Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziaaak

Chyba dopadła mnie grzybica pochwy, pomocy!

Polecane posty

Mam taki problem.. mianowicie od wczorajszego wieczoru, pojawiły mi się objawy grzybicznego zapalenia pochwy. Nie było żadnego stosunku, jestem dziewicą. Od jakiegoś czasu odczuwałam świąd w tych okolicach, ale byłam przekonana że było to wywołanie niedokładnym ogoleniem miejsc intymnych (myślałam że to od kłujących włosków) ale wczoraj zauważyłam że wargi są mocno zaczerwienione, i straaasznie swędziało. Trzeba dodać, w dzień nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu związanego z tym, tylko na wieczór gdy kładę się do łóżka mnie zaczyna swędzieć. Wszystkie objawy się zgadzają. Miesiączkuje raczej normalnie. Czy to na pewno jest grzybica pochwy? Czy są jakieś domowe sposoby na dosyć szybkie pozbycie się świądu i tego całego zapalenia? Za jakiś czas wyjeżdżam dlatego zależy mi na czasie.. Jakie leki stosować na tego typu przypadłości? Słyszałam o wsadzeniu w pochwę czosnku ponoć skuteczne, ale strasznie się boję i nie odważę się.. Liczę na szybką pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do lekarza po leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie nie za bardzo chciałabym iść do lekarza, wstydzę się, jestem nastolatką. Wiem że to normalna sprawa, ale jakie leki mogę kupić sama bez recepty w aptece coś typu Iladian Direct Plus itp tylko coś co na pewno mi pomoże na owe zapalenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No nie wyglupiaj się, teraz jest tyle skutecznych, szybko działających preparatów. Jeśli zaniedbasz i zapaskudzisz domowymi letodami, to dopiero będziesz miała jazdę. LEKARZ. Chwilową ulgę da Clotrimazorum z apteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli to jest grzybica, to bez antybiotyku się nie obejdzie, a leki dostępne w aptece najwyżej złagodzą chwilowo objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie jutro chyba się zarejestruje do ginekologa, okropnie się boję. Takie dość nietypowe dwa pytania mam, czy przy zakażeniach tego typu konieczne jest siadanie na tzw samolocik u ginekologa? I czy lepiej iść do kobiety czy mężczyzny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no jakoś musi cię lekarz zbadać, a płeć lekarza nie ma znaczenia, jego kompetencje są ważniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko boska, od zawsze boję się tego samolotu, nic tak mnie nie przeraża. Mam nadzieję że będzie dobrze, i że jakoś uda mi się to wyleczyć.. Z tego co się orientuję, może to być wywołane także niedoczynnością tarczycy na którą niestety choruję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wsadzaj czosnku. Idź do ginekologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Matko, tylko sobie tego czosnku nie wsadzaj, bo jak ci tam utknie to dopiero problem i wstyd. Fotel nie jest straszny, przyzwyczajaj sie, bo powinnaś odwiedzac takiego lekarza raz do roku. Przy infekcji, ale na samym początku to ja stosuje Lactovaginal, działa szybko, odbudowuje mikroflore pochwy. Jeśli po kilku dniach nie ma poprawy to ginekolog musi pomóc, a probiotyk przydaje się już po leczeniu właściwym, żeby nie nastąpił nawrót infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem że nie obejdzie się bez ginekologa, nie wsadzę czosnku uważam to za wręcz idiotyczny pomysł.. Jaka jest mniej więcej cena LactoVaginal'u? i czy przetrzymałabym z Nim miesiąc bez infekcji z powodu wyjazdu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba było opalić ,a nie golić..Jak z taką pizą teraz pokazać lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem nastolatką także nie latam po kosmetyczkach itp tylko po to aby ogolić się w miejscach intymnych. Wczoraj wieczorem nie czułam nasilonego świądu, nie było go praktycznie w ogóle. Przeczytałam wczoraj także że duża ilość wit C, też może pomóc, nie wyleczy ale coś tam ma pomóc, tak więc od wczoraj zaczęłam przyjmować wit C, owoce no i w tabletkach. Żeby