Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

puszysta40

Chirurgiczne leczenie otyłości

Polecane posty

Nie ma tu nikogo kto jest zainteresowany tą metodą? ani nikogo kto już ma jakieś efekty takiego leczenia? To dla mnie ważne, dziś zostałam zakwalifikowana do operacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż ja kiedyś myślałam o takich rzeczach, ale okazało się że da się bez ingerencji lekarza :) A sama w to nie wierzyłam :) Nie wiem czy tu znajdziesz osoby do dyskusji, jedynie o "balonikach" temat gdzieś był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie ma nikogo w podobnej sytuacji.. Neit--> jakie sposoby masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie dieta (nie głodzenie się broń Boże) i więcej ruchu. Jak przestałam wierzyć w diety typu "10 kilo w tydzień" i przestałam się spieszyć jak głupia zaczęłam uczciwie chudnąć. Mam za sobą przeszło 50 kilo straconych więc wiem co mówię :) A jojo kiedyś przerabiałam tyle razy, że policzyć się nie da. Chyba nie ma diety której bym nie próbowała plus cudowne tabletki, zupki i cholera wie co jeszcze. Teraz nawet z "chwilowymi" wyskokami trzymam wagę (no niezupełnie bo jeszcze chcę trochę sadła spalić) i wszystko zmierza w takim kierunku jak powinno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neit gratuluję :) Niestety w moim przypadku nie skutkuje nic :( podjęłam decyzję o ChLO bo nie widzę już innego wyjścia... Kiedy zaczęły się problemy z ciśnieniem zdecydowałam, że dłużej nie ma sensu czekać... waham się tylko jaką metodę wybrać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NEIT- TO ZNACZY STOSUJESZ MZ? zwracasz uwage na ilosc kalorii? ile czasu zajelo Ci zgubienie tych kg graty, dzieki za odp Puszysta, ale to chyba niebezpieczne lepiej sprobowac jeszcze, tak mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Cię broń Boże nie chce straszyć i zniechęcać, ale mam znajomą która jest po takim zabiegu (nie robiła w Polsce) i nic jej to nie dało. Ona jest bliska 200 kilo, zdrowie jej się sypie. Na moje oko to u niej głównie problem w psychice leży i dopóki tego nie ogarnie to nic jej nie pomoże. Nie wiem jak jest w Twoim przypadku, mam szczerą nadzieję, że Ci pomoże. Fajnie by było mieć jakieś wiarygodne źródło informacji, takie które nie będzie nadmiernie reklamowało ani też straszyło. Chociaż pewnie każdy organizm inaczej reaguje. Jak ja takie wyjście rozważałam to szczerze mówiąc bałam się samego zabiegu, po za tym jak czytałam opisy osób to mi wyszło że na diecie (a stosuję bardzo niewielkie obcięcie kcal, około 300 poniżej mojego całkowitego zapotrzebowania więc tyle tych wyrzeczeń co nic) stracę podobnie. Czasem tylko ciężko bywa z silną wolą :) Nie ma w sieci jakiegoś forum typowo o ChLO? Może tam by Ci coś doradzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniaminka---> obcięłam o około 300 kcal :) Ja sporo ćwiczę, wiec u mnie tych kalorii sporo wychodzi. Zwracam uwagę na to co jem, ale zdarzają mi się jakieś "grzeszne posiłki" i to wcale niemałe :) Lubię jeść, nie ma się co oszukiwać. Ciężko mi powiedzieć ile mi zajęło stracenie tego sadła. Pierwsze 30 kilo w jakiś 8 miesięcy zleciało. Potem zmieniło się moje podejście do tego wszystkiego, zaczęło mi zależeć na zachowaniu mięśni i teraz pilnuję żeby nie chudnąć więcej niż max jakieś pół kilo tygodniowo. Tylko że ja mam pewność że te pół kilo to tłuszcz a nie mięśnie czy woda :) No i nie chodzę głodna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co teraz i co teraz
