Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pani_puchatkowa1

Cilest wycofany - co robić??

Polecane posty

Gość pani_puchatkowa1

Dzisiaj poszłam z receptą po Cilest. Okazało się, że wycofany, a pojutrze muszę wziąć tabletkę. Jutro Boże Ciało i oczyiwście nie ma wizyt u lekarza, bo ŚWIĘTO KOŚCIELNE (f**k logic). Co mam zrobić w takiej sytuacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani_puchatkowa1
http://www.gif.gov.pl/rep/gif/pdf-y/WC/2013/WC_2013-05-28-029.pdf Tu jest oświadczenie na ten temat. Ja też biorę Cilest od kilku lat i nie miałam przy nim żadnych problemów. Wycofana jest tylko jedna partia,więc podejrzewam,że lek wróci na rynek, tylko co ja mam zrobić, jak muszę wziąć tabletkę już pojutrze?? Nawet nie chodzi o to, że nie mogę się przerzucić z chłopakiem na gumki (chociaż to żadna przyjemność), ale boję się totalnego rozregulowania hormonów,a teraz mam naprawdę trudny czas i nie chcę jeszcze dodatkowych ciosów od własnego organizmu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam dokładnie ten sam problem :/ W piątek rano spróbuję dostać się na wizytę w szpitalu ginekologicznym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinaaaaaaaaa
Dziewczyny dziś pół dnia szukałam w innych aptekach w moim i sąsiednim mieście.. wszystko wycofane. Poradzili mi udać się do ginekologa dyżurującego (ponieważ pracuje do 18 dopiero wieczorem byłam w stanie załatwić sprawę), który przepisze mi np. yaz. Lekarz stwierdził, że tego nie zrobi ponieważ to i tak rozreguluje mi cykl i będę się musiała zabezpieczać więc PO CO. Takim oto sposobem musze wziąć dziś pierwsza tabletkę, której nie mam i własnie mam po całym układaniu sobie co do dnia miesiączki itd :) WOW SUPER DZIEŃ... PS: Dziękuje, że w końcu mogłam wylać gdzieś moje dzisiejsze złości na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też mam ten problem, co prawda mi dziś sprzedano opakowanie ale z serii ktora jest na liscie wycofanych i zupelnie nie wiem czy powinnam brać tą tabletke :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani_puchatkowa1
Paulina - czyli nie ma sensu iść do ginekologa,bo i tak nic nie przepisze? Żadnego substytutu? Cholera, świetnie, już czekam na wyrazy wdzięczności mojego organizmu... Też jestem zła, zwłaszcza, że czasu mało, a tu jeszcze święto się trafiło ;/ I co robicie? Po prostu z konieczności przerywacie tabletki? gość: jeśli masz opakowanie z wadliwej serii to lepiej nie ryzykuj, nie opłaca się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinaaaaaaaaa
pani_puchatkowa1 - nie wiem jak Twój ginekolog ale u mnie wyglada sprawa tak: rejestruje się na około za 2 tyg, potem czekam na wyniki badan około 3 tyg. Dyżurny ginekolog (tak jak wspominałam) nie chciał mi zapisać jakiś nowych zastępczych bo mówi, że to nie ma sensu.. :/ Więc dziewczyny.... pozostaje nam zrobić przerwę i wzajemnie liczyć na to, że nie zostaniemy mamusiami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani_puchatkowa1
Porażka!!!!!! Naprawdę, jeszcze tego mi brakowało. Może szczęście w nieszczęściu jest takie, że o wadliwej partii dowiedziałyśmy się PRZED wzięciem tabletek. Cóż, jeszcze nigdy nie robiłam sobie przerwy, nie mam pojęcia, jak moje ciałlo zareaguje... ale teraz będę paranoidalnie unikać seksu, już mi smutno z tego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinaaaaaaaaa
Mam to samo.. boję się jak to wszystko zadziała bo cilest biorę już prawie 2 lata... Masz rację pani_puchatkowa1 mamy szczęście w nieszczęściu, że chociaż zostałyśmy poinformowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 297
