Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pregna

ciaza 40 latki czy za pozno :(((((

Polecane posty

Gość pregna

Witam. W tym roku skoncze 40 lat i spodziewam sie pierwszego dziecka (jedynego). Bardzo sie cieszylam do tej pory, wprost szalalam z radosci. Wczesniej zycie mnie nie rozpieszczalo i jakos nie bylo nawet mysli o dziecku, wlasciwej osoby a teraz jest i oboje tego chcielismy. Wszystkie badania sa wzorcowe, ciaza przebiega bez zaklocen(tfu tfu tfu) i raczej lekko ja znosze. Rozwiazanie za 3 miesiace, nakupowalam juz ciuszkow, lozeczko i nage dopadla mnie depresja. 40 lat. Jak dziecko bedzie mialo 10 latek ja bede miala 50!!! Czy to bylo egoistyczne z mojej strony, nieprzemyslane? Strasznie juz kocham tego malucha ale nie wiem czy mialam prawo..... Moze ktos mnie podniesie na duchu....albo do reszty pograzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
Dziekuje :) Ja tak bardzo go kocham, tylko nie chce go skrzywdzic w jakis sposob, chce zeby mial normalne dziecinstwo jak inne dzieci, glupoty chyba gadam.... Jestem zdrowa, bez nalogow, zdrowo sie odzywiam, uprawiam jogging, joge, mam nadzieje ze jeszcze pozyje wystarczajaco dlugo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wymyslaj sobie problemow moja droga. Podsumujmy: jestes dorosla, odpowiedzialna, bo zdecydowalas sie na dziecko z wlasciwa osoba i bedac w stanie je utrzymac i oczekujesz na nie i je kochasz. Nie jestes bezmyslna rozplodowa jalowka, ktora wpadla w wieku lat 22 z przypadkowym kolesiem i pod presja wiejskiej rodziny urodzila nie do konca chcianego potomka. To juz lepiej nie moze byc. A w PL to niestety ewenement, ze ktos mysli tak jak ty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko w polsce kobieta 50 letnia to babcia skazana ma kosciol i sasiadki, w innych krajach to najlepszy do zycia czas, zwalnia sie przed 80....powodzenia, ciesz sie macierzynstwem... Dama man 38 lat i nie wykluczam drugiego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I nie mysl tylko, ze jestes stara! W polskiej opinni moze tak, ale przeciez zjemy do 80 kilku wiec jeszcze i wnukow sie doczekasz! Jestes mloda!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
dziekuje, dziekuje, az mi glupio ze tak sie rozkleilam, dojrzala kobieta! Jakos dzis mnie to dopadlo i od rana nie moglam przestac myslec o moim wieku. Ciesze sie bardzo na to malenstwo, moge zapewnic mu wszystko co potrzeba, wszystko wyglada pieknie tylko czasu nie da sie cofnac...... Moze faktycznie troche przesadzam, mam sklonnosc do martwienia sie na zapas....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana, ja sie ciesze z toba. Sama nie mam dzieci (z wyboru) i wkurza mnie takie beztroskie rodzenie 'bo jakos to bedzie'. Ty jestes inna -- oby wiecej takich matek! Zgadzam sie z poprzednia wypowiedzia -- ze w PL 50 to starosc a gdzie indziej nie. Sama mam 43 i nie czuje sie staro! Jescze tyle do zrobienia! Natomiast rozumiem, jak cie dopadaja watpliwosci, zwlaszcza pod wplywem ogolnego zascianka. Trzymaj sie, jestes wspaniala! Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
Dziekuj****ardzo sie ciesze, ja zawsze chcialam dziecko ale nie bylo wlasciwej osoby i czasu, stabilizacji, nigdy nie chcialam rodzic na kocia lape bo nie wydawalo mi sie wlasciwe dac zycie i nie zapewnic dziecinstwa tamu maluszkowi, che mu poswiecic caly czas, chce zeby bylo szczesliwe.....wlasnie kopnelo z radoscia :))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma sie czego obawiac! tylko cieszyc i jeszcze raz cieszyc:) warto jednak tylko zadbac wydaje mi sie o dobrego lekarza prowadzacego by miec dobra stala opieke:) a tak to trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
Ciesze sie jak nigdy w zyciu.... moze jednak uda mi sie dzis zasnac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I bardzo fajnie:) Radości z maluszka życzę. Sama w pracy mam podobną koleżankę w Twoim wieku i również ma taką sytuację jak Ty- wcześniej nieodpowiedni partnerzy, brak stabilizacji, teraz pojawił się w jej życiu fajny, odpowiedzialny facet i ciąża. Cieszę się razem z nią. Tym bardziej, że nieraz zauważałam, że kiedy coś napomknęłam o swoich dzieciach, ona słuchała tego jakby z żalem, smutkiem, więc tym bardziej się cieszę, że i jej się udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana , gratuluję i najważniejsze,że ty chcesz tego dziecka, a reszta niech zajmie się swoim życiem. Ja urodziłam swoje trzecie dziecko ( nie planowane) jeszcze później od ciebie...wiem ile mam lat , wiem ,że nie wyglądam na 30 -stkę, ale nie czuję się staro , jak na razie mam dużo energii, a dziecko kocham nad życiem..i tak naprawdę to teraz " odżyłam"...Początkowo załamka...ale aborcja nie wchodziła w rachubę...urodziłam..i wychowuję..a gadaniem nie ma co się przejmować, znam dużo kobiet, które w podobnym wieku , a nawet i ciut później urodziły swoje pierwsze dziecko.. Ja dzięki tej ciąży przekonałam się jaką mam " bliską koleżankę" ...cały czas kierowała pod moim adresem niby w żartach głupie teksty, ale jak już urodziłam , to przeszła samą siebie..zadzwoniła i zapytała czy wiem ile mam lat i ile będę miała jak dziecko skończy 20 lat...