zjadlam dzisiaj duzo za duzo 😭 na szczescie w miare zdrowych i dobrych przy "dietach" rzeczy. ale teraz przed chwila wszamalam jeszcze 120g twarogu na 2och lyzkach jog. nat + posiekany pomidor i cebulla, oraz o! zgrozo, 22 fistaszki , buuu - sie pochlaszcze chyba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam stronę poświęconą otyłości i ChLO,własnie ją przeglądam http://www.otylosc.org/ w moim przypadku nie skutkuje żadna dieta, stosowałam ich wiele, stosowałam lide, meridię, i nic :( myślę, że ChLO to moja ostatnia deska ratunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co teraz i co teraz
Neit to ile teraz wazysz przy jakim wzroscie? i ile kcal dziennie jeszcze (a ile g wegli, bialka i tluszczy? ) - chce zobaczyc proporcje miedzy nimi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co teraz i co teraz
i ile kcal dziennie JESZ*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możecie polecić jakieś kliniki w Polsce, które pomagają w leczeniu? Droga jest taka kuracja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna_magra
Kochani, ja swoje CHLO przeszłam 7 lat temu w Warszawie. Aktualnie jestem już po operacji plastycznej brzucha, ramion i biustu, dzięki pomocy dr Wiesława Pesty, który jest ordynatorem Oddziału Chirurgii Ogólnej i Małoinwazyjnej, Kierownikiem Ośrodka Chirurgicznego Leczenia Otyłości i Chirurgii Metabolicznej w Łęcznej. dr n. med. Wiesław Pesta przyjmuje prywatnie (płatna pierwsza konsultacja do CHLO) w: Warszawa, OBER CLINIC Lublin, ŻAGIEL MED tutaj wykonuje operacje na NFZ ŁĘCZNA / k. Lublina Po utracie wagi możecie zrobić w Łęcznej operacje plastyczne (brzuch, ramiona, biust, uda) na oddziale rekonstrukcji w Łęcznej (na NFZ). Żeby zapisać się w kolejkę na operację plastyczną (terminy nie są długie), należy zarejestrować się w poradni chirurgii plastycznej: Rejestracja główna: 81 752 62 00 lek. Magdalena Bugaj dr n. med. Ryszard Mądry dr n. med. Sergiej Antonov poniedziałek – 12:00 – 14:30 środa – 12:00 - 14:30 czwartek – 12:00 – 14:30 lub skonsultować prywatnie z dr'em Ryszardem Mądrym w Żagiel Med w Lublinie. Szpital jest nowy, na oddziale są małe dwuosobowe sale z łazienkami, personel bardzo miły i profesjonalny. Mnie podczas operacji plastycznych prowadzili dr Sergiej Antonov i dr Ryszard Mądry - fantastyczni, mili, oddani lekarze. Polecam z całego serca, jako wdzięczna pacjentka za nowe życie... Spieszcie się i zapisujcie zanim wprowadzone zostaną jakieś zmiany administracyjne i np będzie trzeba płacić za zabiegi plastyczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
AZ 22 fistaszki? Nic dziwnego, ze ci diety nie ida, skoro masz takie dziecinne podejscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od siebie jeszcze mogę dodać klinikę leczenia otyłości w warszawie, Zajmują się kompleksowym leczeniem otyłości, w sensie, że nie tylko poprzez konsultacje z dietetykiem i bariatrą, ale także interesujące nas leczenie chirurgiczne (balon Orbera, resekcja żołądka), tu więcej info: http://www.odchudzanie.medicover.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Warszawianinka
Moja siostra leczyla sie w luxmed. Moge z czystym sercem polecic, bo wiedze duzo zmian w niej, zarówno fizycznych, jak i w psychice. Zalozyli jej opaske na zolądek. Przed operacją przeszła szereg badań, aby ustalic jej proces metabolizmu, potem ulozyli jej odpowiednia diete oraz można powiedzieć, że uczyli ją wlaściwych nawyków zywieniowych. Po zabiegu, też miała zapewnioną opiekę medyczną, w sensie lekarz, dietetyk i psycholog. Widze efekty, dlatego polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Poziomica
