Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość joanka

Co kupic na pierwsza wizyte u mlodej mamy i dziecka?

Polecane posty

Gość joanka

Czesc dziewczyny! Niech mi ktoras doradzi, co takiego mozna kupic na ta pierwsza wizyte. To pierwsze dziecko mlodej mamy, dziewczynka, ma 2 tygodnie. Nie mam pojecia, czy ma to byc drobiazg dla mamy, czy moze dla malej. Jak macie jakiej doswiadczenie, to podzielcie sie. Dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgorzatkaaaa
mamie sięzrobi miło jak kupisz coś dla niej, bo itak pewnie wszyscy głównie skupiają się na dziecku, a do tego jakąś malutką MIĘKKĄ grzechoteczkę dla małej, tylko sprawdź czy ma atest. Albo ubranko - sukieneczkę na 56-62 cm, cudne są takie małe ciuszki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na wizytę kup
Koniecznie coś dla dziecka jakieś ubranko albo zabawka . A mamie też będzie miło, gdy dasz jej jakiś drobiazg. Jeżeli chodzi o ubranko to powinno być raczej większe a nie takie "na już", bo dziecko szybko rośnie a rodzice z pewnością takich malutkich trochę nakupili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pamiętam, jak odwiedziłam (jeszcze w szpitalu) moją siostrę i jej synka :) wpadłam do jej pokoju z ogromem balonów (były wieeeelkie i kolorowe), spięłam je wszystkie na jednej wstążce, wszyscy w szpitalu oglądali się za nami i uśmiechali, chwalili za śmieszny pomysł :D dla siostry i małego kupiliśmy wielkiego pluszowego miśka na pamiątkę, jest słodki, i do dziś ma swoje honorowe miejsce w pokoju małego, a Antoś ma już ponad 3 latka ;) do tego dorzuciliśmy jakieś zabawki i ubranka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgorzatkoooooooooo
takie maleńkie ubranko będzie na kilka razy i dziecko szybciutko z niego wyrosnie. A przecież nie wiadomo jak duże sie urodziło, bo mogło mieć odrazu ponad 60 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małgorzatkaaaa
no fakt, moje miały 48 cm oba, to jestem trochę spaczona ale i tak najlepsze są mikroskopijne adidaski, kompletnie nieprzydatne, acz przecudne, wyższe niż dłuższe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamula
mozna kupic pampersy .. tych nigdy nie jest za duzo... ;) na poczatek dobre beda newborn czy jakos tak w kazdym razie najmniejsze.... :) dla mamy moze byc kwiatek ewentualnie kawa bo wiadomo tlumy ogladaczy przewina sie przez dom i bedzie czym poczestowac.. dla mnie w kazdym badz razie to byl dobry pomysl... co do ubranek to z doswiadczenia wiem ze lepiej jak dostanie sie wieksze bo maluszek bardzo szybko rosnie.. dla mnie super sprawa bylo body ... polecam i zycze dobrego wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja kupiłam śliczny hiszpański
kocyk ,sprzyda się na dłużej:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2latki
mamie zawsze jest milo jak cos dostanie - nawet jesli beda to wkladki laktacyjne (przydaja sie jesli karmi piersia) lub jakas ladna rameczka na wspolne zdjecie z nowym czlonkiem rodizny co do maluszka to polecam pieluchy (newborn Pampers), chusteczki nawilzane Pampers, no i ubranka - poeniwaz wiem po swojej corce ze ubranka na 56cm nosila juz w szpitalu i po przyjsciu do domu moze z tydzien to szczerze nie polecam takich malutkich - mysle ze takie juz jesienne 74 beda ok - np jakies ladne dresiki (sukeineczki sa w sumie na wielkie wyjscie bo w domu nie wygodne) no i jak ktoras juz wspomniala BODY to sprawa rewelacyjna i uwierzcie nigdy nie jest ich za duzo :) NIE POLECAm - kupowania maluszkom kosmetykow, nie wiadomo na jakie zdecydowala sie mama lub czy nie bedzie na takie uczulone, ani miskow - dziecko przed roczkiem w sumie bierze wszystko do buzi wiec mama bedzie musiala caly czas te misie chowac i pilnowac, poza tym dla maluszka to tez niewskazane takie dodatkwowe siedlisko kurzu (chociaz teraz moja mala ma tych misiow pewnie ponad 100) a jesli idzie o kocyk to jest to pomysl bardzo trafiony - przyda sie zawsze i na bardzo bardzo dlugo... ps. skarpetek i bucikow podobno nie powinno sie dawac na prezent jesli nie jest sie chrzesntym, stary przesad mowi tez ze chrzestna powinna dac dziecku srebrna lyzeczke do karmienia coby zabki latwiej wychodzily i zdrowe rosly pozdrawiam i zycze trafionych zakupow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość błąd przydaa nie sprzyda
-coraz gorzej z moją pisownią:-((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emka28
moi goście przychodzili popatrzeć na dzidziusia i przynosili ubranka, które nie zawsze przypadały mi do gustu. Prezenty ciekawe, które przydały się: 1) pampersy dla noworodka] 2) album do zdjęć 3) grzechotki (zawsze i wszedzie pasuje ten prezent) 4) pościel do łóżeczka dzidziusia (ale musisz znać ew. rozmiar łóżeczka jak kupujesz w komplecie prześcieradło e. 60 na 120 lub 70 na 140) 5) chusteczki pampers Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
