Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co myslice o zasiłkach na niepełnosprawne dzieci

Polecane posty

Gość gość

W dobie badań prenatalnych itd.niektore kobiety decyduja sie rodzic dzieci z góry skazane na wegetacje lub takie z ktorymi nigdy nie bedzie kontaktu.Wydaja tysiace zlotych na rehabilitacje,tylko po to,zeby to biedne dziecko poruszylo reka,lub kiwnelo palcem.Nie wolno usuwac,bo kosciol zabrania.Rozumiem,powiklania poporodowe,wypadek.ale jesli lekarz w trakcie ciazy mowi o nieuleczalnej chorobie płodu,to po co te kobiety rodza?Skazuja siebie na całodobowa opieke nad takim dzieckiem,dziecko meczy sie,nic nie ma z życia,nierzadko cierpi okropnie z bulu.A rodzice wyciągaja łapę po państwowe pieniądze.skoro ksiądz zabrania,to moze niech tam szukaja pomocy?Pewnie zaras mnie zgnoicie,ale taka jest okrutna prawda,w tak ciezkich czasach uważam za lekkomyslne świadome rodzenie chorego dziecka,I mam na mysli te najgorsze przypadki ktore widzielismy niedawno w sejmie. Co myslicie i co wy byscie zrobili w obliczu takiej tragedii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
BÓLU nie Bulu;) Ale tak czy siak zgadzam się z Tobą. W przypadku świadomego urodzenia tak chorego dziecka jest to skazanie samej siebie na całodobową opiekę , kobieta niszczy sobie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ci...za chwile na nas naskocza ;) Aż mną telepie,jak słysze takie historie...ale niestety się zdarzają,a pozniej wyciaganie łapy i skamlanie.Sama nie mam dzieci,a juz bym chciala,ale nigdy nie skazałabym dziecka na taka niedole.Trzeba patrzec realnie.Zygac mi sie chce jak czasem slucham tych ckliwych historii w tv.Mam przyklad wsrod znajomych.Lekarz poinformowal w pore kolezanke kolezanki,ale ta nie usunela "bo nie wolno".Zostawił ją mąż,a ta klepie biede,wykloca sie o 50 zl.miesiecznie,a dziecko nawet jej nie rozpoznaje,ale kocha je jak wariatka.To jest barbarzyństwo!Nie usunela bo kocha,ale skazywac dziecko na cierpienie wolno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie rozumiem jakim prawem wypowiadasz się o tych matkach, że niszczą czy zniszczyły sobie życie najlepiej zadać to pytanie matkom dzieci niepełnosprawnych co czują skoro państwo łoży na leczenie ćpunów, alkoholików i innych, którzy na własne życzenie chorują, to dlaczego nie miałoby dokładać do dzieci niepełnosprawnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
....dziecko nawet jej nie rozpoznaje,ale kocha je jak wariatka.... x już sobie odpowiedziałaś, to jest miłość łatwo kochać śliczne maleństwo ale kochać dziecko z problemami to jest dopiero miłość, nie każdego człowieka na to stać Ty byś chciała być nowoczesna, wygodna i wszystko co brzydkie i sprawiające problem usunąć ze swojego otoczenia, bo tak jest estetyczniej i milej, ale życie to nie stąpanie po płatkach róż czasami są i kolce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak sie sklada, ze ja jestem osoba niepelnosprawna i kiedys moi rodzice tez mogli pomyslec o usunieciu ciazy, ale nie pomysleli! I chwala im za to! Kim wy jestescie by decydowac o zyciu innych? Ja mam sie swietnie, nigdy nie korzystalam z pomocy panstwa, mam swietna prace, finansowo lepiej mi sie wiedzie niz moze przecietnemu Polakowi. jestem matka, mam meza, mam fajne zycie! I nigdy bym tego nie miala gdyby moja matka kiedys zwatpila! Osobiscie wole placic podatki na niepelnosprawnych niz na pijakow, ktorzy cale zycie sie obijaja i kazdego miesiaca biegaja po zapomogi! Wy myslicie, ze wasze zycie jest wiecej warte od zycia osoby niepelnosprawnej? Ilu mamy pijakow, cpunow, bezdomnych z wyboru, ile leniwcow, ktorzy nie potrafia przepracowac roku w jednej firmie, ilu g****icieli i innych zbrodniarzy na ktorych placimy podatki by ci mogli miec posilek, tv, internet i silownie za kratkami?! Ich zycie tez jest wiecej warte, tylko dlatego, ze sa pelnosprawni??