dostać się do ginekologa będę musiała poczekać jakiś czas z powodu kolejek.. Więc kupię na razie jakieś leki dostępne bez recepty, aby przeżyć jakoś na wyjeździe chyba że uda mi się jeszcze przed wyjazdem udać się do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz ma leczyć a nie patrzeć czy jesteśmy ogolone w tych miejscach czy nie :) Ponadto, przy tym zapaleniu nie jest zalecane golenie, ponieważ może wywołać jeszcze większe podrażnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie, czy mogłabym pozbyć się na około miesiąc świądu, zaczerwienienia itp poprzez Lactovaginal? Czy ta 10-dniowa kuracja pomoże coś? Nie ukrywam że jest to dosyć drogi probiotyk ale czytałam że skuteczny. Ile kuracji trzeba zastosować aby pozbyć się uciążliwych wskazań.. Zadaję takie pytania ponieważ no obawiam się że nie będę mogła przed wyjazdem skonsultować się z ginekologiem, a wyjeżdżam na 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko odczuwasz swiad najbardziej wieczorem i tak jest zawsze przy grzybicy, az zasnac nie mozna nie wkladaj czosnku!! idz do lekarza,bez tego bedziesz miec nawroty lactovaginal nie pomoze jeski juz jest infekcja, ale po wyleczeniu aplikuj go nawet przez miesiac zeby flore odbudowac a na przyszlosc jak sie pojawiaja objawy to czym predzej do lekarza naprawde uwierz mi bo tez kiedys bylam mloda i to mialam i nie pojscie od razu do lekarz a pogorszy objawy, az tak ze nie da sie zyc( myslalam ze sama cos tam kupie w aptece i przejdzie- alenie, myslalam ze zwariuje a lekarka jak zobaczyla jaka juz jest infekcja to mnie opieprzyla ze hej) powinna cie wyslac na posiew z pochwy, czy dodatkowo nie masz bakterii, bo grzybice lekarz latwo pozna, jesli tego nie zrobi to kiepski lekarz, wiem z doswiadczenia co miesiac wracalo, bo dawala leki na oslep bez posiewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie masz czasu isc do lekarza? to cierp a tego dziadostwa bardzoooo ciezko sie pozbyci moze nieleczone nieplodnosc powodowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jak pisały dziewczyny koniecznie udaj się do lekarza, bo jeśli jest to grzybica to środkami bez recepty jej nie wyleczysz. Możesz teraz pomóc sobie stosując clotrimazol i Tantum Rosa. Po leczeniu przeciwgrzybiczym od lekarza zastosuj lactovaginal aby odbudować mikroflorę pochwy i nie mieć problemów w przyszłości. Dodatkowo wprowadź dietę przeciwgrzybiczą, wyeliminuj cukry, wprowadź kefiry. Używaj bawełnianej bielizny. Do podmywania używaj szarego mydła lub laktacydu. Po basenie, saunie itp stosuj probiotyk. Po miesiączce przez minimum 3 dni lactovaginal aby odbudować mikroflorę pochwy. Wiem, że jest tego dużo ale u mnie działa bo od pół roku nie miałam żadnej infekcji, więc myślę, że warto zainwestować w profilaktyke i kurację probiotykową. Tutaj jest fajnie opisana dieta przeciwgrzybicza http://www.lactovaginal.pl/Por(...)zdrowie-intymne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reda6
Autorko, pewnie jak się uprzesz to może i przetrzymasz ten miesiąc bez leczenia ale ja radziłabym ci jednak iść do lekarza. Jesli do gina są bardzo duże kolejki to idź do rodzinnego i powiedz jaka jest sytuacja, powinien ci coś wypisac na recepte. Jesli świąd jest bardzo nasilony to zastosuj provag żel, on ma składniki łagodzące świąd i pieczenie, kojące i nawilżające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beruga
A może poszłabyś do ginekologa prywatnie? Masz taką możliwość? Doraźnie smaruj okolice intymne żelem lacibios femina o pH 4,5 z kwasem mlekowym i chlorheksydyną, który działa przeciwgrzybiczo i antybakteryjnie. Łagodzi też podrażnienia, pieczenie i swędzenie. Nie zawiera SLS, SLES, parabenów, więc nie uczula i nie wysusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę pomóc w zdobyciu recepty na środki antykoncepcyjne - tabletki, plastry, krążki, tabletka po. Tabletka "Po" - recepta na 1 opakowanie - 100zł. Tabletki antykoncepcyjne i pozostałe środki antykoncepcyjne - recepta na 3 opakowania - 120 zł. Recepty są nierefundowane, w cenę recepty wliczona została też koszty wizyty u lekarza. Do kosztów recepty należy doliczyć 10zł kosztów wysyłki listu - polecony priorytet, który wysyłam w ciągu do 2 tygodni od otrzymania pieniędzy na koncie. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: hungry.games@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
