Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

avero

co dać 2,5 letniemu dziecku na katar i przeziębienie????

Polecane posty

co mogę podać na katar i ogólne przeziębienie,dziecko nie ma goraczki,normalnie się bawi itd ale leje mu się z noska katar i często kicha a wtedy glut po brodę :O dać mu jakiś syropek czy coś na wzmocnienie ? czy nic nie dawać tylko obserwować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maść majerankowa pod nosek, pomaga na katarek jak nic więcej się nie dzieje, to póki co może się wstrzymać owoce pewnie je, żeby witaminki były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fanatyk piwko to ja mogę sobie wypić :D a co dać małemu.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to zdrówko :) to mleko to bardziej na gardło było a nie na katar... kupię maść majerankową i zobaczymy czy pomoże... a z kropli to mam oxalin ale póki co nie dawałam bo mały sam ładnie dmucha nosek. no nic, może samo przejdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no fakt, kropelki do nosa też, ale ja używałam przy większym katarku dopiero, jak dziecko umie wydmuchać nosek a katar nie zalega i nie jest wyjątkowo silny, to myślę, że można z dzień czy dwa poobserwować poza tym maść majerankowa kosztuje dosłownie mniej niż 2 zł, a kropelki czy spray do noska, troszkę więcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja córeczka ma niecałe 3 lata i już kilka razy przetestowałam mój dobry sposób na katar.Podaję jej witaminę c clemastinum i na noc smaruję ją maścią rozgrzewającą pulmex baby to jest coś w rodzaju mentholowej maści rozgrzewającej.Spi w nocy ze mną zeby sie wygrzała Rano ta sama dawka witamin.A krople do noska też podaję euphorbium są dosyc drogie ale działają.Tydzien temu we wtorek dostała kataru w czwartek już miała"suchy nosek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulmex baby masc
plus eurespal oraz wapno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maść majerankowa już zakupiona i nosek posmarowany:) a tą maść pulmex jak się stosuje?? tzn wiem ze trzeba nacierać ale gdzie i kiedy? może głupie te moje pytania ale to nasz pierwsze przeziębienie i nie co robić. kropli to noska na razie nie daję poczekam co będzie dalej... syrop clemastinum też mam ale czy to nie jest syrop od alergii??? myślicie że też mogę go podać oprócz tej maści majerankowej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z pulmexem uważaj
dopytaj się w aptece dokładnie jak go stosować, niektóre dzieci źle na to reagują, clemastinum jak najbardziej może być, bo wstrzymuje wodnisty katar, podawaj na noc, w dawce która Ci lekarz zalecił, bo skoro go masz w domu to rozumiem że kiedyś lekarz go wypisał, do noska krople nasivin, płynny katar powinien minąc po 1-2 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja znajoma zawsze kupuje jakieś bezpieczne syropy w aptece. Od kilku miesięcy podaje swojemu synkowi Immulinę w syropie o smaku porzeczkowym. Mały przestał przynosić wirusy z przedszkola więc naprawdę działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihohaho
jak mozna przy zwyklym kaszlu czy katarze faszerowac dziecko syropami,witaminami,ktore i tak nie maja prawie zadnego dzialania??? robcie tak dalej a z chorob sie nie otrzasniecie. Tylko w tej glupiej polsce matki faszeruja dzieci lekami jak popieprzone. jest tyle naturalnych sposobow,ale glupie krowy nie.Leca do apteki i kupuja worki z lekami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie musisz szczepic
nie popdawaj clemastinum. katar jest dobrym objawem walki organizmu z przeziebieniem. Wszystkie zarazki wychodza z tym katarem. Odciagaj jak najczesciej. Mozesz sie wspomoc sola morka, zeby latwiej zeszlo. Podanie clemastinum moze spowodowac ze katar sie wstrzyma, a wtedy moze poleciec na oskrzela, ucho lub pluca (w najgorszej wersji oczywiscie). Na noc mozesz podac Nasivin, jesli dziecko bedzie sie meczyc. Mozesz tez w aptece lub zielarskim kupic olejek do domku zapachowego (sa na rozne schozenia, na katar i przeziebienie tez cos jest) i przed spaniem czy w ciagu dnia w pokoju zapalic. Pulmex jest tez dobry. Smaruj klatke piersiowa i plecki., najlepiej przed spaniem Niektorzy smaruja tez nozki i ubieraja sparpetki, ale nie wiem czy 2,5 roku to nie za duzo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssddddddd
Ja co prawda mam dopiero niespełna 6-miesięczne dziecko, ale na przeziębienie mały dostał ostatnio oscilococcinum w granulkach, syrop drosetux, paracetamol i dicoflor kropeki na, ale te kropelki to na biegunkę miał. Po 4 dniach przeziębienie przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssddddddd
Aa na katar tantum protect

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o rany nawet nie wiedzialam ze ten lek, o którym mówisz ma takie działanie. w lekarka czesto go wlasnie nam dawała. jestem w szoku. ale czy ktos slyszał o tym Biovilonie? bo zbliza sie wizyta u pediatry i się zapytam czy moge do zaczac stosowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaaamama1
syrop lipomal i nasivin krople do nosa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amirami
trzeba jednak uważać na to, co się podaje dziecku, bo nawet witaminy czy leki mogą wejść w niebezpieczne interakcje z innymi przyjmowanymi lekami i zamiast sobie pomóc możemy bardzo zaszkodzić. Ja zawsze sprawdzam w specjalnej wyszukiwarce takiej jak ta: osoz.pl/interakcje co i Wam polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na katar kilka razy dziennie disnemar+ inhalacje.zaś na przeziebienie dobre sa malinki, smarowanie nog i klatki VapoRub+ na gardło uniben. polecam przy czestym chorowaniu dziecka szczepionki doustne RIBOMUNYL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też uważam, że lepiej do lekarza, bo takie maleństwo z głupiego kataru może przejśc na płuca. Niewykluczone, że będzie potrzebny antybiotyk niestety. Tylko zadbaj, żeby podawać też osłonowo, jak będziesz dawać antybiotyk. To bardzo ważne. ja stosuję w takich wypadkach sprawdzony probiotyk http://enterol.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ilialuiza84 porąbało cie ? jaki okultyzm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio swojemu trzylatkowi psikałam oxalin . Super jest, bo to żel, więc nie ścieka tak do gardła i bardzo skutecznie czyści nosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic nie dawaj.plucz nos sola fizjoloficzna. Na noc kropelki i przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko zakup inhalator na katar najlepsze inhalacje z soli fizjologicznej plus masc majerankowa a na kaszel inhalacje plus leki ale one sa na recepte napewno pediatra doradzi i zapisze ja polecam moja 3 letnia córka wypila chyba juz wszystkie syropy dostepne w aptece dopiero nie dawno odkrylam skutecznosc inhalacji polecam i duzo zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rezedka
Też psikam oxalinem i o wiele lepiej jest z oddychaniem. Najpierw sól fizjologiczna, żeby lepiej działało, a potem oxalin i mały bez budzenia się nockę mi przesypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×