Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co cwiczyć przy wypadaniu dysków?

Polecane posty

Gość gość

Mam 16 lat i jestem drobna, mam małą niedowage, od 4 lat nie chodze na WF ponieważ wypadają mi dyski - mam zwolnienie od lekarza. Mimo ze jestem drobna to mam mała 'oponke' na brzuchu, chce zacząć ćwiczyć : nogi bo mam jak patyczki i brzuch - spalić tkankę i podkreślić lekko mięśnie + 'powiększyć pupe' ogólnie zawsze balam się ćwiczyć żeby nie schudnac bardziej, a gdy zaczynalam juz cwiczyc to lekcewarzylam bol w kręgosłupie ale po 4 dniach nie wytrzymywalam i zawsze wychodziło to wypadnięciem nawet kilku dysków i miesiąc w domu + baardzo szybko się mecze czasem po 4-5 minutach tak ze nie umiem nic juz zrobic, gardło mi się zaciska i tj nie chce przepuszczać powietrza tzn ... Nie umiem tego wytlumaczyc... Co mogę ćwiczyć? Ile razy w tygodniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poszukaj na necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ortopeda, lekarz medycyny sportowej i rehabilitant ci powiedzą co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, trzeba tutaj porady specjalisty, dobrego fizjoterapeuty czy rehabilitanta, jak np tutaj - http://www.gabinety-wawelska.pl/fizjoterapia który postawi odpowiednią diagnozę i zaleci ćwiczenia. Na własną rękę bym nie próbowała organizować sobie ćwiczeń, bo można jeszcze bardziej zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysia1982
powoli powinnaś wprowadzać sport do swojego życia, ja też mam problemy z kręgosłupem. Absolutnie nic co obciążałoby niepotrzebnie kręgosłup! a może jak chciałabyś nieco zrzucić oponkę to zdecydowałabyś się na jakieś zdrowsze jedzenie. Próbowałaś mikronizowanych błonników? są takie fajne z pharmovit, dodajesz sobie łyżke takiego zamiast mąki np do omletów, różnicy nie ma w smaku a pozytywnie wpływa na zdrowie:) http://zdrowaznatury.pl/shop/13-b%C5%82onniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiscie uważam, że przy profilaktyce kręgosłupa najważniejsze to udanie się do lekarza specjalisty, do rehabilitanta a nie w ciemno próbować robić ćwiczenia bo w tym wypadku można sobie dodatkowo zaszkodzić. Może jakiś kręgarz? :) Mogę z własnego doświadczenia polecić Centrum Terapii Dzieci i Młodzieży - http://neurostyk.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fizjo
Nie istnieje coś takiego jak wypadanie dysku , prawdopodobnie masz problemy z krążkiem międzykręgowym na początek zrób prześwietlenie żebyś wiedziała co nie tak jest z Twoim kręgosłupem rezonans byłby lepszy ale to Droższa sprawa. Mając badanie obrazowe łatwiej odbierzesz ćwiczenia odpowiednie do wady i poprawisz stan zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinnaś iść do bałwana, który ci zwolnienie z wf wystawił i się jego zapytać. Nauczyciel wf powinien dobrać dla ciebie ćwiczenia zgodnie z zaleceniami lekarza. Zwolnienie z wf to pójście na łatwiznę. No ale doktorka przecież nie boli, to z ciebie kalekę robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xmdgfueasfgwi
Nie byłam w stanie znaleźć dla siebie odpowiedniego specjalisty, który pomógł by mi w rozwiązaniu wszystkich moich problemów z kręgosłupem, do czasu jak poznałam doktora Jarosław Poleszczuk. On leczy wszelkie bóle kręgosłupa, diagnozuje i operuje wszystkie choroby kręgosłupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×