my sle że album to fajna sprawa, zwlaszcza taki w ktorym wpisuje się kiedy dziecko zrobiło pierwszy krok, kiedy wyszedl pierwszy ząbek. Mogą być pampersy, ubranka to większe polecam. Wątpie żeby jakaś mama nie miala ubranek na 2-3 mies do przodu, a dzieci syzbko rosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dobre kosmetyki dla dziecka, np jakis emolient do kąpieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajne są torty pampersowe. Samemu można zrobić i udekorować maleńkimi dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niedługo rodzę więc powiem Ci co według mnie fajnie by było dostać a czego bym nie chciała. Jeśli chodzi o mnie to przydałby się jakiś balsam ujędrniający po porodzie, np ziaja ma takie. A dla dzieciątka to na pewno nic z ubranek i kosmetyków. Ubranek, zwłaszcza tych najmniejszych mam bardzo dużo więc pewnie i tak nie zdążę ich wszystkich założyć, kosmetyki - stawiam na minimalizm i wybrałam takie których skład wydaje mi się najbardziej naturalny i na pewno nie chcę żadnych johnsonów, nivea baby itp. Ucieszyłabym się np z ręcznika kąpielowego z kapturkiem czy też kocyka (zawsze się przyda) lub jakieś pamiątki dla maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
-karuzelkę (chociaż to już czesto jest) -termoforek (np taki żelowy w misiu sposobnakolke.pl/ ) -ksiązkę z baśniami, jakiś piekny starter, albo z audiobookiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tepe zjeby daty tematu nie widzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gandziaaaa_28
Mamie daj jakiś drobiazg - czekoladki, kosmetyk do ciała, albo po prostu kwiaty. Jeśli chodzi o maleństwo - moim zdaniem jeśli już ubranko, to takie trochę większe (od rozmiaru 68 w górę). Mniejsze mama z pewnością ma w nadmiarze, a dodatkowo odwiedzający maleństwo na 100% przyniosą mu jeszcze jakieś ubranka. Zabawki też maluch z pewnością dostanie. Ja kupiłabym maleństwu książkę z wierszykami (polecam szczególnie 100 Bajek Brzechwy, wiersze Tuwima i Konopnickiej), płytę z kołysankami (polecam w szczególności Kołysanki utulanki - są piękne!), albo książeczki z serii Oczami maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagoda212
Dobrze pamiętać o prezencie dla mamy też, chociaż czymś malutkim.:) Ale tutaj ciężko podpowiadać, bo mamę to się raczej zna:D Co do maluchów, to nawet przydatny drobiazg starczy, odradzam jednak jakieś misie czy coś takiego, tego rodzice mają za dużo. Polecam np. tą firmę http://lullalove.com/ to są polskie rzeczy i moim zdaniem wszystko jest przydatne i w porządku na taki prezent. Fajny pomysł to np. bambusowe pieluszki do tulenia, pinwinek na okłady ciepłe i zimne, otulacze albo termoforek suchy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdź informacje o butelkach Yoomi na gumowakaczuszka.pl , ja dzięki nim mogę się wyspać. Szykujesz porcje mleka wcześniej i dzięki dołączonemu w zestawie podgrzewaczowi nawet mąż może karmić małego. A specjalny smoczek zapobiega łykaniu powietrza i maleństwo nie ma kolki. Polecam te butelki wszystkim znajomym mamom =) 4. Tosia to moje pierwsze dziecko. Bałam się że sobie nie poradzę i straciłam pokarm z nerwów, co spowodowało inne utrudnieni… link: na http://gumowakaczuszka.pl . Teraz mogę się cieszyć macierzyństwem, a jak chcę pospać to nawet TŻ może małą nakarmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Torba na akcesoria dziecięce to dobry prezent. Tu są fajne - babybaam.com Szczególnie mi się podoba kolekcja La Millou :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja niedługo rodzę i szczerze powiedziawszy dla mnie byłaby dobrym prezentem książka o tematyce dziecięcej-taki poradnik na pewno byłby przydatny szczególnie przy pierwszym dziecku. Dla dziecka pampersy-tego nigdy za mało albo jakieś ładne pieluszki tetrowe z nadrukiem albo flanelowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćangelina
Powiem wam ze najlepszym prezentem nie sa pieluchy i chusteczki bo kazdy uzywa innych, niektore mamy czytaja blog sroki i uzywaja tyko tych bez chemii wiec to lepiej zostawic rodzicom. Ciuszki sa spoko ale ja np bardzo bym sie ucieszyla z otulaczy dla niemowlat takich lepszych z muslinu albo bambusa, mam takie z adenanais - rewelacja! Albo reczniczek kapielowy bambusowy tez fajna sprawa. Ja tez do poki nie mialam swojego dziecka chodzilam w osiwedziny z ciuszkami albo chusteczkami czy pieluchami, teraz za to juz mam wieksza swiadomosc co takiej mamie moze sie przydac ;-) Fajne sa tez pozytywki-zabawki, coreczka dostala od cioci i jest to jej ulubiona zabawka. Ladne pieluszki z myslinu, tetry i flaneli tez sa spoko. Ponadto napewno trafiona bedzie poduszka motylek, kocyk minky, posciel do wozka/lozeczka a nawet poduszka do karmienia o ile mama nie ma. Ja bym bardzo sie cieszyla z takich prrzentow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla dziecka: -pampersy -chusteczki nawilżane -grzechotka (żadnych maskotek) -kocyk dla mamy to zależy - trzeba kobitkę znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rok temu urodziłam synka, większość odwiedzających osób kupowało coś właśnie dla niego, ale 4 osoby kupiły drobiazg też dla mnie było to niesamowicie miłe(olejek do skóry, balsam ujędrniający dla karmiącej mamy, ulubione perfumy od siostry, i po prostu moje ulubione czekoladki:) Dla dziecka najpraktyczniejsze są zawsze : pieluchy i chusteczki nawilżane, gryzak żyrafa , albo grzechotka jak ubranko to troszkę większe niż 56-62