że będę stara , a właściwie to już jestem stara...żałuję,że wtedy jej nie wypaliłam,że nie moja wina,że mimo,że jest młodsza ode mnie to boryka się od kilku lat menopauzą,że ma ze 70 kg nadwagi i nie może się schylić ..zwykła zazdrość..moja ciąża wzorcowa , poród lekki i szybki , dziecko zdrowe, po porodzie nikt nie musiał mi pomagać, nigdy nie skarżyłam się na nic...a to innych boli...a taka "głęboko "wierząca.. z niej osoba..czyli , co powinnam była usunąć?Na szczęście już nie jest moją " bliską" koleżanką..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana ja urodziłam w wieku 39 lat, Powodzenia i głowa do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za późno to jest po menopauzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja kolezanka ma 38 lat i wlasnie urodzila blizniaki miesiac temu :) trzymam kciuki za Ciebie i maluszka :* I NIE JESTES STARA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
Dziekuje za wszystkie wpisy :)) spodziewalam sie ze bedzie kilka wyrzucajacych mi moj wiek a tu tylko pozytywne myslenie!!! Dziekuje, kobietki :)))))) Pomoglo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powodzenia :) po prostu ciesz się tym stanem i nie patrz na metryki. A po porodzie dbaj o siebie i będzie dobrze :) moja teściowa miała 39 lat kiedy urodziła jedyne dziecko z tym, że ona o siebie raczej nie dbała i wyglądała w pewnym momencie jak babcia a nie matka co dziecku przeszkadzało. Ale Ty autorko pewnie będziesz fajna, świadoma mama do tego dbając bardziej o siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przejmuj sie :) przynajmniej będziesz dojrzałą mamą, która będzie mogła się poświęcić dziecku w pełni a nie mamą 18latką, która podrzuca dziecko wszystkim dookoła ,bo sama ma inne sprawy na głowie. Też znam kilka kobiet, które urodziły w późnym wieku min. jedna urodziła w wieku 44 lat i mam wrażenie,że to dziecko ją odmłodziło. Wygląda nadal świetnie i nikt nie zarzuciłby jej,że to wnuk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla młodych ludzi to nie jest nic szokującego, mam wrażenie,że to raczej kobiety po 60tce i starsze szokuje to,że 40latka może zostać mamą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Roznie moze byc, moja mama do 46 r.z. byla zdrowa, aktywna, nawet sama chciala dziecko w wieku 45 lat, ale dobrze ze sie nie zdecydowala, bo teraz w wieku 50 lat jest juz po nieudanej operacji kregoslupa, nieudanym leczeniu, ledwo chodzi, ma wahania cisnienia, przeszla przedzawal., ujawnila sie miazdzyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
Przykro mi z powodu Twojej mamy ale akurat ten przypadek mnie nie przekonuje. Znam wiele kobiet mlodszych ode mnie w gorszej kondycji fizycznej, niezaleznie od wieku zdarzaja sie choroby albo urazy itd. Ciesze sie ze jestem w ciazy :)))) Kupilam fotelik samochodowy wczoraj, cudo :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
Dzieki za fotke, Halle Berry wyglada wogole fajnie, pasuje jej ten maluch :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a Twoja ciąże prowadzi jakiś dobry lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
Tak, chodze prywatnie. Tylko zastanawiam sie nad skanem, lekarz zrobil wszystkie badania, regularnie pobieraja mi krew, mocz, waga, cisnienie, itp ale mialam tylko 2 skany do tej pory. Lekarz stwierdzil ze ciaza przebiega bez zadnych problemow wiec nie trzeba wiecej, osluchuje serduszko przy kazej wizycie ;)) A ja bym chciala widziec malego czesciej, uspokaja mnie to.... Uprzec sie na kolejny czy nie ma sensu przesadzac..... Ale czy mozna wogole mowic o przesadzaniu w ciazy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla swietego spokoju warto zrobic wszystko:) naprawde:) by pozniej nie miec do siebie zadnych pretensji :) chociaz na pewno jest wszystko dobrze! no tak lepiej prywatnie isc i miec pewnosc ze powaznie i dobrze potraktuja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
No i niepotrzebnie naczytalam sie wpisow na roznych forach, tyle dzieci rodzi sie martwych albo umiera w lonie matki :(( I to mlode dziewczyny, 29 -30 lat pisaly, zdrowe, bez nalogow, straszne :((( Od dzis ze szczegolna uwaga monitoruje ruchy malego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie zapuszczaj sie i nie bedziesz czuła sie staro a wrecz przeciwnie bedziesz młodą mamą , tylko prosze nie zapuszczaj się waga ma byc idealna i to wystarczy zeby być młodym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pregna
No waga zawsze byla idealna, 1h joggingu dziennie pomagala :) ale teraz tyje w strasznym tempie niestety, nic nie cwicze i nie jestem na zadnej diecie bo nie chce zeby malemu czegos zabraklo. Nie obzeram sie takze, pizza 1 na miesiac to max, nie jem slodyczy ale jednak tyje, taka chyba ta moja ciaza. Najwazniejsze zeby urodzil sie zdrowy a potem powrot na bieznie i powinno byc ok, mam nadzieje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pierwsze dziecko urodzilam 39 l. drugie 43. dzieci zdrowe planowane kochane i szczesliwe. nikt nie patrzy na mnie krzywo,nie nazywa babcią. u nas w grupie w szkole sa matki starsze ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×