Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Credere

CO CHRZEŚCIJAŃSKA BIBLIA MÓWI O BOŻYM NARODZENIU

Polecane posty

Gość Credere

Jesteście wszyscy katolikami. Ale czy ktokolwiek z was zastanawiał się kiedykolwiek nad tym, że w księdze, KTÓRA POWINNA BYC PRZECIEŻ WASZYM WYKŁADNIKIEM WIARY, Biblii, nie ma nic na temat obchodzenia świąt Bożego Narodzenia? Nie ma takiego nakazu,. Co więcej, nie należy tego rodzaju święta obchodzić.... Biblia nie podaje daty narodzin Jezusa ani nic nie wspomina o obchodzeniu jego urodzin. Cyclopedia pod redakcją McClintocka i Stronga wyjaśnia: „Obchody Bożego Narodzenia nie zostały nakazane przez Boga, nie mają też oparcia w NT [Nowym Testamencie]”. Przeanalizowanie historii Bożego Narodzenia ujawnia jego pogańskie pochodzenie. Z Biblii wynika, że jeśli ktoś wielbi Boga w sposób, którego On nie aprobuje, to w gruncie rzeczy Mu uwłacza (Wyjścia 32:5-7).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Credere
Historia zwyczajów bożonarodzeniowych 1. Świętowanie urodzin Jezusa: „Pierwsi chrześcijanie nie czcili rocznicy Jego narodzin, gdyż uważali świętowanie czyichkolwiek urodzin za obyczaj pogański” (The World Book Encyclopedia). 2. Dzień 25 grudnia: Nie ma dowodów, że jest to dzień narodzin Jezusa. Przywódcom kościelnym chodziło prawdopodobnie o to, by dopasować tę datę do rzymskiego pogańskiego święta obchodzonego w okresie przesilenia zimowego. 3. Obdarowywanie się, biesiadowanie, zabawy: W pewnej encyklopedii czytamy: „Wiele wesołych praktyk towarzyszących Bożemu Narodzeniu było wzorowanych na Saturnaliach, rzymskim święcie obchodzonym w połowie grudnia. Zapożyczono z niego na przykład wystawne ucztowanie, obdarowywanie się prezentami i palenie świec” (The Encyclopedia Americana). A encyklopedia Britannica — edycja polska zauważa, że „podczas ich trwania zawieszano wszelką pracę i interesy”. 4. Świąteczne lampki: Jak podaje pewne dzieło, aby uczcić przesilenie zimowe i przepędzić złe duchy, w Europie domy dodatkowo „oświetlano i dekorowano gałązkami wiecznie zielonych roślin” (The Encyclopedia of Religion). 5. Jemioła, ostrokrzew: „Druidzi przypisywali magiczne właściwości zwłaszcza jemiole. Wiecznie zielony ostrokrzew był czczony jako zwiastun powrotu słońca” (The Encyclopedia Americana). 6. Choinka: „Występujący wśród pogańskich narodów Europy kult drzew przetrwał po przyjęciu przez nie chrześcijaństwa”. Kult ten zachował się między innymi w „tradycji ustawiania choinki przy wejściu lub we wnętrzu domu podczas wakacji zimowych”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Credere
I z kolejnych źródeł, Wikipedia: W książce poświęconej początkom różnych popularnych zwyczajów napisano: „Brzmi to wręcz niewiarygodnie, ale jest udowodnionym faktem, że przez pierwsze trzysta lat istnienia chrześcijaństwa nie obchodzono Bożego Narodzenia i nawet nie interesowano się datą urodzin Jezusa” (Maria Ziółkowska, Szczodry wieczór,szczodry dzień).[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesteście wszyscy katolikami. Ale czy ktokolwiek z was zastanawiał się kiedykolwiek nad tym, że w księdze,xxNie wszyscy jesteśmy katolikami. Ze statystyk kk wynika, że tylko niecałe 40% Polaków chodzi do kościołą co niedzielę i tylko część z nich przyjmuje komunię.A więc to są katolicy a reszta, mimo chrztu, katolikami nie jest bo nie spełniają podstawowych założeń wiary katolickiej.Co do Świąt Bożego Narodzenia.Kk po prostu zawłaszczył sobie święta obchodzone przez pogan i dlatego, podobnie jak Wielkanoc te święta istnieją w tym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Credere
W dziele The Christmas Encyclopedia czytamy: ˌˌDzień 25 grudnia wybrano nie na podstawie informacji biblijnych, lecz ze względu na rzymskie święta, które obchodzono pod koniec rokuˈˈ, kiedy to na półkuli północnej następuje przesilenie zimowe. Urządzano wtedy Saturnalia (ku czci Saturna – boga rolnictwa) oraz ˌˌpołączone święta dwóch bóstw słońca: rzymskiego Sola i perskiego Mitryˈˈ. Narodziny obu bogów świętowano właśnie 25 grudnia, na który to dzień według kalendarza juliańskiego przypadało przesilenie zimowe. Te pogańskie święta zaczęto ˌˌchrystianizowaćˈˈ w roku 350, gdy papież Juliusz I ogłosił 25 grudnia dniem narodzin Chrystusa. ˌˌObchody Bożego Narodzenia stopniowo wzbogacały się o inne obrzędy związane z przesileniem lub je zastępowałyˈˈ – napisano w dziele Encyclopedia of Religion. ˌˌWizerunek słońca coraz częściej był wykorzystywany jako symbol wskrzeszonego Chrystusa, a tarczę słoneczną w postaci nimbu (...) zaczęto umieszczać nad głowami chrześcijańskich świętychˈˈ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisałem to powyżej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra , a gdzie w Nowym Testamencie jest napisane że Jezus zabrania obchodzenia swoich urodzin ? To co nie jest zakazane jest dozwolone . Więcej , powiedział ,,Co ustanowicie na Ziemi będzie ustanowione w Niebie " Tak że proponuję Wam znaleźć sobie inny dylemat do roztrząsań :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Credere
