Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

co myslicie o halloween

Polecane posty

Gość gość
Ze fajna zabawa jest,w Polsce to swieto jest inaczej obchodzone i pewnie niektorym sie to nie podoba,ja mieszkam w Anglii i dzieciaki a nawet dorosli niezle sie bawia dzisiejszego wieczoru.Mozna te dwie rzeczy sobie podzielic wlasnie w wigilie swieta zmarlych bawic sie,a 1 listopada poswiecic na odwiedzenie grobow i wspomnienia o tych ktorzy odeszli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie typowe myslenie Polakow :) Nauczcie sie w koncu fajnie bawic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajna zabawa. Jeszcze z 3 godzinki i się zacznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może zacznę jako autorka. Nikogo nie chcę obrażać tylko wyrażam swoje zdanie. A mianowicie takie że halloween moim zdaniem powinno być zabronione, chyba coś nie tak jeśli dzieci chodzą poprzebierane za demony i inne "zła". Dziwi mnie jak rodzina co niedziela w kościele (znam takie ) a w halloween pierwsze "latają", jeśli ktoś nie wierzący to chociaż nie rozumiem tego to mimo wszystko idzie przełknąć ale kościół + halloween to chyba nie halo. I żeby nie było że ktoś napisze że trochę radości dla dzieci bla bla bla . Są inne możliwości, jeśli dzieci chodzą przebrane za anioły itp. Śpiewają kolędy , tzw. Jasełka to dla mnie super sprawa :-) moje dzieci chodzą na religię nie dla ludzi tylko dla siebie więc halloween nie obchodzą. Moim zdaniem jeśli dzieci czy dorośli praktykują halloween to dlaczego chodzą do kościoła.A wy co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla tych co fajna zabawa mam pytanie. A do kościoła chodzicie? Wierzycie w Boga? Jeśli nie ok. Jeśli tak to dlaczego chodzicie ? Na pokaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co myślę? Że powinni tego zabronić przynajmniej 80% bachorów. Absolutnie nie mam nic do tych dzieci, które grzecznie chodzą od drzwi do drzwi i pytają o slodycze- spoko. Ale dzisiaj miałam sytuację, że oberwała bym jajem, tak po prostu dla zabawy. Małe s*******ny zdążyły uciec bo chybabym pozabijala. Dlaczego przez takie małe gnojki mam oddawać nowy (nawet stary!) płaszcz do prania?! Czy rodzice nie widzą, że bachory biorą z domu jaja? Ja jestem na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A co ma piernik do wiatraka? To idac Twoim tokiem myslenia karnawal tez powinien byc zabroniony,bo tu tez sie za rozne dziwy mozna poprzebierac.Tak jak napisalam wyzej mozna pogodzic zabawe zwiazana z halloween i wyjatkowy dzien jakim jest swieto zmarlych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obce święto sztucznie zaszczepione na naszym gruncie. Irytujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Trzeba bylo dac cukierka sknero to bys jajem nie oberwala :P I dobrze Ci tak :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też nie rozumiem tego małpowania. A najbardziej śmieszy mnie jak idą na halloween a potem siadają do wigilijnego stołu :-D no chyba że ktoś nie wierzący no to zwracam honor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak chodze do kosciola,a mimo to moj syn chodzi przebany i co z tego wytlumacz mi jaki to ma zwiazek z zabawa halloween? Bo ja zwiazku nie widze,ze co? ze przebrany np.za wampira czy zombi? No rzeczywiscie straszny grzech straszne rzeczy heheh. Oj cale szczescie ze w Polsce nie mieszkam bo tam nudziarze tylko nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podzielam Waszą opinię. Ale np. moja religijna ciocia bardzo się cieszy, że dzieciaki z klatki przychodzą do niej po cukierki i nie widzi w tym nic złego. Może wszystko jest do pogodzenia? Nie chcę się wymądrzać, ale np. andrzejkowe wróżenie z wosku też chyba z religią