noosilam ściagany aparati ząb sie wyprostował. :):):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwqwqw
magdazet - a po co ty masz aparat? przeciez na zdjeciu masz ladne proste zabki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mam taki problem... Mam 21 lat i lekko "skoszoną" dwójkę. Powodem tego jest fakt, że trójka (kieł) za bardzo się rozpanoszył i zajął trochę miejsca, dlatego też mam lekka przerwę między 3 a 4. Mam pytanie, czy taką minimalną wadę, przesunięcie 3 i wyprostowanie 2, można zniwelować w inny sposób niż zakładanie całego górnego mostu na stałe? Słyszałam o takich stałych na 2-3 zęby. Byłabym wdzięczna za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie do końca rozumiem Twoją reakcję, bo jednak takie rzeczy są normalne, przynajmniej mnie się tak wydaje, bo jako dziecko miałam usuwane 4 i 6. Bo mam za dużo zębów a za małą szczękę więc gdzieś one się muszą pomieścić i trzeba zrobić miejsce. Ale mimo usuniętych zębów nie mam prostych, bo uwaga wyrosły mi ósemki i znowu się zęby skrzywiły, czekam na dwie ostatnie, a jak wyrosną to pójdę po aparat do Galerii Uśmiechu. Nie chcę mieć krzywych zębów całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzenia się spełniają_*
słyszałyście, że ludzka szczęka "ewolucyjnie" bardzo się w ostatnich czasach zmieniła, wiele osób ma problem z zębami, które im się po prostu nie mieszczą i rodzi się coraz więcej osób, którym nigdy nie wyrosną ósemki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×