No właśnie Shatyn, cenna informacja. Nie jesteśmy wszyscy, rzecz jasna, katolikami, ale ci, którzy się nimi nazywają, tak naprawdę, w większości /sic!/ nic na temat własnej religii nie umieją powiedzieć. Religia katolicka jest tak bardzo przesiąknięta jarmarcznym pogaństwem, że Boga prawdziwego na pewno tam nie ma. Bóg ten nie toleruje, aby czcić go przy pomocy pogańskich zwyczajów wymyślonych sprytnie przez Szatana i jego demonów. Szatan i jego poplecznicy wcale nie muszą być tylko tam, gdzie sekty satanistyczne i wszelkie patologiczne zwyrodnienia. On rządzi wielkimi religiami tego swiata, by się przeciwstawić prawdziwemu Bogu, by odciągnąć ludzi od niego. I używa do tego wszystkich srodkow pod postacią świecidełek, które przyciągają oczy, prezentów, spotkan rodzinnych, całej tej przesadnej komercji na pokaz. A gdzie w tym wszystkim Bóg???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie Shatyn, cenna informacja. Nie jesteśmy wszyscy, rzecz jasna, katolikami, ale ci, którzy się nimi nazywają, tak naprawdę, w większości /sic!/ nic na temat własnej religii nie umieją powiedzieć.xxDokładnie tak.Czasami więcej wiedza niewierzący na temat religii katolickiej/chrześcijańskiej, niż jej wyznawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do reszt nie będe się wypowiadał bo jako ateista nie wierze w Szatanów, Bogów, Demonów itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Credere
URODZINY: Biblia donosi jedynie o dwóch ludziach, którzy świętowali swe urodziny — byli nimi egipski faraon (XVIII w. p.n.e.) i Herod Antypas (I w. n.e.). Obaj urządzili z tej okazji wystawną ucztę i rozdawali zaszczyty, obaj też w czasie jej trwania wydali wyrok śmierci: pierwszy rozkazał ściąć głowę przełożonemu piekarzy, a drugi — Janowi Chrzcicielowi (Rdz 40:18-22; 41:13; Mt 14:6-11; Mk 6:21-28).Opisane więc zostały te 2, niechlubne przypadki. Po powstaniu chrystianizmu pogląd na uroczystości urodzinowe ani trochę się nie zmienił. Nakazując uczniom: „Czyńcie to na moją pamiątkę”, Jezus ustanowił obchody rocznicy swej śmierci, a nie narodzin (Łk 22:19). Skoro pierwsi chrześcijanie nie świętowali urodzin swego Wybawcy, tym bardziej nie obchodzili własnych. Historyk August Neander napisał: „W tym okresie wszelka myśl o świętowaniu urodzin była chrześcijanom zupełnie obca” (Allgemeine Geschichte der christlichen Religion und Kirche, 1842, t. 1, s. 518). „Orygenes [III w. n.e.] (...) twierdzi, że ‚żadna ze świętych osób wymienionych w Piśmie Świętym nie urządzała uczty ani przyjęcia z okazji swych urodzin. Tylko grzesznicy (tacy jak faraon i Herod) hucznie święcili dzień, w którym pojawili się na tym padole’” (The Catholic Encyclopedia, 1913, t. X, s. 709).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Credere
Shatyn, szanuję opinię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Credere
Pulchny, pokaż mi fragmet w Biblii, gdzie napisane jest: Co ustanowicie na Ziemi będzie ustanowione w Niebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Credere
Bo serio...być może jest, ale nie pamiętam czegos takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Credere
Achhh, chodzi o werset z Mateusza 16:9. Ale nie myślisz chyba, że chodzi o to, że co człowiek wymysla sobie, to Bóg w niebie się do tego przystosowuje??? Byłoby to czystym absurdem. Czlowiek wymyslil sobie np. Swiatowy Dzien Aids, Dzien Chłopaka, Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją, Dzień Pamięci o Holocauście, Międzynarodowy Dzień Romów, Dzień Służby Zdrowia, Światowy Dzień Osób z Chorobą Parkinsona, Dzień Radia. Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem, Międzynarodowy Dzień Lotnictwa i Kosmonautyki... itp., itd. Na każdy dzień znajdzie się jakieś święto, mniej lub bardziej absurdalne :-D :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Credere