iladian jest skuteczny i nie drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ~znawca lekow
tani moze rzeczywiscie jest ale nie wiem czy taki dobry, bo ostatnio trafilam na medyczny blog z bardzo negatywnymi opiniami farmaceutowna temat iladianu, dlatego ja juz nie eksperymentuje tylko biore to, co mam juz sprawdzone, kupuje wiec provag, zywe polskie szczepy, a wiec wszystko czego potrzeba !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamapoli
faktycznie jest tani, ale to nawet nie jest probiotyk!!! a tak się reklamuje. Tzn. ja byłam przekonana że to jest probiotyk-kupiłam go na upławy/chyba po basenie/ zużyłam 2 opakowania i nie było żadnej poprawy.Nabrałam się poprostu.Później wczytałam się w skład i okazało się że illadian to wi.c, wit.e, kwas hialuronowy i inulina/cukier/.Nie ma się co dziwić że nie pomogło. Co tanie to drogie, kupiłam sobie provag 20 kapsułek i uporałam się z upławami.Ale kosztowało to i więcej kasy i czasu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migea
Też czytałam to na blogu o Illadinie DP i nie dziwie się, że niektóre kobiety wręcz oddawały go z reklamacja do aptek, przecież tam nie ma nic w składzie co realnie mogło by pomóc czy na grzybicę czy nawet na odbudowanie flory. Szukałam też czegoś nt Lactovaginalu ale nie było wpisów, tzn że nie ma obietnic bez pokrycia. Oczywiście jest tak jak pisze ktoś powyżej, że on nie leczy grzybicy, bo nie takie jest jego przeznaczenie, to jest probiotyk na odbudowanie flory PO leczeniu ale jest też tak, że zastosowany odpowiednio wcześnie blokuje rozwój bakterii chorobotwórczych. Czasem mam wrażenie, że mylnie pojęte jest znaczenie probiotyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuje w przechodni 3 lata i wiem, że kobiety nie obserwują swojego organizmu i reagują wtedy gdy stan jest poważny. Nie muszę dodawać, że wtedy potrzebne jest "agresywne "leczenie i czas, dużo czasu i cierpliwości. Wystarczy tylko przyglądać sie swojemu ciału i od razu reagować na niepokojące nas objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z wpisem powyżej, dobrze jest reagować od razu, bo często ta szybka reakcja blokuje rozwój infekcji i po kłopocie. A po depilacji czy goleniu możesz smarowac się provag żelem, łagodzi dyskomfort po depilacji właśnie ale też zapobiega powstawaniu infekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o gloeniu okolic intymnycvh slyszalam rozne rzeczy, jedni twierdza ze to jest bardzo higieniczne, a inni ze sprzyja infekcji, ja jestem raczej za ta druga opinia, trzeba bardzo dbac o higiene, uwazac czym sie golimy, kremy musza byc specjalne do tych okolic, a maszynka koniecznie nowa, czysta, specjalne zele do tych msc.po goleniu tez sa przydatne, szczegolnie jesli zawieraja kwas mlekowy, bochronia wtedy przed infekcjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja golę się dokładnie tylko wtedy kiedy idę do ginekologa. Nie robię tego częściej bo później wychodzą mi różne chrostki a skórę mam podrażnioną. Na co dzień tylko skracam włoski, mojemu partnerowi to nie przeszkadza, a mnie tym bardziej. Zawsze po takim zabiegu aplikuje globulkę probiotyku np. lactovaginalu aby uchronić się przed infekcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lactovaginal to środek dobry i sprawdzony ale przy grzybicy nie pomoże, trzeba iść do ginekologa po specjalne leki, mi na świąd czy podrażnienia po goleniu pomaga provag żel, świąd nie zawsze oznacza grzybicę, może być uczulenie, podrażnienie, otarcie itp. najlepiej iść do lekarza i się dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×