A ja wzięłam już 18 tabletkę z wadliwej serii, i co teraz? Możliwe,że jestem w ciąży? O co tu chodzi? Są szkodliwe czy po prostu nie mają działania antykoncepcyjnego? Prosimy o wypowiedz jakiegoś ginekologa!! Gdziekolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama297
No ładne kwiatki. Ale coś mi tu nie pasuje: jak wzięłam pierwszą tabletką, to plamienia się skończzyły, tak jak zawsze. Dziwne,bo zawsze tak było, jak by to było jakieś nie działająco to bym coś zauważyła. Jakiś śluz jak to przy płodnych dniach, a tu nic tzn. tak jak zawsze. Od wczoraj, jak się dowiedziałam o tych wycofaniach a jeszcze ni ssię numer serii zgadza , to mnie w podbrzuszu ciśnie, jakaś nerwówka? A tak poza tym w czas się kapnęli. Ile już one w aptece stały, zdążyłam kupić i zjeść 18 sztuk. I dopiero, pobudka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinaaaaaaaaa
Wydaje mi się, że Twoje tabletki będą jeszcze ok ale lepiej idź do apteki z tymi tabletkami i pudełeczkiem i sie zapytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej a mi pani w apece powiedziała, że one zostały cofnięte do badan wiec to nie jest na sto procent pewne ze byly nieskuteczne, tez mi sie zgadza numer serii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cileścianka przestraszona
Dziewczyny-możecie podac numery wadliwej partii?Wiem,że są podane w załączniku ale nie mogę tego otworzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cileścianka przestraszona
Już doczytałam.Ja też mam wadliwą partię.W domu mam 4 opakowania,bo kupuje jednorazowo co pół roku.Muszę iśc do ginekologa po inne tabsy.Ale jestem wściekła.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ByeByeCilest
Dziewczyny, pędem do ginekologa. Cilest był dla mnie doskonały, zapobiegał ale i poprawiła mi się cera, miesiączki przestały być katorgą. Mi udało się dostać już wczoraj na wizytę i żałujcie że tego nie widziałyście - kopara mi opadła przy badaniu usg. To była moja 3 tabletka z nowego blistra, stosunek był w poniedziałek. I co? Pani ginekolog mówi, że JAJNIK ZDĄŻYŁ ODBLOKOWAĆ OWULACJĘ. Mam wadliwą partię, tylko skąd mogłam o tym wiedzieć? Mówiła mi też że działanie może być oczywiście zaburzone, bo chodzi o rozpuszczalność substancji czynnej. Dostałam paskudne escapelle, i teraz znowu czekanie na kolejny NORMALNY okres, jaka to radość z seksu... Dostałam też nowe tabletki, ale na ich przyjęcie poczekam pewnie milion lat świetlnych. Co więcej, byłam w tym dniu 6 PACJENTKĄ z furią i strachem o Cilest. Niech się ogarną i wypłacą jakieś odszkodowania, bo to zakrawa o żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ByeByeCilest
Dziewczyny, pędem do ginekologa. Cilest był dla mnie doskonały, zapobiegał ale i poprawiła mi się cera, miesiączki przestały być katorgą. Mi udało się dostać już wczoraj na wizytę i żałujcie że tego nie widziałyście - kopara mi opadła przy badaniu usg. To była moja 3 tabletka z nowego blistra, stosunek był w poniedziałek. I co? Pani ginekolog mówi, że JAJNIK ZDĄŻYŁ ODBLOKOWAĆ OWULACJĘ. Mam wadliwą partię, tylko skąd mogłam o tym wiedzieć? Mówiła mi też że działanie może być oczywiście zaburzone, bo chodzi o rozpuszczalność substancji czynnej. Dostałam paskudne escapelle, i teraz znowu czekanie na kolejny NORMALNY okres, jaka to radość z seksu... Dostałam też nowe tabletki, ale na ich przyjęcie poczekam pewnie milion lat świetlnych. Co więcej, byłam w tym dniu 6 PACJENTKĄ z furią i strachem o Cilest. Niech się ogarną i wypłacą jakieś odszkodowania, bo to zakrawa o żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny nie panikujmy, to nie jest tak że każde opakowanie bylo