Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość niebylam-niewiem

co mozna zwiedzic w Krakowie?

Polecane posty

Gość niebylam-niewiem

do zorientowanych, mozecie polecic jakies ciekawe miejsca i zabytki w Krakowie, ktore mozna obejrzec za darmo? a te ktore sa platne to mozecie mniej wiecej przyblizyc ceny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a,,,,,,,,,,
zacznij od mc donalada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebylam-niewiem
spadaj, prosze o normalne rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebylam-niewiem
nie ma tu chociaz jednej normalnej osoby?;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fifarava
miasteczko studenckie agh po zmroku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A co? za google nie zapłaciłas
i Ci odcięli? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eyeyery
Całe stało miasto, po prostu wspaniały klimat. Na rynku zawsze coś się dzieje. Zobacz Barbakan, Wawel, kościół mariacki, bramę floriańską. Jest dużo zabytkowych kościołów. różne muzea, np. dom Jana Matejki Jeśli jesteś w Krakowie możesz odwiedzić też kopalnie soli w Wieliczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eyeyery
*stare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kizia misia
Wawel, pod Wawelem nad wisłą - smok wawelski. rynek starego miasta - kościół mariacki, sukiennice, koniecznie o pełnej godzinie wysłuchaj hejnału na rynku :) Kazimierz - to też taki rynek, warto przejść się z Kazimierza na stare miasto zwiedzając przy tym przepiękne kościoły znajdujące się po drodze :) JEst taki kościół, w którym znajduje się grób Miłosza i innych poetów, a także źródełko z uzdrawiajacą wodą. Łagiewniki - bazylika - jeśli jesteś wierzący - uważam,że warto się tam udać. No i Kopiec Kosciuszki :) fajny spacer i super widoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebylam-niewiem
sprawdzalam google, a co, zapytac wiecej nie mozna?:/ nie musisz odpowiadac jak nie chcesz;/ dziekuje za normalne odpowiedzi. ale z tego co wyszukalam to wydaje mi sie ze zwiedzenie wawelu jest dosyc drogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalalakakakakakalalalalaa
Park Jordana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kizia misia
jesteś studentką ? jeśłi tak, to bedziesz miała zniżkę. My za dwa bilety - jeden normalny, jeden studencki zapłaciliśmy chyba nie więcej niż 40 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebylam-niewiem
i caly wawel za ta cene obejrzeliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam Kazimierz - ma niesamowity klimat. Warto iść na cmentarz żydowski, teraz jak jest ciepło i zielono jest tam świetnie, o ile świetnie może być na cmentarzu. Jest tam macewa cadyka, który spełnia życzenia - trzeba mu zostawić kartkę ze swoimi prośbami pod kamieniem... Poznasz tę macewę, bo jest najbardziej okazała ze wszystkich, znajduje się przy głównej alejce i leżą przed nią kartki z życzeniami - większość w jidysz ;) Na Kazimierzu znajduje się również mnóstwo uroczych knajpek, do których warto zajrzeć na jakąś kawę czy herbatę. Ze swojej strony mogę polecić Alchemię, Mleczarnię, Eszewerię, Absynt... można w nich bardzo miło spędzić czas. Spacer nad Wisłą, oglądanie jak smok zieje ogniem ;) Wizyta w Parku Jordana - najpiękniejszym krakowskim parku wg mnie... spacer plantami ;) Jeśli chodzi o Wawel, to wstęp na dziedziniec jest bezpłatny... świetny widok jest stamtąd, więc i tak warto zajrzeć ;) Kopiec Kościuszki, Kraka Rynek też warto zobaczyć, chociaż na chwilę - strasznie dużo tam ludzi, ale być w Krakowie i nie zajrzeć na chwilę chociażby na krakowski rynek to grzech ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebylam-niewiem
