Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość riccccc

Chciałam nazwać córkę imieniem mojej zmarłej mamy, ale....??

Polecane posty

Gość riccccc

Mama zmarła 2 lata temu, byłyśmy bardzo zżyte i jej śmierć potwornie przeżyłam. Mój mąż, któremu również mama zmarła- z moją był bardzo zżyty i bardzo ją kochał. Jestem w 5 m-cu ciąży i dowiedziałam się, że będzie córka, a mam zawsze marzyła o wnuczce. Już jak moja siostra była w ciąży, bardzo pragnęła wnuczki, ale siostra urodziła synka. Teraz ja kiedy jestem w ciąży intensywnie myślę o tym, żeby nazwać córkę imieniem mojej mamy, mąż myślał również o swojej mamie, żeby imię mojej dać na 1, a jego mamy na 2 z tym, że nasze mamy mają starodawne imiona, których teraz się dzieciom nie daje. Moja mama miała na imię Danuta, a matka męża- Józefa. Co o tym myślicie? Wiadomo, że ostateczną decyzję sama podejmę, ale chciałam zobaczyć reakcję na imię Danuta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez chcialam nazwac imieniem zmarlej mamy ,ktorej nagla smierc byla dla mnie najgorszym koszmarem w moim zyciu...Jednak ostatecznie wybralismy inne imie, bardziej dzisiejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wiem, ze chcesz zostawic jakas czastke po mamie ale Danuta Jozefa moze kiedys dziecku sie nie spodobac:(To sa imiona starej daty jednak..szczegolnie Jozefa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Danuta nie ma źle, na pewno nie dawaj na 1 Józefa bo możesz skrzywdzić małą.. nie wiem jak będzie odbierane Danuta za parę lat, czy niezbyt ciotkowato jak teraz np. "Halina"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam mieć na imię Danuta. ... dobrze ze rodzice zrezygnowali. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zły pomysł. Twoje dziecko nie powinno być obarczane waszymi sentymentami. Z drugiej strony akurat Danuta to nie jest jakieś bardzo starodawne czy brzydkie imię. Józefa zaś to tragedia dla dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dlaczego by nie? Jeśli podobają się wam te imiona i chcecie oddać cześć w ten sposób waszym mamom to jak najbardziej. Danuta Józefa, córka będzie się posługiwać w większości sytuacji pierwszym imieniem czyli Danuta ( Danusia, Danka) wiec ja nie widzę problemu ( nawet Danusia Jozia nie jest źle ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja uwazam ze danuta to dobre imie :) a drugiego tak rzadko się używa, że może być Józefa. zależy jak córkę wychowacie - jeżeli jej wytłumaczycie o co chodzi to pewnie będzie z dumą nosiła oba imiona. :) ja mam drugie imie po mojej mamie i to jest dla mnie bardzo ważne. moja mama ma po mojej babci. moj brat po naszym ojcu. nasz syn ma drugie imie po moim męzu :) taka mamy w rodzinie tradycje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nazwij corke tymi imionami, przynajmniej w przedszkolu bedzie tylko jedna, wyjatkowa. Poza tym dzieci chca miec poczucie wiezi z rodzina i dziadkami. Moje dzieci maja imiona po dziadkach, takie starodawne. Jak syn byl w przedszkolu to byl tylko jeden a teraz Antosiow jest pelno. Poza tym dzieci musza miec imiona, ktore kojarza sie z dobrymi i kochanymi ludzmi. A Danuta to ladne imie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śliczne imię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotasrota
Danka to świetne imię!!! A że na drugie Józefa? no i co, nawet jeśli nie za fajne, to przecież dziecko nigdy nie przedstawia się dwoma imionami (w dzienniku szkolnym jest tylko pierwsze) a dorosła już kobieta na pewno je doceni. Moim zdaniem super pomysł. A teksty w stylu: może się jej nie spodoba... kurcze, przecież Magda, Kasia, Ola czy Zosia też się może nie spodobać, co nie? nie przewidzisz tego. A Danuta to imię, które mi osobiście szczerze się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko to nie jest rzecz od oddawania czci zmarłym. To żywa istota, która uwierz mi będzie miała w d***e to, że to są imiona po babciach. Będzie jedynie cierpieć przez takie beznadziejne imiona. Danka jeszcze ok, ale Józefa, co to ma być. A na bierzmowanie weźmie 3 imię i będzie wyglądać jak jakaś stonoga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Danuta to dobre, oryginalne imię. Ja sama mam imię po babci, dla wielu z Was pewnie beznadziejne, bo Leokadia, ale mnie się ono podoba. W szkole mówili na mnie Leośka. Imię nie piętnuje człowieka..., nie wpływa na pewność siebie...., naprawdę chyba trochę za dużą wagę do nich przywiązujecie, baby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie Danuta nie brzmi staromodnie. Moja mama ma właśnie tak na imię. Uważałam to imię zawsze za ładne, z klasą i do tego ponadczasowe. Mój młodszy brat ma bliską koleżankę 17-letnią Danutę, która nie miała dotychczas problemów ze swoim imieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość riccccc