nieskuteczne, poprostu cos sie niezgadzalo w wynikach i cofneli wszystkie nowe partie dla bezpieczeństwa.moje ostatnie opakowanie tez bylo z cofnietej partii, mimo to dostalam normalnie krwawienir, to ktore biore rowniez ale nie przerywam, jutro skonsultuje sie z gine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny nie panikujmy, to nie jest tak że każde opakowanie bylo nieskuteczne, poprostu cos sie niezgadzalo w wynikach i cofneli wszystkie nowe partie dla bezpieczeństwa.moje ostatnie opakowanie tez bylo z cofnietej partii, mimo to dostalam normalnie krwawienir, to ktore biore rowniez ale nie przerywam, jutro skonsultuje sie z gine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, pędem do ginekologa. Cilest był dla mnie doskonały, zapobiegał ale i poprawiła mi się cera, miesiączki przestały być katorgą. Mi udało się dostać już wczoraj na wizytę i żałujcie że tego nie widziałyście - kopara mi opadła przy badaniu usg. To była moja 3 tabletka z nowego blistra, stosunek był w poniedziałek. I co? Pani ginekolog mówi, że JAJNIK ZDĄŻYŁ ODBLOKOWAĆ OWULACJĘ. Mam wadliwą partię, tylko skąd mogłam o tym wiedzieć? Mówiła mi też że działanie może być oczywiście zaburzone, bo chodzi o rozpuszczalność substancji czynnej. Dostałam paskudne escapelle, i teraz znowu czekanie na kolejny NORMALNY okres, jaka to radość z seksu... Dostałam też nowe tabletki, ale na ich przyjęcie poczekam pewnie milion lat świetlnych. Co więcej, byłam w tym dniu 6 PACJENTKĄ z furią i strachem o Cilest. Niech się ogarną i wypłacą jakieś odszkodowania, bo to zakrawa o żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam, skopiowało mi parę razy wiadomość. Jasna sprawa - spokój przede wszystkim. Ale bądźcie ostrożne, serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alleluja cieszmy się
Skaczcie do łóżeczka i płodźcie bez starchu - sa juz roczne urlopy macierzyńskie. Mam nadzieję, że wszytskim uda się zaciążyć :) mua mua!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest smieszne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIE siejcie PANIKI!!! tu chodzi o leki! wiec jezeli cokolwiek odbiega choc minimalnie od normy musi zostac wstrzymane i przebadane raz jeszcze! nigdzie nie pisze, ze sa nieskuteczne czy tez ze zagrazaja zdrowiu czy zyciu! wiec skonczcie panikowac :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keaghggg
Wybacz, ale w kwestii zdrowia i niechcianej ciąży lepiej spanikować na zapas - podejrzewam, że konsekwencje niepotrzebnej paniki są znacznie mniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama297
Cileścianka- masz jeszcze 4 wadliwe opakowania to ile zjadłaś do tej pory tych wadliwych? Jak się czułaś, okres normalnie? Nie wściekaj się apteki podobno przyjmują zwroty tych tabletek, oczywiście z paragonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja się boję, ze nie byłam w pełni zabezpieczona... A teraz kończy mi się przerwa i w czasie przerwy odbyłam stosunek, boję się, bo teraz musze wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania i nie wiem czy Cilest czy inny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale moje opakowanie nie było z tej wadliwej serii (przynajmniej ostatnie, wcześniejsze nie wiem, bo już wyrzuciłam puste opakowania) więc moze nie jest tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jednak jest z wadliwej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a na jak długo w związku z zaistniałą sytuacją robicie sobie przerwę? Ja oczywiście chuchając na zimne zrobiłam test ciążowy - na szczęscie negatywny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×