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież wierzącym wiara nie pozwala "zabijać" i aborcja jest nielegalna to czego się czepiacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Tak sie sklada, ze ja jestem osoba niepelnosprawna i kiedys moi rodzice tez mogli pomyslec o usunieciu ciazy, ale nie pomysleli! I chwala im za to! Kim wy jestescie by decydowac o zyciu innych? Ja mam sie swietnie, nigdy nie korzystalam z pomocy panstwa, mam swietna prace, finansowo lepiej mi sie wiedzie niz moze przecietnemu Polakowi. jestem matka, mam meza, mam fajne zycie! I nigdy bym tego nie miala gdyby moja matka kiedys zwatpila! Osobiscie wole placic podatki na niepelnosprawnych niz na pijakow, ktorzy cale zycie sie obijaja i kazdego miesiaca biegaja po zapomogi! Wy myslicie, ze wasze zycie jest wiecej warte od zycia osoby niepelnosprawnej? Ilu mamy pijakow, cpunow, bezdomnych z wyboru, ile leniwcow, ktorzy nie potrafia przepracowac roku w jednej firmie, ilu g****icieli i innych zbrodniarzy na ktorych placimy podatki by ci mogli miec posilek, tv, internet i silownie za kratkami?! Ich zycie tez jest wiecej warte, tylko dlatego, ze sa pelnosprawni?? chyba nie czytasz ze zrozumieniem!!!!! miałam na myśli niepełnosprawnych którzy robią pod siebie,którym medycyna nie jest w stanie pomoc!Chwała ci za twoj hart ducha i gratuluje i cieszy mnie twoje szczescieAle czytaj ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty na starość też możesz być niepełnosprawna i robić pod siebie i medycyna nie będzie w stanie Ci pomóc czy to byłby dla Ciebie powód aby pozbawić Cię życia [ oczywiście, nie życzę Ci takiego stanu na starość, ale zacznij mysleć]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przeczytałam ze zrozumieniem ale nadal się pytam , przecież niektórym wiara nie pozwala na zabijanie. Obojętnie ile lat taka niepełnosprawna osoba może mieć. Kto niby ma wypełnić rolę kata? Ty? założę się że gdyby tak naprawdę od Ciebie zależało wyłączenie "pstryczka" to nie byłabyś w stanie. Łatwiej jest wypowiadać opinie i osądzać nie mając osobistej styczności z taką osobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytam ze zrozumieniem. Wlasnie tak mialo byc ze mna! Mialam byc roslinka, a nie jestem. I jak pisalam wczesniej, wole placic podatki na tych co urodzili sie niepelnosprawni, niz tacy co niepelnosprawnosc (socjalna) nabyli w toku ich beznadziejnego zycia! (czyt. wszyscy ci ktorzy leca po zapomogi, ktore potem przepijaja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale takie dziecko po smierci najblizszych bedzie skazane na dom opieki wlasnie i kto wie, na kogo trafi, czy nie bedzie bite, ponizane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
funkcjonowanie domów opieki społecznej to już zupełnie inny temat, singielko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje też miało być roślinką a dzisiaj specjaliści łamią sobie głowy że dzieciak nie sprostał oczekiwaniom medycznym. Nie wiem ilu ludzi orientuje się w tym że szpitale same propagują opinię o utrzymywyniu przy życiu takich dzieci lub dorosłych. W końcu pacjenci służą jako króliki doświadczalne i dzięki "takim królikom", ci nowo urodzeni mają lepsze szanse. Nic nie jest czarno białe ani jasne na jakie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy przeciwniczki aborcji...spójrzcie na sytuacje realnie...Ile jest takich cudów o których mowicie?Prosze was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam nic przeciwko zasilkom dla niepelnosprawnych dzieci. Wam, ktorzy szczekacie przeciwko tym matkom, nie przyszla do glowy pewna bardzo oczywista sprawa - wam tez moze sie to przytrafic, nawet, jesli dziecko urodzi sie piekne i zdrowe. Moze zachorowac w wielu kilku lat lub ulec wypadkowi, czego oczywiscie nikomu nie zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Wy przeciwniczki aborcji...spójrzcie na sytuacje realnie...Ile jest takich cudów o których mowicie?Prosze was? Sprawdz ile "cudow" siedzi za kratkami, w warunkach lepszych niz wiele polskich rodzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie mam nic przeciwko aborcji. Uważam że wybór należy do kobiety, ale co z tego kiedy wtedy jest potępiana albo dostaje łatkę "łatwej", lub jeszcze gorzej... przecież po jest antykoncepcja?! Co do cudów... przysłowiowo mówiąc; tonący się brzytwy