Zgadzam się z tobą, warszawianinka- luxmed jest ok. Pelna profeska. Mialam resekcję żoładka trzy lata temu. Waga spadła mi i nie wrócilła. Musiałam zmienic całkowicie swoje codzienne żywienie, np pić od trzech do pięciu litrow wody dziennie. Na początek radzę ci podjechać do luxmedu do centrum szpitalnej terapi otylosci-tam cię zbadają i powiedzą co dalej. Puszysta40 najwazniejszy jest pierwszy krok, czyli spotkanie ze specjalista, ktory cie oceni i powie ci co dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to prawda operacja to nie wszystko najważniejsze jest to, żebyśmy mieli też opiekę po przeprowadzonej operacji, a takową dostaniemy wlaśnie w LuxMedzie bo oni sie opiekują swoimi pacjentami też po operacji, abyśmy nie powracali do złych nawyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odmienionaJa
Kochane! pamiętajcie, żeby zawsze skonsultować się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek prób odchudzania. Wiadomo że decydując się na "chlo" jest się pod opieką lekarza, ale wszelkie drastyczne diety powinny być skonsultowane z profesjonalista. Zmiana żywienia i sposobu życia musi iść w parze z rozsadkiem. podejmowałam walkę kilka razy z różnymi skutkami i wiem ze droga do zmiany jest cieżka. Leczyłam się u lekarza w luxmedzie, widze że nie tylko ja :) to utwierdza mnei w przekonaniu, że potrafią pomóc ludziom takim jak ja. Bardzo wazna w tym czasie była dla mnie opieka psychologa, teraz pozostaję tylko pod ogólną kontrolą lekarską i trzymam się! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w lux medzie zarówno przed jak i po operacji masz pełną opiekę medyczną, wsparcie lekarza i psychologa jest bardzo ważne zwłaszcza po ciężkich operacjach, najważniejsze że w Lux Medzie otrzymałaś odpowiednią opieke medyczną z której jak widzę jesteś zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy długo się czeka na pierwszą konsultacje w tym luxmedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w przypadku dużej otyłości siłownia nie pomoże, potrzeba popomy medycznej, opaska na żółądek to bardzo dobre roziwazanie, sporo osób poleca Lux Med dlatego warto byłoby skontaktować sie z tą przychodnią, najwazniejsze jest to aby zabieg się udał i abyś sama była zadowolona z przebiegu operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odmienionaJa
ja nie czekałam długo, z tego co pamiętam pierwsza konsultacja była po ok 2 tygodniach od kiedy skontakowałam się z przychodnia lux med. poleciało szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina38
Wiem co to znaczy nie móc spojrzeć na siebie w lustrze. Dlatego tez szukam jakiegos dobrego lekarza. Naprawde luxmed jest taki dobry jak piszecie? Boje sie i trudno mi jest sie zdecydowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam to samo. Dlatego z tego co czytam, pocieszające jest to ze w tym luxmedzie sa psycholodzy. T chyba najwazniejsze zeby przelamac bariere psychiczną. Ja mam z tym największy problem. Żeby iść i się odważyć pokazać komuś jak wyglądam, ile mam tłuszczu, itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
waidomo kazda z Nas chciałaby by być idealna ale ideałow nie ma. Poza tym nie ma się co krępować tylko trzeba szybko działać bo to chodzi o wasze zdrowie, im szybciej tym lepiej dla Was. Lux Med to jedna z tych palcówek która ma dobrą opinię, poza tym szybko zostaniecie zoperowane a to również ma duże znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odmienionaJa
Sabina38, myślę że każdy kto walczy z otyłością ma takie problemy, kompleksy i problem z odbiciem w lustrze. Ale od tego jest psycholog, tak ja pisałam np. w lux med masz opiekę psychologa "z marszu" :). To ważne, pomaga! Pokazuje jak patrzeć na siebie i swoje ciało w inny, bardziej tolerancyjny sposów, jak walczyć ze słabościami i trzymać się celu. Niestety, sama operacja to jedno, dużo tez zależy od ciebie, ale przy profesjonalnej pomocy, wszystko można uzyskać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×