dziekuje za powazne pomocne odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brama Florianska Kosciol mariacki Kosciol Bernardynow przy Wawelu Kosciol Sw Wojciecha na Rynku ten malutki Bialy Spacer Plantami Pomnik Dzoka przy Smoczej Przegorzaly Taras widokowy u Ziyada Opactwi\o w Tyncu Dzielnica zydowska kazimierz Muzeum narodowe Muzeum czartoryskich Kosciol sw Piotra i Pawla Kopalnia Soli w Wieliczce Kosciol paulinow na Skalce Kopicec Kosciuszki Kopiec Wandy Kopiec Kraka Zoo w Lasku Wolskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też polecam Kazimierz - będąc w Krakowie trzeba go zobaczyć. Jest tam też dużo knajpek, do których warto zajrzeć na drinka, piwko albo zjeść dobry obiad. Z mojej strony polecam Le Scandale z dobrym jedzeniem w przystępnej cenie. Też obowiązkowo spacer nad Wisłą, przejście mostem na Podgórze - bardzo fajna i niedoceniana dzielnica. Zamek na Wawelu, przynajmnniej dziedziniec. Panorama z niego. W wolnym czasie Kopiec Kraka. No i Rynek warto oczywiście przejść, Sukiennice, uliczki wokół Rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiadomo, że rynek Wawel, czy Kazimierz to w zasadzie podstawa, jeśli chodzi o zwiedzanie Krakowa. Ale ja też myślę, że warto zobaczyć Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ostatnio byłam po raz pierwszy i zrobiło na mnie bardzo duże wrażenie. A przyznam, że z hotelu Galicya, gdzie najczęściej się zatrzymuję to naprawdę niedaleko. To jedno z tych miejsc, które zrobiły na mnie wielkie wrażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazimierz jest fajniejszy od rynku :) na cmentarz koniecznie idź, ma super klimat - do Galerii Kazimierz - do ciucholandów na ul. Dietla/Starowiślnej - etc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mieszkam gdzies o 1,5 godzinki jazdy od krakowa, chciałabym z dziećmi jechać w niedziele do krakowa, na wawelu, nad wisłą byliśmy, na rynku i w zoo też, gdzie możemy jeszcze jechać by były jakieś fajne atrakcje dla 9 i 7 latka, jakies parki linowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w kazimierzu nie byłam , prócz knajpek co można tam zwiedzić z dziećmi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkawka7
Ja mieszkam w bochni i dzieciaki zawsze prosiły mnie o zwiedzanie krakowa, więc w końcu uległam, zebraliśmy się ze znajomymi i wynajęliśmy autokar z przewodnikiem z polandtransfer, muszę przyznać, że wycieczka była naprawdę miła, a autokar pierwsze klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaszkaaaaaaaaaaa4
ojj, wsyzstkich zabytków to chyba nie sposób wymienić. ja pojechałam z chłopakiem na weekend i zwiedzałam dosłownie caaałe miasto. Michał wypożyczył rowerki z lucky bike i zasuwaliśmy wszędzie gdzie sie dalo. Piękne miasto, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleńkaaaaaaa
Kaszkaaaaaaaaaaa4 - jaki ten świat mały, ja też wypożyczałam tam rowery w zeszły weekend :D Kraków piękne miasto, a te imprezy! warto się wybrać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też jadę do krakowa niedługo. powiedzcie drogie takie coś? wlasnie nie chcialem jezdzic komunikacja bo znajomi mowia ze krakow nie jest taki duzy i lepiej piechota. a wlasnie mysle czy nie rowerem. a swojego nie dam rady wziac bo mam za daleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleńkaaaaaaa
40 za dzień, wiec luzik - tanio ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekW
Jak chcecie dużo zwiedzać w krakowie to proponuję ciekawe rozwiązanie. Kupiłem sobie taką kartę rabatową, która mi daje fajne zniżki na bilety – np. drugi bilet za zł, albo normalne w cenie ulgowych. Karta na plus – tak to się dokładnie zwie. Promocyjne ceny są też w kawiarniach, SPA, sklepach, także kompleksowa karta rabatowa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×