chwyta. Nie ma prostego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurde...Pisze o kobietach które maja wybor!!!!Nie czaicie?Nie o chorobach nabytych,albo o powiklaniach poporodowych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Nie wolno usuwac,bo kosciol zabrania" - co ma kosciol do tego? zgodnie z prawem ciaze mozna usunac, jesli badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jaki wybór???? GDZIE????? Widzisz jakieś reklamy na mieście? Aborcja jest Taboo. Trzeba być zgwałconą albo naprawdę posiadać "dziwaczny płód" aby się go "pozbyć". Jest daleka droga od wydania "wyroku" do usunięcia płodu! Kto to wykona jeżeli coraz częściej jest co raz mniej lekarzy podejmujących się zabiegów aborcji? Byłaś? Przeżyłaś takie coś na swojej skórze czy tylko tak pitolisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pmietam widok z okna w moim biurze. Stary budynek, laweczka i od 8 czy 9 rano sjesta! Moze z 5 tych pelnosprawnych, pijacych wino marki wino, czasem piwo, impreza zazwyczaj do 4 popoludniu.ja musialam zaiwaniac na 7 do roboty i nie zawsze tylko po 8 godzin. A u nich "swiat sie smieje". Mnie nie bylo stac na takie zycie, oni mogli spobie pozwolic, panstwo stac utrzymywac tych nierobow. Ich dzieci tez, bo niby na kogo wyrosna skoro maja takie wzorce? Ich sie czepiajcie, bo na nich pracujecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zgadzam sie.Ale kobieta głęboko wierząca nie usunie ciąży,poniewaz według koścoła jest to grzechem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale co cie obchodzi, ze komus SUMIENIE kaze urodzic i wychowywac takie dziecko? Twoje sumienie mowi, ze to lekkoyslne, komus innemu, ze to jedyne i sluszne wyjscie. Niektorzy ludzie decyduja sie na wychowywanie swoich niepelnosprawnych dzieci, inni podejmuja decyzje, ze wsiada po pijaku/ dragach do samochodu. Kto z nich czyni zlo? Kto naraza panstwo (i innych ludzi) na straty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak mają kobiety wybór i nie rozumiem jak mogą decydować się na rodzenie dzieci bez przyszłości.Robią z siebie cierpiętnice,kazdy musi je podziwiać jakie to one dobre. A dziecko jeśli w ogóle coś rozumie pewnie modli się ,żeby jak najszybciej umrzeć.Po to wymyślili badania prenatralne by zapobiegać takim tragediom.Nic na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka wiara w kościół?Dzisiaj ksiądz nałogowo na kompie siedzi,jak nie siedzi to chłopów zwabia albo sam dzieci robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No dobrze, ale Ty piszesz o pełnosprawnych, a temat dotyczy NIEpełnosprawnych. Ale żeby nie było....nawet "czepiając się" tych pełnosprawnych to Ty nie masz pojęcia ile Twoich podatków na nich leci. Taka jest opinia wszystkich którzy nie orientują się na co idą podatki, ile tych podatków jest przeznaczane na sprawnych czy niepełnosprawnych. No litości! Skoro masz czas aby wypisywać bzdury o Twoich podatkach, proszę Cię abyś się zapoznała z tematem jak funkcjonuje państwowa gospodarka i na czym się opiera! Temat nudny jak flaki w oleju, ale uwierz, te Twoje podatki nie nakarmiłyby robaczka. Więc bez przesady i ogólniania o sprawach w których (bez obrazy) się nie orientujesz. Powielasz zasłyszane opinie rozpowszechniając tym samym propagandę bzdór. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po piwrwsze to nie rodzice wydaja tysiace zlotych..-co cie tak boli------tylko rzad!!!!!!!!!!!!! Pretensje skoladaj tam !!!!!!!!!!!! A nie do czlowieka ,o ktorym nie masz pojecia co czuje dowaidujac sie takich inforamocji o jego dziecku!!!!!!!!!! Ktos dal takie prawo anie inne-!!! ale zaslepieni pienidzmi ludzie yrego nie widza i zawsze znajda dziure w calym!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 23:06 No co Ty! "nie umiesz czytać ze zrozumieniem" (mrógam tu oczkiem ;-) Przecież tu chodzi o te nieszczęsne podatki. Te które "w paskudny", a może w jeszcze "paskudniejszy sposób" wykorzystują nieuleczalnie chorzy ! Nosz kuźwa... ino "do-gazu-z-chorymi" i przyklasnąć H*i*t*l*e*r*o*w*i* :-) Bez jaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×