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepszym pomyslem wedlug mnie sa pieluchy i chusteczki nawilzane :-) tego nigdy za wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dareangel
Hej! Myślę, że na pierwszą wizytę idealne będą ubranka w większym rozmiarze. Taki maluch szybko wyrasta ze swoich ubranek i myślę, że rodzice będą bardzo zadowoleni z takiego prezentu. Tutaj https://www.gluck.pl/spiochy-317/ masz spory wybór śpiochów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziulka L
Dziewczyny! Ostatnio szukałam prezentu i znalazłam rewelacyjną stronę -www.biancs.eu , są tam zestawy prezentowe dla noworodków, można sobie wybrać już skomponowany zestaw z ubrankami, zabawkami, a jak są pięknie zapakowane ! Byłam w szoku jak dostałam paczkę! Bardzo polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LittleHeavenShop

Jeśli myślisz o kupieniu jakiegoś produktu dla niemowlaczka to tylko i wyłącznie produkty BAMBUSOWE !!! 👶 Są one przede wszystkim antyalergiczne, antystatyczne, termoregulacyjne. Są wprost uwielbiane przez matki, które już zakupiły taki produkt. Miły jest również fakt, że do uprawy bambusa nie wykorzystuje się żadnych parabenów. Zapraszam zainteresowanych na stronę, na której jest mnóstwo akcesoriów bambusowych dla niemowlaków.

https://littleheavenshop.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×