Dziękuję za odpowiedzi. Co do Józefy, to u mnie nie za bardzo wchodzi w grę i postaram się przekonać męża, żeby w ogóle nie dawać drugiego imienia. Myślę o Danusi, ale też nie jakoś obsesyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym na twoim miejscu dala normalne 1 imie a na drugie Danuta. Ewentualnie odwrotnie, ale na pewno bez Jozefy. Danuta nie jest zle, mialam kolezanke o tym imieniu i nie miala z tym problemow, ale sa lepsze imiona, a poza tym to ma byc dziecko, osobna istota a nie hold dla waszych zmarlych matek. Niech ma unikalne w waszej rodzinie imie, a nie po kims.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wybrałabym Jozie śliczne imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mama zmarła jak miałam 17 lat (to było 5 lat temu), ale nigdy przenigdy nie nazwałabym swojej córki jej imieniem (mimo tego, że była mi bardzo bliska) ani syna imieniem ojca (nie żyje od 3 miesięcy). Według mnie dziwnym jest nazywanie dziecka imieniem ku czci zmarłej osoby, to nie będzie dla niem miało żadnego znaczenia po kim jest to imię, a takie upamiętnianie to według mnie trochę fanaberia rodziców, która na siłę chce się jakby pocieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bardzo fajnie z Twojej strony, moja kolezanka tez dala po swojej mamie zmarlej i malutka ma na imie Jadzia, jest jedyna Jadzia jaka znamy w wieku 4 latek ale ja uwazam ze to cudowne. ja bym dala Danusia na pierwsze a Jozefa na drugie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
którzy na siłę chcą* oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja mama miała po babci drugie imię: Regina jakoś nie wyobrażam sobie bym ja takie imię dała mojej córce druga babcia miała na imię Stanisława Nikt nie daje dzieciom takich starych imion bo brzmią idiotycznie: Stanisława, Władysława, Bronisława, Eugenia, Marianna czasami wystarczy usłyszeć imię by wiedzieć że ta pani ma grubo po osiemdziesiątce w metryce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 15:29, tak było do niedawna, obecnie coraz częściej spotykam się z małymi dziewczynkami i chłopcami o takich imionach. To chyba kwestia mody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szanuje pamiec o Twojej matce, ale nie skrzywdzilabym tak dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie widze nic zlego w imieniu Danuta, Danusia, mam nawet przyjaciolke 20+ o takim imieniu, a drugiego i tak sie nigdy nie uzywa, wiec jak dla mnie to nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssława
Jestem przeciwko. Mam drugie imię po babci. Babcia była dobrą kobietą, kochała mnie bardzo i pozytywnie ją wspominam (odeszła 3 lata temu). Ale mimo to nie potrafię polubić tego imienia (jedno z tych "starych", kończące się na -sława). Zawsze, gdy gdziekolwiek muszę podać drugie imię, czuję wstyd :O. Pomijając to, jak niektórzy dokuczali mi w szkole, gdy je poznali. Rozumiem, Autorko, Twoją pamięć o mamie i szanuję to, ale Twoja córka będzie odrębną istotą, która nie musi być naznaczona imieniem, przez które może kiedyś odczuwać przykrości. Nie mówię, że tak na pewno będzie, ale dzieci są okrutne i potrafią dokuczyć z powodu "babciowego" imienia ;). Coby nie było, życzę zdrowia dla Ciebie i małej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
głupoty opowiadasz. u nas na zakończenie roku wyczytywane były drugie imiona, przy niektórych klasa się śmiała zaskoczona ale 5 min. później już nikt o tym nie pamiętał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Danuta starodawne? Moja ciotka tak ma na imię a ma ledwie 38 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat w dzisiejszych czasach stare imiona powracaja. I mnie na placu zabaw sa Anielki i Janinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wejdź sobie na bloga gorny. Tam ktos spisuje imiona nadawane w warszawie. Wsrod imion jest wiele starych. Danusia nie bedzie krzywdząca dla corki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam, że jeżeli chcesz nadać imię po mamie na jej cześć to nazwij Danuta. Mnie osobiście to imię się podoba, jest teraz mało popularne, córeczka będzie miała wyjątkowe imię a Ty na pewno będziesz miała mamę "bliżej" wołając swoją córkę. Zaraz po śmierci mojego taty zaszłam w ciążę, gdyby był chłopak to byłby Mikołaj po dziadku, na pewno. Urodziłam jednak córkę... Z tym drugim imieniem dobrze przemyślcie, raz że Józefa to imię niewdzięczne, takie "odmęskie" a po drugie ogólnie dawanie dwóch imion dziecku nie zawsze jest wygodne... Nie prawda, że w dzienniku szkolnym jest jedno imię, jestem nauczycielem i musimy wpisywać nawet 3 jeżeli jakieś dziecko posiada i na każdym dokumencie widnieją wszystkie imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×