Wypowiedź z Mateusza 16:19 można, w zgodzie z zasadami gramatyki greckiej, oddać następująco: „Cokolwiek byś związał na ziemi, będzie to rzecz związana [czyli: uprzednio związana] w niebiosach, a cokolwiek byś rozwiązał na ziemi, będzie to rzecz rozwiązana [czyli: uprzednio rozwiązana] w niebiosach”. W Czterech Ewangeliach — współczesnym przekładzie z języka greckiego (Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne, Warszawa 1978) werset ten brzmi tak: „Będziesz zabraniał tego, czego Bóg zabrania i pozwalał na to, na co Bóg pozwala”. Znawca greki Robert Young w swoim dosłownym przekładzie oddał ten fragment następująco: „Cokolwiek byś związał na ziemi, powinno to już być związane w niebiosach, a cokolwiek byś rozwiązał na ziemi, powinno to już być rozwiązane w niebiosach”. Z innych wersetów wyraźnie wynika, że Głową zboru chrześcijańskiego jest wskrzeszony Jezus, toteż obietnica dana Piotrowi nie może oznaczać, iż to apostoł miał dyktować niebu, co powinno lub nie powinno zostać rozwiązane. Piotr raczej miał być narzędziem nieba do otwierania, czyli rozwiązywania, rzeczy już ustalonych (1Ko 11:3; Ef 4:15, 16; 5:23; Kol 2:8-10).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co ? Czy Ty myślisz że ja teologiem chrześcijańskim jestem ? Czy sądzisz że znalezienie jednego czy dwóch wersów cokolwiek zmieni . Zależy Ci to znajdź . A, Ty myślisz że mnie ośmieszysz bo jako wierzący nie znam Pisma Świętego na wyrywki z uwzględnieniem Ksiąg , Rozdziałów i Wersów . Normalnemu katolikowi wystarczy że uczą tego na religii . Jest zalecenie żeby Pismo Święte czytać i rozważać ale nie ma obowiązku uczenia się go na pamięć . Koniecznie musisz znać w czyjej Ewangelii to jest -poszukaj . To co tu cytujesz to każdy bezproblemowo znajdzie w 5 minut . Chcesz mnie zniszczyć to pokaż klasę i udowodnij że tego tam nie ma . Druga sprawa . Czemu to pytanie nie padło od razu , tylko dopiero po tym jak kol. Shatyn odszedł z topiku . Nie koniecznie się z nim zgadzam ale jeśli to nie problem to on też żadnego źródła nie ukazał . Czy to ja mam udowodnić czy mam rację wierząc , czy Ty odrzucając moje wartości . Co do terminów Świąt to Kościół nie zaprzecza że pokrywają się terminowo ze Swiętami pogańskimi bo niby jak to miałoby być możliwe przy ilości pogańskich bóstw i związanym z nim ilości okazji do świętowania . Ty mnie nie przekonasz , ja Ciebie nie zamierzam bo i poco . Wesołych Świąt Bożego Narodzenia życzę niezależnie od tego jak je interpretujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie" (Mt 16,19) istniała w Izraelu instytucja "szaliah". Nie ma ona odpowiednika w naszych instytucjach prawnych. "Szaliah" było to pełnomocnictwo absolutne; dokonania takiego pełnomocnika ipso facto uznawane były za akty samego mocodawcy i nie wymagały już żadnego potwierdzenia ani ratyfikacji. Jeśli taki pełnomocnik podjął decyzję, mocodawca nie mógł już jej w żaden sposób unieważnić. Przypomnijmy sobie, że kiedy Eliezer wybrał Izaakowi żonę, ani on, ani Rebeka nie mieli cienia wątpliwości, że Abraham oraz Izaak ten wybór zaakceptują. Cytowane tu słowa Chrryystusa o władzy kościelnej niewątpliwie nawiązują do owej instytucji. Jest to dodatkowy argument, że przytoczone wyżej teksty ewangeliczne należy rozumieć dosłownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jyguyo
Hahaaaaa! To jest dobre 2 lutego - Światowy Dzień Obszarów Wodno-Błotnych; Dzień Handlowca; Dzień Świstaka 3 lutego - Międzynarodowy Dzień Kopania Rowów 4 lutego - Dzień Walki z Rakiem 6 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu 8 lutego - Dzień Bezpiecznego Internetu 9 lutego - Międzynarodowy Dzień Pizzy 10 lutego – Światowy dzień Przytulania 10-11 lutego - Światowy Dzień Chorego 11 lutego - Światowy Dzień Bezdomnych, Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 12 lutego - Dzień Darwina 14 lutego - Dzień Chorego na Padaczkę 15 lutego – Światowy Dzień Młodzieży Islamskiej 17 lutego - Światowy Dzień Kota 21 lutego - Dzień Języka Ojczystego; Międzynarodowy Dzień Walki z Reżimem Kolonialnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Credere
Pulchny. Człowieku, katoliku, ja nie chcę cię zniszczyć, opanuj się... :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no taaaak
pulchny: Normalnemu katolikowi wystarczy że uczą tego na religii a to rzeczywiście ucza na tej religi ze hej :-D nic nie wiesz z religii i żaden dzieciak co chodzi na religie nic nie wie. taka to religia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ależ ja jestem opanowany i całkowicie spokojny . A że wszedłem na topik bez uprzedniego przygotowania merytorycznego to wcale nie znaczy że mam tu zamiar stosy podpalać .:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw wprowadzili Wielkanoc to już pierwsi chrześcijanie świętowali a potem wprowadzili boże narodzenie 25 grudnia data jest dla tego ze zastępowano święta pogańskie chrześcijańskimi by wyplenić pogaństwo poczytyaj jak w chinach katolicy świętują bożę narodzenie inaczej niz my