katolicką i chodzeniem do kościoła niewiele ma wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I to prawda w Polsce sie to nie przyjmie,bo jest to poprostu niemozliwe,za duzo tam nudziarzy i pseudo katolikow ktorzy nie potrafia odroznic zabawy od zadumy i swieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ty 19.39 najpierw poznaj historię halloween a potem zadawaj głupie komentarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też kiedyś powtarzałam te zasłyszane farmazony: że to święto to zło, że kich, że nie nasza kultura. Ale teraz patrzę na to inaczej. Faktem jest, ze to zapożyczone święto i my- dorośli- w większości bawi się w to nie będziemy. Dzieciakom się to podoba- one są już innym pokoleniem niż my. Świat się zmienia. To, ze ostatniego dnia października dzieciarnia zgarnia cuksy nie znaczy, ze pierwszy listopada pójdzie w zapomnienie. A co do przebieranek- nie tylko za demony dzieci się przebierają. Dzisiaj widziałam pszczólkę maję :D A w zeszłym roku u nas w szkole więcej było wampirów na balu karnawałowym niż imprezie z okazji halloween. Może i karnawału się pozbądźmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Halloween to ja mam codziennie rano gdy przed lustrem staje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nic nie myślę, nie uznaję tego święta. Mieszkam za granicą i co roku chodza dzieciaki, tu to normalne, ale ja nie otwieram albo otwieram i mówię, że nie obchodze tego święta. Nie jestem wierząca, nie jestem nudziarą czy sztywniarą po prostu dla mnie to głupota, tak samo nie uznaję calowania się pod jemiołą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA MAM pytanie do AUTORKI o jej zdanie... Dlaczego Hallowen powinno być ZABRONIONE? Z jakiej racji ty stawiasz warunki i zakazy mnie ,czy moim dzieciom?? Co ciebie to boli w co się przebierają ludzie /dzieci jeśli Tobie zadej krzywdy nikt bezpośrednio nie wyrządza?? Czy ja głoszę protesty , ze kolędowanie powinno być zabronione?? Czy zabraniam i Daje ZAKAZ waszym dzieciom,aby w w tyczniu nie kolędowali i nie zebrali po domach z puszką? daje wam zakaz ,aby Andzejki nie wyprawiać? Jakim prawem rzucacie zakazami do kogokolwiek,kto traktuje Hallowen jaką smieszną zabawe. W jakim celu autorko uważasz ,ze na to zakaz powinien być? Jakbyś się czuja jakbym ja glosila zakazy TWOJEJ RELIGI powyżej opisane jak żebranie po domach z puszką przez twoje dzieci, czy przebieranie się na Jaselka za rozne postaci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19.43 śmiem twierdzić że ty do końca nie wiesz czemu do kościoła chodzisz, wbrew pozorom dużo ludzi chodzi bo inni chodzą. Przykre to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Nie musze sie zapoznawac,bo w przeciwienstwie do Ciebie potrafie sie bawic,a jakies zabobonne podejscie mam gdzies traktuje ten dzien jak fajna zabawe i tyle,podobnie jak sylwester czy andrzejki,albo ogolnie karnawal.Historia tego mnie jakos nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość z 19:41 - puknij się w ten głupi łeb. po pierwsze nawet do mnie nie podeszli o to poprosić a po drugie to nikt nie ma prawa niczym w nikogo rzucać. Jeżeli odmowisz biednemu kasy tzn. że może zrobić ci kupę na wycieraczke albo opluc Cię? No chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koniaczek w kieliszku