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Credere
Twoje cytaty Pulchny: Ty myślisz że mnie ośmieszysz Chcesz mnie zniszczyć to pokaż klasę // :-/ // mam udowodnić czy mam rację wierząc , czy Ty odrzucając moje wartości // :-/ //

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Credere
Merkaba, co tam Chinczycy. Nawet skądinąd bliżsi nam Wlosi zupełnie inaczej obchodzą święta. Tam nie ma czegos takiego jak uroczysta wigilia czy opłatek. Tak czy inaczej te obrzędy całe sa skąpane w pogaństwie i czczeniu obcych bóstw, więc z gruntu nie maja nic wspólnego z prawdziwym Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Credere
Ok Pulchny, five

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nah
W IV wieku, w okresie gdy chrześcijaństwo zyskało w Rzymie status religii państwowej i zaczęło zdobywać popularność, zamiast święta Sol Invictus Kościół przepisał obchodzenie w tym dniu święta Bożego Narodzenia. Pierwszą zachowaną wzmianką o publicznym celebrowaniu tego święta jest notatka w Chronografie z 354 r., znajdującym się w zbiorach Biblioteki Watykańskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy ludzie są jedną rodziną. Bóg Dał nam Swojego Syna jako Z/bawiciela. Dla nas wierzących J/ezus również jest członkiem naszej ziemskiej rodziny. Więc obchodzimy B/oże Narodzenie w człowieku jako szczególny dzień. Piękne jest również to, że na tą okoliczność w ludziach wierzących budzą się dobre uczucia do innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I said one more time
Jezus nie chciał żadnych urodzin dla siebie, ani dla nikogo innego! Gdyby tak było, powiedziałby TO CZYŃCIE!! NA KAŻDYM KROKU POWTARZAŁ, ŻE CZEŚĆ NALEŻY SIĘ JEGO OJCU, BO ON GO POSŁAŁ, czemu ludzie prostych słów nie sa w stanie pojąć??? Poza tym jeszcze coś: stara modelko, ty wierzysz w to, ze Jezus jest ŻYWY??? No chyba tak, prawda?? Bo dla baaaardzo wielu katolików nie jest to oczywiste. Jeśli tak, to zapewne wiesz, że jest to wielki Syn Boży, który ma moc sprawczą i ze jest potężny! Jakże zasmucony musi być widząc, jak ludzie robią z niego dzieciątko i nie zdają sobie sprawy z faktycznej roli, jaką dziś odgrywa. Lulają go i lulają, rozpieszczają, tiu tiu tiu...! Żłobek, stajenka, bydlęta i cała ta reszta. Trzej królowie byli ASTROLOGAMI /ciekawe, ze w PL mowi się trzej królowie, we Włoszech np. trzej magowie, którymi w istocie byli!!/. A Bóg ostro potępiał astrologów, wróżbitów i magów wszelkiej maści! Czemu wy ludzie jesteście tak krótkowzroczni??? Szatan rzeczywiście zaślepił oczy ludzi i zrobił sobie swój własny teatr z prawdziwej religii chrześcijańskiej, która nie ma nic wspólnego z katolicyzmem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×