Ale baby bez obeznania, oczytania, otwartości i znajomości mechanizmów kultury :o albo płaczą, że jak do kościoła chodzicie to nie możecie bawić się w halloween albo, że to nie nasze sztuczne święto :o andrzejki też kiedyś nie były nasze i co ? mamy już do końca świata nie przyjmować innych tradycji i zwyczajów?? i jeszcze wszyscy katolicy się bawią we wróżby andrzejkowe czarną magię :P , bo to tylko zabawaaaa. Choinka też kiedyś nasza nie była przypominam - była pogańska, a przyszła niedawno do Polski z Niemiec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś [19:49 Przykre jest to,ze Ty w ogole nie rozumiesz tego co ja pisze,ale ok nie wymagam tego od Ciebie,ja juz sie wyrazilam co mysle o tej zabawie wiec zegnam :) ide sie przebrac,bo za godzine ide na zabawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eee i to taki ból jak dziecko przebierze się za diabełka? to jakiś grzech? okultyzm? hahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że rodziców dzieci które łażą po domach należałoby rozstrzeliwać, a dzieci przekazywać do specjalnych ośrodków państwowych. W tych ośrodkach te dzieci byłyby szkolone na supertajnych superzabójców, a po osiągnięciu wieku pełnoletniego przemycane do Rosji lub do krajów Arabskich. Np z owocami, lub z czymś innym co tam eksportujemy. Tam siałyby postrach. Mało tego, tacy superżołnierze, bez emocji, bez uczuć, mogłyby przenosić broń biologiczną. Można by je zarażać, np kiłą, rzeżączką czy ebolą a potem one zarażałby Rosjan albo Arabów. Tym sposobem gdy zostałbym już Królem Polski, mógłbym przejąć władzę nad światem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Toksyczna ja nic ci nie zakazuje, wyrażam swoje zdanie, mam prawo tak jak ty masz prawo uważać inaczej.nie spinaj się , luźna rozmowa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale autorko odpisz na moje pytanie . Czekam. Edytowalam ,wiec przezczytaj i odpisz dlaczego uważasz ,ze powinno być ZABRONIONE i jakbys się czula gdyby ZABRONIONE zostało chodzenie pod domach żebrząc pieniądze, czy jaselka Wznosiłabyś histerie ,ze to dyskryminacja religii I owszem, piszcząc , ze powinno być zakazane hallowen jesteś za zakazem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19:51, podpisuję się pod tym. Sama nie obchodzę, ale zupełnie nie przeszkadza mi to, że inni wokół bawią się przy tym świetnie. Ale my w Polsce tak mamy: szaro, buro, beznamiętnie, smutno i ponuro. A jak ktoś wychodzi poza ten schemat jest skazany na publiczny lincz. I to przez kogo? Przez tych, co niby o miłości do bliźniego swego (a więc o akceptacji, wyrozumiałości, tolerancji) wiedzą najwięcej :D A do Pani z godziny 19:36 - w przedszkolu też bedziesz protestować, kiedy na przedstawieniu dzieci przebiorą się za Gargamela, Babę Jagę (wiedźmę, przypominam) czy Wilka z Czerwonego Kapturka? Przecież to uosobienie zła z bajek. Czy Wy trochę nie za poważnie do tego podchodzicie? Tak, jakby jedno gryzło się z drugim :o Dzisiaj dzieci chodzą po mieszkaniach, zbierają cukierki, bawią się w domu, a jutro zapewne pójdą na cmentarz z rodzicami, ci mądrzejsi (rodzice) uświadomią dziecku o co w Święcie Zmarłych i Zaduszkach naprawdę chodzi. Jedno nie wyklucza drugiego, ludzie :o Ktoś tu napisał, że kościół + halloween jest nie halo. A kościół i zaduszki już tak? A wiesz skąd się wziął zwyczaj zaduszek? Zaduszki kochana, to nic innego jak przykrywka kościoła dla Dziadów - pogańskiego i ludowego święta. A jeśli miałaś na myśli to, że jedno z drugim się wyklucza ze względu na charakter - to zwracam honor, faktycznie. To by nawet tłumaczyło fakt, że -wydawałoby się- najradośniejsze święto w Polsce, jakim jest Święto Niepodległości zawsze w obchodach ma charakter cmentarny, okraszony oczywiście smętnym śpiewem kapelana oraz szaro-burą oprawą kościelną, ze spasłym klechą na czele. No tak, zapomniałam, że wsyzstko, co związane z kościołem i kościelnymi tradycjami musi odbywać się z grobową miną, najlepiej z pozycji klęczącej, bijąc się w pierś i przepraszając za to, że w ogóle wyszło się z maminego brzucha na ten świat. Przepraszam, masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×